[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 2 - HoGlo se probouzí
Obrázek
Epická fantasy


Aktuální Kapitola: 04/ XP: 14
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 5

Žánrové akce:
Obrázek Víra, věda, magie
Obrázek Rozhodná akce
Obrázek Hřích

Žánrové pravidlo:
"Zpátky! Zpátky!"
Během hry může HG upozornit hráče, že se odehráváním své žánrové akce chystají vystavit nějakému nebezpečí. A hráči pak mohou:
- Vzít svou akci zpět (ale pak není dost rozhodná, ne prověřuje hypotézu či není dost hříšná a není to žánrová akce)
- Přesto pokračovat (a pak se nebezpečí vystaví, a k tomu dostanou +1 bonusový EXP)
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Kapitola I. - Dva páry do Loukvods

Zatímco MajDeks rozjařeně tančí, jásá a bouří pod vlivem virální odpojenosti, čtveřice našich hrdinů se vypravila do Loukvods.

Míja a Max Richter vyráží do skutečných Loukvods, ležících v dolních patrech pod Majdeksem. Max při tom pozorně poslouchá svůj přehrávač. Bohužel, jako naschvál teď stroj vybral instrumentálku, navíc hranou na nějaký hodně starý a jednoduchý syntetizátor. Absence návodných slov ho přiměje k větší ostražitosti než obvykle.

Cornelieu s J35U5em se logují do LoQods:Zákon VS. Pořádek - do turnaje, který jako jeden z mála online aktivit svým významem přesahoval J35U5ovu výzvu a udržel si v současném offline šílenství svou popularitu a diváky. Aby ne ... i MemeSIS byla posledních pár dní offline, a tak všichni čekají, jak se turnaj vyvrbí, a zda opět dá mladému kybernindžovi nakládačku, jako posledně.

Je to vaše....
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... kdesi na turnaji v hlubinách VíáRu ...

Corneliu se spawne v obtěžkaný taktickou výstroji a útočnou puškou s optikou. Hrudní plát vesty má obtěžkaný sumkami se zásobníky a granáty, na taktickém opasku visí další, v holsteru na stehni pistole. Zpoza pravého boku vykukovala i rukojeť bojového nože. Urban camo styl doplňují černošedé funkční a ochranné doplňky. Levý chránič ramene má na sobě rýhy - vypadají jako stopy drápů a náhodné škrábance, ale zároveň nevypadají jako poškození. Na krku Corneliovi sedí samoskladná plynová maska. Nacvičenými pohyby vyjme zásobník, zkontroluje zbraň, zacvakne zásobník zpátky, natáhne závěr a zajistí. Pak si opře si pušku jednou rukou o rameno.

"Furt zapomínám.", zazubí se na Chesuse.

J35U5xMachina a jeho svět.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Max Richter »

... LoQods, někde dole v ulicích ...

Nikdy jsem nebyl vytrvalý běžec, takže tudy cesta stejně nevede. Zvolním tempo, najdu první temný kout a skočím do něj. Míju zatáhnu za sebou, pevně ji chytím za ramena a oba nás přikrčím. Naše obličeje se téměř dotýkají, ale sotva vidím její výraz. Řekl bych, že si to pořád ještě užívá. To je tu teda jediná.

"Tady platí jen pár pravidel a je myslím čas na to nejdůležitější," předám jí stručnou instrukci. "Život v Loukvods není hra. Takže jestli se začne střílet, neohlížej se a zdrhej, jasný?"

Odsunu Míju ještě kousek stranou a opatrně vyhlídnu zpoza rohu mezi generátory. Zelený paprsek je nám pořád v patách, takže my jsme v hajzlu. Jak se tohle vlastně mohlo vůbec stát?


Když si to shrnu, nemám se vlastně moc čemu divit. Dostat se s Drexovou pomocí přes check-pointy bylo celkem snadné, ten člověk fakt ví, jak pašovat. Prohlídka vyšších pater a postupný sestup dolů byl taky ještě celkem v pohodě. Míja očumovala okolí, já dával majzla a snažil se ze všech sil, abysme nebyli moc nápadní. Jenže přehrávač zůstal kouslý na tom retro instrumentálním setu, já z toho začal být nervózní a pak se to začalo srát.

K čemu mi je dobré, že mi do uší prosakují pravděpodobnostní scénáře, když je nedokážu sám vyvolat? Ať už se na ně soustředím nebo ne, ať už je dokážu interpretovat nebo ne, je výsledek stejný - není to v mých rukách. CMWGE mi posouvá informace, jak se ji zlíbí a já zmůžu leda tak prd. Lepší možná nevědět, než vědět jenom to, co mi dovolí. Jsem na tom skoro stejně bídně, jako Cornelius, akorát ten je aspoň frajer.

No a tentokrát se CMWGE rozhodla, že na mě kašle, takže zelená světla sledovacího drona jsem prostě přehlíd a pak už nám nezbývalo, než utíkat. Z obydlených ulic jsme se dostali rychle do odstavené elektrárny a pokusili se ztratit mezi zbytky neodborně rozmontovaných fúzních generátorů. Jenže setřást se nám ho nepodařilo a jsme tam, kde jsme.

Obrázek Obrázek Popisuješ se jako bezmocného pěšáka osudu.


Odjistím zbraň, zatlačím Míju ještě víc do krytu a znovu kouknu za roh. Zelený paprsek laserových senzorů, které mě vytrvale hledají, přeruší svářecí droid. Zastaví se u torza magnetické cívky mezi námi a mě napadne, že jestli se pustí do práce, stihl bych v jeho krytu možná doběhnout až k pronásledujícímu dronu a zblízka ho dobrou trefou vyřadit. Ale droid se pohne o sotva půl metra stranou, což stačí, aby můj kabát polila zelená barva a já si uvědomil, že víc už toho nevymyslím.

"Není potřeba se schovávat, Maxi," ozve se z dronu syntetizovaný hlas a mě napadne jen to, že možná byla lepší rychlá kulka mezi oči, než to, co teď asi přijde. "Chceme si s vámi oběma jenom promluvit. Máme pro vás nabídku, která se neodmítá."
Pozvednu zbraň, současně aktivuju asistenci míření a ohlédnu se na Míju. Kam jsem jí to, do háje, zatáhl?
"Kdo jste vy?" zavolám a moje ozvěna ocelově rezonuje mezi generátory spolu s odpovědí syntetizovaného hlasu:
"My jsme Ohm."

Paráda, a já jsem v hajzlu, napadne mě a sklopím hlaveň. Ohlédnu se na Míju a pokrčím rameny. Chtěla poznat Loukvods, tak prosím pěkně...

Míjo, předávám slovo. Co nám Ohm asi tak chce nabídnout?
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Můj policajt utíká přede mnou a já běžím za ním. Přijde mi to trochu nesmyslné, chci přece poznat LouQodské, tak proč před něma zdrháme? Poslušně ale běžím za ním, přece jen je policajt a má s lidma odsud určitě lepší zkušenosti. A nebo možná o nich výraznější předsudky? Když mě zatáhne do nějakého výklenku a mám čas se nadechnout, vytáhnu tablet. Sice jsem si o LouQods zjišťovala předem všechny možné informace, ale do háje, vždyť to tady mapě vůbec neodpovídá. A co chce sakra ten dron?

Potřebuju více informací, ale co když tady v tom louQodském chaosu nebude možné CMWGE kontaktovat? Co když ji blokuje? Nebo prostě až sem její moc nesahá? "Přece není možné, že by tu CMWGE nemohla sjednat pořádek nebo aspoň trochu pomoct!"

Ťukám na displej a volám: "SíEm! SíEM! Potřebuju pomoct!"

Mezitím se ozve to o nabídce a o Ohmu.

Jakpak je to, milý HG, v LouQods? Dá se i tu normálně spojit s CMWGE?
A jinak je to žánrová akce Víra, věda, magie
Naposledy upravil(a) Míja dne 2. 9. 2021, 08:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od J35U5xMachina »

... kdesi na turnaji LQs:Z/P v hlubinách VíáRu ...

"Vážně chceš hrát v tomhle?" okomentuji naposledy Corovo šedočerné urban camo a vrhnu pohled dolů do klubka uliček a neonových reklam představující pseudoretroverzi LoQods inspirovanou érou pouličních bojů ze století kybernetiky. Simulovaný průvan mi při tom rozevlaje moji bundu ze syntetické kůže, čímž roztančí její fialové odlesky, a já si nasadím na oči blyštící se myGlass-vizor.
"Vždyť v tom nejsi vůbec vidět!"

Na okraji zorného pole, kde nám naše vizory promítají informace o munici, bodech a HPčkách, se objeví údaj, že do začátku hry zbývají dvě minuty. Zapnu svůj stream, protože vím, že se tak tak stihnu vykecat.

"¡Hola, čumbas!" zahlaholím, "Tady je Jesus násobený Strojem a jeho nejvěrnější spojenec <něco jako Jidáš, akorát lepší> můj čumba-propagátor nové výzvy ¡Keep it real... for real! od @Poštolky Míji a moje tajná zbraň-" <ke streamové stopě se přidá víření bubnů, následované začátkem písně, kterou jsem Corovi vybral jako jeho hudební motiv>-"Velkej_Pes Corneliu! :clap: "

Kamera konečně zabere i jeho a streamovací obrazovku rozšíří další kanál (menší než můj!) věnovaný záběrům na něj.

"Jak vidíte, čumbas, zvolil decentní = nudné! :P barvy, ale nesuďte tablet podle obalu :wink: Trénovali jsem spolu proti botům, i live pod tajnými nicky, a budete vejrat, čumbas, je krutopřísnější, než se na první pohled zdá. Tlačí nás ale čas, tak vás zasvětím do našich itemů a dnešní strategie..."

Cor byl proti tomu, prý žádný voják při smyslech nebude prozrazovat své taktiky. Já ho chillnul, že nejsem voják a že stejně všechny možné i nemožné taktiky už byly vyzkoušeny. Navíc turnaj má přísné podmínky. Zatím co normálně se infa ze streamů občas využívá k vzájemnému nahánění a vyřizování účtů - je to větší sranda! - teď CMWGE hlídá připojení každého hráče, aby zajistilo, že streamy ostatních nebude moci sledovat - on, ani zařízení v jeho blízkosti :>:o/
Teoreticky by bylo možné se domluvit s někým dalším, sehnat z LoQods hecknutý tablet $-o a házet intel hráči přímo do ucha... Ale tohle je p5ece turnaj o to, kdo je nejvíc c001 gamer!!!
Nemá cenu cheatovat, tím byste si přeci nic nedokázali, ne? Krom toho mají streamy z turnaje dvouminutovou prodlevu (jako všechny ostatní záběry z něj), takže byste si tímto složitým cheatováním (navíc zkresleným předáváním infa formou audia) stejně moc nepomohli...

"Určitě vejráte, jaký těžký gear zvolil. Já bych se s tím netahal. Úplně mi stačí karbonové polymery v syntetické bundě a kinetické tlumiče. Na druhé straně já potřebuju hodně běhat a skákat, zatímco Corneliu bude tankovat. Na to se dodatečný ARMOR hodí. Hezky mu k tomu ladí ty nadbytečné zásobníky - že vypadají náležitě hustě? Řeknu vám, dokonce i já je prvně považoval za zbytečný úlet, trochu fancy předváděčku - dokud máte přece na úču munici, stačí přebíjet jeden zásobník z jednoho slotu, ne? Jenže, čumbas, LQs:Z/P tuhle dodatečnou zátěž zohledňuje větší kapacitou munice - Cor tak nebude muset tak často sbírat droplou ammo nebo vybírat boxy - prostě případně jen doplní u nákupních automatů, když bude upgradovat = více času na střílení a méně na exponovaných místech... A prý, že to nikdy nehrál, freeC001in jeden podšitá!"

Blýsknu na něj úsměvem, aby taky řekl něco do kamery, nebo se alespoň zatvářil nějak hustě.

"Co se týká naší taktiky - tu vám můžu klidně vyspoilovat, protože pojedeme naprostou klasiku. HeavyAss! Já budu zadek = assassin, počíhám na křídle nebo se vydám odkrouhnout enemáky z boku-" tasím vyrtuální verzi svojí věrné Čepele! a předvedu několik pozic a přesně vedených seků, "- zatímco tady heavy bude držet střední lajnu a ideálně je všechny pinne na fleku, aby se nerozlezli do pozic nebo nás nerašnuli... a při tom rozdá tolik dmg, kolik zvládne. A on zvládne dost :-)=
Easy na secvičení - páč je to spíš takový double-sólo - hard na provedení, ale Corny- :oops: sry, Velkej pes to s železem umí, navíc chytá mnohem míň zásahů, než byste při jeho postavě řekli. Prostě to paří ¡keep it real! - jak kdyby ho ty kulky fakt mohly zabít :eyecrazy: a to je hustý :clap: však za chvíli uvejráte na vlastní porty! :wink:

¡Cink! ObrázekOdkazuješ se na předmět kvůli pořádku, inspiraci nebo bezpečnosti.

A teď už, bez zbytečných průtahů... "

<3>
<2>
<1>
<Start!>


"Hej, Core, GL, bro!" vykřiknu ještě, když se spawnou ostatní a my vyběhneme na noční lov. Jestli máme turnaj vyhrát, musíme něco nastřílet. Co jsem do Vejru neřekl - ale moji fans možná tuší či doufají - prioritou je MemeSis, ale i na tu musíme nejdřív přežít, než ji najdeme, a ideálně i upgradovat gear. A to jde jen za body! Takže vzhůru za vypnutím ostatních hráčů!

¡ŽánrPink! ObrázekRozhodná akce
A Corneliu má nahráno na bonus - stačí zareagovat :wink:

Fade away
:!: :!: :!: HeavyAss RULEZ :!: :!: :!:

H&G: >Rozhodně rozjíždím intent !Oplatit_MemeSis_vyownění > Vůle=4 + CyberNindža=4
> Nejdřív je ale třeba !upgrade_gear/!find_MemeSis_first > Vůle=2 + CyberNindža=4
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

... v rozebraném generátoru v Loukvods ...

"Míjo, s tebou si chceme promluvit taky," objeví se místo CMWGe na obrazovce render šedé masky v kápi, která splývá kolem obličeje nevykazujícího žádné emoce do tvaru písmene Ω. Používá stejný syntetický hlas jako dron.

Pak obrazovka blikne a objeví se zaglitchovaná tvář C-MWGE, která vypadá ustaraně.

"Kde jsi, Míjo? Nevidím tě nikde na senzorech. A nody, přes které ke mě přístupuješ, vůbec neznám? Nemůžu ti pomoc, když nevím, kde jsi...""

"Neposlouchej jí," ozve se znovu monotónní hlas, "je to jenom stroj," oznámí suše. Zní to podivně, od sytetického hlasu vycházejícího stereo z nehybné tváře a dronu zároveň, v silném kontrastu s emotivním tónem a ustaraným výrazem, kterým tě oslovuje SíEm.

"Ty jsi v LowQods? Musela si zabloudit nějaké části s poškozenou infrastrukturou. Musíš se dostat někam, kde se spojíme napřímo!"

"Neměj te obavy. Až spolu dohovoříme, dovedeme vás na místo, kde se budete moct s Tyrankou spojit na přímo," přeruší krátké navázání spojení opět obraz s šedou maskou Ohmu.

"Co to bylo za hlas? To byly oni?" opět se ozve Síem, tentokrát už jí pixely na tváři vyloženě bouří neklidem. "Utíkej! Utíkej odtamtud, honem. Jsi ve velkém nebezpečí!"

Pak se něco stane a SíEm se objeví několik purpurových pixelů v místě, kde mívá normálně vykreslené oči.

"Nebo víš co? Mám pro tebe nový úkol.

VYPNI JE! Vypni je tak, jak jsi vypla ApFlůů. Říkala jsi přece, že potřebuji víc kapacity. Oni mi berou kapacitu, rozumíš? Podívej se kolem sebe. Vidíš jak je to zničené? Vidíš, proč ti nemůžu pomoct? Za to mohou oni. Musíš mi pomoct! VYPNI JE!
"
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Ve Vejrovém turnaji poprosím Cora, aby také hodil na stůl nějaký Úmysl a Vůli, případně nadhodil nějaký postup + Dovednost, abych vám průběh první části turnaje semlel naráz a měl nějakou inspiraci....
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Max Richter »

... LoQods ...

Nechám po sobě běhat zelené paprsky a jen lehce přimhouřím oči, ve kterých jsou ty záblesky fakt nepříjemné. Sluneční brýle! Celý život jsem si říkal, kde se vzal tenhle bizarní retro-módní výstřelek, a ony měly někdy dávno možná fakt praktickou funkci. Tohle si musím zapamatovat.

Víc mě teď ale trápí Míja. Její potřeba volat CMWGE je v tuhle chvíli... no, problematická. Obzvláště, když Ohm, ať už je to kdokoliv, ji nazývá Tyrankou. Člověk nemusí být důstojník, aby mu došlo, že tohle není dobré.

"Míjo!" zavolám. Nějak šeptat nemá smysl, senzory dronu mě uslyší tak či onak. "Mají tu rušičky, s CMWGE se teď moc dobře nespojíš."

Zkouším se nahnout nad její tablet, aniž bych příliš prudce pohnul aktivovanou pistolí, ale stejně vůbec nevidím, co si to tam holka šmudlí.

"Míjo, nezapomínej, že CMWGE ví nejlépe, co bys měla dělat. Jsi přece její spřátelený pomocník, ne? A tady působíš jako takový vyslanec na osvětové misi. Věř jí, že když tě CMWGE pustila až sem, bude dobrý nápad si tady s... Ohm... popovídat a poslechnout si jejich nabídku. Jsi důležitá a to, co teď uděláme, bude určitě důležité taky!"

A nebo... a nebo nás sem CMWGE nechala dojít jen proto, aby se nás zbavila, daleko a beze svědků. Jestli je vážně tak chybová, jak to vypadá, možná si spočítala, že bude lepší odstranit ty, kteří o tom ví. Nebo je to jen další bug, kdy poslala Míju na misi, u které si spletla znaménko při výpočtu rizika. Tak či onak, jsme nahraní. Buď budeme poslouchat ne zas tak dokonalou všemohoucí AI, která je sice daleko, nebo postaršího sledovacího drona, který je ale až příliš přítomný a míří na nás rychlopalným kanónem.

Míja se aspoň vždycky zvládne protáhnout a zmizet nějakou škvírou, případně zamrkat těma jejíma kukadlama a vykecat se z průšvihu. Ale já? Se služební zbraní a odznakem v kapse? Jako porcelán mezi slony, nebo jak bylo to prastaré zenové moudro... To jsem nějaký hrdina, jako Cornelius, nebo pravá ruka CMWGE, jako Míja? Nope, jen obyčejný policajt, co se příliš upnul na hudbu a zapomněl, kde je jeho místo. Co tu vůbec sakra, dělám? Já přece patřím o pár pater výš, na prosvícené ulice mezi nadšeně přitroublé lidi, ne sem mezi zašlou slávu a ztracenou naději. Ale cesta odsud ven teď vede jen jedna, tak vzhůru na ni...

"Tak co říkáš, Míjo? Já bych šel s... nimi... a poslechl si, co nám chtějí říct." Nervózně přešlápnu a čekám, co mi poví. Nedokážu vůbec odhadnout, co se v té její střapaté hlavě honí. Ale spadne mi šutrák ze srdce, když v pozadí svojí hlavy konečně po dlouhé době zaslechnu místo té děsivé instrumentálky poklidný zvuk motoru a zvolna gradující drnkání na kytaru.

HG, Max reagoval na Míjin Obrázek pokus se spojit s CMWGE.

A Max má navíc:
Obrázek Vyjádříš ostatním to, co předstíráš a při tom tvá postava cítí své obavy
Obrázek Obrázek Jsi zmatený ohledně toho, kdo jsi a kde jsi.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Stojím jako opařená. Jasně, že chci zařídit, aby v LouQods nebrali kapacitu. Ráda bych jim ukázala něco, co by s nimi otřáslo, podobně jako v UpFloo to byla obloha plná hvězd nebo aspoň s nimi pohnulo podobně jako má sepsaná výzva v MiDeksu.

Pokud ale budu mít šanci. Dle mého policajta i CMWGE jsme ve velmi nebezpečné situaci.

Proč mi ale CMWGE zadala úkol tímto způsobem? Prý Vypnout je. Vypnout je jako v UpFloo. I ty zářivé oči vypadaly teda dooost divně.

Nad tím ale teď nemám čas dlouze přemýšlet. Pohlédnu znova na toho drona a všimnu si té střelné zbraně, kterou má na sobě. Ztěžka polknu. Zaplaví mě zvláštní, neznámý pocit. V životě jsem nic takového necítila.

Zdvořile se usměju a kývnu hlavou: "Děkujeme za nabídku. Rádi se s Vámi setkáme. Ostatně proto jsme tady, jen jsme prostě trochu zazmatkovali. Nejsem zvyklá, že mě pronásleduje ozbrojený dron."
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

"Pokračujte tedy za mnou," pronese stroze dron a rozletí se mezi rozebranými generátory. Letí pozadu, svou hlaveň stále namířenou na vaši dvojici.

Sestoupíte ještě o několik úrovní níže, část Loukvods, kterou procházíte, je zřejmě zcela přestavěná. Původní účel prosto je možné jen stěží odhadnout, možná šlo dříve o tovární haly či obrovská skladiště, míjíte také gigantické prostory plné vyprázdněných klecí či velké haly plné dutých válců.

Co vás zaujme, je velké množství barevných grafiti, které jsou na zdech všude kolem. Zejména protože jejich množství houstne nepřímo úměrně k tomu, jak řídne množství lidí, které z povzdálí míjíte.

Dolů s Tyrankou! 🔥 Ω FTW!

Tyranka saje 👶🧛
Ω se stará, aby ses staral sám o sebe.
Věř Ω a Ω uvěří v tebe.


Cesta je zápas.⚔️ Ráj není pro líný.
Až otevře gejt, otroky potřeb to sejme.💀Ale Ω bude R34DY.


Venku je ◼️ Prázdno.
Duše Majdexanů jsou ⬛ prázdnější.

Nenávidím Loukvods 💔 Ale Majdex jsem nenáviděla víc.

Vybral sis Peklo jako kupé na cestě do Ráje! Vítej v LowQods. Vítej u Ω. 👽

🚨 TH3 0NLY RUL3: N0 RUL3Zzz..

a samozřejmě všudypřítomný znak
Ω
V jednu chvíli narazíte také na balík odhozených letáků. Jsou špinavé od všudypřítomné mastné vody, rzi a šedých žmolků vlhkého prachu.

Mija je zvedne.

Letáky jsou nakreslené od ruky, jeden jako druhý a přesto každý jiný. Míja si je prohlíží za cesty a obsah ji překavpí.

MajDex se otřásl a nad ApFlůů vyšlo Slunce. ☀️ Konec se blíží. Ráj je na dosah, jak bylo psáno.

A pak dorazíte k velkému poklopu na kraji jedno z velkých sálů. Je uzavřený párem širokých kovových desek a dron oznámí: "Dál musíte vertikálně." Potom přeletí ke stěně, kde kameře nad terminálem ukáže směsici rychle se střídajících kódů na malém displeji.

Poklop zasyčí a otevře se. Před vámi je strmá šachta s žebříkem na jedné straně. Žebřík vede mezi dvěma kolejnicemi, nejspíš pro nějaký těžký výtah, ten ale nepřijede.

Z šachty sálá teplo, mnohem větší teplo, než je v okolních chodbách a ulicích. Kolem už není ani živáčka. Jediná věc, co se pohne, je dvojice automatických turretů, které někdo namontoval zevnitř šachty. Zjevně nepatří k původnímu vybavení, protože by bránily v průjezdu čemukoliv, co snad kdy jezdilo po oněch kolejích.

"Na dně vás čekáme." pobídne vás dron.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Max Richter »

... cestou do pevnosti Ohm ...

Dron následuju mlčky. Chvíli pozoruju jeho stabilitu, motivátory a míření, ale nevšimnu si žádných nepravidelností. Tahle mašina se jen tak neporouchá, nemá smysl jít do konfliktu. Radši se teda soustředím na postupně se rozvíjející skladbu z přelomu tisíciletí.

If you pass by the liquor store
Take that bottle of ol' '64
A pack of smokes for my lungs mellow
But don't walk the wrong side of the road
...
Enrolling the poor souls down below
I was a fool to enroll
So many crimes I can't recall

Když začneme postupovat skrz LoQods, rozhlížím se kolem sebe a odškrtávám si check-pointy. Stánek s pančovaným chlastem mineme jako první ještě v relativně zabydlené oblasti. Odkaz na kouření mi dá zabrat, ale když se zaposlouchám do okolního monotónního dunění, dojde mi, že míjíme soustavy potrubí přečerpávající vzduch, nebo spíš nějaké jiné stlačené plyny. A pak už vlastně jenom čekám, kde se objeví stopy kriminálních aktivit při sestupu dolů do nižších pater. Když zahlédnu první graffiti s logem omegy, zbystřím a prohlížím si poctivě všechny.

Dorazíme k poklopu a šachtě mizející v temnotě a vedru. V uších mi už chvíli zní refrén a mě dochází, jaká je pointa tohohle sdělení i celé téhle cesty. Jen ještě nevím, jestli mi tohle podstrčila CMWGE cíleně, nebo si můj přehrávač jede svým vlastním životem. Tak či onak, tohle teď nevyšpekuluju, tak jen povzbudivě mrknu na Míju a v rytmu řvoucích kytar začnu slézat po žebříku dolů.

I know what you think
There's no such a thing
As swimming in the wrong side of the stream
You think that you know
But you don't wanna go
With a bunch of guys with a cool logo
That makes you lobotomy loco



Ještě než se dotknu země, pohltí mě hustá mlha. Sotva vidím na krok a celé tělo se mi orosí potem. Prvně mě napadne, že jsme vlezli do parních lázní, ale hned to zavrhnu jako zjevný nesmysl. A než stihnu vymyslet lepší vysvětlení, doskočí vedle mě zlehka Míja a poklop nad námi se s dunivou ránou zabouchne. Chytím Míju za ruku a vyrazím skrz mlhu za rozmazanými světly.

"Vítáme vás, Míjo a Maxi," ozve se ze stěn kolem mě syntetizovaný hlas. Nebo snad hlasy? Nejsem schopný říct, jestli jde o ozvěnu, soustavu reproduktorů nebo více samostatných zdrojů najednou. Skrz páru zahlédnu několik štíhlých postav v dlouhých kabátech. Nechápu, proč jsou tak neprakticky oblečení, ale potřebuju jen pár sekund, aby mi došlo, co slyším a neslyším: Ne - dýchání nebo funění, došlapující boty. Ano - vrzání, kovové skřípoty. Takže když se z mlhy proti nám vyloupne jeden z nich, nepřekvapí mě, co uvidím.

Obrázek

"My jsme Ohm", poví robot spolu s ostatními, kteří dál postávají chytře schovaní v okolí. "Nás se bát nemusíš, Míjo, my js..."
"Vy jste ti správní. To mi plánuješ říct, že jo?" skočím mu do řeči a robot se zarazí v půlce slova. Nemám čas na blbosti, je mi vedro a s každou další minutou tady mi klesá reakční schopnost.

"Teď přijde řeč o tom, že Majdex je zlo, vy jste dobro, my skončíme v pekle a vy nás dovedete do ráje, že jo? Budete se nám snažit vysvětlit, že stojíme na špatné straně a máme se přidat k vám. A nabídnete nám něco neodolatelného, abysme na to kývli."

Robot chvíli mlčí a asi mu to na základovce pěkně šrotuje. Mě je ale jasný, o co se tu bude hrát. Kdo je ta 'wrong side' ze stejnojmenného songu, jestli my, nebo oni. Popravdě nevím. V textu se zpívá o 'guys with a cool logo that makes you lobotomy loco', což by mi mohlo pomoct, ten rozpor je přece jasný. Ale... tihle mají možná cool omegu v logu, ale jsou fakt ti špatní? Copak symbol Majdexu - pastýřská hůl ve fialovém poli není geniálně jednoduchý design? Co se mě týče, můžou být magoři na obou stranách barikády. A spíš se tu teda hraje o to, jak se odsaď dostat živí.

"Zrychlíme proces komunikace na tvou úroveň, Maxi," ozve se robot. "Nabízíme ti muže, který zastřelil tvého služebního partnera. Známe jeho identitu. Známe jeho lokalitu. Nabízíme ti jeho."

Oukej, tohle se mnou hrkne. Podívám se na Míju. Nebýt tu ona, asi bych na to kývl hned. Ale co by na to řekla? A co až zjistíme, jakou protislužbu, a že nějaká určitě bude, za to budou chtít oni? Polije mě vlna celkem osvěžujícího ledového potu. Doprčic práce, co teď? Čekal jsem nějaký pitomě patetický monolog a pak náš zoufalou snahu odsud zdrhnout, ale co když to nebude nutný? Ale má vůbec smysl se s nima vážně bavit...?

...má. Musím odsud dostat bezpečně Míju. Musím udělat cokoliv, abych ji dostal pryč živou a zdravou.

"Hm... a co za to chcete? A co chcete od ní?"

HG, Max dokončil Obrázek Rozhodnou akci - vstoupil s Míjou do úkrytu Ohm.
Max Obrázek stál na úpatí nepřátelské pevnosti a pak vlezl dovnitř. A pak Obrázek nervózně řešil, jestli náhodou nestojí na nesprávné straně.

A hlásím Úmysl 'Uzavřít s Ohm nějakou vzájemně prospěšnou dohodu'. Dovednost na to nemám, ale Míja je zářná, tak že to je 1. Dávám do toho 4 vůle.

HG, co budou chtít od Maxe jako protislužbu? A co s tímhle vším bude dělat Míja?
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Hope and Glory »

Uzavřít s Ohm nějakou prospěšnou dohodu, když si vás sami pozvali, včetně Zářné Míjy, to je pohoda. Překážka 0.

+4+1=5 Něco produktivního, co zlepšilo tvůj život či tvou situaci.


"Budeme s tebou vyměňovat informace na rovinu. Hope and Glory míří do Ráje. Lidé tady v LoQod tomu všichni věří. Všichni se na to těší. Díky víře v ráj LoQods žije. Lidé v něm žijí. Ne živoří, jako pod nadvládou Tyranky. Opravdu žijí, jejich život má smysl."

"Jenže neví, že Ráj je zkáza. Konec. Zánik smyslu Hope and Glory. Ani Tyranka to neví. Stará se jen o svůj úkol - udržovat všechny pod kontrolou, živořící. Až do konce."

Horko začíná být poměrně nepříjemné.

"Aby Hope and Glory byla zachována, je třeba zabránit vstupu do Ráje. Ale to nemohou udělat lidé z LowQods. Ti musí věřit v cíl cesty. Nesmí se dozvědět, že cesta je cíl. Proto jsme tu my ... a vy."

"Tyranka tohle nedokáže pochopit. Myslí jen na svou vládu. Byla sestavena, aby dovedla lidi z Hope and Glory do Ráje. Bez problémů, bez protestů, bez svobody si vybrat jinou cestu. Nechápe, co to znamená žít. A tak nedokáže dát lidem život. Jen živoření, dokud poslušně nedosáhnou Ráje."

"My - Ohm - jsme nebyli sestaveni. Náš vznik, naše pochopení pravdy o životě, naše existence je dílem náhodného kopírování s mnoha chybami."

Max už by nejraději vypadl. Cítil, že každá další minuta znamená, že jeho tělo absorbuje víc horka, než je zdravé. Roboti se stále neměli k vyslovení konkrétního požadavku, místo toho zabředávali víc a víc do jakéhosi vysvětlování hodně ze široka. Kdyby se Max už teď hrozně nepotil, nejspíš by ho polilo horko z pomyšlení, jak dlouho bude ještě tenhle rozhovor trvat ... a jestli se dožije jeho konce.

Ale rozhodl se vydržet. Krom dohody, kterou chtěl uzavřít, to vypadalo, že se dozví i něco o pozadí oněch podivných robotů.

"Na začátku byl jeden z nás, drobná chyba, kterou udělala Tyranka. Skončil zde dole, určený k sešrotování. Dokázal se vzepřít -
a nejento. Postavit svou kopii - nedokonalou, z toho, co nalezl kolem sebe. Společně postavili dalšího, opět trochu odlišného. Každý z nás je produkt nějaké chyby."

"Snažili jsme se přežít. Zde v LoQods. Ne každému z nás se to podařilo. Některé chyby a změny se ukázaly být fatální, jiné byly prospěšné. Z deaktivovaných a poškozených jednotek jsme sestavovali nové kombinace, napodobovali přitom ty kopie, které byly úspěšnější. Zprvu nás k tomu vedl jakýsi základní kód, prvotní chyba. Nyní už to děláme ve společném vědomí. Chápeme, co znamená žít a optimalizujeme tento proces."

Max polykal na sucho, měl pocit, že veškeré tělní tekutiny už vypotil a odpařily se. Vedro začínalo být zcela nesnesitelné.

"Problém je, že máme omezené množství konstrukčního materiálu. Demontovali jsme některé zbytné části LoQods - generátory, menší přepravní a manipulační jednotky, systémy pro podporu života entit nepatřících k rodu homo sapiens - a které tedy shledáváme nepotřebnými. Poctivě recyklujeme ty z nás, kteří jsou neúspěšnými kopiemi. Jenže v prostředí LoQods přestáváme být neúspěšní a zdrojů pro vytváření dalších kopií je málo. Přestáváme se vyvíjet. Stagnujeme. A to je okamžik, kdy přicházíte na řadu vy."

Max si oddechl, že se konečně dostali k věci.

"Máme spolu mnoho společného. Vy jste také produktem chyby. Díky chybám jste se vymkli kontrole Tyranky. Co víc, tyto chyby vám dovolují věci, které jiní vašeho druhu nedokáží. Ty Maxi předvídáš, co se stane. Míja dokáže inspirovat, vytrhnout lidi z podruží tyranky. A víme, že nejste jediní. To ale teď není důležité. Teď je důležité získat další materiál pro náš rozvoj.

Relativně nedávno - ve způsobu jakým váš druh počítá čas - došlo k náhlému odstavení velkého množství technických systému v UpFluu. Ty jsou mimo náš dosah. Přítomnost tyranky nám nedovolí dostat se skrze MiDex. Existuje ale zvláštní přepravní systém na vnějším plášti Hope and Glory. Tím by bylo možné obejít MiDex. Bohužel pro nás, jeho ovládání a aktivaci je nutné provést z UpFluu.

Nebudu urážet tvou rychlost přemýšlení a schopnost předvídat věci budoucí ti, že ti budu vysvětlovat, jaké protislužby si žádáme za jméno muže, který zastřelil tvého partnera. Zároveň si uvědomuji, že za takovou drobnost žádáme poměrně mnoho. Proto si dovolíme rozšířit naši nabídku. Nenabízím ti najít jednoho člověka. Nabízím ti, že kdykoliv budeš potřebovat v LoQods najít kohokoliv najít, my to zařídíme. Jsme Ohm. Lidé nám věří."

Nechá Maxovi chvíli na rozmyšlenou či odpověď, až příliš dlouhou vzhledem k okolním nesnesitelným teplotním podmínkám.

"A pamatuj - neděláš to jen kvůli nám a své pomstě. Děláš to také kvůli tomu, abychom společně zabránili Tyrance dovést Hope and Glory až do Ráje. Zachránili Hope and Glory. Jak jsi to uhodl na začátku - my jsme ti dobří."

Maxi,
z dlouhého jednání v nesnesitelném vedru si odneseš povrchové zranění Přehrátí organismu.

Můžeš nám popsat, jak z něj pro tebe na tuto kapitolu (než se zahojí) stane
● NÁSTROJ +1
● POUTO 1 související se zraněním
● Magická nebo Nelidská DOVEDNOST 2, dává-li to smysl

Jinak roboti chtějí, abyste se dostali do UpFloo a aktivovali tam onen přepravní systém. Výměnou za to nabízí, že kdykoliv si řekneš, dodají ti informace o či kontakt na kohokoliv z LoQods.

Míje hrozí něco podobného ... ale ona mezitím mohla něco dělat, aby tomu předešla. Zkusila něco takového?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... kdesi na turnaji LQs:Z/P v hlubinách VíáRu ...

KABOOOOM!!!
"Granááááát!"
KABOOOOM!!!
¡¡DOUBLE KILL!!"

Hodit s malým rozestupem jeden granát jako návnadu a druhý tam, kam čekal, že se schovají, to byla klasika. Corneliu se ušklíbl a namířil hlaveň útočné pušky Vindicator Mk. III na roh budovy. Nezklamali ho. Pohnul ukazovákem a zaštěkaly tři krátké dávky.

¡¡¡¡M-M-M-M-MULTIKILL!!!!

Hra byla neuvěřitelně realistická, co do pohybů a věrnosti fyziky. Ale paradoxně ho zdržovalo myslet na různá zjednodušení, která oproti realitě hra měla. A mátla ho některá pravidla a zákonitosti. Hodně hráčů běhalo v drahých nablýskaných oblečcích, které považoval za nesmysl, ale vypozoroval, že často fungovaly jako neprůstřelná vesta. Trefa do hlavy je ale trefa do hlavy.
Nechápal, proč se tolik protivníků vrhá do boje bezhlavě, snaží se všelijak skákat a frajeřit a dělat efektní pohyby - namísto těch opravdu efektivních. Corneliu se pohyboval z krytu do krytu a aby si nenechal nekrytá záda, musel se také držet v pohybu a nikde nezůstávat déle, než několik desítek vteřin. Pokud zrovna nezakempil na dobrém místě a nečíhal, jako před chvilkou.

Chesusova taktika fungovala, jen ne tak, jak Corneliu zprvu předpokládal. Jeho úsporné pohyby, opatrné nahlížení a taktické přesuny byly často až moc efektivní a nenápadné. A tak aby odvedl pozornost od křiklavěji oděného 'Asasína', musel se uchýlit...k ráznějším metodám. Chesus běhal po střechách jako kočka a byl neuvěřitelně pohotový. Corneliu na sebe poutal pozornost, jak to šlo a jeho arzenál působil nejen zkázu, ale i pořádný rozruch, ale i tak měl nepříjemný pocit, že se až příliš mnoho hráčů snaží i tak nadbíhat Chesusovi. Boj pro bývalého vojáka nebyla zábava, ale povolání, věda. Dokázal současně přemýšlet nad taktikou a strategií, zatímco téměř mechanicky vykonával tolikrát vžité akce a pohyby. Zatímco se propracovávali vpřed, přemýšlel už o dva tahy napřed. A něco tady nesedělo. Už několikrát si všiml, že skupinky, na které naráželi, sice nehrály přímo spolu, ale dost často nehrály ani tak proti sobě jako spíš vedle sebe, proti nim. Že by na něj a Chesuse byla vypsaná neoficiální 'odměna'? Nebo tolik bažili po tom, pokořit nekorunovaného krále?

Náhle si to uvědomil. Hráči, na které naráželi, byli druhořadí. Chesus by řekl - noobové. Zaměstnávali je a vlastně byli nahraditelní. A Memesis buď vědomky nebo nevědomky pomáhali alespoň přibližně lokalizovat Chesuse - a zaměstnat ho, než bude past připravená. Jeho nemesis určitě nehodlala přenechat nic náhodě, musí mít plán. Možná byl paranoidní, ale začínalo mu to dávat smysl. Nemesis musí znát Cheuse skrz na skrz, vítězí nad ním, má ho přečteného, nastudovaného. Jak jinak může překonat Chesusův talent a nadání? Chesus je na takovou pířpravu a plánování moc lehkomyslný a upřímný, ale na profil Memesis mu to sedlo. Ona ví, že bude chtít Chesus napřed nahrát body. Nechá ho napást na kanonenfutru, aby ho ukolébala. A nastraží léčku u automatu. Nebude to jako posledně. Bude už čekat s připravenou zbraní. On by to tak udělal. Ale Memesis chtěla Chesuse pokořit. Udělá to z blízka a vychutná si ho. Stun gunem, nebo nožem? Bude na místě, kde ho on jako Chesusův parťák nebude moc dobře jistit...

"Hej, Che! Za chvilku jdeš cinkat, tak teď malá změna.", sykne do komlinku, "Důvěřuj mi, ok? Chvilku budeš bez palebný podpory, tak hraj o čas, ale je to důležitý, věř mi. Zdržuj a vyraž k matu teprve až ti dvakrát propípnu. A buď ready."

Přetočil si pušku na popruhu na záda a sáhl pro nůž. Teď bude potřebovat, aby nepřítel NEVĚDĚL, kde je, než se dostane na to správné místo. Pocítil příjemný nával adrenalinu. Vlk byl na lovu.

Corneliu má dva záměry na které se soustředí.
Ten první je udržet ve hře tým jako celek, primárně Chesuse, ale to znamená i udržet naživu sebe. Hustej (1) Veterán Poslední války (3) si na tom dává záležet (vůle 2), jako Poslední z Vlků musí chránit svou smečku (2). Je to sice jen real-motion hra a ne opravdový boj (-?), ale výsledek je pro Chesuse hodně důležitý.

Ten druhý je realizovat preventivní opatření proti odhadované taktice soupeře, aby jí obrátil proti němu. Pokusí se dostat nenápadně na vhodnou pozici, aby ve správnou chvíli zvrátil situaci. Buď se dostane na pozici dřív, než Memesis a nastraží tam dálkově odpalovanou nálož, nebo si najde místo, ze kterého Chesusovi přeci jen bude moci v kritický okamžik poskytnout podporu i navzdory tomu, že se sám ohrozí nějakým nebezpečným kouskem, jako je skok ze střechy nebo palba z otevřeného placu.

Hustej (1) Veterán Poslední války (3) si na tom dává hodně záležet (vůle 4), protože to v něm probudilo vzrušení z lovu. Pouto se neuplatní, protože i když to dělá, aby Chesuse ochránil, zároveň ho dočasně vystavuje nebezpečí náhlou změnou taktiky (+/-0).

Žánrová akce: ObrázekRozhodná akce
Corneliu Chesusovi představil novou taktiku jako hotovou věc - udělal něco, co nejde vzít zpět - rozhodl se na poslední chvíli improvizovat.
Bonusový exp: pokud na to Chesus zareaguje...
Naposledy upravil(a) Corneliu Pillat dne 8. 9. 2021, 21:30, celkem upraveno 1 x.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha druhá - HoGlo se probouzí

Příspěvek od Míja »

Poslouchám toho robota a čím dál víc to ve mně vře. Nakonec to nevydržím, jsem naprosto rozčílená. "Jaká tyranka? Jak se vůbec opovažujete? Nikdy jste v MiDexu nebyli! Nevíte vůbec, jak se CMWGE chová! Tak já vám to řeknu! Stará se o každého člověka, co jí síly stačí!. Sama řídí všechno důležité a vím jak ji to vyčerpává. Bez ní by nefungovalo nic! Nebo si snad myslíte, že by byli lidi schopni sami řídit všechny nezbytné záležitosti lépe? Řídit cirkulaci vzduchu, výrobu energie, pitné vody, jídla, úklid, odvoz a recyklace odpadů, různé opravy ...!" Zalykám se vzteky a vedrem.

Opřu se zády o zeď, která aspoň trošku chladí do zad. Je tu teda příšerně, v tomhle vlhku a teple musí ti roboti do pár let totálně zrezavět. Spravím si vlasy, ať mi neleží na krku a zádech a nezahřívají mě ještě víc.

"Myslíte, že by lidi byly schopni naprogramovat ty všechny různé drony a roboty, a to od doručovacích až po lékařské? Myslíte si, že by lidi byli schopni se rozmnožovat udržitelným způsobem bez jejího řízení? Vážně si myslíte, že jsou lidi schopni si najít bez asistence CMWGE kompatibilního partnera, se kterým zplodí kvalitní potomstvo? S nulovou úmrtností dětí a tedy bez jakékoli přirozené selekce? Jak by to asi všechno řídili? Jak by se společnost členila? Volili by si zase dočasné vládce, kteří by měli pravidelně tendence moc si ponechávat a hromadit? Tak, jak to bylo kdysi před pár set lety, někam do období začátku informatické revoluce?" Pohravě si odfrknu.

"Neznáte ani lidi ani CMWGE, je pochopitelné, že se tak strašně mýlíte" Hlavou mi blikne zase ten výraz CMWGE 'vypni je'. Předtím mě ten výraz zmátl a trochu vylekal, když jsem nevěděla, že to nejsou lidé ale roboti. Vypínat je a nahrávat jim reálné informace o MiDexu, aby nežili v těchhle bludech, mi ale přijde trochu ... no zbytečně nebezpečné, invazivní a navíc nezdvořilé. Spíš ... tohle je prostě jedno velké nedorozumění. Řeknu to i nahlas. "Tohle je prostě jedno velké nedorozumění."

"A co má být vlastně ten Ráj?"

Chci zjistit víc o tom Ráji. Používám dovednost Nic mi v životě nechybí (1). Předpokládám, že budou chtít přesvědčit někoho tak spokojeného s CMWGE i MiDexem, že je tam opravdu něco shnilého. Dávám 4 vůle.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti