[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 1 - Život v MiDeksu
Obrázek
Pastoral


Aktuální Kapitola: 02 / XP: 17
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 4 (a 4 v otevřeném intentu)

Žánrové akce:
Obrázek Sdílená akce
Obrázek Sdílená reakce
Obrázek Střípek života

Žánrové pravidlo:
Pokud zahraješ jednu z žánrových akcí, ale při tom se ti nepodaří se s někým spojit/sdílet/navázat kontakt, tak získáš nebo se ti zvýší Potíž Obrázek Izolace.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... dvě patra nad Rehabem ...

"Doprdele práce," spadne mi brada až tak, že sotva zapálená cigareta skončí na chodníku. Uhnu nohou úklidovému botu a dál zírám na ten průser.

Co to ty opice, Chris se Stevensonem, vlastně zkoušej? To zapomněli na předpisy, nebo jim zas v tom šumu přišlo něco špatně? Vždyť takováhle akce se má vyšetřit v klidu, pátráním na místě a výslechem, ne žádným zatraceným zátahem. Ti trotli si na to přivezli celou smečku dronů! To se jako bojí, že se jim nějaká ta flaška zakutálí přes hranu, nebo si nalitej údržbář nabije čuňu? Si chtějí hrát na kovboje, nebo co? Tohle se mi fakt asi jenom zdá...

No nic, než sem ti dva dorazí osobně, bude to ještě nějakou dobu trvat. Musím jednat rychle.

JÁ: "Základno, tady Richter. 37.12 nepřebírám, zasekl jsem se nohou ve výtahu."
OPERÁTOR: "Příjem a rozumím. Richter přebírá 37.12 v šestnáctém perimetru."
JÁ: "Ani náhodou, právě mi to utrhlo nohu. Všechno je tu od krve."
OPERÁTOR: "Příjem, předávám a čekám na hlášení."
JÁ: "Jako kdybych tu nebyl... končím."

Fakt mám pocit, že poslední dobou jsem všem ukradený a chápe mě aspoň trochu jenom Míja. Takže ji v tom úplně vymáchat nemůžu, ale čas na ni taky teď moc nemám. Seběhnu prostě k jezdícím schodům a zatímco mě vezou na plošinu níž, přehodím schuffle dál a do uší se mi spustí pěkně dynamický kousek. Poznačím si link a naběhnu do komunikátoru. Z galerie rychle vytáhnu první lepší mem, přilepím k němu skladbu a pár dobře mířených vět. Celý balíček odešlu Míje, seskočím ze schodů a rozeběhnu se k Rehabilitačnímu centru.
Zpráva pro Míju píše: Obrázek

Míjo, ty děvče hyperaktivní :D
Nechci ti kecat do zábavy, ale říkej tomu třeba zásah osudu nebo tak něco, prostě o tvých vzkazech už ví M.D.P.D. a nejsou z toho nadšení. Měl bych ti teď spíš vynadat, ale radši ti poradím, ať u toho lepení nejsi tak nápadná a zbytek zkusím později nějak vyžehlit. Uvidíme se pak! 8)
Míjo, tahle tvoje akce vyvolala v Maxovi určitě rozporuplné pocity.


... o chvíli pozdějc ve vstupní hale Rehabilitačního centra ...

"Tak ještě jednou, milá paní," snažím se znovu trpělivě mluvit se zrzkou, která mě zastavila u dveří, "nejsem ničí návštěva, nemám tu domluvenou schůzku. Jsem od M.D.P.D. a nevím, co jste tady zrovna prováděli za excesy a ani mě to moc nezajímá. Mám jen potvrzenou zprávu, že tu došlo ke konzumaci nelegálního alkoholu a chci to co nejrychleji a nejtišeji vyřešit, jasný?"

Rozhlídnu se kolem sebe po rozjařených i zaražených lidech. Cornelia Pillata tu zrovna nikde nevidím, ale určitě bude poblíž. Začínám mít pocit, že chápu, co se tu děje, ale tohle mi teď stačit nebude. Za okny vidím čekající drony a Chris se Stevensonem tu budou co nevidět.

"Paní, nemám čas dělat tu kolem toho tanečky. Chci vám pomoct, vážně. Na první pohled poznám, kdo tu kolik vypil, kdo přebral a stihl se poblít a kdo pil už včera a ještě si veze zbytkáč. Tam ten zřízenec je blicí případ, tahle sestra zase zbytková. Ten stařík v rohu neměl nic, jen se podívejte, jak se mu třepou ruce, ten by alkohol už neunesl. A už vůbec ne ten z Loukvods. Má specifický složení, vím o tom svoje, a zanalyzovat tu všem sliny pro mě není problém. Chci jenom jméno, jasný? Stačí mi říct, kdo to sem dotáhl a já už si to s tím v klidu vyřeším dřív, než se přižene ten opravdový průser."

HG, hlásím záměr 'Zjistit, přes koho se tu vzal ten pašovaný alkohol'. Používám dovednost Cit pro zvláštnosti (2), k tomu Pouto Konceptualizace (2). Dávám do toho 2 vůle.

A předávám slovo ostatním.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Zjistit jako Pořádek, kde se tu vzal pašovaný alkohol, když má Max Cit pro zvlášťnost a ještě si všímá symbolů a souvislostí je Pohoda.

+2+2+2 = 6: Udělal jsi něco, co udělal fakt dojem.


Zatímco zrzka se stále nemá k tomu Maxovi odpovědět, jeho oči těkají nejen po přítomných, ale i po vybavení recepce. Dvě velké papírové bedny plné nepořádku a střepů na nemocničním lehátku, koště, mop, rozbitý rehabilitační exoskelet, bedna od jednokolky s logem ÍzyPízyDrajv, šest kyslíkových lahví, pytel s obinadly, které posloužily při úklidu místo hadrů, koš špinavých plášťů ...

Maxova hlava se automaticky otočila zpět ke krabici od jednokolky, která z celkem jednotvárného zmatku v loby značně vybočovala.

Půjčovnu jednokolek ÍzyPízyDrajv si pamatoval. Malý zapadlý stánek v předposledním patře MajDexu. Když chodíval na hlídky tam dolů, občas u něj krátil čas na kafi. Vedl ho sympatický "jedinec s nejistou pohlavní identiou", jak to bývá označováno v záznamech M.D.P.D., jménem Drexo. Nosil krátké fialové vlasy, pánskou koženou bundu k plizované sukni proměnlivých barev a rádobysporotovní boty na podpadku tak vysokém, že bylo jisté, že v nich nikdy nikdo nesportoval. Bylo to ovšem příjemný společník, zápraží půjčovny poskytovalo výtečný výhled na checkpoint a jen velmi zřídka se tam objevil nějaký zákazník. Max tak často mohl službu trávit v příjemném prostředí, aniž by zanedbával své povinnosti. Ostatně, nebyl mezi Pořádky jediný, kdo této příležitosti zpříjemnit si dlouhé a nudné služby ve spodních patrech Majdeksu využíval.

Teď ale najednou získal na celou věc úplně nový úhel pohled. "Drexo..." procedil mezi zuby.

Zrzke na recepci údivem spadla brada a několika ostatním také. "Jak ... to ... já jsem ale nic neřekla!" vypadne z ní překvapeně.

Co Max dál? A co ostatní během zátahu?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... Rehabilitační klinika, sekce klientů ...

"Hej, parťáku, čekuj toho typa.", drcne Stevenson do svého kolegy, trochu oplácaného blonďáka s nedbale rozepnutou uniformou.
Chris zvedne oči od holotabu právě včas, aby zahlédl podezřelého, potetovaného chlápka, který jako kdyby utekl z nějaké střílečky. Na ulici by zase tolik nevyčníval, ale mezi klienty kliniky nezapadal, většina nosila oblečení, které je jasně odlišovalo.
Než ale stihne Chris podezřelého oskenovat, chlápek zajde do dveří tělocvičny.
"Eh, pozdě. Ale jasnej suspekt.", kývne na Stevensona.
"Zákon a Pořádek, parťáku, zpracujem ho ve stylu drsný školy.", zazubí se zpoza tónovaných brýlí Stevenson a naznačí boxování.
"Brzdi, drsňáku, napřed regule, víš co by ti řekl Richtr..."
"Richtr je...-"
"Psst. Základno, tady Chris, spatřen podezřelý v křídle klientů, zašel do...tělocvičny...pokračujeme ke skenu a identifikaci."
OPERÁTOR: "Příjem, pokračujte."
"Tak co, vychutnáme si to?"
"Že váháš, parťáku. Zákon a Pořádek, bro."
Rozhlédnou se a pak sebevědomě nakráčí do dveří.

V tělocvičně panuje přítmí a až na podezřelého je prázdná. Podezřelý je zády ke vchodu a dělá shyby na hrazdě. Chris zvedne holotab a zapne sken. Na obrazovce vyskočí: Nedostatek systémových prostředků... Váš dotaz je v pořadí. Pravděpodobná doba čekání 20 sekund. Chris obrátí oči v sloup a poklepe na obrazovku. Stevenson naznačí plácnutí do čela a začne netrpělivě přešlapovat. Mezitím chlápek dál cvičí.

Corneliu věděl, že Obrázek Obrázek Někdo přišel na jeho výcvik a chvíli se díval.

"Kolik bys dal ty?", provokoativně se zašklebí Stevenson a dloubne do Chrise.
"Já jsem jiná váhová kategorie, troubo.", zašeptá uraženě Chris, "Počkej na sken, jestli to není někdo nebezpečnej, víš co se stalo tomu nováčkovi."
"Co, myslíš, že bys ho nedal? Není to žádnej velkej vazoun, bro, je hubenej."
"Ale prosímtě...", sykne, "Hele, počkej...výsledek je..."
Holotablet M.D.P.D. píše: Požadavek: identifikace osoby
Stav: Vyřízen (před: -1 minuta)
Odpověď: &@]ł[ł[đ
"Co to dopr-", refreshuje stránku Chris a ve tváři už brunátní vzteky.
Holotablet M.D.P.D. píše: Požadavek: identifikace osoby
Stav: odeslán (před: -nyní-)
Odpověď: Nedostatek systémových prostředků. Váš dotaz je v pořadí. Pravděpodobná doba čekání 40 sekund.
Chris tablet vztekle vypne a už zvedá prst ke spánku, aby se spojil s Centrálou, ale to už Stevenson vyrazí vpřed.

"eMDýPíDý, dolů z hrazdy a otoč se!"
Corneliu ustrne v pohybu, ohlédne se přes rameno a pustí se.
O něco později, než by se Stevensonovi líbilo.
"Identifikuj se a spolupracuj."
"Nemáte snad na to techniku?", odfrkne si Corneliu, povytáhne obočí a začne se protahovat, "Nechtě mě cvičit."
"A hele, máme tady pana drsňáka, parťáku, vidíš to co já?"
"Vidím nespolupracujícího podezřelého. Jméno, zařazení, co tady někdo jako ty pohledává...",
"Oskenujsi Mně, bez zařazení, cvičím, než půjdu spát.", odsekne Corneliu.
"Á, máme tady potížistu."
"Asi chce dostat před držku."
Corneliu se zastaví v protahování, zavře na moment oči a zhluboka vydechne.
"Mám upito, pardon.", povzdechne si, "Corneliu Pilat, bez zařazení. Opravdu. Tady. Cvičím. Fajn?"
"Upito! Doznání!", tleskne si Stevenson do dlaně, "A bez zařazení, haha, to sotva."
"Tak jo, pane bez zařazení, jestli hned nezačneš vysvětlovat, půjdeš s námi na Centrálu...pro začátek, konzumace ilegálního alkoholu - kdo to přitáhl, odkud a proč, ha?"
"To si kydáte, ne?", vyprskne Corneliu, "Hah. Nasrat. Využívám práva nevypovídat. Klidně si mě předvolejte, ale stejně vám nic neřeknu. A teď mě už, pizda, nechte cvičit."
"Tady chce někdo dát do pořádku...", popojde výhrůžně Stevenson dopředu.
"Tady má někdo sračky v uších.", ušklíbne se Corneliu, "Svý jsem řekl - nejsem krysa. A teď jdu cvičit. Sám, nebo s vámi."
To už je moc i na Chrise, zamračí se a hmátne po podezřelém, aby ho chytil za flígr...

Vlk vycení zuby v dravčím úšklebku a v očích se mu zaleskne.

Protože Obrázek Obrázek naráží na nějakou překážku (ve výcviku), kterou se mu nedaří překonat, Corneliu se rozhodne zacvičit s nimi - zpacifikovat je a preventivně odzbrojit. Pokud možno bez trvalých následků, nechce jim moc ublížit, když nebude muset. Ale trochu za to může sám, když provokoval a Obrázek při výcviku/cvičení/tréninku nechal průchod emocím.
Je to Hustý (Vychytávka:1) bývalý Instruktor Kali-Maga (Dovednost:2), Poslední z Vlků, co musí chránit svojí smečku - a Tobyho, potažmo celý úklidový tým, teď za svojí smečku považuje (Pouto:2), takže ho nikdo mluvit nedonutí. Dá si na tom záležet (Vůle:2). Bude to možná zajímavá ObrázekMontáž“ z tréninku.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Chris a Stevenson chtějí Cornelieu zpacifikovat, dát mu nakládačku a zatknout. Dám do toho 4 Vůle, ať Cornelieu vidí, že tahle doba není tak změkčilá, jak si myslel. I když to Stevencona a Chrise bude bolet.
Rozdat si to se dvěma policisty, když stále ještě není v plné kondici, to bude pro Cornelieu těžké = Překážka 1


Vyhodnocení tabulky:
Cornelieu: Instruktor Kali-Maga +2, Vlk chrání smečku +2, Vůle +2, Překážka -1 = 5 Něco produktivního, co zlepšilo Cornelieův život
Chris a Stevenson: Policisté, kteří vědí, jak se to dělá +1, Vůle +4 = 5. Něco produktivního, co zlepší jejich život

Vyhodnocení PvP:
Cornelieu zná tělocvičnu (prostředí).
Chris a Stevenson zase mají přesilu (lidi).
Zdánlivě je to teda vyrovnané, ale Cornelieu je Hustý, takže Chris a Stevenson mají Postih -1.
Vyhrává Cornelieu.


První chvat, který Chris udělal, nebyl přímo předpisový a Chris toho okamžitě zalitoval. Cornelieův loket se dalo do pohybu dozadu a zasáhl policistu těsně nad solar. Chris Cornelieu pustil a zalapal po dechu. To už ale zepředu přiskočil Stevenson ...

Chtěl sis odehrát montáž, abys měl exp, tak je popis ve tvých rukou. Dotáhni ji, prosím, do konce boje.

Výsledek boje bude:
- Oba policisté dostanou od Cornelieua nakládačku (žádná těžká zranění nebo ohrožení života, ale zase ne jen povrchové škrábance) a dokáže je odzbrojit > Corneliův záměr se naplní zcela.
- Sami nedokáží Corneliuovi nějak ublížit - na jeho "jinost" a bojové umění prosté nemají. Zároveň ale mají potenciál (díky všem těm dronům, co si přehnaně připravili na zákrok) nakonec přeci jen zatčení dotáhnout > Na konci boje ještě pořád bude ve vzduchu viset potenciál k úspěšnému zatčení a bude záležet na tom, co udělá Cornelieu dál, případně jestli se do toho vloží Max nebo Cheesus. EDIT: Intenty tedy nechávám otevřený a to zlepšení života na obou stranách, co přinesou, popíšu později, až podle vývoje.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... vstupní hala ...

"Nic jste ani říkat nemusela," mrknu na zrzku a znovu zabloudím očima k bedně od jednokolky. S Drexem si ještě promluvím, ale teď je zbytečný to řešit. Nepřišel jsem dělat ramena, ale promluvit si s Pillatem. A když já o vlku... kde on teď vlastně je?

"Hele, paní, fakt nemám čas na blbosti," vydechnu ztěžka a opřu se se založenýma rukama o pult. Potřebuju se rychle pohnout z místa, světla dronů už dosáhnout okny až dovnitř a k tomu všemu se mi do hlavy prohrabává z přehrávače nějaký zvláštní kousek. Ještě nedávno bych to ztlumil, abych se moh soustředit na práci, ale dneska to naopak zesílím o osmdesát procent a zatímco zpracovávám zrzku na vrátnici, poslouchám pečlivě slova.

...
I can almost hear
Your heart in the darkness
How fast it is beating


"Potřebuju zjistit, kdo sem dovezl ten chlast a uklidit ho dřív, než ho čapnou kolegové. Dělám to pro vaše dobro. A jak vidíte, stačí mi fakt chvilka, abych zjistil, co se tu děje. Čím dýl budete držet jazyk za zuby, tím víc mi toho akorát tak docvakne, jasný?"

One of us the hunter
One of us the prey
One of us the victor
One to walk away


"Éééé... pane... Richter... ti kolegové... oni už jsou tady," vykoktá pomalu zrzka. A v tu chvíli mi dojde, že zas jednou poslouchám glitch a situace je mnohem vážnější, než jsem si myslel. 'Prey', 'Victror', 'one to walk away', to nezní dobře.
"Cože?" skoro vykřiknu. "Jak se sem dostali? Kde jsou?"
"Vstoupili před chvíli jiným vchodem, pane. Máme to tu velké. A teď jsou, ehm, v tělocvičně," dodá vrátná a zvedne rozrušené oči od terminálu.
"Do tělocvičny? Kurva... teda pardon, sakra, proč do tělocvičny? Mají přece informovat přítomné, zorganizovat postup, začít s výslechem," mrmlám si pro sebe. Tady na nás padá průser.
"Ano, do tělocvičny, pane. Jsou tam, ehm, s panem Corneliem Pillatem. Vstoupil dovnitř krátce před nimi."

One who's left remaining
One of us who stands
One who lies defeated
Beneath the other's hands
When the dust is settled
Only one of us will see
Which of us was worthy
Which of us was weak


A už mi je to jasný. Já tu hlídám drony, zdržuju se Drexem a on se průšvih děje úplně jinde. Ale třeba se jen pletu a není to vůbec tak žhavé, jak se zdá.
"Oukej, už jenom dvě otázky: Za prvé, kudy do tělocvičny? A za druhé, pan Pillat není moc výbušná povaha, že ne?"

Zrzka nemusí vůbec nic říkat. Stačí mi její pohled a lehce roztřesená ruka ukazující do chodby. Ani se neukloním a prostě vyběhnu.

And when this fight is over
Only one of us will say
Which of us the victor
And which of us the prey


Core, jak to vypadá v tělocvičně, když tam Max doběhne?
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... o několik dní později, na instruktážním kurzu M.D.P.D. ...
Záznam z kamery v tělocvičně Rehabilitační kliniky píše: Dva policisté vstupují dva policisté. Podezřelý cvičí na hrazdě. Policisté se dohadují a ukazují si holotab.
"Pauza. A to byla první chyba. Zdalipak víte jaká?", zeptá se medovým hlasem instruktorka.
"Že ten pitomej krap nefungoval!", vybuchne Chris.
"Poručíku Chrisi, jsi si jistý, že sis vzal dnes ráno vitamíny? Necítíš se ještě neschopen služby?"
"Echm. Ne, kapitáne."
"Můj kapitáne...", zanotuje poťouchle Stevenson.
"Chtěl jsem říct...KDYBY ten sken fungoval, tak bychom SAMOZŘEJMĚ zvolili úplně jiný přístup, ale..."
"Ale ten sken nefungoval. Měli jste kontaktovat Centrálu a vyžádat si podporu, to je ta chyba."
"Jo, vidíš."
"Jak jako vidíš, to ty sis hrál na Zákon a Pořádek!"
"Klid, pánové. Pokračujeme."
Záznam z kamery v tělocvičně Rehabilitační kliniky píše: Policisté přistupují k podezřelému a odehrává se komunikace. Komunikace se zvrhává a zavalitější policista natahuje ruku.
"Pauza."
"Vím, vím, moje chyba.", zvedne ruce Chris, "Tentorkát opravdu jo. Vytočil mě. Neměl jsem ho chytat."
"Neměl jsi ho chytat, když jsi neměl konkrétní plán, co udělat potom.", doplní intruktorka, "To co následovalo..."
*Cvak*
Záznam z kamery v tělocvičně Rehabilitační kliniky píše: Podezřelý sebou nechá škubnout, jako hadrová panenka, ale tělnatý policista je příliš pomalý a neobratný ve snaze nasadit páku na loket levou rukou i chytit podezřelého do kravaty pravou. Podezřelý ho chytí za pravou ruku, mírně se vyosí a švihnutím loktem levé ruky na solar policistu úplně rozhodí. Ten viditelně zalapal po dechu a podezřelého pustil.
"Pomalé. Nedbalé. Začátečnická chyba."
*Cvak*
Záznam z kamery v tělocvičně Rehabilitační kliniky píše: Druhý policista přibíhá zepředu, podezřelý vykopne.
"Ukázkový zastavovací kop.", okomentuje instruktorka, "Co tě to popadlo, Stevensone?"
"Já...nevím...zazmatkoval jsem, chtěl jsem parťákovi pomoct. Tohle...bylo jiný než jindy."
"Čeká tě ještě hodně školení, Stevensone, jsi horká hlava a začínají si toho všímat diagnostické programy."
"Ano kapitáne, já vím, já...jsem jenom trošku rozhozenej."
"Břicho už lepší?"
"Pořád to trochu bolí."
"Alespoň si to budeš lépe pamatovat."
"Zníte jako moje bab-"
"Buď ticho, troubo."
Záznam z kamery v tělocvičně Rehabilitační kliniky píše: Policista zasažený kopem se zlomí v pase, zaklopýtá dozadu a sveze se podél žebřin. Podezřelý mezitím pokračuje - z kopu nohu na zem a v dokonale načasovaný okamžik se odrazí druhou, jde do rotace a trhnutím za předloktí - kde stačil nasadit bleskurychlou páku na zápěstí - pošle policistu přehozením přes nohu k zemi.
"Byl rychlej jako kyberninja, to se nedalo..."
"To je pravda, poručíku, podle naší analýzy je reakční doba pana Pillata abnormálně krátká, srovnatelná s výkonem některých sportovců. Neměl jste šanci reagovat. V momentě, kdy vás rozhodil ten úder na solar plexus jste měl jen necelých...jednu sekundu a dvě desetiny na reakci."
Chris rozhodí rukama.
"Na tohle nejsme stavěný, kapitáne, co je to za chlapa?"
"To jste si měli zjišťovat předtím, než jste vyprovokovali konflikt. Jeho technika je efektivní a stále ji analyzujeme. Na tohle jste opravdu nebyli proškolení."
"Vyprovokovali?!", vyskočí Stevenson.
"Ano, máte vždy a za každých okolností zachovávat klid a deeskalovat situaci. To nebyla zrovna ukázková deeskalace, že?"
"Ale..."
"Žádné ale."
Záznam z kamery v tělocvičně Rehabilitační kliniky píše: Podezřelý policistu zaklekne a bleskově zkontroluje pohledem za sebe, zda je druhý policista u žebřin ještě rozhozený. Během toho automaticky sahá zpacifikovanému policistovi po zbrani. Krátce na to najde i pouta, která zacvakne policistovi na levou ruku a pravou nohu - je tak uvězněný v dost nepříjemné poloze. Podezřelý bere zbraň a zamíří k žebřinám, kde se policista Stevenson snaží pomalu zvednout a hmatá po své zbrani. Podezřelý mu jedním plynulým pohybem levé odrazí ruku stranou a druhou mu pošle loktem na čelist. Policistovy módní brýle odletí stranou a ten se znovu kácí. Podezřelý mu odebírá zbraň a posílá jí po podlaze dozadu, jednou rukou nahmatá pouta a přicvakne bezvládného policistu k žebřinám, druhou na něj míří.
"Pauza."
"No...a co si z toho máme odnést, majore? Kromě 'dvakrát čekuj, jednou hekuj', samozřejmě."
"Že si dostal před držku od zasranýho akčního hrdiny.", zamumlá nakvašeně Stevenson, "Ty brejle bylo těžký sehnat, byl to reward. Doufám, že si to s ním vyřídím alespoň ve Vejru."
"To zkusit můžete, poručíku, ale až se na to budete cítit. Určitě pořiďte záznam, bude to jistě poučné pro všechny."

... Rehabilitační klinika během zátahu ...

Corneliu zvedl i druhou pistoli a zvědavě si obě zbraně prohlížel. Ale jen chviličku. Musel zkontrolovat oba policisty. Ten u žebřin měl dost. Ten chycený do pseudokozelce sebou plácal po podlaze, jak chytil dech.

"Máte dost, chlapi?", zeptá se ho poťouchle.
"Ty...týý...tyyy..."
"Já? Já si zacvičil, díky."
"Týý...mááhš...dost...padouchu.", hekne Chris a zamává holotabem.

Do místnosti vlétnou dva drony, ježící se výbavou a instrumenty. Zabzučí.
Corneliu zvedne zbraně a namíří každou na jeden dron.

"Pizda..."

Do této scény nastoupí Max Richter.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... stanice M.D.P.D. ...

"Kávu, čaj,... nebo něco ostřejšího?" zeptám se Cornelia Pillata stejně, jako každého jiného. Tenhle oblíbený vtípek na uvolnění atmosféry dělám vlastně vždycky, ale dnes poprvé se kousnu do jazyka, sotva domluvím a tázavě se na našeho zadrženého podívám.

Když říkám zadrženého, je to jenom v uvozovkách, protože i když to celé ještě pořádně nechápu, měli bychom být vlastně rádi, že s námi šel dobrovolně. Jinak by to bylo o dost komplikovanější. A co tohohle chlápka vidím na vlastní oči, je mi jasné, že s ním to bývá komplikované standardně. Takže když jsem mu nabídl chlast, doufám, že mu ho fakt nebudu muset nalít. Ačkoliv...

"Když už jsme tady kvůli tomu alkoholu z Lokvods, tak že bychom to udrželi tématické, ne?" rozhodnu se nakonec pokračovat v rozjetém a natáhnu se do své skříňky po lahvi. Nikdo z kolegů nic nenamítá, ostatně jsme tu s Pillatem úplně sami. Vylidněná kancelář není klasická výslechovka, ale tohle není ani klasický výslech. Takže nám oběma naliju na dva prsty, pozvednu sklenku a jako první do sebe kousek obrátím.

"Na klid zbraní," pokusím se o přípitek. "Jsem fakt rád, že se dneska nestřílelo, to bychom vás tu asi neměli téměř jako hosta. Přiznávám, že když jsem vás tam zahlíd s těma bouchačkama v rukách a dvojicí hlídkařů na zemi, málem sem to stiskl první. Ale dostal jsem už dříve echo, že bych si s váma měl popovídat a to se líp dělá bez doktorů kolem. A i vy jste to zvládl disciplinovaně, takže za mě dobrý. Stevenson a Chris asi budou dělat nějaké tlaky, ale to se tady urovná, žádný strach. My si můžem zatím v klidu popovídat..."

Znovu si ho prohlídnu od hlavy k patě. Nic moc mi na něm nedává smysl - držení těla, drobné jizvy, tetování, a hlavně ten prazvláštní výraz v očích, který jsem možná už někde viděl. Teda aspoň doufám, protože bych si nechtěl přiznat, že něco takového vidím fakt v životě poprvé.

"Hele, takhle, pokusím se být stručný a jít k věci. Jsem rád, že jste s tímhle výslechem souhlasil, protože jestli všechno chápu správně, a klidně mě opravte, tak jste v Rehabilitačním centru ubytován jako... pacient. Pacient ve zvláštním režimu, že? Vůbec by mi nevadilo, kdybyste mi vysvětlil, co tenhle režim znamená, protože já to tu nikde napsané nemám."

Věnuju Pillatovi výrazný pohled. Říkám si, že mě pošle každou chvíli do prdele, ale někde jsem čet, že železo se má kout, dokud je v ruce a ne na střeše, nebo tak nějak.

"Mezi náma, hlášení ohledně toho pašovanýho chlastu jsem stihl dát dohromady už během cesty sem, to je mi vlastně úplně ukradené. A že dostali dva hlídkaři na budku, obzvláště tihle dva, je za mě naprosto v pořádku. Takže tímhle bych prostě ukončil tu oficiální část a zeptal se na to důležitý: Co sakra dělá mrtvý chlap z dvaadvacátého století se mnou v kanclu? Protože i když to zní úplně uhozeně, mám silné tušení, že tohle není tak docela náhoda. A jestli konečně pochopím, co se vlastně děje, tak mi třeba i začne dávat smysl, proč mě za váma poslala moje terapeutka. Protože ta má, pane Pillat, kvalifikovaný dojem, že bych se od vás mohl něco málo naučit."

Core?
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od J35U5xMachina »

... během úklidu ...

Když Corneliu nešetří slovy chvály na můj výkon v Escherově parku, tvářím se mírně rozpačitě - tím víc, že tohle mělo přeci zůstat mezi námi! Jak to, že Velkýmu Psovi nedošlo, že kdybych chtěl záznam udělat veřejným, nahrál bych ho na Vejr sám :?: Když závěry ukáží, jak si pomáhám proti padajícím předmětům Čepelí!, zatrne mi.

Naštěstí si přítomní v daný okamžik neuvědomí, co to může znamenat - zřejmě jsou na ni zvyklí z Vejru a hned jim význam její reálné existence nedojde. A pak už Corneliu hovoří dál o významu reálné práce a jejich - i moje - myšlenky se stočí jinam.

¡Cink!ObrázekLidé vyšilují kvůli tobě a předmětu.

... po příletu Pořádkových dronů ...

Ze zamyšlení nad pivem mě vytrhne cizí hlas.
"Hele, ty seš ten cool hrdina, o kterém mluvil tuten velkej šéfík, žejo?" osloví mě nervózně vypadající muž.
"Já... ano. Ale teprve s tím začínám," zazubím se na něj. Pocit pýchy a alkoholové sebejistoty mi příjemně šumí v hlavě.
"Jsi zbytečně skromný," přikývne rychle muž, i když spíš pro sebe, a rychle se rozhlédne. Jeho tvář mi na moment připomene lasičku, kterou znám z jednoho animáku, "Tutorial máš za sebou a já bych právě potřeboval pomoc. V reálu. Přesně jak říkalo to velký zvíře."
"Velkej pes," opravím ho a oči se mi rozzáří, "Ty máš pro mě nějaký quest?" Questy jsou dobré, jak vám je někdo zadá, většinou přesně víte, co máte dělat.
"Cože... jo, jasně. Přesně! Přesně tak!" mužův obličej se taky rozzáří, "Přesně ve stylu toho Zákona a Pořádku, o kterým se tu mluví. Ty jsi nějaký jeho slavný hráč, že jo?"
"Jsem," hrdě se napřímím, "LQ:Z&P je ta nejvíc epic a cool hra. Divím se, že ji neznáš. Pošlu ti pár odkazů, jestli chceš..."
"Já jsem spíš na... jiný věci. Jasně, pozdějc, whatever. Ale vejrej, tutaj nemáme moc času, podle tý kočky z recepce jsou tu Pořádci! A já mám - teda vlastně Toby donesl dost kontrabandu na epick fail. Potřebuju to někam uklidit, než Pořádci vyčekujou našeho dodavatele..."
"Prim," přikývnu, v očích se mi zablýskne a sáhnu po Čepeli!, "Je třeba jim předvést skutečný <Zákon>. Drž se u mě, čumba, a až to začne, deltuj..."
"Eh... chill... bro?" zarazí mě a zdá se, že hledá správná slova, "Nezapomínej, že tohle je reál, nemůžeš se jen tak pustit do Pořádků..."
"Eh, jasně. SRY. Co teda potřebuješ?"

¡Cink!ObrázekOdkazuješ se na předmět kvůli pořádku, inspiraci nebo bezpečnosti.

...

O chvíli později už stojím u okna a na zádech mám batoh s lahvemi tvrdého alkoholu. Podle questgivera by jejich nález Pořádky mohl celou situaci nepříjemně zhoršit. To nemohu dopustit. Už takhle se bojím, že bych mohl dostat třeba týdenní ban! :eyecrazy: A chudák Toby! Chtěl nám udělat radost a teď by za to mohl minout moje plánované epické zápasy, kde si to konečně vyřídím s MemeSis :>:o/

Na sobě mám svoji starou mikinu s nefunkčními QR kódy, kterou jsem přitáhl ve vlastním batohu pro případ, že bych potřeboval zase někam inkognito. Questgiver mi ji vylepší o lékařskou roušku a čelenku udělanou z pruhu látky a QR štítku nějakého pacienta - prý to mate drony při identifikaci.
C001! Tohle je vážně jako v příběhových misích z LQ:Z&P, akorát ¡for real!

Questgiver rozptýlí nejbližšího drona pomocí baterky k vyšetřování pacientů, já otevřu okno a vrhnu se do nočního vzduchu. Můj quest právě začal a budu mít jen jeden pokus, abych dosáhl nejlepší scóre. Start!

HG: Cítím se jako Obrázek Hrdina! Vyhlašuju záměr <Zmizet s kontrabandem a zbavit se dronů>: Vůle <2>+ CyberNindža <4> + bylo na mě uplatněno Pouto: Život JE hra <2>.
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... stanice M.D.P.D. ...

Corneliu sedí uvolněně, nohu přes nohu, pohodlně opřený v kancelářském křesle. Pozorně si tohohle 'Maxe Richtera' prohlížel. Připadal mu jiný, než většina lidí, se kterými se setkal. Kladl otázky a vypadal, že ho upřímně zajímají odpovědi. Šel k věci. Líbil se mu.

"Hah, dobrá otázka, kterou si sám kladu.", uchechtne se, zvedne nabízenou sklenku a chviličku si zkoumavě prohlíží obsah, "Tak na Zdar. Per aspera, ad astra."

Kopne do sebe panáka a zašklebí se.

"Řekli mi, že jsem se probudil ze stáze. Předčasně. Nevím proč. Nepamatuju si ani, že bych při vědomí vstupoval do stáze...", potřese hlavou, "Po pravdě, nemám to v hlavě srovnané. Buď následek traumatu před stází nebo až při probuzení. Ale bojím se, že můžu mít i indukovanou amnézii. Ale to si, logicky, nevzpomenu proč, žejo? Heh. Kdyby tu byl psychoterapeut, co zná, jak Vlci operovali, mohl by mi pomoct rozvzpomenout. Pamatuju si celkem dobře Druhou studenou válku...i začátek Poslední...začátky, první nasazení, výcvik u Vlků, obrat ve válce...úspěchy...potom to pomalu splývá, tváře beze jmen, povýšení, ceremonie, potom další boje..."

Na chvilku se odmlčí a zavře oči.

"Měl jsem vysoký merit. Kryptonym už od doby, co se Vlci stali součástí Spojených sil. Nevím. Plukovník, brigadýr, generálmajor...sejde na tom? Dneska už to nejspíš nic neznamená. Prázdné pojmy, zbyteční lidé, kus mrtvé historie. Canis Maior, Velkej Pes...nepřátelé mi říkali 'Velkej zlej vlk'. Ale nevím, jestli najdeš záznamy, já se k ničemu nebyl schopný dostat. Jednak mě opečovávají jako batole a asi se bojí, že by mě informace traumatizovaly a druhak jsou vaše systémy....ugh...je těžké dostat to, co doopravdy chci. Do háje svatýho, já ani nevím co je za rok, chápeš? A nikdo okolo to neví, protože je to všem jedno. Systémy všechno poměřují k 'založení HoGlo' a lidi taky."

Rozhodí rukama a povzdechne si.

"Každopádně byl jsem dost vysoko v ranku, abych měl podepsané 'svěření zájmům Lidstva', takže se klidně mohlo stát, že mě 'zabili' a potom 'oživili'...nebo zraněného dali do stáze a vyléčili časem. Nebo jsem klon a nějakou, mně neznámou technologií, došlo k přenosu vzpomínek. Nebo jsem android. Ale pizda věrný.", zakření se, "Zajímá tě něco bližšího, Maxi? Můžu ti říkat Maxi? Nebo poručík Richter? Kapitán Richter? A dolij."

Maxi?
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Mizení je denním chlebem ninjů - i cyberninjů - takže to je pohoda. Překážka 0.

Cyberninja +2 Vůle +4 Život je hra +2 = 8. Provedl jsi něco OPRAVDU produktivního, co zásadně zlepší tvůj život.


... Cheesusův únik ....

Cheesus zmizí ve stínech tak dokonale, že zbytek jeho cesty s kontrabandem nemůžou sledovat nejen drony, ale dokonce ani čtenáři tohoto vlákna.

... na druhý den ....

Když se Cheesus nalogoval, aby nahrál další díl svého Vlogu, zjistil, že už má v počítači založený pracovní videosoubor. V první chvíli si řekl, že ho asi založil včera večer, když se zmožený vracel z náročného questu, a pak na to zapomněl. Připojil se tedy do Vejru a vstoupil do editačního studia, aby si připomenul zmiňovaný záznam.

Na projekční ploše se objevilo jen krátké video s nápisem "Krtci nezapomínají" a animací malého krtečka, který podává vizitku. Ve stejnou chvíli mu v mailboxu přistála nová zpráva, označená jako urgentní.

Pro jistotu přepnul firewall do režimu zostřené bezpečnosti a s nedůvěrou ji otevřel.
Urgentní zpráva píše:"Il Tentacolo ti děkuje za projevenou odvahu i splnění úkolu. Jsi opravdový hrdina svobodného myšlení. Odměnou necht ti je pozvánka tam, kam obyčejní srabi z MajDexu nemají přístup. Čekají tě tam, mimo jiné, další úkoly i adekvátní odměna za jejich plnění."
Nad linkem se vznášela malá oranžová stopka vykreslená aktivovaným antivirem. Cheesus pohnul lehce prstem v rukavici, aby vyvolal kontextovou nápovědu.
Oranžová stopka píše: Nedůvěryhodný link! Neregistrovaný adresní prostor! Neotevírat!
Cheesus se podíval na adresu odesilatele. Byla to změť náhodných znaků.

Cheesus dostal pozvánku do Šejdnetu.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... stanice M.D.P.D. ...

"Eh, Max bude dobrý," pokrčím rameny a jsem rád, že mu nemusím říkat nějakou hodností. Jedna major mi bohatě stačí. Sáhnu po lahvi a naliju do druhé nohy.

"S každou tvojí větou," přejdu taky teda ve familiérnější tón, "mě toho zajímá víc a víc. Polovičku toho, co říkáš, nedokážu nikam zařadit," přiznám.
"Například merit, kryptonym, Spojené síly, všechny ty války, to mi nic neříká. Asi chápu ty Vlky a tvoji příslušnost k nim. To mi zapadá do infa, které už ke mně... prosálko. Ale jinak taky netuším, co jste zač. Teda, co jste byli zač. Jo a taky ten tvůj přípitek - 'ad astra' - to je něco s hvězdama, že jo? S těma je to taky v poslední době obzvláště zajímavý..."

Vzpomenu si totiž hned na Míju a její skoro neuvěřitelný zážitek, při kterém uviděla nad Apflů hvězdy. Smočím jazyk v alkoholu a zkusím najít nějakou spojitost mezi ní a tady Corneliem. Nic mi z toho ale nevychází, tak to zatím odložím stranou.

"Možná bych tohle dokázal někde z těch našich systémů vyhrabat, ale není to jednoduchý, v tom s tebou souhlasím. Máme tu všechno až příliš dokonale vymakaný. Třeba s tím rokem, kterej teď je, to je fakt celkem veselý. Vlastně je jedno, jaký kalendář používáš, že jo. Ať už komunikuješ s kýmkoliv, naše AI nám to sesynchronizuje, takže se potkáme v dobrej den a hodinu, i kdyby jeden měřil od založení Majdexu a druhý od narození Krista. Já třeba ve svým systému používám starý mayský kalendář, dneska máme rok sto sedm po posledním spočítaným konci světa. Který ovšem nenastal, jak vidíš. CMWGE, naše hlavní centrální AI, krom těch kalendářů a dalších blbostí řeší vlastně úplně všechno tak, aby byl každý spokojený. Všechno klape, všichni jsou šťastní, život jde dál. Jen občas se vyskytne nějaký bug, který do toho dokonalého světa hodí menší vidle..."

Jasně, hned mě napadne, že před ním už zase začínám vyšilovat podobně, jak jsem na Míju vybalil ten úlet se zachraňováním světa. Ale vždyť je to stejně jedno, ne? On i já jsme jenom kolečka v hodinkách CMWGE a ať už napáchám mojí prořízlou hubou jakékoliv škody, ono se to nějak srovná a život v Majdexu půjde dál. S náma i bez nás.

Obrázek Vyjádříš ostatním to, co předstíráš a při tom tvá postava cítí své obavy

"Android určitě nejseš ty ani já," usměju se na Cornelia a poškrábu se na pomalu se hojícím obočí, "neseme si o tom svý důkazy. Spíš ses fakt předčasně probral, a mám takový pocit, že za to může CMWGE. Respektive, že ty otřesy před pár dny nebyl jediný nečekaný průšvih v poslední době. Myslím si, že seš prostě chyba v systému. A já mám, Cornelie, pro chyby v systému určitou slabost. Teda ve vší slušnosti, to zas mě nechápej špatně, ale jestli stojí v tomhle dokonalém precizně nalajnovaném světě něco za pozornost, jsou to lidi jako seš ty."

Dokončím panáka a sáhnu zas po lahvi. Přemýšlím, kam až tohle zavést, když se s ním skoro vůbec neznám. Zkusím se zaposlouchat do hudby na pozadí, ale zrovna mi hraje víceméně instrumentálka, která mi nijak nepomůže. Zrovna když to potřebuju. Ale jak se říká, co už, však ono se to nezblázní a nejspíš na tom ani moc nezáleží.

"A já sice odsud moc věcí nezmůžu, maximálně ti zametu ten dnešní incident, ale znám lidi, který znaj lidi, který dokážou z těch našich systémů vytáhnout lecjaký zajímavý věci. Možná by ses mohl něco dozvědět i o sobě, kdybys měl zájem. Ale povím ti hned - nebylo by to jednoduchý. Určitě to teda není legální a platí se za to vysoká cena. Mám s tím už nějaký zkušenosti a k tomu přibyl jeden průser z nedávna, kdy mi... kdy mi zařval parťák. Nejsem teď moc schopnej tyhle věci řešit sám, ale jestli chceš nakouknout za oponu Majdexu a tvé role v něm, můžeme se na to spolu kouknout. Budu muset za chvíli vypadnout, mám sraz s jednou známou v parku, tak si to klidně nech projít hlavou a já se pak ještě ozvu. A tu flašku si vem klidně s sebou, ať nemusíš příště shánět v Loukvods, jo?"

Core, máš slovo.

Myslím, že jsme spolu už slušně rozehráli Obrázek Sdílenou reakci - hezky si povídáme a přinejmenším Max se snaží sblížit. Zároveň Max Corovi odhalil svou slabinu - už v minulosti měl něco dočinění s nelegálními kontakty v Loukvods.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Max Richter se mu opravdu líbil. Corneliu s přivřenými víčky poslouchal, jak mluví a nemohlo mu uniknout cosi v tónu hlasu, nebo řeči těla mladšího muže. Jedním dechem CMWGE, potažmo celou společnost HoGlo chválil a druhým šetřil - aby nezazněl osten ironie nebo snad nihilismu? Tohle byl první člověk, co neviděl HoGlo v růžových brýlích a něčím se mu systém zajídal. První normální člověk. Nějakým způsobem mu byl blíž než všichni, koho zatím v HoGlo potkal.

"Ten přípitek...staré latinské rčení...per aspera ad astra. Přes nesnáze ke hvězdám. Říkalo se to v mý době. Něco jako 'Vpřed!' nebo 'Na Zem!'. Nerad bych tě zmátl prázdnými pojmy, Maxi. Tak to zkusím nějak stručně, ať z toho nemáš ještě větší smeťák. Merit, to byla objektivizovaná kalkulace 'hodnoty člověka pro společnost'...neptej se mě, jak se přesně kalkuloval, zahrnoval monitoring, simulace a analýzy A.I. Vlastně něco jako máte tady, když CMWGE přiřazuje povolání, jenom to bylo složitější a zároveň i transparentní, prostě s tím mohl každý něco dělat. Něco na ten způsob měly vlastně oba bloky, nebo jejich zárodky, už před válkou."

Corneliu se znovu napije ze skleničky. Tentokrát jen upije a poválí alkohol na jazyku. Že by si začínal zvykat?

"Kryptonym - kódové jméno, pod kterým vystupu-...ovali...no...důležití lidé, aby byla ochráněna jejich civilní identita. Využívalo se to ještě...", Corneliu mávne rukou na znamení, že to není důležité, "...to je fuk. Vlci...no, původně paravojenská ekoteroristická jednotka, pseudokorporace, později elitní složka Spojených sil. Ale co vás to ve škole učí, lidi...nejdůležitější body - jednadvacáté století - úpadek států, vzestup korporací, vrcholící klimatická krize. Dvaadvacáté - třetí světová válka, klimatické hodiny, racionalizace a reorganizace světa na megakorporátní sféry, pokus o globální vládu a spolupráci, Druhá studená válka...klimatické hodiny odbíjejí dvanáct...Poslední válka."

Zaleskne se mu v očích a má v tu chvíli ten zvláštní prázdný výraz někoho, kdo viděl a zažil věci, na které by si přál zapomenout. Otřásl se a ještě jednou si přihnul.

"Vážně se o tom neučí? Zatraceně a já celý život bojuju za Gaiu a záchranu Lidstva...heh...jeden si na chvilku zdřímne a vše je vyřešeno tak dávno, že už si to nikdo ani nepamatuje. Pizda.", Corneliu zkřiví tvář, "Připadám si tady zbytečnej Maxi. Hranatej kolík do kulatý díry. A zároveň se mi nelíbí, co vidím kolem sebe a kam lidstvo dospělo. Bez urážky. Jsem vyděšenej k smrti, kam tohle spěje, Maxi. Já si ani teď nejsem jistí, kdo Poslední válku vyhrál...vítězili jsme...myslím...myslel jsem, že musel vyhrát Transatlantský blok, jinak bych se asi neprobudil, ale...tohle není budoucnost, za jakou jsem bojoval. Jsem ztracenej nejenom v čase, ale i v prostoru - nevím ani jak je HoGlo velké a kde leží. Nevím co čekat. Nejsem zvyklý nevědět, nestarat se. Jsem jako na trní."

Nakonec do sebe kopne zbytek sklenky a ťukne s ní o stůl.

"Takže se mnou počítej, už nějakou chvíli to tady chci prolézt horem, dolem. Tak proč nezačít dole. Možná byla chyba, že jsem se probudil, ale něco mi říká, že nepátrat proč, by byla větší. Díky za zametení toho...nedorozumění. I za chlast a potlach.", vstane a nabídne ruku k potřesení, "Uvidíme se, Maxi."

Nikdy by nečekal, že odejde z policejní stanice s tak dobrým pocitem. Vlk zavětřil stopu.

Corneliu Obrázek provedl Maxe skrze prostředí/pozadí svého Příběhu a také odhalil svojí slabinu a původ zdroje vnitřního napětí. Uvědomoval, že riskuje, když Maxovi řekl i to, co nenašel v záznamech, včetně svého postavení a kryptonymu. Dá se Maxovi věřit? Corneliu to byl toho názoru, že ano.
Naposledy upravil(a) Corneliu Pillat dne 23. 8. 2021, 23:33, celkem upraveno 1 x.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Přečtu si zprávu od pana policisty Richtera. Na jednu stranu mi to udělá radost, že si mé snahy opravdu někdo všímá. Na druhou z té zprávy vnímám jisté znepokojení a varování. Radost z toho, že se nesnažím zbytečně, ale jednoznačně převáží.
Zpráva pro policistu Maxe Richtera píše: Děkuji za zprávu. Je dobře, že o mně ví. Dělám to, abych lidi upozornila a aby věděli. Možná teď nejsou nadšení, protože nerozumí, ale až přečtou nebo si vyslechnou, jistě pochopí. Podobně jako ty nebo já.

Zatím se mějte!
S nezmenšeným úsilím lepím plakáty a v hlavě už plánuju, že bych je mohla lidem dávat přímo do rukou, protože když oni na plochách vidí reklamy, tak jsou pro ně ty letáky obtížně čitelné. Když se ale otočím, vidím úklidový dron, který se blíží k jednomu z z mých čerstvě vylepených letáků určitě s úmyslem jej odstranit. Zamračím se. Doběhnu zpět k němu a postavím se před ten leták. "Běž uklízet jinam." Naznačím rukama pohyb pryč. "Tohle není smetí. Tohle je superdůležité."

HG, bude mi tu ještě někdo kazit zachraňování světa letákovou kampaní? Nějací další policajti nebo tak?
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Jen pár hodin po opuštění policejní stanice si Cornelieu v inboxu přečetl zprávu od svého lékaře.
Zpráva od vyšetřujícího lékaře píše: Na základě pozitivního vlivu pracovní aktivity při úklidu následků zemětřesení na váš psychický stav jsem doporučil přeřadit vaši osobu v datababázi C-MWGE z kategorie "práce neschopni" do kategorie "práce schopni pod lékařským monitoringem".
Jen o pár minut později se objeví první nabídka práce.

Je od majora M.D.P.D a nabízí uplatnění jako externí spolupracovník - instruktor sebeobrany.

Corneliu si vzal čas na rozmyšlneou, protože to po dlouhé době vypadalo jako první smysluplná věc, co by mohl dělat. Alespoň, že si ho systém už všiml.

Přibližně ve stejnou dobu se Chris mimořádnou dovolenou s poukazem na týdenní pobyt ve Vejrové aplikaci Copacabana4U. Zatímco se Chris dovolenkoval, C-MWGE přiřadil Stevensonovi dočasně náhradní parťačku. Náhoda tomu chtěla, že si padli do oka a Stevenson požádal o trvalé přiřazení. Když se Chris vrátil odpočatý a když zjistil, že už nemusí Stevensona každý den krotit, ani svého bývalého parťáka moc nepostrádal.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Přetahovanou s úklidovým robotem Míja bohužel nemohla vyhrát. Po každém jejím odmítavém gestu sice ustoupil, ale jen proto, aby se o půl minuty později vrátil a začal leták znovu odstraňovat.

Po chvíli to Míja vzdala. Alespoň pro teď, než vymyslí něco účinnějšího.

Když se později připojila k Vejru, přece jen jí to nedalo, a nechala si vyjet výpis svých přestupků proti veřejnému pořádku.
Výpis přestupků proti veřejnému pořádku Míjy ... píše: Přestupek: Znečišťování veřejných prostor
Zasahující policista: Max Richter
Výsledek vyšetřování: Identifikace podezřelé potvrzena, spáchání přestupku potvrzeno.
Závěr přestupkového řízení: Vyřešeno domluvou
Něco Míje ale napovídalo, že Max možná o tomhle záznamu ani neví a nevznikl jeho rukou.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti