Organizačná diskusia

V letošním podzimním ročníku RPG Kuchyně tvoříme jednostránkové dungeony!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Bifi »

Selhan píše: 21. 9. 2021, 12:44 (...) tak ja bych tam dal jen "finalisty".
Čo vyžaduje nejakú formu hodnotenia (jasných kritérií a ochotných hodnotiteľov).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Co sa tyka hodnotenia, stale mozeme hodnotit formou tinderu. (Vybrani) Ludia dostanu do ruky dungeony a musia povedat ci podla nich patria do zbornika alebo nie. Myslim ze taketo hlasovanie znamena, ze budeme vediet dat pomyselnu ciaru tam kde to uz bude skutocne odpad
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

To je podle me jednoduche. Kazdy z hodnotitelu vybere sve finalisty, a kdo nedostane ani jeden hlas zustane v sekci "dalsi prispevky" na webu. Kdyby nahodou bylo prispevku prilis, tak se da i zvednout hranice, ale to necekam.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od York »

Antharon píše: 21. 9. 2021, 11:07
Jerson píše: 21. 9. 2021, 10:49
Každá poznámka tohoto typu snižuje mou chuť zapojit se asi tak o 50 %.
Nastastie jerson je zhovievavy a pri tejto geometrickej rade vzdy ostane nenulova sanca ze sa zapoji.
Actually, no. Tak, jak to napsal, je to odečítání, takže už po druhý poznámce jsi na 0% a pak se dostaneš do záporu. To se pak začnou dít věci!

(Neodolal jsem trochu si zajersonovat :-))
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Pepa »

York: Tenhle se ti povedl :wink: :clap:
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Nordoslav »

Moje poznámky k jednotlivým tématům

Zadání:
v rámci všeobecné diskuze se mi asi nejvíc líbí možnost 1 téma (a zároveň název sborníku) + vyber si min X z X ingrediencí (dává mi smysl 2 ingredience z 5-10). Pro zachování estetiky náhodnosti bych nechal všechny místní vložit ingredience do tabulky a z té pak v den zadání vylosoval oněch X společných, ze kterých by si soutěžící vybírali)

Hodnocení:
Jsem pro formu tinderu, jak navrhoval Antharon. Hodnotící si musí proletět dungeony a dát palec nahoru nebo dolu (či jinak vyjádřit přízeň) a pokud by příspěvek získal plusíček alespoň od jedné pětiny (zaokrouhleno dolů) hodnotících, tak by šel do sborníku.

Feedback:
Ideální by bylo připravit v rámci organizace googleform či něco podobného, so by po testovací hře mohl dát GM hráčům, případně sám vyplnit, aby se procel získávání feedbacku co nejvíc zjednodušil.

Testovací odehrávky:
Nemyslím si, že doodle teď má úplně smysl. Pokud se budou dungeony vyhlašovat na Oneshot discordu, tak se dá čekat, že budou hráči i mimo okruh soutěžících a porotců a nechal bych na nich ať si domluví termín, jen by bylo dobré si dát dobrovolný deadline do konce listopadu.

Rovnou se i hlásím jako GM na vedení jednoho ze soutěžních dungeonů.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od KDolecek »

Okruh hodmotitelů se pak dá i rozšířit o hodnotitelé z míst, kde by se kuchyně propagovala.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

K "tinder" modelu mám jen poznámku, že nevidím smysl toho dávat něčemu palec dolů. Když nebude hodnotiteli nějaký troll, tak je to snad zbytečné? A i když bude, tak to přece dokážeme odhalit?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Nordoslav »

Selhan píše: 21. 9. 2021, 15:52 K "tinder" modelu mám jen poznámku, že nevidím smysl toho dávat něčemu palec dolů. Když nebude hodnotiteli nějaký troll, tak je to snad zbytečné? A i když bude, tak to přece dokážeme odhalit?
Spíš je to myšleno tak, že existují jen dvě možná hodnocení Ano/ne a nevyjádřenání se znamená ne (palec dolu). Ve finále tedy opravdu jen hodnotcí vybírají příspěvky, které si myslí, že mají místo ve sborníku (bez omezení na množství)
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Ako pise nord, tinderovske hodnotenie ma iba hodnotu 1 a 0, ta nula je vsak dolezita preto aby bolo vidno ci hlasoval niekto koho to nezaujalo.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Jo tak. Já myslel, že ti, co budou tohle vybírání dělat, si prostě pročtou všechno - přijde mi to logické, a zas tolik toho snad nebude.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Tvoja dovera v ludsku ochotu a trpezlivost ma pobavila :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Hele zase jestli někdo chce rozhodovat o tom, co za tvorba se vydá a co ne, tak mi tam přijde záhodno k tomu dávat i nějakou odpovědnost a nároky. Nečekám, že pak všichni všemu sepíšou feedback, ale finalisti by se podle mě měli vybírat ze všeho.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Bezsystémovost - necháme to, ať se s tím každý popere jak uzná za vhodné, nebo to trochu upřesníme? Ono se toho totiž dá dosáhnout různě, a některé z těch postupů budou znamenat, že se Markus bude vztekat :D Já bych osobně navrhoval specifikovat, že by se měly uvádět obtížnosti standardizovaně jako snadná/střední/těžká/velmi těžká, a že u nepřátel mají pospat nějaké výrazné prvky a zbytek nechat na gamemasterovi. Užitek by to podle mě mělo jak pro případné nováčky, kteří by nevěděli, jak to uchopit, tak pro následné čtenáře, že by to bylo jednotné a stačilo by si udělat vlastní překlad jen jednou.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Quentin »

Selhan píše: 22. 9. 2021, 16:06snadná/střední/těžká/velmi těžká
IMHO bych to neřešil. Už tenhle tvůj příklad je pro mě o stupeň moc granulární. Ještě to bude lidi svádět k tomu, aby to uváděli všude, a budou se tam objevovat kraviny jako "U brány je nevrlý goblin" doplněné o "proplížit kolem je lehké, ale podplacení je těžké" :doh:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Odpovědět

Zpět na „Dungeonová kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti