Upgrade fóra

„Meta“ diskuze o samotném RPG Fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od Quentin »

Proč je tenhle template nepoužitelný? Mně tu chybí snad jen "označit za nepřečtené."
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od MarkyParky »

Proč je tenhle template nepoužitelný?
Protože přítomnost velkých negativních tlačítek s křiklavou barvou na pozadí unavuje oči.

Vždycky, když se náhodou dostanu k RPGF na počítači, kde nejsem zalogovaný do chrome a nepustí se mi přebarvovací plugin, tak mě to bolí jak fyzicky (je to fakt nepříjemné), tak duševně (část mé obživy mě přinutila něco se naučit o ergonomii a lidském faktoru a tohle je fakt špatně).

Při tom by stačilo tak málo - jde v podstatě jen o pár tlačítek - křiklavka růžovka může klidně zůstat u prvků, které jsou tenké/pozitivní/na okraji (třeba logo a vyhledávací panel, navigační strom, patička), a ta velká nepříjemná negativní tlačítka jako "Rychlé odkazy" a "Odpovědět" a "Odeslat" utlumit nebo prohodit na šedivou.

"Umělecký dojem" a růžovost zůstane zachovaná a při tom nebude bolet se na to koukat.

Ale to už se opakuju. Svůj návrh tlumenější úpravy jsem už dal a teď už jen čas od času remcnu, když na to přijde čas, aby nezapadlo, že status quo opravdu objektivně je špatně.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od York »

Obávám se, že zdržovací taktika je úspěšná a od dalších proseb odradila už i mě. Řekl bych, že uživatelé svůj názor sdělili dost jednoznačně a teď už je to jen otázka (ne)vůle na straně správců fóra.
Naposledy upravil(a) York dne 11. 4. 2018, 13:56, celkem upraveno 1 x.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od Sosacek »

Spravci fora svuj nazor myslim taky uz sdelili.

EDIT: pokud bych ten nazor mel parafrazovat, tak to bylo neco jako "je hezke, ze knourate a prudite a shazujete nasi praci (a jeste si u toho vymyslite mrdky jako 'objektivne spatne'), ale neni, kdo by vase napady realizoval, takze pokud nechcete sami pomoct (coz nechcete, protoze samozrejme, ze nechcete) tak tahnete do otvoru dle sveho vyberu."

Pokud si to dobre pamatuju.

EDIT2: nejsem spravce fora, jen pro jistotu.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 11. 4. 2018, 12:15, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od York »

Sosacek píše: 11. 4. 2018, 12:11 Spravci fora svuj nazor myslim taky uz sdelili.
Myslíš tohle:
Ecthelion píše: 18. 6. 2017, 11:20
Ecthelion píše: 29. 5. 2017, 14:15Další novinka přijde o něco později - a to alternativní, neutrální šedý skin. Ale to asi chvíli potvá, je už vymyšlený, ale ještě ho nikdo nenaklikal. Můžete ho čekat někdy po Slezině.

Díky za trpělivost. :wink:
Nebo realitu?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od Sosacek »

Viz edit.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od OnGe »

Poslední upgrade fóra byl poslední. Zapomeňte na to, že by se někdy něco změnilo. Teď to bude 10 let vypadat takhle, pak se to bude 10 let srát a pak to půjde do kopru, protože už nikdo nebude provozovat tak starý server, aby to na něm mohlo jet. Následujících 10 let bude Sosáček říkat, že kdyby to jelo dál na serveru u Almada a ne nějakém zkurveném zlokorporátním hostingu, tak by se to nikdy nemohlo stát.

Ne, nedělám si srandu.

Není to technický problém, ale součinitel odporu lidí, co mají klíče či se jim o tom chce rozhodovat nebo nerozhodovat, je natolik vysoký, že je nesmysl se o cokoliv vůbec pokoušet. Pak ještě toxičtí konzultantni a vůbec věci, do kterých nikdo soudný nechce ani šlápnout.

Umožnit uživatelům změnu vzhledu by ovšem znamenalo v administraci přepnout jedno zatržítko. Minimálně default tam nainstalovaný je. Ale nikdo to neudělá. Jak by to vypadalo, aby si na fórum každý koukal v jiném vzhledu? Takový práce to dalo a teď by si to lidi vypli. Nebo já nevím proč vlastně. Pravý důvod bude v předchozím odstavci.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od Sosacek »

Eh, ten hosting posledni dobou docela funguje.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od Ecthelion »

OnGe, polkud je celý rant o tom, proč jsem ti nenapsal a nenechal tě to udělat, tak je to z toho prostého důvodu, že komunikovat s tebou, prosit tě o něco, nebo s tebou spolupracovat... je pro mě emocionálně extrémě nepříjemné a náročné, takže se do toho opravdu nechci pouštět. Čiště lidsky mě to vyčerpává. Praktickou ukázku toho, proč je to tak, demonstruješ přímo v posledním postu. A s každou další úrovní komunikace je to horší. Tolik řečeno... musím zároveň dodat, že jsem velmi vděčný za všechnu práci, kterou jsi na upgradu a layoutu odvedl. Bylo toho dost a opravdu nám to moc pomohlo. Promiň, že to píšu takhle veřejně, ale ty jsi první začal veřejně kydat kecy o toxických lidech.

Lidi, se kterými se mi spolupracuje dobře a se kterými spolupracuji rád (tedy ti, o kterých píšeš, že jsou toxičtí) nemají moc čas, neměl jsem moc energie je otravovat a zkoušet další lidi. Jo, visí to na mě, chtěl jsem si to nějak ještě sesumírovat, naskicovat mustr a pak obeslat lidi (mimo jiné třeba Yorka, o kterém vím, že má technický background a myslím si, že by byl schopen to udělat + si u něho vážím zájmu a kozistence nás k tomu dokopat). Ale od Vánoc (kdy jsme tohle téma řešili naposled), jsem prostě neměl tu motivaci s tím moc udělat. Holt jsem se věnoval ve volném čase jako šílený kreslení srtránek pro druhý příběhový komiks, což mi dává víc radosti.
Asi si budu muset přiznat, že na to nemám a hodit to na jiného admina. :wink:

Pro tohle jsou většinou výborné Sleziny, kde ti lidi jsou osobně a můžeme lecos velmi rychle domluvit osobně. Poslední Slezinu jsme ale bohužel minuli.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od York »

Můj technickej background má dneska každej, kdo umí googlit ;-)

Nicméně jestli se nemůžete dohodnout a potřebujete někoho neutrálního (sorf of), tak jsem k dispozici. Kdysi dávno jsem phpBB instaloval a upravoval na něm skin.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od OnGe »

E2: Psát mi, abych s tím něco udělal, by bylo dost bezpředmětné. Technicky proto, že to zatržítko může přepnout jen někdo s administrátorskými právy a to já nejsem, nikdy jsem nebyl a dovolím si směle prohlásit, že nikdy nebudu. Ale především, nabízet tu pomoc byla chyba, kterou bych nerad dělal dvakrát.

Nakonec bych chtěl dodat, že se nejednalo o rant, ale faktický popis situace, jak se můžeme v následujících dekádách přesvědčit.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od Sosacek »

OnGe píše: 11. 4. 2018, 17:53 Nakonec bych chtěl dodat, že se nejednalo o rant, ale faktický popis situace, jak se můžeme v následujících dekádách přesvědčit.
Alternativni fakta.
But nobody came.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od MarkyParky »

... pokud nechcete sami pomoct (coz nechcete, protoze samozrejme, ze nechcete) tak tahnete do otvoru dle sveho vyberu....
Tady je kus kódu, který utlumí to nejhorší a použije k tomu barvy z toho layoutu, takže by nemusel nikoho vyloženě urazit.
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 35#p503640

Výslovně prohlašuji, že u této odvozeniny původního díla vzdávám se všech práv, kterých se vzdát mohu a je volně k dispozici.

Pokud mi někdo pošle zdrojový CSS (nebo nějaký jiný konfigurák, co-já-vím v čem si PhPBB skladuje barvy), abych to v něm upravil a poslal ho zpět, tak chci, protože samozřejmě, že chci pomoct, a klidně do něj tenhle hotfix udělám.

(a jeste si u toho vymyslite mrdky jako 'objektivne spatne')
Chápu, že je ta doba postfaktická, ale tvůj názor, že tenhle výrok je mrdka jaksi nic nemění na tom, že je to fakt, i když ve svém hodnocení budeš používat sebeexpresivnější výrazy.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od Sosacek »

Ty jsi ten typek, co nalepil ke svemu nazoru, ze se ti nelibi nejaka barva, prohlaseni, ze to je objektivne spatne. Tim z toho fakt neudelas. Ani kdyz to byvoldujes.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 12. 4. 2018, 09:15, celkem upraveno 1 x.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade fóra

Příspěvek od OnGe »

Aby to byl fakt, musel bys říct, že je to mrdka. Nebo neni mrdka. Podle toho, jestli to chceš poplivat, nebo pochválit.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „O RPG Fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti