Encyklopaedia Magica

Dnes nepříliš hraný systém, ke kterému ovšem existuje velká spousta příruček přeložených do češtiny.
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Encyklopaedia Magica

Příspěvek od everald »

... Když se v roce 1974 objevila první hra DUNGEONS & DRAGONS, nikdo si nebyl jistý jak ji příjme veřejnost. Pouze jsme mohli sestavit začínající Tactical Studies Rules kvůli rozruchu, který D&D vytvořil v srdcích a myslích všech fantasy milovníků po celém světě. O dvacet let později, fantasy hry na hrdiny, ADVANCED DUNGEONS & DRAGONS® a DUNGEONS & DRAGONS jsou lepšími, než kdy předtím a konec je v nedohlednu...


Zdravím,
takže jak jsem před časem informoval, rozjel jsem šílený překlad čtyřsvazkové Encyklopedie Magiky no a vzhledem k tomu, že jsem již něco málo přeložil a zjistil kolik toho vlastně je, chtěl bych Vás proto požádat, zdali nemáte chuť se na tomto překladu podílet.

Celá Encyklopedie je pojatá jako sbírka předmětů z různých edic a světu od prvních vydání DnD, přes různé časopisy, ADnD a další herní systémy vydané TSR a to až do roku vydání tohoto svazku. Předměty obsažené v této sbírce nejsou přesně určeny pro nějakou edici či kampaň a proto je možné je použít v jakémkoliv světě a systému.

Jak jsem již řekl, Encyklopedie je rozdělena do čtyř knih, z nichž každá část obsahuje více jak 1400 předmětů. Nejsou zde tedy jen zbraně a brnění, ale i prsteny, hud. nástroje, celé sety artefaktů(věci od Vecny- Eye, Hand, Robe), a spousta dalších magických předmětů nepředstavitelné síly a neuvěřitelné ceny.

Takže máte-li zájem můžete mi napsat a domluvíme se. Kdo by chtěl může si vybrat co chce překládat: prozatím mám hotovy - amulety, část láhví, čepce, a několik dalších předmětů což delá asi 5% z prvního svazku. Jde to trochu z tuha, páč o některých světech nebo oblastech jsem ani neslyšel, natož abych znal místní legendy a jména osob...

Rád bych kdyby mi s tím někdo pomohl, zatím s pozdravem
Everald Del'Amaer

28.11.2007
-----------------------
Po dlouhém uvažování jsem svazek Encyklopedie Magicy zapsal do své knihy zášti, což znamená, že jej buď přeložím, nebo u překladu zemřu...

Co to znamená pro vás?
Na překladu se pracuje v mém volném čase, kterého je zatraceněn málo (a po předchozách devíti měsících je ho ještě méně :-) Tudíž, jestli jsem za rok přeložil několik desítek věcí, je to hodně a nepočítám, že se to zlepší...

A proto: pokračovat sice budu i nadále, ale tempem, které odpovídá mým povinnostem.

Everald

odkaz na dílo (alespoň část):
http://stineveralda.wz.cz/ENCMAG.rar

A jen tak uplně mimochodem musím přiznat svou blbost a idiocii, když mi po pádu hraddisku zmizela i část textů co nebyla zálohována... ale to opravdu jen tak mimochodem :-(

4.10.2006Aktuálně:
-----------------------
Konečně jsem dojel ze služební cesty a jsem opět pln síly a chuti do dalšího překadu. Po tom co mi Vannax poslal svůj přeložený kousek, jsem byl nucen se pozastavit a projet znovu to co jsem již přeložil.
- Takže teď pracuji na korektuře mého překladu a sem tam i na nějakém novém předmětu.
- Pokud se bude dařit, tak v brzké době dodám přeložené věci na svůj web.


-----------------------
9.5.2006

Vážení,
vzhledem k náhlému nedostatku času jsem nucen pozastavit tento překlad na dobu neurčitou. Navrátím se k němu (snad) po vyřešení všech osobních problémů. Pokud by někdo i nadále (za čas mé nepřítomnosti) chtěl překládat, mohu mu poskytnou veškeré materiály, ať již přeloženy či započaty. Prozatím Vám všem přeji mnoho úspěchů s překlady a s přáním vytrvalosti...

...Váš Everald Del'Amaer


-----------------------
3.3.2006 Aktualizace po delší době a vypjaté práci:

přeloženo:
tabulky náhod 90%
doprovodné texty 90% (úvod 100%, popis knihy 100%, texty k předmětům 80%...)

a předměty:
Amulety - skoro celé (chybí jen 3)
Brnění - necelá polovina
Knihy, lahvičky atp. - započato

Práce stále pokračuje a některé výsledky je možné vidět na:

Kód: Vybrat vše

 stineveralda.wz.cz 
v sekci AD&D/Překlady.
Naposledy upravil(a) everald dne 28. 11. 2007, 14:07, celkem upraveno 7 x.
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Překlad

Příspěvek od everald »

Takže jsem se mrknul jak mi to pokročilo no tady jsou nějaké výsledky:
(zatím jsem teda u první knihy)

přeloženo:
cca 90 předmětů z 1468 (JEN PRVNÍ KNIHA) 6%
tabulky náhod 90%
doprovodné texty 85% (úvod 100%, popis knihy...100%, texty k předmětům 70%)

Doufám tedy, že mi někdo pomůže, jinak tu budu ještě za pár let :cry: .
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od everald »

Stále scháním lidi, kteří mají chuť si překládat předměty ke svým kampaním! Ať hrajete jakýkoliv svět od TSR nebo máte vytvořen svůj vlastní, předměty obsaženy v tého encyklopedii se Vám budou hodit! Já osobně překládám jen předměty, které jsem viděl ve Forgotten Realms nebo Dark Sun a Planescape, poněvadž tyto světy trochu znám. Ale třeba takový Spelljammer nebo orient na Torilu mi dělaj problémy, takže kdyby někdo kdo to zná nebo hraje mi pomohl bylo by to super!
Ale hledám lidi pro prřeklad všeho, takže jestli máte nějaký volný čas, tak se mi prosím ozvěte. Je jedno co a jak dlouho budete překládat. Budu rád za každou přeloženou věc.
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Můžu ti pomoc s Dragonlance překlady
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od everald »

Dalcor píše:Můžu ti pomoc s Dragonlance překlady
Výborně, tak to já zkusím vyseparovat předměty s touto tématikou...
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Neříkám, že na to mám zrovna čas, ale pokud se tam bude vyskytovat něco co se týká konkrétně RL, tak mi to zkus poslat. (vannax@centrum.cz)
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

A mě můžeš poslat věci, co se týkaj FR... (sildar@centrum.cz)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od everald »

Lidi doufam že do konce týdne bych to mohl mít trochu rozdělené, ale je toho moc a někdy není poznat odkud to je. Jakmile, ale vyseparuju (hezke slovo) nějaké ty předměty hned vám to pošlu.
Dik
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
Uživatelský avatar
Dryden
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 7. 2002, 10:57
Bydliště: Bratislava - Gunshell Station

Příspěvek od Dryden »

No poteš Pánboh, to si si pekne naložil, také monštrum. Nechcem ťa od ničoho odhovárať, ale byť tebou, tak si na začiatok zoberiem nejaké kratšie textíky, kde je okamžite vidno výsledok - niečo by určite našiel napr. Rytíř na dnd.panthernet.cz...
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od everald »

Tak pánové zase jsem trošku pokročil:

Celkem přeloženo z prvního svazku 10%.
95% doprovodných textů.

No a trošku se mi podařilo roztřídit ty předměty tak to rozešlu...
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od everald »

No možná jsem udělal chybu s tím rozdělěním do edic... Většina předmětů není popsána kam vlastně náleží, je tu a tam se nějaký najde... Spíše kdyby měl někdo zájem si přeložit (nebo dobře zná) třeba meče, luky, brně a další věcičky tak to by šlo mnohem rychleji:)

No doufám, že do příštího týdne rozjedu svou stránku a tam nahodím některé předměty. Možná se jen pro efekt chytnu překladu kompletů (jako jsou věci Vekny) a podobných specialitek.

Já jdu makat a vy se bavte :roll:
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

everald: Vlastní stránku? A nechceš to radši dávat na CzechDnD?
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od everald »

Pjotr píše:everald: Vlastní stránku? A nechceš to radši dávat na CzechDnD?
No nevim, tak k tomu budu mit nepřetržity přístup a u vás bych to musel beztak pořád posílat na adminy atd... spíše vám dám odkaz na ty stránky :)
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
everald
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 10. 2003, 12:10
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od everald »

A myslel jsem to jen tak, že tam budu mít ten svůj překlad a z czechdnd.cz bych tam měl odkaz...

No nic však ještě uvidím...
"Ve jménu Helma, otevřete dveře!" řekl mág a vstoupil ještě žhavým otvorem ve zdi.
Zamčeno

Zpět na „Překlady ADnD 2e“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů