Orci - či snad orkové?

Celosvětově nejhranější systém RPG vůbec a jeho české překlady.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Quasit píše:potřetí, Eleshare (Drizzt + Eleshar + Markus = 3)
Takže shrnutí:
ork skloňujeme podle vzoru pán, kromě 6.osoby mn.č. "orcích"
ženská od orka je orkyně (podle obr - obryně)
přídavné jméno je orcký, orčí - vzor mladý, resp. jarní
příslovce - orcky

půlork samozřejmě analogicky
Po druhé, Drizzt byl nekompletní:), jinak v zásadě souhlas.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

$roll$
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Moc vtipný, že to překládáte na orky, když v Pánu prstenů jsou překládáni jako skřeti i ve filmu. Jsem zvědavý jak na to budou koukat lidi, kteří chtějí začít hrát, potom co 10x viděli film, stáhnou si pravida a hoplá, co jsou ti orci? $P
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ebon: nj, tahle věc tu straší už dlouho :wink: Myslim, že je lepší nechat to svýmu osudu, protože na tom se zřejmě fakt neshodnem, tak zaplaťpánbu, že to jednou nějak dopadlo :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Eleshar_Vermillion píše:Po druhé, Drizzt byl nekompletní:), jinak v zásadě souhlas.
Ale položil jsem aspon základ...
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Drizzt píše:
Eleshar_Vermillion píše:Po druhé, Drizzt byl nekompletní:), jinak v zásadě souhlas.
Ale položil jsem aspon základ...
To ti neberu...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Eleshar_Vermillion píše:To ti neberu...
To bych být tebou ani nezkoušel. Sádra je hodně nebezpečná věc... :D 8) :lol:
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Ebon Hand píše:Moc vtipný, že to překládáte na orky, když v Pánu prstenů jsou překládáni jako skřeti i ve filmu. Jsem zvědavý jak na to budou koukat lidi, kteří chtějí začít hrát, potom co 10x viděli film, stáhnou si pravida a hoplá, co jsou ti orci? $P
Nedá mi to.. :))
Kdo nezná origoš, divit se ničemu nebude! Leda snad proč goblini nejsou skřeti, protože jak jsou v 3e popsaný, tak to je právě Tolkien ;)) Orkové jsou prostě jednou z mnoha podivných humanoidních ras, kterejma v Bestiáři tak hýřej.. :(( Vzhledem nemaj s ničim z LotRa (pravda, hlavně z knihy, ve filmu už by se možná při dobrý vůli je dalo spojit se Sarumanovýma skurutama...) nic společnýho. Howgh!
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Rytíř píše:
Ebon Hand píše:Moc vtipný, že to překládáte na orky, když v Pánu prstenů jsou překládáni jako skřeti i ve filmu. Jsem zvědavý jak na to budou koukat lidi, kteří chtějí začít hrát, potom co 10x viděli film, stáhnou si pravida a hoplá, co jsou ti orci? $P
Nedá mi to.. :))
Kdo nezná origoš, divit se ničemu nebude! Leda snad proč goblini nejsou skřeti, protože jak jsou v 3e popsaný, tak to je právě Tolkien ;)) Orkové jsou prostě jednou z mnoha podivných humanoidních ras, kterejma v Bestiáři tak hýřej.. :(( Vzhledem nemaj s ničim z LotRa (pravda, hlavně z knihy, ve filmu už by se možná při dobrý vůli je dalo spojit se Sarumanovýma skurutama...) nic společnýho. Howgh!
Podstatny je, ze slovem skret je prelozen souhrny nazev goblinoids zahrnujici ruzne tyhle potvory. Je to zastresujici termin, evidentle lidskeho puvodu, ktery tak oznacuje vsechnu tuhle vebez a havet. Kdezto ork, je treba puvodu domaciho a oznacuji tak sami sebe... :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Alnag píše:Podstatny je, ze slovem skret je prelozen souhrny nazev goblinoids zahrnujici ruzne tyhle potvory. Je to zastresujici termin, evidentle lidskeho puvodu, ktery tak oznacuje vsechnu tuhle vebez a havet. Kdezto ork, je treba puvodu domaciho a oznacuji tak sami sebe... :>;o)
No, také si říkám, proč překládat ork a goblin - prostě je nechte jako orky a gobliny, a dohromady to jsou skřeti - běžný člověk stejně orka od goblina nepozná.
Michigan

Příspěvek od Michigan »

V tomhletom kdysi udelalo asi nejvetsi maglajs DrD, ne az LOTR tedka. Tam se totiz vyskytuji jak orci (nebo orkové, možný je oboje), tak skřeti, tak goblini. To jen, kdyby nekdo hledal pricinu vsech problemu s temihle nazvy u nas.

Ja bych to nechal orca orkem, goblina goblinem a nejak se s tim nezatezoval...

i kdyz wizardi si je predstavujou takhle - podle toho jejich obrazku by pak byl ork spis skret.... ALe skrety bych uz nechal bejt 8)

orc:
http://www.wizards.com/dnd/images/MM35_ ... _PG203.jpg

goblin:
http://www.wizards.com/dnd/images/MM35_ ... _PG133.jpg


Jo, a nezapomente na hobgobliny.... :-))))
http://www.wizards.com/dnd/images/MM35_ ... PG153a.jpg
Michigan

Příspěvek od Michigan »

jeste me napadlo, ze "skřeti" by mohl být nadnázev veškerý týhle havěti :-)))
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Michigan píše:jeste me napadlo, ze "skřeti" by mohl být nadnázev veškerý týhle havěti :-)))
tak to je: goblinoids = skřeti
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak nevím, obrázky mi připadají dost podobné, rozhodně bych podle nich nerozlišil goblina a orka.
Osobně si myslím, že mezi nima je asi takový rozdíl jako mezi černochem a asiatem - jiná barva kůže, ale stavbou těla můžou být naprosto libovolní.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Michigan píše:jeste me napadlo, ze "skřeti" by mohl být nadnázev veškerý týhle havěti :-)))
Mno, není to pšatný nápad, ale já osobně mezi orkem (obvykle řpes dvy metry vysokej týpos) a goblinem (ten má o njěakou tu stoppu dle mě méně) rozlišuju... :lol:
Ale aspoň něco...
Zamčeno

Zpět na „Překlady DnD a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů