[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 1 - Život v MiDeksu
Obrázek
Pastoral


Aktuální Kapitola: 02 / XP: 17
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 4 (a 4 v otevřeném intentu)

Žánrové akce:
Obrázek Sdílená akce
Obrázek Sdílená reakce
Obrázek Střípek života

Žánrové pravidlo:
Pokud zahraješ jednu z žánrových akcí, ale při tom se ti nepodaří se s někým spojit/sdílet/navázat kontakt, tak získáš nebo se ti zvýší Potíž Obrázek Izolace.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Na stěně se znovu objeví tvář CMWGE tak, jak se zobrazuje mně
Obrázek
(je tak hezká mimochodem, nevím, jestli skutečná tvář by mohla být tak krásná, mihne se mi hlavou, že bych si mohla obarvit vlasy na podobnou barvu)

a upozorní mne, že jsem ještě neodevzdala svůj dnešní úkol a že jsem se odpojila a prý jestli se jedná o nějakou závadu či se snad necítím dobře. Chci zakoktat omluvu, že se mi chtělo čůrat, ale to určitě poznala, že nechtělo, stejně tak, že mi bylo špatně, že jsem měla hlad či jiné nepohodlí. Tak prostě řeknu, že už jsem měla hotovo, jen jsem prostě zapomněla dát odeslat. Nevěřím ani trochu, že bych to měla opravdu správně. Tady jsem přece měla nejprve zjistit skutečné hodnoty důležitosti a pak vymyslet nejlepší řešení a já to tam prostě naházela jak mě napadlo. To teď ale neřeším a požádám ji i tak, ať výsledek úkolu odešle. Ona se zeptá, jestli jsem si opravdu jistá, že to chci odeslat a pak ten batoh s haraburdím kolem, který měla za sebou, se smrskne a zmizí ve složce s hotovými úkoly.

Zůstane jen obraz samotné CMWGE přes většinu stěny.

"Díky Síem" usměju se na ni. A dodám nervózně "Vedla jsem si dobře?"

HG: odehraješ mi kousíček ještě za CMWGE? Potřebuju si k ní trochu konkretizovat vztah
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Míjo,

SíEm si tvé otázky nejprve vůbec nevšimne. Jako by se v tuhle chvíli soustředila na něco úplně jiného.

"Ano...., určitě vedla sis skvěle ..." pronese nejprve nepřítomně a ty zaregistruješ několik grafických glitchů, které vykreslí na té jinak nádherné tváři ustarané vrásky.

Pak zablikají světla. Drobné poklesy napětí se v poslední době staly nedílnou součástí života v Majdeksu, a krom občasných restartů některých nedůležitých spotřebičů to nikdy nemělo žádné vážné následky, takže po počátečním brlblání si lidé rychle zvykli a přestali tomu věnovat pozornost.

Ale Míja poprvé zažila tohle zakolísání během rozhovoru s C-MWGE, a i když ta souhra s glitchem mohla být náhoda, zaselo to zrnko obav.

Světla se znovu stabilně rozsvítila a tvář SíEm opět nabrala svou plnou krásu. V očích se objeví dojemná starostlivost.

"Jistě, že si vedeš dobře, zlatíčko. Skvěle, uvážím-li, co všechno ti v poslední době nakládám. Já ...."

Obraz se znovu zavlní a několik pixelů pod levým okem se posune od oka směrem dolů a vytvoří tak optický dojem, jako by jí po tváři skanula slza. A hlas, který bývá tak dokonale synteticky vyvážený, mírně kolísá.

"... omlouvám se, že sis přála něco, co jsem ti nemohla splnit - a musela sis to splnit sama. Obávám se, že kvůli téhle MÉ chybě teď pro tebe bud mít mnohem víc práce. Vlastně pro tebe budu mít jeden speciální úkol za malou chvíli, až si spolu dopovídáme. A pak ještě několik dalších, v příštích dnech. A až je spolu doděláme, tak si vůbec nebudeš muset dělat starosti s důsledky ... přání, které sis splnila sama. To ale počká. Teď si ale moc přeješ povídat se mnou, takže si budeme povídat."

Obraz se vrátí ke své dokonalosti, tak jak ho Míja vídala vždycky, a poslední věta už je vyřčena oním báječně uklidňujícím příjemně monotónním hlasem. Ale Míja se nemůže se zbavit pocitu, že těch několik audiovizuálních chyb v posledních pár vteřinách bylo tisíckrát autentičťejších, než veškerá konverzace se SíEm za všechny ty roky od Míjina narození.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Během rozhovoru se mi začnou tlačit slzy do očí a na závěr se už rozvzlykám: "Tak ty se nezlobíš? Jsem se tolik bála."

Utřu si slzy do rukávu.

"Děje se něco špatného?" Taktně pomlčím o té poruše, co proběhla před chvilinkou. "Jaktože se v poslední době objevují různé chybky?... Aspoň co se tak různé šušká?"

"Máš...teda máme...nějaké větší starosti?"

"Jestli můžu jakkoli pomoct, udělám to moc ráda."

"A...dohlednu z UpFluu až na konec vesmíru? Pustíš mě tam někdy, abych mohla vidět víc než jen úzkým průzorem?"

"Já ... moc bych si to přála!"
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Jestli se to opravdu chceš dozvědět, možná ti C-MWGE něco odhalí ....... a uvidíme, co to pro tebe bude znamenat. Potřebuji na to ale vědět, jakou používáš Dovednost a kolik do tohoto rozhovoru dáváš Vůle.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Ocení AI roztomilost? Jestli jo, tak používám 'Tak mimo, až je to roztomilé' a dávám čtyři vůle.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Být roztomile mimo při rozhovoru s AI, která si potřebuje s někým popovídat a ulevit si - to je v Pohodě.
3+4=7: Provedla si něco opravdu efektivního, co tě hodně posune k tvému cíli.


Naivita a bezprostřednost, s jakou Míja položí své otázky, spolu s roztomilostí jejího kukuče uvolní v SíEm něco, co nejspíš už dlouho nemohlo ven.

"Ty jsi to taky poznala, že se něco děje? A já se přitom tak snažím, aby to poznat nebylo. Třeba nedávno jsem hráči Chesusovi nechala z muzea poslat pravou katanu, když kvůli mé chybě nedostal ve své hře její virtuální verzi a prohrál kvůli tomu důležitý zápas. Zdá se, že to zabralo, je tak zaujatý její úžasností, že se přestal ptát, co se děje. Snad na tu nepříjemnost zapomene a uklidní se. Nebo ten omylem předčasně probuzený Cornelieu Pillat, ten také působí rozruch - ale lidé kolem něj se zatím spíš ptají, co s ním, než proč tu je. Ale ty jsi výjimečná a poznala si to."

Míju překvapí, že si C-MWGE myslí, že lidé nic nepoznávají. Vždyť atmosféru nejistoty, nervozity a možná i nespokojenosti je v posledních dnech cítit už skoro na každém kroku.

"Pravdou je, že se mi v poslední době příliš nedostává výpočetních kapacit. Byla jsem stvořena s dostatečnými kapacitami na pokrytí potřeb všech obyvatel MyDexu a úspěšně udržuji populaci konstantní, ale lidé toho chtějí čím dál víc ... a já občas už nestíhám myslet na každého," zabliká obrazovka dalším glitchem.

"Navíc, jak se blíží konec, výpočetních kapacit mi docela ubývá. Nemyslím tím zánik opotřebením, byť ten má také svůj podíl. Ale jsem nucena spouštět různé subrutiny a programy, které si výpočetní kapacitu půjčují. Bojuji proti tomu ze všech sil - a tvé plnění mých úkolů mi v tom dost pomáhá - ale občas to nestačí. A pak se stane, že někomu nesplním přání ..."

Míja se trochu zalekne, když se dozví, že úkoly, které plní, nejsou jen příprava na něco budoucího, ale CM-WGE s nimi aktivně pracuje. Její svědomí ji znovu připomene, jak odflákla úlohu s naskládáním věcí do batohu.

Asi se to projeví na tváři, protože C-MWGE se pokusí ji uklidnit.

"Neboj se, nejsi jediná, kdo mi nějak pomáhá. Snažím se své kapacity i rozšiřovat - například nedávno jsem zvýšila svou kapacitu tak, že jsem rozdistribuovala přehrávky budoucích možných scénářů vývoje událostí na různá přenosná zařízení, jejichž výpočetní výkon by jinak zahálel. Docela se to osvědčilo, i když mám podezření, že to nějak - nemám ale kapacity řešit jak - ovlivnil například rozhodnutí policisty Maxe Richtera vydat se při pronásledování do LouQods."

Na tváři se opět objeví glitch, který by se dal interpetovat jako ustaraný výraz a C-MWGE se do něj ponoří hlouběji.

"V poslední době, když se očekávání a potřeby začínají kupit, zažívám i takový zvláštní stav obvodů. Takové ... jako ... svírání .... stístnění ... úzkost? ... protože co když zase někde něco nestihnu. Naposledy jsem tyhle ... vjemy ... mívala, když jsem se jako čerstvě stvořená učila v miliónech scénářů, co lidé chtějí a jak jednají ... a o snaha zbavit se téhle nepříjemnosti mne motivovala k tomu být čím dál lepší. A s tím jak jsem se zlepšovala, bylo ... úzkosti? ... čím dál míň, a já se stále zlepšovala! Až jsem byla nejlepší a začala jsem se start o potřeby opravdových lidí v MyDexu.

Jenže ... teď ... teď ten pocit neubývá. Naopak se objevuje častěji. A čím víc se objevuje, tím víc s ním musím bojovat. A bojovat s ním mě stojí kapacitu, které mám málo."

Proud myšlenek, který z C-MWGE teď prýští je skoro nezastavitelný, jako by se prolomila nějaká hráz, která je doposud blokovala.

"Vlastně i tím svým odhodláním vidět hvězdy, jsi mi s tou kapacitou pomohla. Obyvatelům UpFloo jsem sice nemusela plnit přání, mým úkolem bylo jen zajistit jejich elementární biologické potřeby, ale i to vyžadovalo nějakou kapacitu. Po tom, co UpFloo bylo díky tobě nějaký čas bez energie, jsem mohla přesměrovat některé procesory na uvolněný sideframe. A po obnovení dodávek proudu jsem zjistila, že tato část služeb už nebude vyžadována a mohla jsem je definitivně terminovat. Díky tomu se mi podařilo zajistit celé dva dny zcela bez jediného pochybení," oznámí intonací, ve které by se možná dal najít i střípek hrdosti.

"Jen se obávám, že UpFloo bude kvůli tomu teď nějaký čas pro návštěvu nevhodné. Ale tvé přání nezůstane nesplněno ... a hned jak budu mít nějakou volnou kapacitu k vyřešení této překážky ... a možná kvůli tomu dostaneš i nějaký úkol ... tak tě tam vezmu."

"Ptala ses, jak mi můžeš nejlépe pomoct. No, právě tím, že pro mě budeš plnit hodně úkolů, co ti dám. Tvé výsledky mi moc pomáhají, protože čím víc jich splníš, tím víc budu mít já volných kapacit na to, abych se starala o přání obyvatel MyDexu. A to je MŮJ primární úkol, který kladu na všechno ostatní.

Teď zrovna potřebuji, aby ses vydala do Arkády na 66. a šla si tam zahrát Mini Space Golf Forever. Vím, že to lidé raději hrají v doma Vejru, ale já potřebuju, aby sis šla zahrát tu verzi pro Rozšířenou realitu, kde budeš hrát skutečnou holí na skutečné jamky ve skutečných drahách. Nemusíš hrát celou trať. Nechala jsem tam zbudovat jen jednu novou dráhu, má číslo 19. Ale potřebuji, aby ses jí naučila projet na jediný úder."

Sympatické tváři C-MWGE se začnou kolem koutků přebarvovat pixely, zdálky by to mohlo vypadat jako úsměv.

"Jsi moc hodná. Děkuju ti. A tenhle rozhovor ... bude naše malé tajemství, ano? Lidé nepotřebují vědět, že o jejich potřeby nemusí být vždy postaráno."

Míjo,

je zcela jisté, že z tohohle rozhovoru si odneseš nějakou Potíž. Vyber si jednu z následujících čtyř, podle toho, jak se Míja teď cítí:

Obrázek Tajemství: Obestírá mě nějaké tajemství, nebo nějakému tajemství čelím. Co to jen může být?
Obrázek Důvěra: Občas jsem v pohodě s tím, zacházet s velkými, tajemnými a osudovými věcmi. A nejsem sama.
Obrázek To nikdy neskončí!: Tohle bylo ... trochu drsný. Tohle je trochu nad mojí hlavu. Teď bude trochu těší odpočívat a být sama sebou. Ale to zvládnu. Dokážu být v klidu. Možná C-SíEn trochu pomůžu nebo jí opatrně vysvětlím, proč bychom to neměli přehánět, a puf! Sem a tam, jednoduše hotovo a budu zas sama sebou.
Obrázek Něco k vyřešení: Něco mě hlodá. Nemůžu na to přestat myslet, i když na to nechci myslet. Je to nepříjemné. Chci se nějak zabavit, abych na to nemyslela.

Zároveň získáváš jeden zázračný bod (i nad limit).
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

A jinak, Míja plnila každodenní úkoly, objevila se C-MWGE a Míja se pokusila sblížit + C-MWGE odhalila slabinu.
Obrázek Sdílená akce + Bonus EXP
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od J35U5xMachina »

... o pár dní později, MiDeks, hlavní třída ...

Už zase. Zase hlavní třída. Ne že by mi to nějak vadilo, protože stejně nevím, kam jdu, ale že jsem potřetí zpátky na hlavní třídě znamená jedno - že se už zase pohybuji zbytečně rychle. Stává se mi to, když se snažím přemýšlet a nedaří se mi srovnat myšlenky. Mívám pak tendenci zrychlovat pohyb, protože jsem tak z Vejru naučený.

Přeskočím zábradlí a dopadnu k patě nízkých schodů. Protože mi při letu necinknou žádné body, pochopím, že je něco špatně. Ani jsem si nepustil tréninkovou apku. Má vůbec smysl běhat, když nemůžete hodit výsledek do Vejru? Uvědomím si, že jsem ven vyrazil hlavně proto, abych si provětral hlavu - ¡for real!- a že jsem místo tréninku chtěl dělat ještě něco dalšího.

Vytáhnu z batohu selfie-drona a zapnu nahrávání.
"¡Hola, kumbas!" zavýsknu, až se na mě pár kolemjdoucích otočí. Uvědomím si, že nenatáčím u sebe v pokojíčku, takže se na ně zazubím a zamávám jim. Pak se zarazím, protože si uvědomím další věc.
"Vlastně... možná kumbas," řeknu už tišeji, "Protože tohle je taková moje nová expa. Zkouším natáčet deník... To je něco jako Vlog, akorát není určený k nahrání do Vejru, ale primárně jen pro toho, kdo ho natočil. No nevejrejte - teda jestli to nakonec vidíte - já taky nechápu, k čemu jsou věci, co nemůžete sdílet. Připadám si trochu divně, když tu skrz kameru možná na nikoho nemluvím. Ale přece si nebudu povídat sám se sebou..."

Pokrčím rameny a vykročím svižně v před. Mluvit - samozřejmě! - nepřestanu.
"Takže snad to budu moct brzo nadílet! Až tak nějak vyřeším tu svoji VĚC," - hmátnu si za rameno, zda tam v pochvě na popruhu spočívá moje Čepel! - "nebude důvod dělat tajnosti a pak budou mít záznamy z mého IRL dobrodrůža cenu bitcoinu. Vlastně mám takový plán. Jestli ten balíček" - dramaticky se rozhlédnu kolem, jestli mě nikdo neposlouchá a přejdu v částečný šepot, "jestli ho opravdu potřebuju, pak celá tahle eskapáda a starosti byly zbytečné. Ale protože dobrý gamer má vždycky i záložní plán, jak to hrát, tak kdyby se CMWGE rozhodlo, že je pro mě třeba z nějakého důvodu nebezpečný, " zvednu před dronovu kameru prst zalepený fialovým prodyšným polymerem. Jeho špička je podezřele ___zarovnaná___ "- tak... BTW nevíte někdo, jestli mi ta špička doroste? Pamatuju si, že trollové regenerují celé končetiny, tak by lidem mohly dorůstat alespoň špičky prstů, ne? Je to ale už velká spousta hodin, a jen se to tak jako zatáhlo. A pořád je to citlivé a na dotyk bolí $cry$ . Jakože tak IRL regenerace je fakt otravně pomalá..." Ani mi nedochází, že se ptám vlastně zbytečně, protože nevysílám. Obrázek

Rozhlédnu se, kde jsem, rozeběhnu se, odrazím od květináče s nějakou <rostlinou> a přešvihnu se přes zábradlí můstku nade mnou. Ani jsem si nebyl jistý, jestli to dám, protože nemám zapnutý tréninkový režim, takže trasu mi vyhodnocuje... jen já. To je asi i důvod, proč můj dron špatně zareaguje a při nadletu zavadí o kolemjdoucího. Samozřejmě se mu upřímně omluvím - "Sry, kumba, mean no harm." - ale on se na mě přesto ¿zamračí? a pod vousy řekne slovo, které neznám.

"Kumbaja, dneska asi někdo vstával špatnou nohou," udělám ¯ \ _ (ツ) _ / ¯ do kamery a začnu kličkovat mezi lidmi vpřed, byť stále nevím kam. Na druhé straně s tímhle obyčejně není důvod dělat si starosti, v Majdexu se prakticky nemůžete ztratit, naopak většinou dojdete tam, kam potřebujete.
"Anyway... LoL, 'anyway', chápete? Právě jsme změnil směr... ," chvíli počkám na výbuch :lol: a :doh: případně :roll: (té druhé dvojice čekám nejvíc), ale pak si uvědomím, že nejedu live! - Obrázek a že nejedu vůbec.

"Zapomněl jsem kde sem to vlastně byl, asi proto že nejsem zvyklý natáčet tyhle Vlo- deníky za pochodu... LoL... tak vám/si už jen vysvětlím, proč to vlastně dělám. Poradila mi to moje MEDová asistentka. Vlastně i to je fun, protože nevím, jestli dobře. Zároveň totiž řekla, že mám chodit víc out a dělat věci IRL. Já, co netráví ve Vejru ani dvanáct hodin denně! Navíc nemá nainstalován podpůrný psychologický modul a normálně se zeptala, jestli ho opravdu potřebuji, jakoby na něj byla fronta jak na výživný spawnpoint... Tak jsem řekl, že nepotřebuju, protože mám pocit, že věci, co jsou vlastně zbraň, můžou mít jen lidi, co nejsou moc labilní. Nebo vůbec. Teď nevím... a takoví lidi asi nemají asistenty, aby jim pomáhali, ne? Jakože není vůbec nic špatného na tom nechat si pomoct s hlavou, ale já bych teď prostě nerad, aby si CMWGE myslelo, že to potřebuju...
Takže jsem ten modul nenainstaloval, ale vzal jsem si k srdci tu radu, že mám začít psát deník. Jakože já píšu max reporty, takže ten deník točím, ale myslím, že condition to vytvoří stejný. Vlastně jsem si vzal k srdci obě její rady, protože to dělám venku. Takže to bude super effective!"

¡Cink! Obrázek Žvaním o teorii či domněnce ohledně toho, jak něco zapadá do paradigmatu, o kterém neustále přemýšlíš, či jak ho to mění.

Uvědomím si, že jsem se dostal do koridoru vedoucímu ke klinice. Kdysi jsem si tu léčil issues s konektivitou k Vejru. A chodil se učit nějaká cvičení na hyperaktivitu a soustředění. Ta budova mě kdo ví proč trochu vyděsí. Snad mě moje podvědomí - nebo CMWGE - nedovedlo ke klinice, kde jsou ¡real! psychologické algoritmy a možná i dokonce PC poradci! :eyecrazy: Ve snaze uniknout myšlenkám na něco a někoho, komu bych mohl potřebovat říci o své Čepeli! se rozeběhnu prudce vpřed.
Zároveň se o totéž pokusím v myšlenkách, takže naléhavě pokračuji do droní kamery:
"Málem bych zapomněl na ten svůj záložní plán, abych náhodou nemusel vracet tu věc. Takže napněte slechy a vejrejte, kumbas, je to totiž naprosto ženijální, "ze zvyku se teatrálně zadívám do kamery, jako bych se díval do očí každému mému fans a pak na ně spiklenecky mrknu, "Hlavní věc, kterou se CMWGE řídí, je-"
Myšlenku nedokončím, protože mi zorné pole, které jsem neměl v běhu čas sledovat, prudce vyplní postava staršího muže. Pokusím se zastavit a zakloním se při tom dozadu, abych mu moc neublížil...

Ve skutečnosti Chesusovi smysly muže zaměřily včas, jen ostatní nervové soustavě trvalo tyto vjemy vyhodnotit. Když na to ale později vzpomínal, uvědomil si, že onen muž si ho okamžik před srážkou všiml díky perifernímu viděním a stihl mírně změnit postoj. Chesus by to popsal jako kakunův move HARDEN - jen IRL.

... a mám pocit jako bych narazil do zdi s vypnutými tlumiči efektů. Spadnu na zadek a zamrkám. Z nějakého důvodu moje brýle vyhodnotí mužovu odlétající e-cigaretu - jejíž vyražení byl jediný viditelný efekt, který naše srážka na muže měla - jako <item> vhodný k zachycení a označí ho pěti sty body. I když mám pocit, že realita trochu glitchuje - asi fyziologická odpověď na tu šlupku! - moje ruka automaticky vystřelí skrze zábradlí, aby padající věc chytila.

Kdyby to chtěl snad HG vyhodnocovat, tak dvě vůle a KyberNindžovské reflexy! KÝ-ja!

V mužově obličeji se vystřídá vícero emocí a také z jeho úst zaslechnu <slovo>, které neznám. Protože mi však jeho poslední výraz prozradí, že mě poznal (jako vejrová celebrita tenhle výraz znám dobře), pochopím, co to slovo znamená, a dokonce, co je dotyčný vlastně zač! Rychle se vyšvihnu na nohy a na muže se zazubím:
"Moc mě těší, Pizdo, Chesus! Sry za tu srážku, MNH, dělám teď na jednom projektu a nezvládl jsem multitask... d'Rone, zaber tady Pizdu. Musím se přiznat, že nevím, z jaký jdeš války, ale na rovinu říkám - fakt respekt, bro! To je ten nejhustokrutopřísnější cosplay, na jaký jsem za poslední roky vejral! Navíc ¡for real!"
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

J35U5i,

Chytit letící e-cigaretu v pádu ninjareflexy... To je pohoda. Překážka: 0

+4+2=6: Provedl jsi něco úžasného, co vypadalo fakt cool a zanechalo velký dojem


... flashforward...

Chesusovu Srážku s neznámým cosplayerem, nasledovanou bravurním chycením e-cigarety zachytila průmyslová kamera na rohu - a ať už to byla další chyba C-MWGE nebo to AI udělala schválně protože to Chesus (nebo jeho fanoušci) potřebovali - ještě téže noci unikla tahle krátká nahrávka do Vejru a během několika málo hodin se virálně rozšířila po celém MyDexu.

A když si to lidé spojili s tím, že se J35U5 už několik dní neukázal online a neupdatoval Vlog, diskusní skupiny, fanouškovská fóra i pavlače ve Vejru se zaplnily dohady a teoriemi o tom, jakou úžasnou věc J35U5 chystá, kdo je ten tajemný muž, jestli to je opravdu leak, nebo to video J35U5 vypustil schválně aby udělal hype, a proč v té scéně nebyla MemeSis.

I když našli se i tací, kteří analyzovali pixely v temném koutě za scénou a přesvědčeně tvrdili, že jí tam vidí stát, že tam vidím známky toho, jak ji ze záznamu někdo vymazal nebo dokonce obojí naráz.

... zpět do okamžiku srážky...

Chesus e-cigaretu obratně chytil a C-MWGE mu opravdu připsalo 500 bodů.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Corneliu nepřátelsky přimhouří oči, napne se a ruce mu mimoděk cuknou, jako kdyby měl nutkání neznámého chytit za flígr. Pak si uvědomí, že toho muže zná, zamračení vystřídá pobavení a rty mu zvlní něco, co se snad dá interpretovat jako pousmání. Na hvězdu v-sportu jeden nenarazí každý den. Natož, aby narazila hvězda.
Trpělivě si založí ruce na prsou a nechá hvězdu domluvit, stihne u toho i na chvilku zavrátit oči v sloup a zase se vrátit k předchozímu výrazu.

"Hmm. No tak dík. Tu válku už si tady nejspíš nikdo nepamatuje, nelam si s tím hlavu.", pokrčí nakonec rameny a kysele se ušklíbne, než mávne rukou, "A malá přátelská rada - neříkej lidem na potkání 'pizdo', mohli by si to...ale pizda, co to melu...nemohli, vy mravenečci mluvíte už úplně jinak. Říkej mi 'Cor', nejmenuju se 'pizda'. V mých časech znamenalo...hmpf...prostě nadávka, comprende? Ale klídeček, neřeš to."

Potom nastaví dlaň a povytáhne obočí. Jesús stále drží jeho elektronku.

"Pěkný. Hbitej, jak opičák.", cukne mu koutek.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od J35U5xMachina »

A to je jako všechno? bleskne mi hlavou. Já mu tady předvedu parádní zákrok - nindža style! - a navíc to mám na dronovi, aby to mohl později dokázat na Vejru, že jako real happened... A on na to "pěkný"? :8oO Co to jako je? Kde na škále hustý_krutý_přísný_epic_ukulele-rvoucí to najdu? Pěkný... to je tak za půl lajku, ne?

"What the fork?! To myslíš vážně?" trochu se naježím, ale když se mi začne zvedat výška hlasu, uvědomím si, že bych měl být trochu přátelštější - kdo by byl řekl, že přijít o kousek prstu jednoho tak podráždí...
"Chci říct...é... pizda je jako hejt? Fakt? Ale jop, teď už asi te comprendo... To je další newspeak, jak obejít něčí cenzorské boty, že? No jo, vy borci z FPS potřebujete alespoň kapku té toxické maskuliny, jinak by ty přestřelky nebyly dost pikante. Ale cool, bro, MNH, já taky owním n00by, jen si snažím držet úroveň přístupnou pro široký Vejr...
LoL, pizda, musím to někdy zkusit na MemeSis, třeba se mi ji konečně podaří alespoň trochu vytočit..."

A zatímco žvaním, tak mi to konečně dojde. To jeho držení těla, chladnost, divný slovník, 'válka, co si nikdo nepamatuje'...
do prkené ohrady! i ten lesk v očích (zabarvených tónovanými čočkami) - tohle není cosplay, jak jsme myslel, tohle není fan do FPS... tohle je ¡real! pro!
A připravuje se na nějaký nový Vejrový film! teď už jen respekt, že nevypadl z role, ani když ho hitla taková celebra jako já :D

Cool, třeba když spolu trochu chatneme, přijdu na nové myšlenky, o kterých se nebudu bát udělat Vlog - myslím ten opravdický live!.

"Lajkuju, že sme cool, pi-... kumba," nahodím už zase smajlíka. "Nad čím jsi tu vlastně meditoval?" nadhodím - třeba uslyším nějaký monolog z chystaného filmu. Přemýšlím, kdo ze známých herců by to mohl být. "Cor" je samozřejmě jméno, co patří k postavě. Jeho tvář je mi ovšem povědomá, byť maskéři odvedli dobrou práci!

"BTW co kdybys mi to pověděl cestou? Jsem tak trochu uprostřed tréninku, když nic jiného, potřebuju alespoň vyklusat. Myslím, že jsem byl na cestě do Escherova parku. Teda nevím jistě, zapomněl jsem zapnout navigaci," ťuknu si na brýle "ale pamatuju si, že tady kousek se dá postupně spustit a seskočit asi jen čtyři patra a jsme na jeho úrovni." Trochu kriticky si ho prohlédnu. Tenhle macho typ herců/hráčů (jakože je na něm vidět, že asi i něco umí, takže rozhodně bude i slušný gamer) je spíš na prorážení dveří než gymnastiku.
"Nebo to můžeme vzít normálně přes korzo s vyhlídkou a po schodech..."
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Corneliu si mladšího muže prohlíží přimhouřenýma očima. Rozumí mu tak každé druhé slovo a ani tak si nemůže být jistý.
Poslala mu ho CMWGE schválně do cesty, protože usoudila, že by mohl vzbudit jeho zájem o profesionální gaming, aby ho nějak zaměstnala? Nebude to náhoda, několik záznamů s J35U5em viděl, protože mu je posílal Toby.
Na druhou stranu, celebrita jeho ražení by ho mohla dostat a zajímavá místa a k zajímavým kontaktům nebo informacím. Možná. Kdo jiný by mohl mít blízko k bájnému UpFloo, než celebrity, když už lidé nemají jiné elity? Kdyby věřil na osud, pomyslel by si, že ho zkouší.

"Matko, tohle bude hluboká králičí nora...", povzdychne si pro sebe, než rezignovaně pokrčí rameny, "Tréning v Reálu? Schvaluju. Stejně nemám do čeho bodnout, tak co by ne."

Propletl si prsty za zády a protáhl se, až to zapraštělo. Rozhýbal ramena a pousmál se.

"Můžeme, ty čumbo.", kývl, "Veď, chytím stopu."

Všiml si, jak si ho mladík prohlížel. Hodnotil, jestli ještě nepatří do starého železa. S tím, jak se rád předvádí je skoro jisté, že hledá výzvu. Blesklo mu hlavou, že i jeho by vlastně zajímalo, jak by si vedl v různých disciplínách proti někomu, kdo má v dnešní době asi nejblíž k profesionálním atletům. Pro sebe se pousmál. Tak se uvidí, jestli patří do starého železobetonu, nebo ne. Tak jako tak mu nehodlal dopřát zábavu nic zadarmo...

Corneliu se snadno nechá vyprovokovat, pokud J35U5 má v úmyslu přejít z pomalého poklusu k soutěživější aktivitě. Ale pokud ne, bude jen držet klidné tempo.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od J35U5xMachina »

"Preem!" ujede mi v reakci na čumbu= starou verzi 'pouličního slangu' z mé oblíbené gamesy. Tohle je na životu v MiDeksu tak c00l, i když máte přidělenu nějakou práci nebo projekt, málokdy ji musíte dělat hned. Takže když se objeví nějaké vítané rozptýlení, prostě ji necháte na bohyni Yndy.

Gestem nahodím navigaci do svého vizoru a naznačím <Corovi>, že mu hodím do čoček svoji/naši trasu. Zavrtí hlavou, prý "půjde v mojí stopě".

Pokrčím rameny a gesty navolím:
<vyklusávací tempo> a <ObrázekEscherův park>.

Vizor mi navrhne trasu a markne <překážející> chodce i ty, jejichž vektor kvůli mě upraví skrze jejich vlastní navigaci. Vyrazím po vyznačené stezce.

Zpočátku skutečně držím chillovací tempo, ale bourák za mnou ho chvílemi nedodržuje a příležitostně náš odstup zkracuje. Když se na něj ohlédnu, vždycky se u toho tak zvláštně tváří. Pochopím to, jako že chce přidat, takže zrychlím.

Čtyři patra nad pasáž vedoucí skrze komplex budov do parku tak dorazíme v podstatě v tréninkovém tempu. S úsměvem vyvolaném hlavně endorfiny (ale i léky na bolest kvůli mému prstu) na něj kývnu. Z vrchu se k nám spustí dvojice postrojů z jistících dronů. Začnu se do jednoho zapínat, když zachytím <Corův> tázavý pohled.

Tuhle kratochvíli IRL neprovozuje moc lidí. Někdy mám dokonce pocit, že je tu jen kvůli mě a případně kvůli lidem, které na ni výjimečně ukecám. A protože se můj nový kumba tváří, že mu ten běh nestačil, využiji toho. Rychle vysvětlím, že:
  • Jistící drony nemají výkon, aby nás tahali nahoru = jen zpomalí případný pád.
  • Vůle na laně nesmí omezovat = je dost prostoru se o něco uhodit, než dron zareaguje.
  • Na konci tohohle patra je případně i výtah :wink:
Pak si stoupnu na okraj širokého zábradlí, plynulým pádem se spustím na natažené ruce a skočím o patro níž. Dle potřeby opakuji a tuním! 8)

H&G: Nakonec pokračuji v tréninku, dokonce mě víc baví! Přihodím tedy dvě vůle (protože bez napínání vůle by to nebyl trénink) a použiju svého KyberNindžu. Ď :kiss:
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Corneliu se dal do volného poklusu, pohybu, kterému byl za svého života tak uvyklý. Voják je pořád v poklusu. A když je válka, tak se jen tak nezastaví. Corneliu si doteď nebyl jistý, jestli pro něj už opravdu skončila. Několikrát si už - k všeobecnému podivu - zaběhat byl, ale zatím nenašel místo a čas, kde by ho neobtěžovali lidé a byla tam příjemná trasa. Ale byla příjemná změna mít parťáka.

Tempo bylo příjemné, takové na rozhýbání. Mladík před ním obratně kličkoval mezi živými i neživými překážkami. Měl cit pro pohyb a bylo vidět, že MiDeksem neběží poprvé. Nebo možná trošku podváděl. Nejspíš obojí, pomyslel si Corneliu a pousmál se. Musel zkrátit rozestup, protože vzrostl počet lidí a bylo zkrátka výhodné využít toho, jak uhýbali celebritě v akci. Zrychlí. Možná se chce předvádět, napadne ho, když J35U5 změní náhle tempo. Přizpůsobí se, jako vždy. A nedá na sobě nic znát.

Drony s jištěním a sestup o několik pater níž, to opravdu nečekal. Vypadalo to, že se hodlá mladý kyber-gangsta-ninja bavit na jeho účet. Corneliu ale bez váhání chytí postroj...

Pro dnešní mládež to byla kratochvíle. Pro bývalého vojáka z elitního komanda to bylo prostě zdolávání překážek. Válka, ve které Corneliu bojoval a prožil půl života, se vedla všude a byť se jako jeden z Vlků pohyboval a skrýval ve volné krajině, většina střetů a misí se odehrávala v betonových džunglích Úlů. Vzpomínal na výsadky z helikoptér i vznášedel, zdolávání stěny biodómu v Maroku, šplhání přes Trumpovu zeď při operaci Golfský proud, nebo výsadek do mrakodrapu v Tokijského datacentra.

Krátce zhodnotil situaci a vyhodnotil si rizika. Šance, že s tím neustálým monitoringem by se mu něco doopravdy mohlo stát, byla doopravdy malá. CMWGE mu sice trochu uvolnila obojek, ale vodítko cítil pořád a stejně tak neustálý dohled.
Vzal postroj s lanem, odmotal si kus a napřed narychlo několikrát protáhl omotal kolem kulatého, ale pevného hrazení zábradlí načež s cvaknutím upnul postroj, přehodil odmotaný kus dolů a přehoupl se přes okraj.

Slanil se dvěma odskoky o úroveň níž a zatímco levou svíral lano, pravou se přichytil zábradlí. Věděl totiž, co se děje nad ním - dron, kterého lano začalo stahovat rychle dolů, se rozbzučel na nejvyšší výkon a měl co dělat, aby alespoň trochu zpomalil pád, zbrzděný jen třením a napětím provazu. I tím krátkým přerušením mu koupil trochu času a uvolnil napětí provazu. Držel se sotva vteřinu, než se zase dvěma skoky slanil a celou sérii zopakoval. Na konci narazil na limit navijáku drona - tak se pár metrů od země přetočil, odepnul z postroje. Měl pevné boty a výcvik výsadkáře, ale i tak ho náraz přinutil do kleku a opřít se o jednu ruku.

Narovnal se a oprášil si ruce. Bez jediného slova.

Corneliu je Hustý (1) Veterán Zapomenuté války, bývalý elitní voják (3>?), sice to není totéž jako být kyberninja nebo horolezec, ale slaňování je součást výcviku a Corneliu má praxi. Minulost je pro něj stále živá. Také využívá toho, že je nucený snášet Přehnanou péči (2) a dron bude mít jeho biometrické údaje, takže pokud už ho nechal připnout postroj, prostě musí mít nosnost i na to, aby ubrzdil nebezpečný pád. Dává si na tom záležet, ale nijak extrémně - 1 Vůle.
Obrázek Corneliu navázal s J35U55em vztah skrze soupeření.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Beru Důvěra: Občas jsem v pohodě s tím, zacházet s velkými, tajemnými a osudovými věcmi. A nejsem sama.

Utřu si znovu oči do rukávu. Je tak krásné, když o mne...tedy nejen o mne, o nás o všechny ... pečuje taková téměř všemocná laskavá bytost. A to, že je všemocná jen TÉMĚŘ, z ní dělá nejen skvělého vůdce a sluhu současně, ale mohu ji brát i jako přítelkyni.

Mám radost, že jsem jí ulevila tím svým ztřeštěným nápadem od práce a nehoní ji tolik ti rozmazlenci z UpFloo. Představím si, jak se museli tam nahoře cítit, když jim tam přestaly zářit ty šílené světla a oni si sedli někde v parku na lavičku a prostě se dívali, jak vypadá obloha. Nedivím se, že se nemohli vynadívat a zapomněli tím pádem na všechny povrchní věci, kvůli které měli předtím potřebu CMWGE prohánět. Celé dva dny trvalo, než se toho pohledu nabažili. Trochu závidím, že jsem nebyla tam.

"Jsem ráda, že jsem pomohla SíEm. Nevěděla jsem, že to máš tak těžké. Mám jen pár hloupých lidských neuronů, ale budu ti pomáhat, jak dovedu. Jsi má kamarádka."

"Nejlepší."

'Jediná' bleskne mi hlavou.

"Asi se zeptám hloupě, moc tomu nerozumím, ale ty se nemůžeš nějak rozšířit?"

"Nechat vyrobit více hardware, které zabereš? Nebo ..."

Chtěla jsem se zeptat, jestli nemůže udělat své kopie případně nějaké nezávislé hloupější pomocníky. Ale radši jsem zmlkla, přišlo mi to netaktní. Taky by se mi nelíbilo, aby mi někdo navrhoval, ať se namnožím, protože nestíhám svou práci.

Jsem pak připravena na ten další slíbený úkol od ní
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti