Organizačná diskusia

V letošním podzimním ročníku RPG Kuchyně tvoříme jednostránkové dungeony!
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Jedna vec je omezovat zadani, jina je zkusit dat nejake tipy, jak se s tim popasovat...

Bubaku, chapu co myslis, ale na druhou stranu si rikam, ze filtr ve forme endorsmentu finalistu uz jsme si odsouhlasili? Kdyz nekdo udela neco necitelnego, tak se proste do sborniku nedostane.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Bubaku: napad s predemluvou o systemovo nezavislych dungeonoch a ako sa pouzivaju sa mi velmi paci.

Taktiez poznámka o velkosti písma. Tam som uprimne tak trochu vychadzal z predpokladu ze sadzba textovych stranok by mala byt jednotna a bude asi potrebne rovno vyhlasit aj pisma a ich velkosti (staci ako standard times+calibri? Je ok velkost 20 pre titulku, 14 pre badpisy a 18 na text?), alebo by bolo lepsie zverejnit sablonu?

Co sa tyka toho zborniku, ja osobne by som povedal ze dostat by sa do neho malo dostat skoro vsetko s tym ze akbtomu aspon jeden clovek da zelenu taknsa to tam zverejni. A poradie bude proste podla poctu pacikov.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

S jednotnou sazbou jsem nepocital - to podle mne bude pro nekoho soucast zabavy, nasazet si to. Ale ok.
S tim poradim - i kdyby to teda opravdu muselo byt v zebricku (coz, jak jsem rikal, se mi vela nepaci), tak mi neprijde jako dobry napad to radit jen podle toho tinder filtru. Myslel jsem, ze ten je tam proto, abychom rychle zvladli vybrat, ktere hry se budou odehravat a hodnotit poradne. A myslel jsem, ze v tom budem rozlisovat spis mezi "tohle vypada jeste v pohode" a "tohle uz fakt ne", cimz vyberes ne dungeon, co se bude nejvic libit, ale ten, co bude nejmin vadit. Podle me to ma logistickou vyhodu - mohli bychom po konci odevzdavani za jeden den zkouknout vsechny prispevky a vybrat, ktere jsou ok, ale hodnoceni bude trvat urcite dele, a dokonce ani nevim, jestli je realisticke ocekavat, ze vsichni z hodnoticich daji feedback ke vsemu. Jestli prijde pet prispevku, ok, ale kdyz jich bude deset?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Nordoslav »

Já jsem taky doufal, že si to každý udělá po svém (maximální prostor na kreativitu) maximálně se dá šablona pro lidi, co si neví rady a chtějí pomoc. Podmínkou by samozřejmě bylo použití free fontů.
Já třeba pro fantasy moduly rád používám Baskerville a budu smutný když mě nacpete Calibri. Jako přežiju to, ne že ne, ale stejně.
K počtu potřebnývh pacíků - můj czorec pořítá s tím, že pokud nějakým omylem nebudeme mít 10+ hodnotících tak stačí jen jeden, takže se asi shodneme.
K řazení ve sborníku - jsem pro náhodné.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od MarkyParky »

Nordoslav píše:Já jsem taky doufal, že si to každý udělá po svém (maximální prostor na kreativitu) maximálně se dá šablona pro lidi, co si neví rady a chtějí pomoc. Podmínkou by samozřejmě bylo použití free fontů.
Plusíček.

Prosím, hlavně ne předepsaný font - to se pak rovnou můžu vykašlat na jakekoliv blbnutí s designem mapy a poznámek, když mi to přežehlíte jednotným fontem (a ještě nemastným a neslaným Calibri ... jakože nic proti němu pro dlouhé zápisy z porad, na to je skvělý, jednoduchý, čitelný na obrazovkách ... ale tady je skoro-soutěž v kreativitě, probohy! ... ne sborník směrnic a nařízení)

Naopak poznámka o nějaké minimální velikosti řezu je OK, ale kontrapoznámka o samofiltru tím, že zhuštěnou meganepoužitelnost nikdo nedoporučí k publikaci taky. Možná to taky zařadit někam mezi soft-pravidla a rady.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

To jo. Napadá vás ještě něco, co by stálo za to dát do tipů? Myslím, že nesmí být moc dlouhé, takže přímo do designu dungeonu bych nezabrušoval, ale tyhle praktické věci by užitečné podle mě byly. Velikost písma, bezsystémovost... vida, to mě napadá, povolíme barvy, nebo budeme vyžadovat černobílost?

Další otázka - jakou licenci? Já bych se spokojil s attribution.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od MarkyParky »

Selhan píše:Já bych se spokojil s attribution.
Tomu nerozumím. Ty by ses "spokojil" s tím, že autoři se musí vzdát všech práv krom atribuce? To je docela drsný, ne?

Já třeba svoje free věci standardně vydávám jako Attribution-NonCommercial-ShareAlike.
To ShareAlike nemám problém pro účely sborníku pustit, ale NonCommercial bych docela rád zachoval.

Nebo jsi chtěl naopak napsat, že minimum, které autorům garantujeme je ShareAlike?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

¯\_(ツ)_/¯ Jsem drsnej, chci nechat intelectual property rights v 20. století. A hlavně by mi nevadilo, kdyby se to někdy i vytisklo. Třeba kdyby se to zajelo, tak za pár let udělat best of... A NonCommercial tohle vylučuje, to ani skaven nebude chtít vydávat knížku, co by musela být úplně zdarma.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

okej, asi mate pravdu, nechajme sadzbu oboch stran na autorov, asi to zbytocne hrotim.

Co sa tyka hodnotenia ide mi hlavne o to, ze fakt vyhodit iba veci, ktore nesplnaju zakladne kvalitativne prvky (obsahuje to nevhodne veci, ma to necitatelne pismo, je to nepouzitelne...), preto som chcel dat moznost ludom odtialto aby presli cez zoznam dungeonov a mohli im dat pacik alebo nepacik, a dungeony co by mali iba nepaciky by sa nedostali nad ciaru, vyslovene iba taku cenzuru.

uf, licencie. to je tazka otazka, ja poznam skor tie ITckove. predstavoval by som si asi ze licencia by mala mat klauzulu "pouzivajte ako chcete na nekomercne vyuzitie, nesudte ma ak to nebude fungovat podla vasich predstav, priznajte kredit autorovi a sutazi", v pripade ze by chceli dungeon dalej upravovat a pouzivat ako sucast svojich derivatov, nech sa dohodnu s autorom?

co sa tyka vytlacenia, tak to uz je o tom, ze sa dohodnes s autorom a vydas to s jeho suhlasom, v ramci slusnosti aj s nejakym honorarom.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od MarkyParky »

Selhan píše:A NonCommercial tohle vylučuje, to ani skaven nebude chtít vydávat knížku, co by musela být úplně zdarma.
NonCommercial to nevylučuje.
NonCommercial akorád vylučuje, abys to udělal bez souhlasu autora.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Ok, pochopil jsem to špatně a Marky má pravdu. NC znamená, že by jakékoli takové použití muselo jít přes povolení autora - což je samozřejmě slušnost, takže jsem pro. Otázka je, jestli jít opravdu přes CC - na Slezině myslím Karel říkal, že to zrovna studoval a měl nějaké výhrady? Ale jiné standardy moc neznám.

Antharone: Ano, to filtrování si představuju úplně stejně. Jen bych to pak podle toho neřadil. (Já bych to pořadí taky pěkně naházel kostkou.)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od York »

Selhan píše: 24. 9. 2021, 08:11NC znamená, že by jakékoli takové použití muselo jít přes povolení autora - což je samozřejmě slušnost, takže jsem pro.
Slušnost to nepochybně je, ale problém u sborníků s větším počtem autorů je, že když by se to třeba po letech někdo rozhodl vydat, natož to před vydáním nějak upravovat (třeba pro konkrétní systém), bude muset poshánět souhlas každýho jednotlivýho autora, což může bejt dost podstatnej problém.

Pokud s tím nemáte problém a nečekáte, že na tom zbohatnete (ehm), je lepší toho rovnou povolit co nejvíc, výrazně tím zvýšíte šanci, že vás třeba někdo příjemně potěší a vydá to.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od KDolecek »

Selhan píše: 24. 9. 2021, 08:11 Otázka je, jestli jít opravdu přes CC - na Slezině myslím Karel říkal, že to zrovna studoval a měl nějaké výhrady?
Zas tak podrobně jsem to nestudoval. Jen jsem se díval co mohu udělat s produktem by licencí CC-BY (BitD SRD) a u toho zběžne projel ty další varianty.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 642
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Ota »

Bude předepsána orientace onoho listu A4 (na výšku vs. na šířku)?
Jestli to už bylo zmíněno, omlouvám se.

Proč ano.
- při listování sborníkem na monitoru není nutné neustále měnit orientaci
- estetická jednotnost

Proč ne.
- omezení fantazie, tím pádem riziko menšího počtu příspěvků
- možná menší pestrost architektury příspěvků
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizačná diskusia

Příspěvek od Selhan »

Taky jsem už o tom uvažoval, taky jsem přišel k těmhle argumentům - a nevím. Ona je asi hlavní otázka, co si chceme vytyčit jako cílovou podobu sborníku. Jestli to má být opravdu kniha, připravená k tisku (což že by se to opravdu tisklo je celkem nerealistické - snad, jednou, v budoucnu nějaký výběr, ale opravdu jen snad..), v kterémžto případě rotovat stránky je opravdu trochu otrava, a nebo to bude spíš hypertexový sborník jednotlivých dungeonů, které půjdou otevřít zvlášť - a pak je to jedno.

Za mě je ta druhá varianta praktičtější - ale ta první má takový lepší šmrnc, to jo.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Dungeonová kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host