řád místo Chaosu!

Vampire, Werewolf, Mage a jiné překlady ze Světa temnoty, starého i nového.

Moderátor: smrq

Zamčeno
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

nikdo nic. $cry$
To je vám to všem jedno nebo co?! nebo sem o prázdninách nikdo nechodíte? Vyjádřete se k tomu, prosím, tohle je důležitá organizační záležitost!!!
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Sosacek píše:Ve chvili kdy mi nekdo rekne "bude po mem nebo jdu pryc" (myslim hatera) se fakt nic neda delat, pac s teroristama nevyjednavam 8)
prave naopak , mily Watsone. Ja jsem nerikal, ze odsud odejdu, protoze nebude po mem.
Byl jsem ochoten odtud odejit, jen aby dal pokracovala diskuze, aby jste prestali s tim obvinovanim, ze vas zdrzuju a ze neco uplne zbytecne blokuju. Obetoval jsem sve pravo a povinnost ucastnit se zdejsiho "dohadovani," aby jste byli ochotni se dal bavit o tamtom problemu. Zda se, ze ani to nepomohlo, ... no, ale tak co uz, nemuzu mit vsechno ;-)

To ze bych se sem vratil neco dale resit nepripada v uvahu temer za zadnych okolnosti. I kdyby jste mi ve vsem co jsem se tu snazil prosadit dali za pravdu a souhlasili se mnou, tak nemohu a nechci jit sem znovu a znovu se nechat obvinovat a nechat si nadavat, protoze mam jiny nazor nez jini. Nemuzu za to, ze nejste ochotni tuto skutecnost respektovat a chovat se podle toho.

Aby bylo jasno, tak v teto chvili si nenarokuji zadne hlasovaci pravo a ani nic takoveho. nemam absolutne zadnou chut sem chodit, presto se tu pravdepodobne obcas stavim a sem tam neco napisu. Nebudu se, ale v zadnem pripade starat o to, co vy mate nebo nemate ve svem klici, schvalte si tam co chcete, to je mi uplne fuk. Jak jsem jiz rikal, budu pouzivat svuj klic.

Tuk-eneku, tymova prace opravdu vypada jinak. Tym ma sveho vudce, nekoho kdo rozhoduje co se bude dit dal. Kazdy clen tymu ma relativne presne urcene misto a dela svou urcenou praci. Tym je pak perfektne fungujici organismus, cinnost kazdeho jednoho clena tymu ovlivnuje uspech vsech ostatnich. To co je tady neni v zadnem pripade tym, je to skupina nahodne poskladanych lidi u kterych je hlavnim atributem zajem o p urcitou vec. Kazdy umi neco trochu jine a ma jine nazory, ... ale chybi tu centralni ridici prvek, ktery by rikal co se ted bude delat a jak. Tyto procesy tu nahrazuje anketa a dohoda.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ad Markus - myslím, že zatím není nic potřeba, že to je zatím vše vyřešené a že takováto řešení jsou jen pro případ, že by se rozhořela nová diskuse o něco jiného. Ale pokud toužíš přispět rukou k dílu, můžeš jen dát za pravdu tomu, jak se to vyřešilo.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Byl jsem ochoten odtud odejit, jen aby dal pokracovala diskuze, aby jste prestali s tim obvinovanim, ze vas zdrzuju a ze neco uplne zbytecne blokuju. Obetoval jsem sve pravo a povinnost ucastnit se zdejsiho "dohadovani," aby jste byli ochotni se dal bavit o tamtom problemu.
SPASITEL JE ZDE!!!

Ok, vážně...
Tuk-eneku, tymova prace opravdu vypada jinak. Tym ma sveho vudce, nekoho kdo rozhoduje co se bude dit dal. Kazdy clen tymu ma relativne presne urcene misto a dela svou urcenou praci. Tym je pak perfektne fungujici organismus, cinnost kazdeho jednoho clena tymu ovlivnuje uspech vsech ostatnich. To co je tady neni v zadnem pripade tym, je to skupina nahodne poskladanych lidi u kterych je hlavnim atributem zajem o p urcitou vec. Kazdy umi neco trochu jine a ma jine nazory, ... ale chybi tu centralni ridici prvek, ktery by rikal co se ted bude delat a jak. Tyto procesy tu nahrazuje anketa a dohoda.
Hm. Je tým a tým... ve škole na týmovou spolupráci kašlu a jinak jsem zvyklý pracovat s lidmi, se kterými si vyberu že pracovat budu (=které uznávám a kteří uznávají mě, o jejichž schopnostech v daném směru nepochybuji a se kterými se dokážeme dohodnout), tak se omlouvám že mám o fungování týmů poněkud jiné (zjevně demkratičtější, nebo volnější, chceš-li) představy...
smrq píše: nehlede na to, ze vysledky ankety byly mnohdy ignorovany (sam si jiste na jeden pripad vzpomenes )
JEDNOU bych opravdu neoznačil za MNOHDY. To zaprvé. Zadruhé, ano, vyvolal jsem storno hlasování o slově Brawl. O slově, o kterém se i po hlasování vedly pochybnosti v širším kolektivu...
jsem pro, aby markus prosel diskusi ohledne resolve (odkaz tu tuk uvedl) a zvazil, ktery navrh mu prijde vhodnejsi. a aby to pak vsichni jiz brali jako konecne slovo, do ktereho se nevrta a ktere se bude pouzivat. ale zatim zde tento napad nema zadnou solidni odezvu, natozpak podporu...
tak co ostatni, jak se k tomu stavite?
Proč? hater byl jediný, kdo tu něco blbnul okolo. Bude snad Markus kontrolovat každé slovo, které odsouhlasíme? Neměl by to pak Markus rovnou přeložit sám?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tuk-Enek píše:Proč? hater byl jediný, kdo tu něco blbnul okolo. Bude snad Markus kontrolovat každé slovo, které odsouhlasíme? Neměl by to pak Markus rovnou přeložit sám?
Hm, no tak přinejmenším by se to tím vyřešilo, co myslíte...? :think: :>;o)
A "blbnout okolo" je kalk od "to fool around" či co?:))) :lol:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
hater
Příspěvky: 567
Registrován: 6. 2. 2006, 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater »

Tuk-Enek píše:
Byl jsem ochoten odtud odejit, jen aby dal pokracovala diskuze, aby jste prestali s tim obvinovanim, ze vas zdrzuju a ze neco uplne zbytecne blokuju. Obetoval jsem sve pravo a povinnost ucastnit se zdejsiho "dohadovani," aby jste byli ochotni se dal bavit o tamtom problemu.
SPASITEL JE ZDE!!!
tak tohle je presne to co mi vadi ;-) reknu svuj nazor a vzapeti se objevi minimalne jeden clovek, ktery napise nejakou takovou hovadinu za ucelem urazit, zesmesnit, zlehcit, odrazit nejaky imaginarni utok ;-)

jako da se to prejit, jednou, dvakrat, trikrat. Ale kdyz ti napisu do posty, ze se mi takovy styl komunikace nelibi a pak to resim i na zdejsich forech a ty v tom dal pokracujes, tak doufam nepredpokladas, ze s tebou budu spolupracovat...

jinak jestli si takto predstavujes jednani s clovekem se kterym spolupracujes a ktereho uznavas, ...
Tuk-Enek píše: ...jsem zvyklý pracovat s lidmi, se kterými si vyberu že pracovat budu (=které uznávám a kteří uznávají mě, o jejichž schopnostech v daném směru nepochybuji a se kterými se dokážeme dohodnout)
... tak to jsem rad, ze mam trochu jine predstavy o svete. Muzu s klidnym srdcem rict, ze ja jsem tu vuli spolupracovat mel a vzdy jsem respektoval vase nazory. Snazil jsem se nejak dohodnout (krasne je to videt napriklad na diskuzi o resolve, ...) a snazil jsem se, aby z toho neco bylo, ... nicmene kdyz potrebujes sveho spasitele, tak to se potom neda nic delat. Ja nepotrebuji, aby mne nekdo neustale prudil. Nemyslim si, ze nekdo kdo mne neustale urazi a osocuje z toho, ze si vymyslim, rika, ze zbytecne blokuji odsouhlaseni nejakeho prekladu, tak prave takovy clovek se mnou chce spolupracovat.
Nerad se vnucuji.
Tuk-Enek píše:tak se omlouvám že mám o fungování týmů poněkud jiné (zjevně demkratičtější, nebo volnější, chceš-li) představy...
dovolim si zkusit ti poradit, doufam, ze se neurazis ;-)
prvni vec, za sve nazory se nestyd a neomlouvej
druha vec, ... je rozdil mezi anarchii a demokracii a to dost markantni.
demokracie vetsinou funguje tak, ze lidi si zvoli jednoho vudce a toho poslouchaji. Anarchie funguje tak, ze si kazdy dela uplne co chce, nezavisle na tom co delaji jini a zda je to tem jinym prijemne.
Tuk-Enek píše:Proč? hater byl jediný, kdo tu něco blbnul okolo. Bude snad Markus kontrolovat každé slovo, které odsouhlasíme? Neměl by to pak Markus rovnou přeložit sám?
tak ja jsem jen tak blbnul ;-) no vis, ... opravdu je tezke to nebrat jako osobni urazku, kdyz mne urazis za kazdym druhym slovem ;-))) ok, za kazdym tretim.
No a pokud by jsi si tu diskuzi o resolve zkusil aspon precist, jiste by jsi vedel, ze jsem nebyl jediny komu se preklad odhodlanost nelibil. A pak by jsi si tu nevytahoval lzi z rukavu... (ano, snizil jsem se na tvou uroven a obvinuju te, ze lzes ;-) ted se poperem, roztrhame si obcanky a budeme vsichni spokojeni ;-)) ). Nicmene kazdy si muze zaskocit do dane diskuze a podivat se jak to vlastne bylo a udelat si na pana Tuk-Eneka vlastni nazor.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

A DOST!!!!!

Tohle jen spěje k další hádce, po které bych asi musel zvažovat, zda má mé setrvání mezi bandou, co se potřebuje jen boxovat o ničem, vůbec další smysl.

Hater i Tuk si své řekli, sem nechodí nikdo, kdy by tu diskusi nesledoval a opravdu všichni si ji mouhoupřečíst, aby si udělali názor!!!

Pokud máte všichni pocit, že se ohledně Resolve - Odhodlanosti nemusí nic prověřovat, omlouvám se Markusovi, že jsem zde dělal vítr a že jej prozatím nepotřebujeme.
Slovo prozatím bych ale zdůraznil. Jste tedy pro, aby byl Markus v příští podobné situaci, kdy to bude vypadat, že se neshodneme, rozhodující osobou?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jo, ok, Markus je vpohodě... )

na smrquvu žádost sem si smazal reakci na hatera.. ale na poslední chvíli, musim říct...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Demokratická týmová práce je na nic, světové dějiny jasně ukazují, že nejlepší je tvrdá diktatura. Jediný problém je, že diktátoři nemají vhodné nástupce...
Ale teď vážně, práce v týmu vyžaduje, aby měl někdo rozhodovací právo a tým vedl. V tomto případě dávam za pravdu Haterovi. To, o čem mluví Tuk-enek, silně zavání naší politickou situací, keců spousta práce žádná.

Hater nebyl jedinej, komu se nelíbil překlad Resolve. Mě se nelíbil a nelíbí taky.

Pobavilo mě to, co napsal HATER:
tak tohle je presne to co mi vadi ;-) reknu svuj nazor a vzapeti se objevi minimalne jeden clovek, ktery napise nejakou takovou hovadinu za ucelem urazit, zesmesnit, zlehcit, odrazit nejaky imaginarni utok ;-)
Já bych na to totiž řekl: "A objeví se Tukan." Mě to totiž taky neskutečně sere.


Jinými slovy, já Hatera chápu. Takže ho ani nebudu přesvědčovat, aby se vrátil. Nervy máme jen jedny a tohle za duševní zdraví a vlastní sebeúctu opravdu nestojí.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No dobře, mluvíme-li už na rovinu...

ad 1 - s tim týmem srovnáváte dvě jiný věci. Já mluvil o týmu lidí se kterejma se sejdu někde plánovaně a dohodnem se že budem něco konkrétního dělat. O týmu konkrétních lidí.
Ne o "smečce" lidí co se seskládá na internetovym serveru jen tak, bez výběru atp.

A abych dokončil tu minulou myšlenku...
hater píše:jinak jestli si takto predstavujes jednani s clovekem se kterym spolupracujes a ktereho uznavas, ...
Tuk-Enek píše:
...jsem zvyklý pracovat s lidmi, se kterými si vyberu že pracovat budu (=které uznávám a kteří uznávají mě, o jejichž schopnostech v daném směru nepochybuji a se kterými se dokážeme dohodnout)
Drahý hatere, přehlédl jsi podstatný detail:
>a ktereho uznavas<
Tím míním třeba (především) Markuse, Eleshara, dále pak smrqa, Sose, Izariase (jj., zmíněné výše nemění můj postoj na jím vznesené návrhy)... další lidi.
Nejsi mezi nimi.
Popravdě jsi slíbil že odcházíš... škoda :>:o/

No ale nic, bohužel tu s Tebou nic nenadělám, takže tolik asi k mému postoji, dál se k Tobě myslím vyjadřovat nebudu, nestojím o (další) flame.

(((sorry všem, ale občas je třeba těch emocí trochu upustit, tak se tu na mě a Izariase moc nezlobte... díky)))
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Díky ustavičnému vedru, nedostatku spánku a pubertálním změnám mé kůže, které se opět po 8 letech objevily, budu patrně v následujícím období lehce labilní, tak mě prosím kurva neserte. :wink: $D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tuk-Enek píše:Popravdě jsi slíbil že odcházíš... škoda :>:o/
Tukane? Drž laskavě hubu.
Uvědom si, co máš napsáno nad mezi jménem a ikonkou.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Jé, lidi, já sem rytíř. $D $D $D
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od smrq »

pote, co hater odmitl spravovat VtR sekci, jsem se ji vpodstate ujal ja, ale vubec netusim, v cem je problem u magu? sosacku, co se deje? proc nejsou v klici vyrazy (dohodlo se jich hodne, ve starem klici se to magskymi terminy jen hemzilo), proc se nerouzjizdi nove diskuze?
jestli na to nemas cas ci elan, nechces to prehodit na bedra nekomu jinemu? (ale nekomu, kdo magy aspon zna. krom tuka o nikom jinem nevim.)
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

ehm. omlouvam se $cry$
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Zamčeno

Zpět na „Překlady World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti