Forgotten Realms klíč

Pro systém ADnD a DnD vyšla spousta oficiálních herních světů, které se staly častým a oblíbeným cílem překladatelů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ad koncovka -e u feminin - no tak klidně může být zanechána, ono se nic nestane, tam to zase tak nevadí, ale u mužských nenechávat

Moonflower - jinak jsem zjistil, že Moonflower je anglicky Kopretina bílá, jen tak... takže by to mohl být i Klan Kopretiny, Klan Měsíčních kopretin,... rozhodně ale ne žádné Lunokytky nebo Lunosvity, prostě to rozepsat.

A posledních 10 ___________ cechu rysa pozvedlo své hlasy k nebesům v hymnu ke Corellonu larethianovi, Otci a tvůrci a vedeni Kelvhanem Olortynalem zaútočili na padesátináspobnou přesilu mezzolothů!

Tady někdo neumí česky... Pět chlapců šlo... nikoliv Pět chlapců šli... :>;o)

Foebane - tak co třeba Peklo-mor, Ïáblo-vrah + kombinace? Démonzmar zní prostě nepřirozeně... jednak kvůli -nzm- a druhak kvůli tomu, že složeniny se v češtině obvykle dělají ze slov slovanského původu, což "démon" není.

addendum:

...
Ouplné lůny krásná tvář –
tak bledě jasná, jasně bledá,
...
...
„Ha! Běda mi!“ Vtom lůny zář
jí známou osvítila tvář;
...
...
V rozlehlých rovinách spí bledé lůny svit,
kolem hor temno je, v jezeru hvězdný kmit,
...

K.H. Mácha - Máj :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ty poznámky jak jsou ostatní neschopní by jsi si mohl nechat, je to neuctivé.

Klan Kopretiny je super, díky

A co že je tam lůny a já tvrdím že může být a bude luny, v tom neustoupím ;) ale každopádně díky za příklady.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Řeším nesmysl... prostě se mi nelíbí složenina Lunosvit... jde mi o složeninu... a jinak bych dal spíš klan Měsíční kopretiny, protože mi připadá, že tam o ten měsíc jde, jenže v angličtině se skrývá už v tom slově Kopretina (pro Anglosasy je kopretina současně měsíční květina... květina se vztahem k měsíci, protože se tak jmenuje), jenže mi ho tam musíme dodat nějak jinak. Ale možná to není tak horké... Moonvěci jsou tam snad jen dvě.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

OK, tak tě trochu nadzdvihnu ze židle : Lunotina. To by bylo skvělé ne? :wink:

Měsíční kopretina, IMHO to je lepší Měsíční květina
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Co třeba Lunární... ne, raději držím hubu. Dobře, tak v některých věcech se shodneme, v jiných ne, chtělo by to další názory. Nicméně Lunotiny nebyly mé jediné poznámky k tvým návrhům... co ty ostatní, ke kterým ses nevyjádřil? Konkrétně u Foebane (pořád si myslím, že Vrahomor není tak špatný... démoni jsou přece vrahy elfího národa, ne...? :>;o) ale nebyl to jediný návrh, jak se vyhnout slovu Démonzmar) například.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Právě jsem čekal na další návrhy, z tohodle hlediska (vrahové elfího národa) to nezní špatně. Stačí jen myslet, pracovně tedy

Foebane Peklomor, Démonzmar, nebo Vrahomor.

Osobně jsem nyní pro bod 3
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Peklomor raději ne, někdo by si to mohl spojovat s drowy... protože Peklomoři tak se říká temným elfům ve R. E. Feistovi.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A jo...

OK, počkáme ještě na dva názory a pak Foebane uzavřu a nebo mu začnu říkat jenom Keryvian (elfsky)

Ještě něco, půlčík

Springheel, něco co by dával smysl.
Jo a High Hammer - titul srovnatelný s biskupem. Já používám Nejvyšší mlat (nejvyšší církevní funkce v dané oblasti).


Teď jdu domů, ještě jsem chtěl dva termíny které už mám přeložené, ale nepamatuji si je anglicky
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 118
Registrován: 9. 3. 2006, 17:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dodo »

Démonzmar sounds relatively good to me.

Springheel je jasnej Rychlonožka... jenom ty rychlý šípy mě to trošku kazí.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jóóó Rychlonožka se mi líbí
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jak překládat jméno, ebo spíše nick The Srinshee, elfové o ní stále mluví jako o The Srinshee, jedná se o jednu docela dobrou čarodějku (tak okolo 35 levelu).

Mě totiž nějak nejde přes rty když bych o ní mluvil jako A Ta Srinshee vzala Čepel krále a odešla do Nebytí...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Šrinší mi přijde v pohodě 8) (já vím že je to nejspíš špatně)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Mě jde o to THE o ten člen, který se stává součástí jména
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

ja bych rekl ze tam to the je spis proto ze je to prezdivka nebo titul, nez ze je to primo soucast. a i kdyby, tak v cestine se stejne cleny pred jmenama a titulama skoro nepouzivaji ("ten Dalcor je ale vochlasta" je asi jedinej pripad kterej mne napada) a jelikoz tam zadna dalsi Srinsi neni abys musel rict "myslim tamhletu Srinsi, ne tamtu Srinsi" tak je to fakt jedno, ne?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ne. To The se stává součástí jména. Není to Srinší k odlišení od jiných, je to taková speciální psotavička :)

Ale máš asi pravdu
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Překlady světů pro (A)DnD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti