Atributy

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Zamčeno
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

smrq píše:hatere, odpoustim ti, protoze jsi to asi psal hrozne dlouho a zacal jsi urcite jeste pred mym prispevkem, ale ocekavam, ze od ted budete vsichni rozumni a DOMLUVITE SE!!!
Ja se snazim, ovsem kdyz na mne nekdo rve velkymi pismeny neco, tak mi to moc nejde.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

opakuji, NIKAM TO NEVEDE! melete furt to same! VSICHNI!!!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

smrq píše::cry: $cry$ :cry: :cry: $cry$ :cry: $cry$
:-)= :-)= :-)=
NIKAM TO NEVEDE!!!ptam se: vazne vas (vsechny) tak zere ten druhy (ktery odmitate) vyraz??? pokud ne, nechcete toho nechat a proste nechat projit slovo, o kterem si myslite, ze je mene vhodne nez to vase, ale vlastne by vam moc nevadilo?
Ano, nikam to nevede, to tady říkám už potřetí...
A jinak... já nepřekládám, a tak mi to může být jedno, ale Rozhodnost pro Resolve není méně vhodný překlad, to je jednoduše špatný překlad a je úplně mimo, o nic víc mi nejde. Sosáček (?) a Tuk-Enek (ten určitě) mi tu dávají za pravdu, ale akorát Hater se toho pořád drží s neutuchající... odhodlaností.
Co se Manipulace a Ovládání, nebo jak to bylo, týče tak tam se hádat nehodlám, tam je významově velice podobné, ale tady mi jde toliko o správnost překladu. Mimo to... jediné, o co se tu hádáme, je Haterovo čistě osobní strukturálně-jazykové vymezení pojmu Rozhodnost, které se liší od většiny, ale Hater to není schopen pochopit.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

ptam se: vazne vas (vsechny) tak zere ten druhy (ktery odmitate) vyraz???
smrq: Rozhodnost je kontextem naprosto nepřesný překlad a navíc je to překlad zavádějící, protože popisuje hned dva jiné atributy
Ano, žere mě hodně a nehodlám od svého tlaku proti ní ustoupit.

Eleshar: Jop, dávám Ti za pravdu. Jen btw. hater se píše s malym "h" $D .

hater: Tvá historka je sice pěkná, ale poněkud nepřesvědčivá (Moje u Dodge byla lepší $P - jen vtip, ok?). Resp. vůbec nic neukazuje.
Ten Tvůj... Jack? Ne Jim. Tak Jim se nejřív odhodlal jít rozbít Tomovi hubu, pak si to rozmyslel, pak mu jí šel znovu rozbít a pak si to znova rozmyslel.
Jenže... Jim se nejprve rozhodl jít rozbít Tomovi hubu, pak si to rozmyslel, pak se znovu rozhodl a pak si to znovu rozmyslel.
To, jak velké měl Resolve, tedy Odhodlanost, určuje, jak moc byl ochotný mu tu hubu za daných okolností rozbít.
To, jak velké měl Wits, tedy Důvtip, určuje, jak rychle dokázal reagovat na nové informace (Tomovo jednání u stolu, později když si povšiml že oba odešli a nakonec jak dlouho bude stát v tom pokoji s otevřenou hubou).
Odhodlanost určovala Jimovo odhodlání rozbít Tomovi hubu, i kdyby se od jiného stolu zvedly dvě gorily a postavily se za Toma.
Důvtip rozhoduje, jak rychle by dokázal zhodnotit své šance proti těm dvěma gorilám.

No. Izi a hater jsou pro Rozhodnost, ostatní pro Odhodlanost, což myslím hovoří jasně pro Odhodlanost.

Ze zvědavosti bych si ještě počkal na ten Iziho argumentační zázrak, ale jinak tu myslím už každý řekl, co k tomu říct chtěl a na tom, že to hater nepochopí, už asi nic nezměníme.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

smrk: ano, na zacatku jsem rikal, ze jsem pristupny zmene, protoze se mi Rozhodnost nezda idealni. Je take mozne, ze jsem rikal, ze by Odhodlanost mohla byt, nicmene behem diskuze jsem dospel k relativne pevnemu presvedceni (zajimave slovo neni-liz pravda? ;-) ), ze odhodlanost je nepouzitelna.

Elleshar: jak jsem jiz mnohokrat rikal, neprijde mi rozhodnost az tak dobra a presna. Urcite uznavam sosackuv argument, ... hmmm ted to nemuzu najit. Porad jen nejake hergot a ze neco nechapu, fakt nejsem schopen cist porad dokola utoky typu "Co to zase meles?" Takze to ani nejdu hledat.

Jak rikal smrq porad se resi to same dokola:

Izarias 06. 05. 2006 10:11:
Odhodlanost přicháízí do hry tehdy, když se už něco rozhodneš udělat, odhodlanost je vlastnost, která ti pomůže věci dotáhnout do konce.
Pokud seš odhodlán zemřít za svou vlast, tak patrně půjdeš do války.

Rozhodnost je naproti tomu vlastnost se rychle rozhodovat a pokud už se rozhodneš, tak si stát za svým. Je to schopnost zareagovat na situaci. Nerozhodný člověk je v mnoha situacích v prdeli. To je dle mého zázoru přesně to, co je vlastností Resolve myšleno.
Sosacek 07. 05. 2006 8:23
Prave. jak rikal tukan, tohle je Wits neboli Duvtip. A taky trochu Vyrovnanost (Composure) protoze napriklad kdyz si hazim jestli mne nekdo prekvapi tak to delam pomoci Duvtipu + Vyrovnanosti.

Resolve se pouziva k odolavani ruznym vecem. Napriklad kdyz mi nekdo chce usmazit mozek, nebo kdyz se mne snazi natvrdo ovladnout a prinutit mne abych zmenil svoje cile (ovladani emoci se odolava Vyrovnavnosti).
hater 10. 05. 2006 5:11
rekneme, ze ma postava resolve 4 a chtel bych rict: "Tak ten, ... znate ho, ne? Ten borec, tak ten ma velke odhodlani."
Tohle tvrzeni mi prijde dost neslucitelne s "... ten ma velkou dusevni odolnost"
Proste si nedokazu spojit dusevni odolnost s odhodlanim ci odhodlanosti.
Eleshar 06. 05. 2006 5:20:
Co to tady proboha zase desinterpretuješ? Odhodlanost je regulérní vlastnost! Odhodlaný je samozřejmě člověk většinou k nějaké věci, ale nemusí to tak být! Jistě, že odhodlanost duševní odolností je!
Eleshar 11. 05. 2006 7:01:
Sakra... to to furt nechápeš? Hustíme to tady do tebe tři nebo čtyři, prostě máš z nějakého důvodu idiosynkraticky posunuté významy slov odolnost a rozhodnost, zdá se... a nepleť do toho pořád tu duševní odolnost, u níž, jak jsi sám říkal, hodně záleží na tom, co si pod tím představíš. Popis vlastnosti byl dán a je to naprosto jednoznačně ODHODLANOST...
Eleshar 12. 05. 2006 11:19:
... neřešíme Odhodlání, nýbrž Odhodlanost (to jsem už jednou ujasňoval)...
hater 15. 05. 2006 6:20:
Odhodlanost - nelibi se mi protoze se jedna o prechodny stav mysli nikoli o pevnou charakterovou vlastnost. Odhodlanost se muze zmenit trikrat behem jedine sceny, to neni pevny atribut, je to proste stav mysli.
Rozhodnost - proc se mi libi? Protoze Nerozhodnost relativne dobre vystihuje to co hledame. Je mi jasne, ze to neni uplne ono, ale zda se mi, ze to je dost blizko. Opakem nerozhodnosti je rozhodnost.

Sosacek 07. 05. 2006 8:30
Resolve
Josh only really came to his senses when he threw up in
the toilet. He had been conscious the whole time, he knew,
but it was like he’d been in a daze, walking around like a
zombie. He thought back to how it all happened. He’d left
his apartment a few hours ago to run errands. It was a nice
enough day for winter. He’d gotten some groceries, and
then…
All he could remember was a blur. Something was
there. Big. Strange. He remembered eyes, like an animal’s.
They stared straight into his soul in a weird, almost primitive
way. It was like his lizard brain kicked in and told him to run
and hide, like a rabbit under the shadow of a hawk.
Josh had a fleeting glimpse of the oranges he’d just bought
rolling across the sidewalk, and then all he knew was being
back in his apartment, getting sick. How did he get there? Why
did he come back? How come he couldn’t remember? And what
was that thing?
Josh wasn’t sure, but he wasn’t content to let it go, either.
The focus and determination to see your character’s
will done. The capacity to stay on target, ignore distractions
and to resist coercion or browbeating. Resolve is your
character’s mental fortitude. His personal conviction. His
clarity of vision or spirit. Your character may be easily distracted,
unable to concentrate, resolute or single-minded.
The trait is pivotal to resisting supernatural forms of mental
control; it acts as a veritable defense of the mind. Resolve
is valuable to leaders, motivators, soldiers, athletes,
police and organizers.
(Note: Resolve is not to be confused with Willpower.
Resolve is your character’s ongoing focus. Think of it as
his long-term purpose, like a career plan. Willpower reflects
your character’s short-term highs and lows, his ability
to dedicate himself in brief efforts to overcome challenges.
Resolve does contribute to your character’s Willpower
dots, though — see p. 95.)

...

jak se pise nahore, Resolve popisuje to jak moc se postava drzi svych cilu, jak moc je ochotna stat na svem, jak moc je ochotna drzet se svych planu i kdyz ji neco vyrusuje a jak tezko se dokaze vzdat. Nema to nic spolecneho s rychlym myslenim. A jak rika posledni odstavec, jde o dlouhodobe cile.
takze co z toho imho plyne?
Pro mne je odhodlanost popsana v spise v teto vete: Willpower reflects
your character’s short-term highs and lows, his ability
to dedicate himself in brief efforts to overcome challenges.

Pro vas je zrejme nekde jinde.

Co s tim budeme delat? Tezko rict, ... asi bych pockal na vyjadreni iziho, ...
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Izi rekl tohle:
Odhodlanost přicháízí do hry tehdy, když se už něco rozhodneš udělat, odhodlanost je vlastnost, která ti pomůže věci dotáhnout do konce.
coz je presny popis atributu Resolve.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zarputilost? :-?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Zarputilej je spíš někdo, kdo si jde za svým bez ohledu na okolnosti nebo logické argumenty, které ignoruje a nezajímají ho (pude někomu rozbít hubu, i když má ten někdo kolem sebe tři gorily)
Rozhodnej je někdo... bla bla bla
Odhodlanej je někdo, kdo si argumenty vyslechne, okolnosti prohlédne, pak to zváží a, domnívá-li se, že to za to stojí, přesto má odvahu si stát za svým (narozdíl od zarputilého to rozbití huby odloží, ale počká si na jinou šanci).
Můžeš bejt IMO zarputilej i odhodlanej, to se nevylučuje, ale ani nepodmiňuje....

EDIT: Navíc si nemůžu pomoct, ale: Je hodně zarputilej/lý mi zní tak trochu negativně zabarveně, a vysoký Resolve má bejt kladná vlastnost...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Sosacek píše:Izi rekl tohle:
Odhodlanost přicháízí do hry tehdy, když se už něco rozhodneš udělat, odhodlanost je vlastnost, která ti pomůže věci dotáhnout do konce.
coz je presny popis atributu Resolve.
to jsem si take vsiml ;-)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

hater píše:
Sosacek píše:Izi rekl tohle: coz je presny popis atributu Resolve.
to jsem si take vsiml ;-)
Tak proc ti vadi Resolve => Odhodlanost?
But nobody came.
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Sosacek píše:
hater píše: to jsem si take vsiml ;-)
Tak proc ti vadi Resolve => Odhodlanost?
Viz vyse. Nemyslim si, ze to je uplne jasne. Kazdopadne jsem rad, ze je ti jasne, ze chapu vase argumenty ;-)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hater: I kdybych připustil, že Odhodlanost není úplně přesná (což si NEMYSLÍM), i tak je Rozhodnost mnohem nepřesnější a popisující něco zcela jiného.
Pokud opravdu chápeš naše argumenty, pak já nechápu, že to nevidíš.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Tuk-Enek píše:hater: I kdybych připustil, že Odhodlanost není úplně přesná (což si NEMYSLÍM), i tak je Rozhodnost mnohem nepřesnější a popisující něco zcela jiného.
Pokud opravdu chápeš naše argumenty, pak já nechápu, že to nevidíš.
ok, tak zkus teda prelozit tohle a najit v tom nekde odhodlanost.
je to primo uryvek z pravidel, jiz nekolikrat sem zasilany

--------------
Resolve
Josh only really came to his senses when he threw up in
the toilet. He had been conscious the whole time, he knew,
but it was like he’d been in a daze, walking around like a
zombie. He thought back to how it all happened. He’d left
his apartment a few hours ago to run errands. It was a nice
enough day for winter. He’d gotten some groceries, and
then…
All he could remember was a blur. Something was
there. Big. Strange. He remembered eyes, like an animal’s.
They stared straight into his soul in a weird, almost primitive
way. It was like his lizard brain kicked in and told him to run
and hide, like a rabbit under the shadow of a hawk.
Josh had a fleeting glimpse of the oranges he’d just bought
rolling across the sidewalk, and then all he knew was being
back in his apartment, getting sick. How did he get there? Why
did he come back? How come he couldn’t remember? And what
was that thing?
Josh wasn’t sure, but he wasn’t content to let it go, either.
---------
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Josh wasn’t sure, but he wasn’t content to let it go, either.
Tady je odhlodlanost. Jinak v celém textu nevidím nic, co by nějak naznačovalo nějakou vlastnost.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Problém je v tom, že ten popisek vlastnosti nepopisuje ani rozhodnost ani odhodlanost. To, co ten zatracenej anglickej popisek, kterým se tu ohánítě, popisuje je schopnost se soustředit, soustředěnost, koncentrace.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů