Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Markus »

Spíš pro zábavu a letmou orientaci než jako nějaký pokus o objektivitu máme v databázi Žebříček nejoblíbenějších her a produktů. V tomhle tématu přináším pravidelné aktualizace, takže můžeme sledovat, jak se popularita mění v čase.

Všimněte si, že žebříček má nahoře různé filtry, jimiž můžete zpřesnit vyhledávání (např. jen na dobrodružství). Žebříček používá vážený průměr (tj. zohledňuje i počet hlasů) a zobrazuje jen věci, které už mají aspoň jedno hodnocení. Pro zobrazení všeho, včetně nehodnocených věcí, se budete chtít podívat do celkové Databáze nebo použít vyhledávání.

:arrow? Technická diskuze k databázi (bug reporty, žádosti o funkce, feedback)
:arrow? Diskuze ke kategorizaci RPG her a produktů (týká se obsahu a textu anotací, řazení do žánrů, atd.)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Markus »

Já budu JaD fandit už jenom proto, aby v tom žebříčku byl nějaký pohyb a vzrušení. :)

In the meantime... DCC leze nahoru, teď už na 9. pozici.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Jerson »

Já mu fandit nebudu, už si připravuju nářadí na rozebírání v recenzi. Ale tentokrát bude mít DnD obhájce, aby to bylo férové.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od sirien »

Tak JaD skoro určitě přeskočej DnD - a technicky by mohly skočit i přes Příběhy Impéria. Jestli ale zvládnou seriózně zaútočit i na první tři příčky... těch 4.7+ je i s Markusovou vyrovnávací rovnicí docela solidní laťka.

Jerson: pls, Ty taky ale cheatuješ! Slíbil si dát DnD to co Ti padne, padlo 5 a dals mu 3 $P
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od ShadoWWW »

JaD na prvním místě neskončí. Mainstreamové hry hraje tolik lidí, že vždycky najdeš hráče, kterým se hra nelíbí/nelíbila. Okrajové hry si hráči vyhledávají už podle svého vytříbeného vkusu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Jerson »

Sirien píše: 2. 9. 2021, 13:58Jerson: pls, Ty taky ale cheatuješ! Slíbil si dát DnD to co Ti padne, padlo 5 a dals mu 3 $P
To víš, je to DnD, takže hod s nevýhodou, DM ji může udělit dle vlastního uvážení :-)
Zase to ber tak, že JaD mají slušnou šanci u mě skončit lépe než DnD :-)
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Vitus »

Jerson píše: 2. 9. 2021, 14:04 To víš, je to DnD, takže hod s nevýhodou, DM ji může udělit dle vlastního uvážení :-)
Hele, tohle zase vypadá spíše na vliv DH - dej si pozor, aby ses těmi recenzovanými produkty nenechával moc ovlivnit :).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Jerson »

Vitus píše: 2. 9. 2021, 14:41Hele, tohle zase vypadá spíše na vliv DH - dej si pozor, aby ses těmi recenzovanými produkty nenechával moc ovlivnit :).
Kdybych hodnotil DH, tak to bude stylem "nasbírej si postupně bonusy z různých zdrojů, pak si hoď - a já ti dám takového hodnocení, které se mi bude hodit, aby z toho byl (pro mě) zajímavý příběh."

Navíc jsem při hodnocení DH nastavil triviální laťku a DH ji i tak podlezla.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Markus »

Další měsíc, další přehled her a dobrodružství z žebříčku na rpgforum.cz!

Září tím trochu zahýbalo (70 nových hodnocení!) a zejména na žebříčku oblíbených her vidíme zajímavé pohyby. Některé starší hry se pomalu propadají, zatímco zespodu se na ně dobývají nové tituly jako Mörk Bork, Old School Essentials nebo Ironsworn.

Co se bude dít dál? Přispějte k tomuhle pomalému dramatu svojí špetkou a podělte se o svá hodnocení a komentáře her nebo dobrodružství, které znáte.

zebricek hry 2021-10.jpg
zebricek dobrodružství 2021-10.jpg
:arrow? Žebříček her
:arrow? Žebříček dobrodružství
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Nordoslav »

Můj osobní quest je dostat Ironsworn do top 10 a budu v něm GMkovat tak dlouho, dokud se mi to nepovede. Kdybyste si někdo chtěli dát online partičku, tak stačí říct ;)
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Jerson »

Nordoslav píše: 3. 10. 2021, 09:43 Můj osobní quest je dostat Ironsworn do top 10 a budu v něm GMkovat tak dlouho, dokud se mi to nepovede. Kdybyste si někdo chtěli dát online partičku, tak stačí říct ;)
Chtěl bych, ale ten čas ... můžeš od deseti večer?
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Nordoslav »

Jerson píše: 3. 10. 2021, 13:36 Chtěl bych, ale ten čas ... můžeš od deseti večer?
Obávám se, že hra po desáte je pro mě nereálná, pokud teda nechceš GM které ti usne uprostřed hry :D
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od sirien »

Že AWčko přeskočí DnDčko... ale že Dread? srsly? Jinak teda ještě před ty lokálně protekční Zapovězenky zaslouženě protlačit ty Blades a ta špička pořadí už začne vypadat že i možná dává smysl :)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1733
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Corny »

Sirien píše: 3. 10. 2021, 16:50 Že AWčko přeskočí DnDčko... ale že Dread? srsly? Jinak teda ještě před ty lokálně protekční Zapovězenky zaslouženě protlačit ty Blades a ta špička pořadí už začne vypadat že i možná dává smysl :)
I'm on it!
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Jiron »

Já bych rad časem poradně ohodnotil Pathfinder 1, mám těch knih už dost a mám i dost odehráno.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky z žebříčku nejoblíbenějších her a produktů

Příspěvek od Markus »

Jiron píše: 4. 10. 2021, 12:13 Já bych rad časem poradně ohodnotil Pathfinder 1, mám těch knih už dost a mám i dost odehráno.
To by bylo super. Ale jednotlivé knížky pro Pathfinder tam zatím vesměs nejsou zadané - je tam jen celková anotace hry. Když mi pošleš seznam knížek, které máš a chceš je ohodnotit, tak ti je tam přidám. :)
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů