ad Kreslící prkno

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

ad Kreslící prkno

Příspěvek od Mrcek »

Docela mě mrzí, že se nějak dál neřeší téma: Který z projektů si zaslouží dokončení?, je to škoda, možná bych se k něčemu i příhlásil, pokud to původní autor vzdal a někdo (včetně mě) by to rád viděl dokončené. Jediné co se z toho tématu pohnulo je FATE zbrojnice, tam to vypadá O.K.

Jo a druhý dotaz je, jestli bude nějaká RPG kuchyně i v roce 2009? Zachvátila mě tvůrčí posedlost, tak bych to chtěl někde uplatnit, dokud mě to baví :) .

P.S. Kreslící prkno začíná být drobet nepřehledné, osobně si myslím, že by bylo dobré rozlišit nějak "mrtvé" a "živé" projekty a oddělit od sebe settingy, systémy a doplňky. Alespoň v názvu témata, např. [SYSTÉM] Zásahovka atd...
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Kreslicí prkno je obecně sekce, která trpí nedostatkem času - větší část projektů umře právě kvůli nedostatku času (což není nic podivuhodného, jak víme všichni my, kdo doděláme jednu z deseti rozdělaných věcí :) ). Třeba já bych už si strašně dlouho slibuji, že si najdu čas na pročtení a okomentování některých projektů, které mě zaujaly... a nedaří se. Nakonec to vždy skončí u toho, že návštěvníci Fóra mohou poskytnout rady a komentáře, ale že dokončit to může jedině sám autor s vynaložením spousty práce (je bláhové doufat, že s tím někdo "pomůže").

Sakra, nějak jsem se zakecal. Znovu:

Kreslicí prkno je velmi slibný "projekt", který trpí nedostatkem času. Kdysi jsem tu sekci založil a od té doby tak nějak chaoticky přežívá. Pokud by se jí ujal nějaký správce a motivátor, bylo by to super. Jestli jsem tě správně pochopil, Mrcku, dostal jsi chuť tam něco zlepšit nebo zorganizovat. Nebo se alespoň pokusit... to nevadí, všechno je lepší než současné nic.

Můžu ti dát moderátorská práva na tu sekci, jestli to chceš nějak protřídit, nikdo se asi nebude zlobit (i když by bylo fajn třeba obeslat autory mrtvých projektů PMkami a dát jim třeba dva týdny na reakci, jestli jim nevadí pozamykání jejich témat). Sám zredukuji počet subsekcí při přechodu na nový engine (již příští víkend!) - nevyužívané půjdou do archivu, aby viuzálně nezahlcovaly hlavní stránku. Nějaký systém tagování taky může být fajn. A cokoliv dalšího taky. :)

Vlastně totéž můžu říct o zdejších kreativních sekcích obecně - pokud někdo, kdokoliv máte chuť se jich ujmout a "zlepšovat" je, máte mou maximální podporu a udělám vše, čím vám budu moct pomoc. Kdo ví, třeba se v téhle sekci přihlásí i víc lidí, kteří by do toho šli...

Podobná vlna aktivity se teď začíná objevovat i u překladů. Takže překladatelům: platí pro vás všechno, co jsem napsal výše.

Za světlé zítřky! $D

---

EDIT: Jo a k té RPG Kuchyni - bude Kuchyně, pokud bude zájem. Zájem, zdá se, bude... takže Kuchyně nejspíš taky. Jako vždy je problém s tím, kdo to "zorganizuje" - ta soutěž nemá žádného "správce". Já bych rád soutěžil, nebo se aspoň pokusil. :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Mrcku, tomuto postupu se říká "přenášení odpovědnosti". Člověk má nápad, třeba i vcelku dobrý. Rozpracuje základ, pak opadne počáteční nadšení a tak to hodí na net jako "veřejný projekt" s tím, aby mu lidé pomohli - jako by netové kontakty byly zdroj volné pracovní síly a studnice nápadů.
Můžou být, ale je třeba zaměřit se konkrétně a mít dva lidi - jeden co kope a určuje směr, druhý co pracuje. Málokdy se najde člověk schopný kopat sebe sama do zadku.

Tato sbírka projektů by měla sloužit spíše jako studnice nápadů než kreslící prkno, na které by mělo čárat více lidí. A hlavně by si prvotní přispěvatel neměl dělat iluze, že se do projektu někdo zapojí nebo že bude dokončen. A "dokončen v dohledné době" je spíše vtip.

Můžeme být rádi, že jsou dokončené různé překlady, a že lidé pracující na svých projektech sem posílají své poznatky. Jinak tvůrčí energii místních uživatelů je třeba spíše tlumit a většinu nápadů pohřbít (a mlátit lopatou přes prsty všechno, co se dere ven).

A pokud něco, tak má smysl pracovat na univerzálních věcech, které se dají použít v různých už fungujících hrách.
Nijak mě netěší, že to říkám takhle ostře a tvrdě, ale jsem úplně stejný jako mnoho ostatních, jen své nedokončené projekty (celkem asi stovka věcí) mám v kufru a ve skříni a neotravuju s nimi ostatní.

Jedna rada na závěr - pokud máš dojem, že si nějaký projekt zaslouží dokončit, pak na něm začni pracovat. Případně oslov člověka, který pracoval dříve, nech ho upsat se ti a pak do něj kopej, ať pracuje, a dodávej mu podklady a konstruktivní kritiku.
A pokud budeš pracovat na něčem, co se dá využít v settingu 2. světové války a letech okolo, můžeš počítat se mnou. Stačí si obout virtuální kanady.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Abych pravdu řekl, mně osobně by víc vyhovovalo, kdyby Prkno zůstalo tak, jak je (možná ten systém tagování není špatný). Většina projektů v Kreslicím prkně je "mrtvá", ale přestože možná původně bylo Prkno zamýšlené jako pracovní plocha pro "perspektivní" projekty, takhle prostě nefunguje a nemůže fungovat. Kdo chce, aby jeho projekt byl perspektivní, nebude ho většinou pitvat v Prkně. Erric vytváří Střepy v soukromé sekci, Ecthelioni mají SotE už téměř hotové, ale taky ho nezveřejnili, a to, na čem dělám já, jsem taky zatím neposlal na Fórum (teda ne že bych to považoval za perspektivní podnik ;)) - jistě, mám pro to i ten důvod, že jak bych to dal na Fórum, tak na tom přestanu dělat. Ale ve chvíli, kdy na tom přestanu dělat (a nebude to hotové), tak to naopak do Kreslícího prkna pošlu.

Proč? Protože Prkno nechápu jako místo, kde se scházejí lidi, co tomu rozumějí a co chtějí poradit někomu v jeho snažení. Samozřejmě, já rád pomůžu těm, co do Prkna přispějí, ale takových nás tam moc není. A mně už spíš pomůže, když to Markusovi, Bajovi, Conlaiovi a Ecthelionům pošlu mailem a popovídáme si pak o tom v čajovně. Kreslící prkno se tak stává spíš odkladištěm nápadů, které může použít později jejich autor, nebo kdokoliv jiný, nebo taky místo pro pochlubení se nějakým nápadem.* Je to místo plné inspirace a příležitostí k poučení se. A celkem rád bych, kdyby to tak zůstalo...

Jakou výhodu by mělo zamčít neaktivní diskuse anebo je snad odsunout do archivu? Pak už je nemůže nikdo oživit a mnoho nápadů se ztratí v propadlišti dějin. A pokud jde o to rozlišit aktivní a neaktivní porjekty - to je jednoduché: ty aktivní jsou nahoře, neaktivní padají dolů. Pokud neaktivní odsuneme, zbude jich v Prkně pět, možná deset, když je tam budeme nechávat delší dobu. :roll:


-----------
* Často se stane, že někdo zveřejní projekt postavený na jediném nápadu, který proto musí zákonitě skončit (neúspěšně nebo nedokončeně), ale ten jeden nápad prostě sttojí za to, aby se o něj podělil. Může se tak k němu později vrátit, až bude mít další nápady, nebo ho může využít někdo jiný.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrcek »

ad všichni

Určitě jsem nezamýšlel neaktivní témata zamknout, nebo odsunout do archivu, právě naopak. Ty, co by za to stály, vyzdvihnout. A to, že bych ke každému něco postnul, aby se to posunulo nahoru mi přijde blbé, ale možná je to jediný způsob.

Tagování se ujalo, tak aspoň to by se mohlo zavést. Udělalo by to dojem jakési minimální organizovanosti, podle mě.

ad Markus

Rád bych se ujal této sekce, ale bojím se, že bych si naložil velké břemeno. Kdyžtak mi pls pošli třeba PMkou v čem by pozice moderátora tkvěla, tedy popis mojí "práce", co bys ode mne očekával.

A určitě bych se snažil burcovat původní autory, než bych teoreticky něco dodělával.

ad Jerson

I já to chápu jako studnici nápadů, ale myslím si, že pokud se nějaký nápad zdá být geniální, bylo by dobré ho dotáhnout do konce. Nedělám si iluze, že kdyby se něco z toho podařilo dotáhnout do finále, že to bude slavit úspěch mezi víc jak 10 lidmi (dejme tomu). Někomu to připadá zbytečné, ale pro mě je i to dobrý výsledek (uvidíme jak dlouho mi to nadšení vydrží).

A jestli jsem to pochopil správně, tak podle Tebe má největší smysl dělat doplňky k existujícím věcem, než věci nové. Na tom něco bude.

ad boubaque

Zdá se mi, že účel této sekce chápeš podobně jako Jerson. Taky si myslím, že je to o pomoci, ne o vytváření věcí, které by měly být úspěšné minimálně v ČR. Zmínil jsi Errica a Střepy. Tady vidím důvod, proč to tu není zveřejněné to, že se to bude prodávat, nebude to free. Tak tady by nebylo žádoucí to dávat volně ke stažení. Nevím jak Ecthelioni a nebo Ty zamýšlíte se svými věcmi, ale určitě máte svoje důvody proč to tam nedat.

Máš ale pravdu v tom, že je málo lidí přispívá a radí. To je škoda.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Souhlasíme s Bubákem. Osobně se nám zdá, že Kreslicí prkno nepotřebuje nějakou extra další organizaci (nebo nedej Bože zamykání témat - to je úplně špatně... tagy můžou být, ale nejsem si jist, zda to nějak pomůže zatraktivenění sekce (navíc některé projekty jsou dost problematické pro kategorizaci)) - co potřebuje je větší aktivita. :wink:

Některá témata jsou třeba rok mrtvá a pak tento nápad někdo vezme a použije (viz. právě Jersonova zbrojnice postavená na nápadu Fate zbrojnice) - připadá nám proto chybné zamykat témata, která zrovna teď nejsou aktivní... v Kreslicím prkně jsou úžasné latentní nápady, kterým je třeba dát čas, teplo a světlo... a možná vykvetou. Osobně se mi líbí myšlenka, že lidé se inspirují předloženou myšlenkou a vytvoří na ní vlastní projekt - viz. často zmiňovaná Zásahovka... je to dobrý nápad - a pokud má na to někdo čas a chuť, ať se toho chopí a udělá si z toho vlastní projekt... pokud se bude rozcházet s původním projektem, nic se neděje - vzniknou třeba paralaleně dva nebo tři (ale spíš právě jen jeden)... žádný problém... Stačilo by jen zavést pravidlo "give credit" - pokud použijete cizí nápad, nezapírejte to - naopak, zmiňte se o tom, uveďte ho v creditsech a pak v tom nevidím problém, ale naopak výhodu.

Všechno je o času. Málo lidí má čás se těmi projekty zabývat (a to ani autoři) - pokud by se podařilo přilákat do této sekce víc lidí, nějak víc ji otevřít a oživit, bylo by to to nejlepší, co by se z naší strany dalo udělat. Zbytek už je na lidech. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrcek »

Možná by to chtělo toho motivátora. Někoho, kdo se pokusí diskuze k předloženému tématu, materiálu, rozjet a případně průběžně oživovat (a to ne hláškami typu - Už dlouho se tu nic neděje, dělejte něco!). Já bych se této role ujal, ale pořád si stojím za tím tagováním. Bude to pěknější na pohled, dojem organizovaného chaosu.

Nápad "give credit" je perfektní, takhle nějak jsem si to představoval i já.

P.S. nápíšu to sem ještě jednou: Nehodlám žádné témata zamykat, špatně jste to pochopili. Většinu úprav jsem měl na mysli ve formě tagování. Takže třeba, když už bude projekt v beta verzi, tak bude mít krom identifikačního tagu i tak [testing], nebo případně [vývoj], podle toho jak daleko projekt bude. Aspoň bude na první pohled jasné, jak to s tím oným projektem vypadá.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Mrcek píše:A jestli jsem to pochopil správně, tak podle Tebe má největší smysl dělat doplňky k existujícím věcem, než věci nové. Na tom něco bude.
Skoro.
Nemá smysl dělat FATE zbrojnici. Ani CPH zbrojnici. Jen Zbrojnici - univerzálně použitelnou ve všech hrách, do kterých se takové zbraně a další předměty dají napasovat, od kampaní ve WW2 až po postapokalyptické světy, kde staré zbraně přijdou zase do módy.

Nemá smysl dělat soutěž, ve které budou nějaké šílené postavy z neobvyklých světů - je o hodně lepší udělat soutěž postav, které by se mohly vyskytovat v mnoha světech. Notabene když k nim někdo udělá obrázek.

A tak dál. Těmi doplňky - psal jsem to Joemu. Udělat novou hru s letadly na způsob Wings of War - proč ne, budiž. Ale když už, tak ať jsou letadla kompatibilní, přesněji ať jsou kartičky letadel z této nové hry použitelné v už exitující Wings of War (tohle už je pase, Joe změnil názor, takže jen pro ilustraci)

Proto si nejsem tak úplně jist, zda má smysl dělat třeba NOS jako nový svět. Ale když už, tak je dobře, že se neomezuje na jeden systém. Horší je, že možná s nějakými systému nebude jednoduše kompatibilní.

Nicméně pokud na projektui nepracují dva lidé, co se jinak nepotkávají, přijde mi zbytečné zakládat mu vlastní téma. Takových věcí tu bylo a pokud se ostatní nedohadují s autorem (CPH nebo teď Sammael), tak prostě zapadne a nepíše tam nikdo.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrcek »

Proto si nejsem tak úplně jist, zda má smysl dělat třeba NOS jako nový svět. Ale když už, tak je dobře, že se neomezuje na jeden systém. Horší je, že možná s nějakými systému nebude jednoduše kompatibilní.
Myslím, že to bude problém všech univerzálních záležitostí. Nikdy podle mě nejde udělat takový kompromis, aby jsi to napasoval na cokoliv. U té zbrojnice je to evidentní, že nebudeš Thompsona nebo Stena cpát do fantasy questu v DrD.

Nedávno mě napadlo co jsi tu taky nakousl. A to databáze NPCéček. S obrázky (pokud autor umí kreslit, nebo se najde někdo, kdo to nakreslí) a popisem. A myslím si, že tady je ta univerzálnost možná. Pokud sepíšu minulost postavy a budu v ní popisovat město Uruk, a tam nějaké kontakty, tak není problém změnit jenom jména, aby jsem to použil ve své hře, světu. Co se týče schopností a dovedností, tak v tom taky není problém, jednoduchý seznam v čem postava vyniká se asi bude blížit deníku postavy ve FATE, to umím šlušně, to výborně a jsem typický Cholerik.

Každopádně jsem pro to, aby se dál vyvýjely nové systémy, světy a ne kvůli tomu, jestli to má cenu nebo ne.


Abych vysvětlil, co jsem zamýšlel s touto sekcí:

- rozdělení příspěvků pomocí tagů
- zastal bych se funkce motivátora, který by nadějné věci popoháněl. Hodně lidí má rádo přemlouvání a chvála, či kostruktivní kritika je nakopne k další práci.
- s pomocí jiných lidí činnných na tomto fóru bych se ujal i organizace RPG Kuchyně a klidně i jiných soutěží
- chtěl bych založit podsekci Brainstorming (Mozkobouře), kde by se dávaly takové ty dvouřádkové nápady, jako když něco čtete, teď vás napadne převratná myšlenka, tak ji plácnete tam. Třeba ji někdo někde upotřebí. Přiblížilo by se to charakteristice studnice nápadů.
- + další tématata, které můžu rozjet i tak, jako třeba ta databáze NPC, i když i to by možná chtělo podsekci (zas by jich tam bylo víc jak příspěvků, já vím...)
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Mrcek: Můj příspěvek byl mířen spíš Markusovi, ten se tvé myšlenky nejen chytil, ale hned ji začal rozvíjet podlě mě až ad absurdum ;) Ale taky jsem měl trochu pocit, že bys aspoň nejstarší témata povyhazoval...

Každopádně zase jsem na rozdíl od Jersona pro zachování Prkna i v té "nefunkční" podobě. Nechci nikomu brát možnost požádat ostatní o pomoc s nějakým projektem, a nechci mu ani brát možnost dát k dispozici ostatním projekt nedokončený. Naopak, kdyby se tady ty projekty neobjevovaly, mnohé z nás by to možná dost ochudilo. Chápu, že třeba může být unavující každému příchozímu ukazovat ty samé chyby a přehlédnutí, co už udělali mnozí před ním, ale Prkno tady není pro nás kibice, ale pro ty autory, co chtějí, abychom je na ty chyby upozornili (i když si toho možná někdy nejsou vědomi ;)).

Pokud jde jen o otagování projektů [systém]/[setting/[whatever], tak jsem pro - další tagy ([vývoj]/[testing]/[pozastaveno]) bych ještě zvážil - testy často probíhají zároveň s pokračujícím vývojem, a pozastavení nebo ukončení málokdo bude oznamovat, to se pozná možná jen podle aktivity v tématu (a ani to ne - viz Filtr, který se tu vždycky zjeví po půl roce).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak se zdá, že Mrcek bude moderátorem Kreslicího prkna - nadšení mu nechybí. Díky, Mrcku :wink: Nicméně... narazili jsme na problém, že ani já, ani Mrcek nevíme, co má modetáror Kreslicího prkna dělat $D Třeba tu společně na něco přijdeme...

Ohledně toho, co tu padlo:

Ta hláška s tím archivováním a zamykáním byla rozhodně šlápnutím vedle. Pokud kreslicí prkno něco potřebuje, je to motivace k přispívání. Zamykání k ničemu nemotivuje, takže ho pusťme z hlavy...

Vlastně nevím, jestli je třeba něco moderovat. Možná ten systém tagování. Jste pro? Pokud ano, Mrcek si to chtěl vzít na starost. Pokud ne, tak asi žádného moderátora nepotřebujeme.

Co by Kreslicí prkno rozhodně potřebovalo, by byla nějaká snaha o podpoření větší aktivity, většího přispívání či sdílení názorů. Tohle už ale přesahuje úkol moderátora - chtělo by to nějakého nadšence, nebo ještě lépe skupinu nadšenců, kteří by z oživování kreslicího prkna udělali takový svůj koníček a soukromý projekt. Pojďme si o tom promluvit, třeba se do toho někdo pustí. :wink:

Držme se prosím hesla: chceme motivovat, nikoliv omezovat. (tím chci říct, že rovnou můžeme zapomenout na věci jako "pravidla přispívání", atd.)

---------------------------

S Jersonem nesouhlasím tak, že už to asi víc nejde. :) Omezovat se na univerzální doplňky do existujících her je podle mě hloupost. Nebo ještě jinak: dokud tady budou lidi, kteří chtějí tvořit své vlastní systémy/světy/apod., tak tu bude i Kreslicí prkno. Otázku: "co má smysl dělat?" bych zakopal někam hluboko pod zem. Spíš bych se zabýval otázkou: "jak lidi podpořit v tom, co se rozhodli dělat"? Kdo o to nemá zájem, nikdo ho do toho nenutí.

V první řadě - Kreslicí prkno je skvělá věc, i když se projekty nedokončují. Jak uvedli mnozí, je to studnice nápadů a inspirace.

V druhé řadě - není v našich silách zajistit, aby lidé dokončovali své projekty. To nejde, na to můžeme rovnot zapomenout. Můžeme se maximálně snažit, aby autoři o své projekty neztratili zájem.

Otázka je, jestli vůbec existuje nějaký způsob, jak zajistit, aby lidi komentovali projekty. Nenapadá mě, jak to jinak udělat, než přes nějakou organizovanou skupinu motivátorů. Včera mě napadla taková myšlenka - možná zcestná, posuďte sami:

Třeba by se našla skupina dobrovolníků - říkejme jim třeba "motivátoři" - kteří by si vzdali na starost Kreslicí prkno a starali se o to, aby tam bylo živo. Mohlo by to fungovat takhle: máme skupinu "motivátorů". Určí se nějaký přijatelný časový interval, dejme tomu 14 dní, na komentování projektů. Někdo vezme seznam všech "aktivních" projektů v Kreslicím prkně, napíše si je na papírky a poté je začne náhodně losovat... každý motivátor tímto způsobem dostane jeden náhodně přidělený projekt. Úkolem motivátora bude přečíst si během těch 14 dní zadaný projekt a napsat autorovi nějaké konstruktivní podněty (tj. něco jiného než "hmm, líbí, jen tak dál). Zcela nepovinně by se pak ten člověk mohl vybranému projektu věnovat i dál. Ale "povinně" by stačilo udělat to jen jednou.

14 dní uplyne, takže se v novém kole rozlosují nové projekty a máte zase 14 dní na okomentování toho dalšího. V zásadě vám na to stačí hodina, max. dvě. To není na 14 dní zas tak hrozné.

Je to velmi hrubý nástřeh, ale mohlo by to fungovat, pokud by se našla skupina oddaných lidí... a nějaký organizátor, který by tohle měl na starost.

Začínám být velmi skeptický k "veřejným" projektům, kterých se účastní "všichni". Naposledy jsme tu měli Akademii a SPRÚPD, které nějak pohořely. IMHO potřebuje každá podobná snaha jasně definovaného správce (1 konkrétní člověk), který si ji vezme na starost a který bude doslova dokopávat všechny další "dobrovolníky" do toho, aby něco dělali (v tomhle případě rozešle všem motivátorům jejich přidělené projekty a řekne jim, že na to mají 14 dní).

Myslím si, že na Fóru je velký potenciál lidí, kteří by byli ochotni něco dělat, kdyby jim někdo řekl, co. Naprosto jasnými a konkrétními slovy. Stylem: "Do 14 dní mi napiš anotaci na Dračí doupě". Styl: "nechce někdo napsat anotaci na Dračí doupě" nefunguje. Ověřeno. Taky tady máme spoustu lidí, kteří jsou schopní přicházet s dobrými nápady - např. v téhle sekci se jich válí spousta. Náš problém je, že nemáme organizátory a dokopávače, kteří by vzali nápady těch druhých lidí a donutili ty první lidi, aby je udělali. (s čestnou výjimkou Joea, který je teď podezřele nevyužitý :>;o) )

Omlouvám se za chaotický příspěvek, snažím se to napsat co nejrychleji, abych mohl dělat zas něco jiného. Možná jsou mé nápady nereálné. Kdyby vás napadlo něco dalšího, šum sem s tím.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrcek »

Mám na vás otázky, dvě, ohledně možností fóra.

Ta první je jestli, když někdo udělá téma důležité (že je pořád navrchu), tak jestli to jde potom zase "oddůležitit"? Že když se tam nebude nic dít, tak to bude zase propadávat. Bez jakýchkoli jiným změn.

Druhá a to, jestli by mělo smysl (a technicky by to bylo možné) dávat některým roztahaným projektům (jako je ten Sammaelův) podsekce a zároveň jedno a to samé téma, to stežejní, by bylo jak v té podskeci, tak i normálně pod kreslícím prknem? A to tak, že pokud by na to někdo odpověděl, ukázalo by se to u obou. To proto, že pokud by zmizelo z očí, bylo by ztraceno. A udělat to tak i s ostatními, co mají podsekce...

Je to takové kostrbaté řešení toho, že jsou příspěvky rozházené a nedá se v tom pořádně vyznat, ale je to prozatím jediné co mě napadlo.

P.S.: to Markus: snad už sem nemusím psát, že já to budu dělat klidně i sám? :) 8)

P.P.S.: Co kdybych rozjel hlasování o tagování (případně i jiných změnách přímo v Kreslícím prknu?
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Kreslicí prkno je z mých nejoblíbenějších sekcí a většinu nových systémů komentuju, zvlášť pokud to neudělá někdo jiný, už teď a budu to dělat dál. Ale teď na konci semestru je to často nad moje síly.

Dlouhodobě se hlásím do týmu, ale do konce ledna ode mě moc nečekejte ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrcek »

super, nečekal jsem, že se někdo ozve...

jinak jsem teda chtěl říct, že bysme měli počkat s nějakými změnami až po té víkendové akci, co?
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Každopádně asi bych moc nevrtal do starých, zapomenutých nebo odložených projektů. Otázka "myslíš, že bys na tom ještě mohl dělat?" je fajn, ale tlačit na někoho, ať dělá na něčem, co už opustil, už se mi nezdá moc dobré. Spíš bych se snažil dávat podporu a bugreport, případně návrhy na bugfix autorům, co jsou momentálně nebo dlouhodobě aktivní ;)

(to není rýpání, to je jen ujasňování si koncepce)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti