Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Markus »

Bouchi se na mě obrátil s dotazem, zda bychom neměli zájem hostovat diskuze nakladatelství Altar. Oficiální diskuze Altaru, včetně oficiálních diskuzí k Dračímu doupěti, které nyní běží na http://www.lopuch.cz, by se přesunuly na RPG fórum. To by obratem znamenalo, že některé části Fóra by se staly oficiálním diskuzním prostorem Altaru, o který by se Altar staral.

Řešili jsme to mezi moderátory a dopisoval jsem si nějakou dobu s Bouchim a konkrétní podoba by vypadala takto:

- Současná sekce "DrD a DrD+" by se rozdělila na dvě samostatné sekce "Dračí doupě" a "Dračí doupě Plus" a diskuze by se nějak popřesouvaly.
- "Dračí doupě" by zůstalo beze změn. Z "Dračího doupěte Plus" by se stalo oficiální fórum DrD+ pod patronátem nakladatelství Altar.
- V sekci Ostatní hry by vznikla podsekce "Deskové hry Altaru" (nebo tak nějak), kde by každá Altaří deskovka měla svou diskuzi.
- Do Altařích diskuzí by byl umožněn anonymní přístup, tj. možnost přispívat i bez přihlášení. Bouchi si to přál, aby odboural bariéry novým příchozím (ne každý je ochoten registrovat se, když má třeba jen několikaslovný dotaz). Obával jsem se, že by tam docházelo ke spamování, ale náš dlouhodobý pokus jménem RPG Akademie ukazuje, že anonymní přispívání je celkem bezpečné.
- Plus nějaké propojení těchto sekcí navzájem a se stránkami Altaru pomocí odkazů a informačních témat. To jsou drobnosti a vyřeší se až při realizaci.

Co se správy a moderování týče, pak ve zmíněných sekcích by byl moderátorem Bouchi, kterého někteří z vás asi znají z jeho vytrvalého působení ve zdejších diskuzích o Dračím doupěti. I nadále by v sekcích působili naši moderátoři a samozřejmě by tam platila nezměněná pravidla Fóra - v ohledu moderování se to tedy neliší od jiných podsekcí, které mají vlastní moderátory.

Současné diskuze o DrD jsou na Lopuchu a v tuto chvíli s Bouchim řešíme, zda by je bylo možné technicky přesunout na RPG Fórum. Oba servery mají jiný software, takže ještě nevíme, jak tato snaha dopadne.

Co přesně by bylo v sekcích Altaru po obsahové stránce, to už asi nechám na Bouchim, aby vám to řekl sám. Jednak to vysvětlí lépe, jednak jsme zatím dojednávali spíše technické záležitosti.

Ještě předtím, než toho definitivně odklepneme, rádi bychom založili tuto diskuzi a dali tento návrh k veřejnému prostřesu. Co si o tom myslíte? Vidíte někde nějakou chybu nebo potenciální problém? Jaké nálady to ve vás vzbuzuje? :)

V rámci společenstva mužů v temných kápích jsme vidinou spolupráce s Altarem byli nadšeni, tak jsem zvědav, co na to vy.

---

Bouchi, pokud jsem na něco zapomněl, tak mě prosím doplň.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Mrcek »

Mě to připadá jako skvělý nápad a možná to vypovídá něco i o kvalitách tohoto fóra. Za mě jednoznačně ano! Vidím v tom jedině přínos... Možná by pak mohla být později ve spolupráci s Altarem rozvinuta nějak kooperace při vydávání dokončených her z Kreslícího prkna, ve smyslu minimální reklamy jako bybyl odkaz na jejich stránkách. Nebo poradna... Napadá mě víc takových utopických myšlenek, ale participace Altaru na našich projektech by nemusely být nereálná, výměnou za náš podíl na dílech Altaru - jak už možná třeba je diskuze Jak byste si představovali nové DrD?.
Vše je ve hvězdách, ovšem zrodilo se mi v hlavě tolik nápadů... Záleží pak na ochotě Altaru.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Pieta »

Jasně, jsem pro.
Hádám, že to může znamenat příliv nové krve s trochu jiným zaměřením, než je tu obvyklé - ale nevím, jak to vypadalo na Lopuchu. Přinejhorším se popereme, dračákisti vyhází teoretiky, teoretici si založí fatedice.cz a bude zase klid.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Lemmy »

Hodně dobrý krok. Jen tak dál :clap:
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Corvus »

podla mna dobry napad.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Majo »

Suuper. Ja som jednoznacne za. :D

(PS: Priznam sa, Markus, ze predposlednu vetu som nepochopil presne.)
EDIT: aha, temne kapi = moderatori, chapem dobre?
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Bouchi »

Myslim, ze Markus to rozepsal natolik obsirne, ze uz temer neni z me strany co dodat. Ale samozrejme par vet napisu.
Obratil jsem se na Markuse proto, ze stavajici diskuse na Lopuchu (zejmena ty o DrD+) po technicke strance nevyhovuji dostatecne potrebam, ktere maji splnovat. Mohli bychom samozrejme rozbehnout samostatne phpBB (nebo nejakou alternativu) na altarim serveru, ale proc znovu vynalezat kolo a slozite odladovat detaily, ktere uz nekdo jiny odladil (s prihlednutim k potrebam a pranim hracum) a navic proc ignorovat jiz existujici hracsky potencial? Takze jsem oslovil Markuse s tim, ze bychom samozrejme radi, aby slo o oboustranne prinosnou spolupraci (takze nametum, jak by mohl Altar v ramci svych moznosti podporit RPG Forum, se opravdu meze nekladou).

Co se obsahove stranky tyce: Mely by se sem presunout oficalni diskuse ke vsem altarim titulum. Tj. v Ostatnich hrach by bylo v podsekci "Deskove hry Altaru" jedno zakladni tema pro kazdou altari deskovku, v pripade potreby by se pak odstepovala specializovana temata (coz ale u deskovek moc nepredpokladam). V sekci "Draci doupe Plus" by vzniklo jedno zakladni oficialni tema pro kazdou prirucku (v idealnim pripade by se mohlo podarit naimportovat do nich i obsah stavajicich diskusi z Lopuchu, aby se jakz takz zachovala kontinuita) a z nich by se opet v pripade potreby odstepovala specializovanejsi podtemata (napr. boj, strelba, zazemi, kotliky :-)). Plus by v ni pochopitelne zustaly soucasne diskuse o DrD+.

Zatim tolik, na cokoli dalsiho se klidne ptejte.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Joe »

Ako som spomínal už v moderátorskej sekcii, nevidím problém.

Ani s importom súčasných príspevkov z Lopuchu - aj keby sa mali prihádzať len ako príspevky pod menom niektorého z moderátorov (či nejakého nezávislého účtu, vhodného na tento účel?) s tým, že by sa do každého príspevku hodilo meno prispievateľa z Lopuchu. To by som si kľudne vedel zobrať na starosť, prípadne si to s niekým rozdeliť (neviem aký je na Lopuchu "volume").
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Bouchi »

Joe píše:Ani s importom súčasných príspevkov z Lopuchu - aj keby sa mali prihádzať len ako príspevky pod menom niektorého z moderátorov (či nejakého nezávislého účtu, vhodného na tento účel?) s tým, že by sa do každého príspevku hodilo meno prispievateľa z Lopuchu. To by som si kľudne vedel zobrať na starosť, prípadne si to s niekým rozdeliť (neviem aký je na Lopuchu "volume").
Prima. Rad s tebou proberu pres PM detaily - vzhledem k tomu, ze bych mel byt schopen (diky pristupu k databazi) transformovat ty lopusi prispevky v podstate do jakekoli formy vhodne k importu, vypada to na realnou sanci, ze by se to mohlo povest. (A snad i s tim, ze by se prispevatelum, u nichz budeme mit jednoznacnou identifikaci mezi Lopuchem a RPG Forem, mohly jejich prispevky spravne priradit.)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Joe »

Bouchi píše: Prima. Rad s tebou proberu pres PM detaily - vzhledem k tomu, ze bych mel byt schopen (diky pristupu k databazi) transformovat ty lopusi prispevky v podstate do jakekoli formy vhodne k importu, vypada to na realnou sanci, ze by se to mohlo povest. (A snad i s tim, ze by se prispevatelum, u nichz budeme mit jednoznacnou identifikaci mezi Lopuchem a RPG Forem, mohly jejich prispevky spravne priradit.)
Ok dok.
Čo sa týka formátovania, aké sa na Lopuchu využíva? Lebo mám vo Worde makro na prevedenie wordovského dokumentu a jeho základného formátovania na phpBB kód, takže ak je tam len čistý text, tak by to nemal byť problém aj jednoduchým skopírovaním. Ale ak to vyexportuješ či už do CSV (tabuľky) alebo do niečoho príhodného, nenahnevám sa ;)

Skús spraviť nejaké možné exporty a uvidíme, čo sa bude hodiť najlepšie.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Peekay »

Rozhodne je to super napad, RPGF to moze iba prospiet. Mozno jednou drobnou obavou by mohla byt uroven spravania - neviem, ako je to na Lopuchu, ale musim sa priznat, ze zvysena miestna kulturna uroven za posledne tri mesiace ( :-)= ) mi osobne velmi vyhovuje. Zatial vsak nie je dovod pochybovat, a teda mozem pvoedat iba "hor sa do toho!".

p.s. A dokonca by to mohlo prospiet aj urovni a propagacii Drakkaru $D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Mrcek »

V souvislosti s novými možnostmi, které se nám otvírají, jsem založil nové téma v Kreslícím prknu, které bude sloužit jako studnice nápadů, jak tohoto spojení využít a samozřejmě taky k podnětům ze strany Altaru, pravděpodobně skr Bouchiho.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Bouchi »

Peekay píše:Mozno jednou drobnou obavou by mohla byt uroven spravania - neviem, ako je to na Lopuchu, ...
No, sem tam se objevi nejaky troll, ale to je do jiste miry zpusobeno obtiznou dohledatelnosti starsich prispevku na konkretni tema a tim padem opakovanym oteviranim nekterych kontroverzi (treba te strelby). Cili tady by to melo odpadnout diky moznosti specializovane tema vcas osamostatnit.
Jinak si myslim ze je uroven chovani celkem dobra (uvidime co k tomu reknou jini - treba Jerson ci RomiK).
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Quentin »

altar tady? SUPER!
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Nakladatelství Altar a jeho diskuze na RPG Fóru

Příspěvek od Sosacek »

Taky predpokladam, ze za ty penize pujde koupit novej server, nebo tak, ne?
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti