Sirienův ban

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Napisem aj nieco pozitivne. Podla mna bude skoda, ak sa tu po 3 mesiacoch nevrati. Mal aj pozitivne stranky. Viackrat som videl ako pomahal rozbiehat temy, ktore by sa same nerozbehli, alebo rozbehli, ale trvalo by im to velmi dlho. (bolo to aj v pripade jednej temy na ktorej mi dost zalezalo: Ako by mohol vypadat rpg turnaj)
Dufam, ze si tento post precita.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

-zrušeno pro vlažný obsah :) -
Naposledy upravil(a) Quentin dne 25. 10. 2008, 00:04, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

že Pieta nebo Ilgir (nebo kdo) neřídí,
Já mám řidičák a něco naježděno, mě jen bavilo nechat si tuhle skutečnost pro sebe a sledovat, jak na druhé straně je úplně jasné, že ho nemám, protože kdybych ho měl, proč bych se ozýval. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Quentin píše:zrovna tu sedim s markem ... projely sme tohle tema, chvilku sme pokecaly a ... takhle se nam forum jeste neznechutilo. Je to k zbliti.

/sry za emo post :-?
Kto je Marek?
Co Vas znechutilo?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

zrovna tu sedim s markem ... projely sme tohle tema, chvilku sme pokecaly a ... takhle se nam forum jeste neznechutilo. Je to k zbliti.
/sry za emo post :-?
A ještě k tomu jsou z vás holky.

/Sry za sarkasmus. :wink:
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Markusi, určitě jsi poznal z mého příspěvku (v nalinkované diskuzi), že schvaluji pouze mazání a editaci příspěvků nehodných uživatelů. V čemž já vidím řešení a držím ti v tom palce, že to rozumně aplikuješ.

V tom co se tu seběhlo, já vidím dvojí metr. V té staré diskuzi se volalo po banu a volala po něm většina fora. A udělen nebyl. Tady se sešel tajný spolek mocných v kápi a naprosto netransparentě rozhodl o zabanování Siriena, ačkoliv mě se jeho výlevy nezdály natolik vážné a vyřkli a okamžitě aplikovali trest v pravdě exemplární. Který byl velmi ovlivněn osobními antipatiemi, což mi zatím nikdo nevymluvil.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Ebon Hand píše:... aplikovali trest v pravdě exemplární. Který byl velmi ovlivněn osobními antipatiemi, což mi zatím nikdo nevymluvil.
Z mojej strany žiadne osobné antipatie neboli (keďže Siriena poznám osobne letmo z jednej Sleziny.)

Nech sa vyjadria aj ostatní moderátori.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tohle se imho stejne neda dokazat. Nicmene ja se sirienem normalne bavil. At osobne, tak pres ICQ. Obcas mi iritoval, ale to neni jediny na svete. Pokud jsem mel nejake antipatie, tak maximalne vuci nekterym jeho vylevum, nikoliv proti nemu osobne, pokud to tak jde rict.
Rozhodne se nepovazuji za jeho nepritele, spise naopak, ale nekriticky k nemu nejsem.

btw. co se te kapi tyce, tak ja ji nekde ztratil, takze na ty tajne schuze spolku mocnych chodim uz bez ni a proto si jakakoliv obvineni toho typu vyprosuji $P
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Ebon Hand píše:V tom co se tu seběhlo, já vidím dvojí metr. V té staré diskuzi se volalo po banu a volala po něm většina fora. A udělen nebyl. Tady se sešel tajný spolek mocných v kápi a naprosto netransparentě rozhodl o zabanování Siriena, ačkoliv mě se jeho výlevy nezdály natolik vážné a vyřkli a okamžitě aplikovali trest v pravdě exemplární. Který byl velmi ovlivněn osobními antipatiemi, což mi zatím nikdo nevymluvil.
Ach jo. Všechno podstatné už napsal Markus, ale ještě jednou - Ebone, žádný dvojí metr tady není a nikdy nebyl.

Ve staré diskuzi před rokem volal Sirien a další po tvrdém kontrolování dodržování slušnosti a užívání banů pro ty, kteří to nebudou respektovat. V té době jsme to nijak moc nehlídali a udělení banu bylo tehdy prostě nemyslitelné (i pokud by si ho dotyčný snad zasloužil, což je možné).

Od té doby jsme na vaši žádost začali kontrolovat dodržení pravidel fóra.

T.G.Masaryk:
„Ode všech žádejte, aby byli slušnými lidmi.“


Žádný spolek mocných v kápi tu není - všichni moderátoři fóra se po dlouhodobém (a vědomém) porušování pravidel ze Sirienovy strany rozhodli (naprosto transparentním hlasováním, jehož výsledky, důvody a důsledky jsou všem k dispozici) pro dočasný ban. O osobní antipatie nikdy nešlo (pro ban hlasoval Bajo i Vlasák, které z nenávisti k Sirienovi obvinit prostě nemůžeš) - mě osobně je Sirien naprosto ukradený, pokud nebude napadat a urážet ostatní uživatele (žij a nech žít).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jacob
Příspěvky: 67
Registrován: 16. 6. 2004, 23:34
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacob »

Ecthelioni píše:T.G.Masaryk:
„Ode všech žádejte, aby byli slušnými lidmi.“
Ten T.G.M. co kouřil před ředitelnou a pak poslal ředitele někam, s tím, že školní řád zakazuje kouření tabákových výrobku, a on kouří bylinky z lékárny, ten T.G.M který založil 1. republiku na kterou v její slušnosti všichni kašlali a rozdělovali si jí za jejími zády ?

Pane poslanče, Vy jste opilý - 1.britská poslankyně
Paní poslankyně Vy jste hnusná, rozdíl je, že já se z toho do rána vyspím.

Pane poslanče, kdyby jste byl můj manžel, dala bych Vám do čaje jed - 1.britská poslankyně
Paní poslankyně, kdyby jste Vy byla moje žena, tak ten čaj vypiji.

W.E. Churchill - vítěz II.WW


Je důležité vybírat si správne vzory.... ??
Nikdy neříkej,že něco nejde,protože se najde blbec,který neví,že to nejde a UDĚLÁ TO !!!

Láska je silná čarodějka, ale chlast, to je sakra čaroděj!

Pravá magie vzniká, když zajdou na společnou sklenku.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Hm, Jacob, ako to patrí sem?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Obávám se, že řešíš jiné problémy, než ostatní.

Pokud už jsi četl mou minulou výtku a studoval jsi ten odkaz, tak jistě víš, co je to "Falešné dilema/Red Herring" a vůbec.
Jsi si skutečně jistý, že "Churchillova bodrost" nějak omlouvá tvé chování v této diskuzi?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Faskal:

IMHO šlo o poukaz na to, že Sirien je budoucí Churchill.
Což nejde tak jednoduše vyvrátit.
A Jacob je Dr. House.
Tím je jeho chování dané; nemá cenu se rozčilovat.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ok, pisu si... T.G.M. a Churchill budou dalsi kdo dotanou ban $P (pokud se tedy nepotvrdi, ze Sirien je Churchill, to by to potom uz bylo zbytecne).
Galth
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 11. 2007, 14:29

Příspěvek od Galth »

Zajímavá diskuse, vskutku.
Pokud dovolíte, tak mi to nedá, a opovážím se vstoupit znovu s pár postřehy:

Zaprvé je zajímavá narůstající protisirienovská paranoia. Jacobův příspěvek věnovaný citaci od Ectheliona nebyl o nic větším OT vyjádřením, než to co napsal Ilgir o devět příspěvků zpátky (a jiní dříve).
Přesto obratem dostal negativně laděnou odpověď od Faskala (mimochodem teď jsem si tu odkázanou stránku prošel a nějak nevidím spojitost mezi tím co píše Jacob a falešným dilematem - resp. v tom co píše Jacob nevidím dilema žádné, natož falešné, jde spíše o jakési poněkud mimojdoucí přirovnání), dotaz od Joeho na psaní mimo téma (první po mnoha spamových příspěvcích od různých lidí).
Omlouvám se pokud jde o náhodu a rozhodně neříkám že to tak být nemůže, ale spojitost odlišné reakce s tím, že Jacob obhajuje Siriena se prostě nabízí.

Dále zde bez konečného vysvětlení zapadla následující tematická linie
Ebon Hand, Naoki, Quentin, píše:Markusi, tímto tě žádám o vypsaní všech, kdo by dle tebe měli dostat dočasný ban a za co.

...

Stále trvám na tom seznamu potenciálních cílů (uživatelů) pro ban.
A když už jsem byl u Jacoba, tak si neodpustím nepoznamenat, že z jednoho jeho minulého příspěvku všichni reagovali pouze na obsažený osobní výpad, nikoliv však na pointu sdělení:
Jacob píše:
A ostatní poprosím, aby se vzdali opakování toho, že dlouholetým uživatelům můžeme leccos odpustit, nebo toho, že oni se Sirienem problémy neměli. Pokud se chcete bavit dál, tak buď obecně o pravidlech a podmínkách banu, nebo o tom, jestli si Sirien ban (v této podobě) zasloužil - to ovšem prosím vklidu a s repektem k názoru ostatních. Díky.

Takže teoreticky se můžeme bavit o tom, jestli si Sirien ban zasloužil, či ne, ale psát o tom nemůžu, protože sem se Sirienem problém neměl ?
Myslím že se Jacob snažil poukázat na skutečnost, že jej Boubaque na jednu stranu vyzývá, aby mluvil o zaslouženosti banu, na druhou stranu mu zakazuje říkat, že si Sirien ban nezasloužil.

Zajímavá je také minimálně navenek popíraná shoda mezi:
Ebon Hand píše:V tom co se tu seběhlo, já vidím dvojí metr.
Markus dříve píše:Ani při nejlepší vůli vám nemůžu říct, kdo by "měl" dostat dočasný ban, protože to by ode mě vyžadovalo, abych pečlivě evidoval všechny prohřešky v minulém roce, což jsem samozřejmě nedělal.
Vtíravá otázka zde tedy zní: Jaké prohřešky Markus sledoval, a které nikoliv? Případně, a teď nechci aby to vyznělo jinak než rétoricky: Čí prohřešky sledoval, a čí nikoliv?


....................................................

Ač jsem to neplánoval, dovolím si i okomentovat komentáře k mému původnímu příspěvku:
Peekay píše:Jakze bez nasledkov? Bol som napomenuty, ospravedlnil som sa
Bez následků.
Omluvil jsi se ještě předtím než jsi Siriena urazil a poté co jsi byl napomenut jsi se ještě odvolal na své před-omluvení, což mi osobně přijde více jako výsměch moderátorovi než jako omluva za jednání, ale to zabíhám více do mého osobního pohledu než mi je příjemné, pokud Ti to moderátoři odpustili tak mají asi jiný názor.
Bez následků to rozhodně je - jedno napomenutí v diskusi a píšeš sem v klidu dál. Sirien dostal za podobně závažné porušení toho samého pravidla tohoto fóra trest v podobě banu - oproti tomu je červeně psané napomenutí naprosto nezajímavé (zvlášť když vezmu v úvahu že na tomto fóru nemá takové napomenutí nějak významnou váhu v podobě sociálního trestu, ale jde skutečně spíše jen o upozornění, takže následky žádné)

Také bych rád konfrontoval tento Tvůj příspěvek:
Zaroven by som ale rad podotkol na (podla mna) rozdiel mojho a Sirienovho spravania - ja som nadaval akurat tak Sirienovi (ktory ma dlhodobo a vytrvalo provokoval vo velkom mnozstve diskusii), zatialco Sirien nadaval... nuz, v podstate kazdemu, kto s nim kedy nesuhlasil.
s příspěvkem skewa:
Jak já to vidím, když porušíš rychlost a sejmeš nějakýho chodce, je jedno:
-jestli jsi jinak úplně super řidič od kterýho by se ostatní mohli učit
-nebo jsi prostě hovado a chceš se jen vyřádit za volantem

A když chceš řešit jestli je sebrání řidičáku férovýj, je jedno, jestli:
-to odradí další lidi od toho, aby sedli za volant (když ví že i dobrej řidič může přijít o řidičák)
-to přiláká další lidi, co se toho dotyčnýho báli
tohle je totiž důvod, proč jsem se rozhodl do téhle diskuse vstoupit - v téhle diskusi se nachází velká skupina lidí která spolu na první pohled souhlasí, a tváří se že nejsou v rozporu, ale přitom si ve skutečnosti zcela protiřečí. Například pokud má mít podle Skewa Sirien ban, pak ho podle Skewa máš mít i Ty. Na druhou stranu někteří moderátoři (Joe, boubaque) tvrdí, že nejde o konkrétní prohřešek ale o něco jiného - přesto ani jeden z nich Skewa neopravil.
Už několikrát jsem se na internetu setkal s tím, že si lidé programově přitakávali protože se jim to hodilo osobně, s někým kdo si myslel něco zcela protikladného, ale s momentálně stejným důsledkem který se všem hodil.
To je dobré, pokud chcete jen dosáhnout jednoho cíle (vyloučit Siriena), ale je to poněkud v rozporu s proklamovaným cílem (očistit fórum), protože Sirien odejde na základě pytle naprosto rozdílných důvodů a až bude nějaký problém příště, tak se zase všichni pohádají, jen možná sem tam někdo změní stranu.

Toto je také zajímavá perla:
[quote="Boubaque] Peekay se takto taky někdy projevuje, ale nedospěli jsme k tomu názoru, že by to bylo tak často, navíc na upozornění reaguje. [/quote]
...dokonce ještě dříve, než ho stihnete upozornit. Prostě se mi zdá že na tom je něco divně, nemůžu si pomoct.
Markus píše:Bouřlivé fórum plné emocí je super. Nemyslím si, že bouřlivost automaticky znamená hrubé chování - naopak, lze mít bouřlivé diskuze, kde se diskutující vzájemně respektují a neponižují
Smím se zeptat na Tvou definici bouřlivosti? Protože tato věta mi přijde jako protiklad sama sobě.
Mimochodem se domnívám, že jediný důvod proč je tato diskuse klidná je ten, že tu, jak jsem již zmínil, všichni přehlížejí že spolu vlastně vůbec nesouhlasí, jen protože se jim líbí výsledek, kterým je vyloučení Siriena.




A než se někdo zeptá proč věnuji tolik energie diskusi, která se mě vlastně netýká, je to právě protože by mě hrozně zajímalo, jestli je možné zde najít nějakou skutečnou shodu, nebo jestli je výsledkem tohodle všeho jen vyhození Siriena bez ohledu na důvody. (jak to vypadá z mého pohledu zvenku).
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti