[Fórum] Sekce a podsekce fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od sirien »

Ano a ne.

Fate má přímou návaznost (a zpětnou kompatibilitu) mezi edicemi od 2e až po 4e (2e hru lze snadno převést do 4e bez větších ztrát, 4e lze snadno "downgradovat" na 2e, pokud je zájem), což u zmíněného DnD úplně neplatí.

Fate 3e je silným rozšířením a propracováním systému oproti 2e - 2e je taková kostra, resp. stavebnice na systém, 3e je už z toho vybudovaný systém. Resp. systémy, protože 3e nebyl nikdy formálně ustanoven v základní podobě (Fred sám považuje za základní 3e Spirit of the Century, btw.) a mezi jeho jednotlivými inkarnacemi jsou dost rozdíly. Některé z nich (Diaspora) jsou přitom oproti běžné podobě Fate hodně rules-heavy.

Fate 4e je pak souhrn všech 3e záležitostí se silným důrazem na zjendodušení a sjednocení věcí. Tj. skok 2e-3e je především ve značném zvětšení rozsahu pravidel, skok 3e-4e je především designové zbroušení a odlehčení zbytečně složitých mechanik.


Technicky jde pořád o jeden a tentýž systém, nebo pokud bychom byli hodně striktní o systémy s jedním a tím samým systémovým jádrem (což pro ADnD, DnD 3e, 4e, 5e... neplatí)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Díky za vysvětlení,

Nicméně Fórum nemá problém s tím, že všechny edice DnD a d20 k tomu jsou pohromadě v jedné sekci. Takže tady problém nebude.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od sirien »

To už je otázka na místní MOD tým a ne na mě. Historicky to vzniklo Sparklinou žádostí udělat prostor pro Rozcestí (4e FAE) z důvodů propagace, resp. přehlednosti pro případné nové návštěvníky které sem sesměrovává ze svých stránek, přičemž podíl na realizaci asi měl fakt, že se na Rozcestí podílelo hodně lidí z místní komunity.

Btw. fun věc: řešilo se to tu už před rokem skoro přesně: viewtopic.php?p=436153#p436153 - detaily asi najdeš někde v té diskusi k tvorbě Rozcestí, která nevim kde je.

Moje pointa je jen to, že se mi nezdá žádoucí odhodit stará Fate témata do archivu a poznamenávám to čistě z titulu překladatele čtvrté edice, nic víc. Asi to aktuálně není problém sloučit prostě do "Fate" (asi by to chtělo pingnout Sparkle jestli aktuálně nemá nějaké důvody žádat to jinak).


EDIT: ještě dodatek: při sloučení by to asi chtělo něco udělat s tím Tvým starým představením systému, který byl pro Fate 2e a který byl laskavě Alef0em (nebo crowenem?) při příležitosti dokončení překladu nahrazený mým vlastním textem který zahrnuje všechny ty věci co se objevily dlouho potom, co ten Tvůj prapůvodní intro text vzniknul.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Ecthelion »

Sirien píše:Historicky to vzniklo Sparklinou žádostí udělat prostor pro Rozcestí (4e FAE) z důvodů propagace, resp. přehlednosti pro případné nové návštěvníky které sem sesměrovává ze svých stránek, přičemž podíl na realizaci asi měl fakt, že se na Rozcestí podílelo hodně lidí z místní komunity.
Tady má Sirien úplnou pravdu. Když vzniklo Rozcestí, potřebovala Sparkle místo, které by měla jako oficiální diskuze a Sparkle stála o to, aby v té sekci byly jen debaty k Fate 4e, v čemž jsme jí vyšli vstříc. Takové bylo naše ujednání a pokud chceme tenhle stav jakkoli měnit, je třeba se nejprve domluvit se Sparkle, jestli je s tím srozuměna.

Mě osobně třeba asi v zásadě nevadí přesunout starší debaty do sekce Fate a dát jim tag (zaarchivování celé té sekce mi asi přijde horší), pokud to Sparkle nebude vadit... ale nelze tak učinit bez jejího souhlasu.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Já už chápu - už jste mi to vysvětlili - proč ta sekce vznikla, a nijak to nezpochybňuju. Sekce se mají přizpůsobovat potřebám. Když byla potřeba aktivně řešit jiný Fate tak, aby se to nepletlo, vznikla samostatná sekce, to je v pořádku. Teď mi přijde, že to už zase utichlo a není potřeba mít Fate dvakrát samostatně, proto pokládám tento návrh. To říkám jen tak pro pořádek, abyste neměli dojem, že tady nadávám na to,že ta sekce vůbec vznikla.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Ecthelion »

Markus píše:Já už chápu - už jste mi to vysvětlili - proč ta sekce vznikla, a nijak to nezpochybňuju. Sekce se mají přizpůsobovat potřebám. Když byla potřeba aktivně řešit jiný Fate tak, aby se to nepletlo, vznikla samostatná sekce, to je v pořádku. Teď mi přijde, že to už zase utichlo a není potřeba mít Fate dvakrát samostatně, proto pokládám tento návrh. To říkám jen tak pro pořádek, abyste neměli dojem, že tady nadávám na to,že ta sekce vůbec vznikla.
Super, tak napiš Sparkle, jestli s tím nemá problém a můžeme se posunout. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sparkle »

Ecthelion píše:Když vzniklo Rozcestí, potřebovala Sparkle místo, které by měla jako oficiální diskuze a Sparkle stála o to, aby v té sekci byly jen debaty k Fate 4e, v čemž jsme jí vyšli vstříc.
Jestli jste to dělali jen kvůli Rozcestí, tak mě to mrzí že to bylo tak pochopeno, mně nešlo jen o Rozcestí ale celkově o přehlednost kvůli nováčkům, bez ohledu na to, jestli se do té sekce budou dostávat skrz Rozcestí nebo třeba skrz Sirienovy překlady nebo nějaký jiný zdroj.

Tzn pokud jste rozhodnuti to sloučit tak se mi to nelíbí, ale co s tím nadělám.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Já bych se o přehlednost nebál, Sparkle. Tagy přehlednosti hodně pomůžou, a dokonce si troufám tvrdit, že mít věci ve více sekcích může být méně přehledné než mít je v jedné sekci. (Vzniká pak efekt toho, že něco hledáš a nemůžeš to najít, protože hledáš ve špatné sekci.)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sparkle »

Tagy by mohly pomoct.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Sloučeno. S trochou štěstí ani nepoznáte změnu.
Sosacek
Příspěvky: 25776
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Sosacek »

Ted udelej to samy s rpg kuchyni. Dokonce uz ma tagy.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Já jsem pro. Teď jenom počkat, kdo bude protestovat. 8)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od sirien »

Ne, no, protože je všechno hluboko dole.

Každopádně zapomněl jsi tagnout:

- Dotazy k pravidlům
- Joeho "Fate na rozhraní" vzhledem k datu založení diskuse rozhodně nemůže bejt 4e, ale nevim jestli to je 2e nebo 3e
- a Joeho "zhrnutie Fate 2e" má to 2e rovnou v názvu, takže by tomu ten tag taky slušel.

A...

- Age of Arthur je pokud se pamatuju dobře 3e (tuším že 3e-diaspora_based, ale krk na to nedám)
- Legends of Anglerre taky
- Dresden Files zaručeně
- téma "Fate 3e fantasy" se taky váže k 3e
- téma o Diaspoře je 3e by definition
- totéž platí pro Spirit of the Century

...viewtopic.php?f=197&t=3678 tohle by někdo mohl konečně přejmenovat na 4e (historické nedorozumění, nějakou dobu tu byla 4. edice chybně označovaná za 3. edici)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20994
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od Markus »

Všechny ty diskuze ke konkrétním produktům nejsou tagované záměrně, protože to IMHO nepotřebují - v názvu je přímo ten produkt, takže nemůže vzniknout mýlka, k čemu se to vztahuje. Totéž Joeovo "zhrnutie 2e"
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekce a podsekce na Fóru.

Příspěvek od sirien »

Ok. Až se někdo bude u Diaspory vztekat, že se ptá na Movement akci ve vakuu a lidi mu tam melou něco o nějaké pitomé overcome / CA, odkážu ho sem na tenhle Tvůj post :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti