Založení informační sekce

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Ahojte!

Jak jsem vyjádřil v nedávné debatě, myslím si, že by bylo šikovné, kdyby tady na Fóru byla informační sekce o nejrůznějších zajímavých budoucích RPG (ale možná i jiných) akcích. Moje vize je asi taková:

:arrow? Sekci by spravoval moderátor, který by na webu blížící se akce vyhledával a když už nic jiného, tak by do ní (s předstihem) postoval adresy na oficiální stránky. (Samozřejmě nic by také nebránilo ostatním, aby tam také zakládali vlákna sami.)

:arrow? Ve vláknech pro jednotlivé cony by se pak mohlo diskutovat například o tom, kdo tam pojede s kým a co hrát. Mohly by se tam domlouvat spolujízdy, hledání GMů, domluvy na konkrétní hry/systémy, atd. Organizátoři conů by v tom vlákně pak mohli poptávat GMy a sledovat kolik lidí (a s čím) se na jejich con (od nás) chystá. Myslím, že by to bylo zajímavé a užitečné pro všechny.

:arrow? Otázka tedy zní: Byl by ochotný se toho někdo ujmout?

Ještě předtím ale odpovím na několik nejčastějších dotazů:

Jenom RPG cony?
Nejsem si jistý. Mohlo by se informovat i o conech deskovkových, počítačových, seriálových, anime či larpech... Ale pak už by toho možná bylo moc + je možné, že tyhle komunity mají s naším Fórem nulový průnik. Takže nevím... :think: Ale o RPGčkařských conech by se informovat mělo určitě. (+ Případně by se tam mohly domlouvat i Srazy v Praze či opengamingy...?)

Byla by to pro moderátora těžká, časově náročná práce?
Jelikož těch (RPG zajímavých) conů je v republice tak do jedné desítky, tak si to nemyslím...

Proč se toho neujmu já?
Popravdě klidně bych tímto moderátorem mohl být i já (názory jako "také jsi člen party, tak to můžeš zakládat sám" se v diskuzi také objevovaly). Problém je ale v tom, že s cony nemám žádné zkušenosti (dosud jsem byl pouze na dvou a to byly deskoherní) a také nemám na nikoho žádné kontakty. Proto by bylo vhodnější, kdyby tím moderátorem byl někdo, kdo už ví, co se kdy kde chystá, někdo, kdo ví, koho lze s čím oslovit, někdo, kdo je v conovské komunitě známý a organizátoři tak třeba osloví s nějakými nabídkami jeho. V pozdější fázi (kdyby tento model byl už zaběhnutý a fungoval), by takovýto člověk byl vlastně "propagátorem" Fóra směrem ven a "příjemcem zpráv od organizátorů nejrůznějších conů" směrem dovnitř. A to je myšlenka, která se mi moc líbí.

Každopádně i já pomůžu, jak budu maximálně umět.

Musí být moderátor jeden člověk?
Nemusí. Může jich být i víc. Jako podmínku ale tak nějak opravdu vidím, aby to byli lidé s kontakty a případně v "conové" komunitě nějak známí či viditelní.

Můžu pomoci i když nechci být moderátor?
Samozřejmě! Když budeš vědět o nějakém conu (či nějaké zajímavé akci), tak oslovíš moderátora a on příslušné vlákno založí, případně jej založíš sám. (To záleží, jak by si moderátor "práci s vlákny" blíže představoval a organizoval.)

Má mě to zajímat, když conům neholduji?
Tak nikdy nevíte... Třeba náhodou otevřete tu sekci a zjistíte, že se nějaký con chystá zrovna v místě vašeho bydliště a vy ten víkend máte volný... Tak zajdete...

Díky, jestli jste to dočetli až sem. Jakékoli další názory, náměty a postřehy uvítám. Stejně tak i kritiku. Na jakékoli další otázky se pokusím odpovědět. Diskutujte a doufám, že z toho něco dobrého vzejde :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Ecthelion »

Omlouvám se za zpoždění s odpovědí. Konečně jsme se k tomu dostal. :wink:
Pepa píše:Jak jsem vyjádřil v nedávné debatě, myslím si, že by bylo šikovné, kdyby tady na Fóru byla informační sekce o nejrůznějších zajímavých budoucích RPG (ale možná i jiných) akcích.
Tohle měla kdysi splňovat původně hlavní stránka, kde je kalendář, do kterého může každý vkládat zajímavé akce (a případně jim přiřadit nějaké téma na Fóru samotnému)... ale de facto to nefunguje, protože nikdo tam zmíněné akce nevkládá a moderátoři na to nemají čas. :roll:
Pepa píše: :arrow? Sekci by spravoval moderátor, který by na webu blížící se akce vyhledával a když už nic jiného, tak by do ní (s předstihem) postoval adresy na oficiální stránky. (Samozřejmě nic by také nebránilo ostatním, aby tam také zakládali vlákna sami.)
:arrow? Ve vláknech pro jednotlivé cony by se pak mohlo diskutovat například o tom, kdo tam pojede s kým a co hrát. Mohly by se tam domlouvat spolujízdy, hledání GMů, domluvy na konkrétní hry/systémy, atd. Organizátoři conů by v tom vlákně pak mohli poptávat GMy a sledovat kolik lidí (a s čím) se na jejich con (od nás) chystá. Myslím, že by to bylo zajímavé a užitečné pro všechny.
Umím si představit, že bychom pro témata o conech založili nějakou sekci (nebo možná spíš podsekci pod Akcemi), kde by se soustředily a dalo by se o nich debatit... ale jsem lehce skeptický co do výsledku. Témata ohledně conů se tu občas už předtím zakládaly, ale nikdy žádnou zásadní debatu nevyvolaly... organizační věci se řeší na dedikovaných místech jednotlivých conů a tak tady spíš zbývá přehled, kdo jede a zda případně něco veze (přihlašování na hry už se pak řeší v systémech conů). Ale neříkám, že to nemůžeme zkusit. Přinejhorším se to neujme.
Pepa píše: :arrow? Otázka tedy zní: Byl by ochotný se toho někdo ujmout?
Bojím se, že to ticho tady naznačuje odpověď. $lol$
Ale vážně... my na něco takového čas určitě nemáme, myslím, že ostatní moderátoři to mají podobně. Pokud se do toho chceš pustit ty (případně to zkusit nakopnout, aby to pak jelo dál), pak budeme rádi a poskytneme ti k tomu prostor a podporu, což je přesně pozice, kterou podle mě Fórum má mít (tedy místo, kde kreativní projekty mohou vznikat). Podle mě je asi nereálné, aby to všechno zvládal jeden člověk a bude to spíš společná práce lidí, kteří budou nahazovat témata o conech, když někam pojedou... ale uvidíme.
Pepa píše:Problém je ale v tom, že s cony nemám žádné zkušenosti (dosud jsem byl pouze na dvou a to byly deskoherní) a také nemám na nikoho žádné kontakty. Proto by bylo vhodnější, kdyby tím moderátorem byl někdo, kdo už ví, co se kdy kde chystá, někdo, kdo ví, koho lze s čím oslovit, někdo, kdo je v conovské komunitě známý a organizátoři tak třeba osloví s nějakými nabídkami jeho. V pozdější fázi (kdyby tento model byl už zaběhnutý a fungoval), by takovýto člověk byl vlastně "propagátorem" Fóra směrem ven a "příjemcem zpráv od organizátorů nejrůznějších conů" směrem dovnitř. A to je myšlenka, která se mi moc líbí.
Pochybuji, že je tu někdo, kdo je na tom o moc lépe a tyká si s každým organizátorem conu u nás (pokud se pletu a někdo takový, kdo chce pomoci tu je, hlaste se!)... přičemž nejsem přesvědčen, že je to nutně potřeba. Když se ozveš organizátorům s nějakou rozumnou nabídkou, většinou rádi odpoví, i když je neznáš osobně.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Vallun »

Já si myslím, ze jsme tady jako teda největší samani přes RPG v republice, takže by tu měla vzniknout sekce, kde každý, kdo chce pořádat jakoukoliv akci o rpg si založí téma a s organkizováním akce počká, dokud mu to Pepa neschválí. Samozřejmostí je povinná účast Pepy nebo jím pověřeného zastupce (tvz. PepaN - Pepa náhradník) na akci, náklady hradí samozřejmě organizátor. Po ukončení akce je třeba zpracovat podrobnou písemnou zprávu s fotodokumentací a děkovnou básní vyjadrujici vděk organizatorům za podporu ze strany RPGf.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od ilgir »

Seš vůl $lol$
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Kalendář na hlavní stránce asi nebývala špatná věc. (Jestli vůbec kdy fungovala? :think: ) Jenomže mám pocit, že spousta lidí na Fórum už přes hlavní stránku ani nechodí...
Ecthelion píše:Ale neříkám, že to nemůžeme zkusit. Přinejhorším se to neujme.
Přesně tak.
Ecthelion píše:Pochybuji, že je tu někdo, kdo je na tom o moc lépe a tyká si s každým organizátorem conu u nás (pokud se pletu a někdo takový, kdo chce pomoci tu je, hlaste se!)... přičemž nejsem přesvědčen, že je to nutně potřeba. Když se ozveš organizátorům s nějakou rozumnou nabídkou, většinou rádi odpoví, i když je neznáš osobně.
Už jenom tím, že například Bubák a Maugir byli organizátory osloveni na gamemasterování na Gamecon a vy na Žižcon... Tak jste prostě v tomhle mnohem dál než já. Ano, o pár conech, které se v republice konají, vím, ale to je asi tak celé. Každopádně s někým zkušenějším a informovanějším bych síly spojil.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od PetrH »

Napis Sirienovi;) ten zna lidi:)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od OnGe »

Pepa píše: Jenomže mám pocit, že spousta lidí na Fórum už přes hlavní stránku ani nechodí...
Spousta lidí na fórum přes hlavní stránku nikdy nechodila. Ono vůbec spousta lidí nechodí přes hlavní stránky.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Argonantus »

A on je nějaký důvod chodit přes hlavní stránku?
Zkuste se tam někdy podívat, co tak zajímavého a aktuálního se tam děje.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Tak jsou tam k vidění Nejnovější hodnocení her, vede odtud cesta na Anotace RPG her a občas tam je nějaká novinka... Samozřejmě, že i hlavní stránka by potřebovala být nějak spravována (nebo zrušena), ale o tom se vedla diskuze jinde.

Nicméně toto nemá být diskuse o hlavní stránce, takže se pojďme vrátit k tématu.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Takže jak? Má smysl tu sekci zakládat? Myslíte, že by tu byla k užitku? Mám vypsat nějakou anketu?
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od PetrH »

pepo tys strujce vlkna, pokud se nerozhodes, muzes pozadat vox populi ale necekej zadny repre vzorek:)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Pepa »

Dobře. Sami jste si o to řekli. Začneme tedy Žižconem.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Vallun »

Už požadali o schválení?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od OnGe »

A neplačte, sami jste si to zavinili.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení informační sekce

Příspěvek od Gediman »

Já sem přes hlavní stránku chodím, protože jí mám v booku. Vážně by se hodilo tam psát více novinek, než jen jednu za půl roku. Je to určitě přehlednější, než to psát někam do threadů, zvlášť do těch, do kterých člověk nechodí. A neříkejte mi, že se toho v RPG branži zas tolik neděje.

Třeba by mohl někdo napsat novinku o chystaném Star Trek RPG od Modiphiusu.


Navíc, po vyhledání "rpgforum" vás google hodí právě na hlavní stránku - je to hned první odkaz.
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host