[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Zdejší PbP hraní RPG ve hře Chuubo.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

[HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Kniha 1 - Život v MiDeksu
Obrázek
Pastoral


Aktuální Kapitola: 02 / XP: 17
Odehraných žánrovek: 8
Zbývající HG Vůle: 4 (a 4 v otevřeném intentu)

Žánrové akce:
Obrázek Sdílená akce
Obrázek Sdílená reakce
Obrázek Střípek života

Žánrové pravidlo:
Pokud zahraješ jednu z žánrových akcí, ale při tom se ti nepodaří se s někým spojit/sdílet/navázat kontakt, tak získáš nebo se ti zvýší Potíž Obrázek Izolace.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Během hovoru zastavíme a já si sednu na okraj květináče, z kterého vyrůstá stromek s červenými bobulemi. Poslouchám pána policistu. Vypadá to, že jsem jej svými slovy zbytečně vyděsila. To jsem nechtěla.

"Ano, CMWGE všechno plánuje, ale ..."

"... je až příliš hodná. Každému chce plnit přání a ne všichni jsou soudní. Ona se chce zavděčit každému. Ona ..." Chtěla jsem mu říct, že je i smutná a unavená, ale už vypadá pan policista dost ustaraně, tak nechci to ještě zhoršovat. "... lidí je pořád stejně, ale chtějí stále víc."

Vzpomenu si, jak CMWGE zmínila, že drží konstantní populaci.

... flashback - o 10 let dříve ve Vejru ...

Sedím ve třídě na zemi a kolem se povalují velké měkké kostky, každá má na sobě jiné animace. Já si s jednou nepřítomně pohazuju. Učitel sedí na proti a povídá: "Míjo, co myslíš? Co potřebují lidé k životu?" Když nereaguju, chytí mě za ruku. Já si přestanu pohazovat a podívám se na obrázek kostky v ruce a hned odpovím: "Jídlo."

"A co dál?"

Vstanu a začnu si prohlížet animace na kostkách a každou pojmenuju. "Vzduch." "Vodu." "Kamarády." O každé kostce si s učitelem povídáme. Pak už mi zbývá jen jediná kostka. Má na sobě různé animace. Ale vůbec nechápu, co znamenají.
Na jedné je strážník, který zachránil holčičku padající z lávky. Na druhé je maminka s tatínkem, jak se drží za ruku. Na třetí je téměř nahý muž přitlučený ke dřevěné konstrukci. Tahle jinak děsivá animace mě už tak nevystraší, znám ji už z dřívějška. Otáčím kostkou v ruce a snažím se stručně popsat, co tam vidím. U první řeknu, že "Dělá něco užitečného, dělá něco pro jiné." Pak: "Milují se. Prožívají něco krásného." A nakonec: "Trpí a nemůže to změnit." Zmateně se podívám po učiteli: "Já, já nevím."

"Je to SMYSL, Míjo. Lidé potřebují smysl života a tohle jsou způsoby, jak jim ho dát."

Znechuceně odhodím kostku pryč, nechci se znovu dívat na toho přitlučeného muže. "To je ale blbost." Pak mě něco napadne: "Odkud se vlastně lidi berou?"

HG: odkud se vlastně berou děti?

... zpátky v přítomnosti před diskotékou...

Když mluví policista o harmonogramech a dokonalém plánování CMWGE, vrtím jen lehce nesouhlasně hlavou. Úvahou o předem spočítaném konci jeho služby mi vyrazí dech.

"Takhle to určitě není! CMWGE by vám nikdy nic neudělala proti vaší vůli, ale možná až vás časem tahle práce nebude tak bavit a objeví se někdo do ní nadšený..."

Když zmíní zachraňování světa, tak se rozesměju, myslela jsem drobnou pomoc a on to bere takto megavážně.

Ucuknu nohou, jak mě něco zastudí na chodidle. Z pukliny květináče, na kterém sedím, vytéká stružka vody a voda se mi postupně rozlévá pod nohama v malilinkaté jezírko. Z pukliny květináče vylézá i kousek kořene. "Prý tyhle minijezírka bývaly za starých časů na ulicích běžné. Říkalo se jim nějak ... ka- .. ka-louže, vznikaly kvůli neřízenému koloběhu vody. Možná CMWGE nestihne občas opravit hned prasklý květináč, ale podívejte, stromek je ještě úplně v pohodě, ani zdaleka neusychá! CMWGE to zvládne včas."

Pan policista se po mém smíchu tváří poněkud uraženě a já se zastydím. On je ochoten obětovat všechno, aby CMWGE pomohl a já jen žiju svůj pohodlný život a sem tam splním úkol. Určitě taky dokážu víc. Ale co? Hlavu mám jak vymetenou. Připadám si úplně pitomá, to mám já sama vymyslet něco, co ani CMWGE nenapadlo? Kdyby existoval způsob, jak jí mohu pomoci, už by mi ho přece řekla! Nevím, co říct, tak hraju o čas. "Budeme. Povím. Ale ne teď a tady ... zatím ... teď už mě určitě shání holky. Potkáme se zítra v parku, jo?"
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Když Míja jako malá zeptala, odkud se berou děti, učitel jí posadil před velkoplošnou obrazovku a pustil na ní instruktážní kreslený filmeček, jednoduchou animací šitý na míru zvídavému dítěti. Nechal tam Míju samotnou.

Nad davem kreslených lidiček, pochodujících sem a tam po stylizované hlavní třídě MiDexu se vznášela C-MWGE převlečená za andílka lásky, kupida. Pozorně sledovala jednotlivé lidičky a malým brkem si dělala poznámky o tom, kdo jaký je, jaké má záliby či vkus.

Pak si vybrala dva lidičky, kteří se podle všeho k sobě opravdu hodili. C-MWGE k nim slétla, a zatímco se oba človíčkové zamyšleně dívali do svých přenosných terminálů, mírně do nich postrčila, aby změnila dráhy jejich chůze. Oba opustily proud lidí, kamera přestala zabírat ostatní a soustředila se jen na tu dvojici. O vteřinu později se oba s lehkým ťuknutím srazili, překvapeně pohlédli jeden druhému do tváře a obrazovku překryla srdíčka.

Následovala krátká montáž, ve které lidičkové postupně společně navštěvovaly restaurace, hráli hry ve Vejru, tančili na diskotéce, procházeli se po promenádě, dávají decentní polibky a stylizovaně kopulují. To se několikrát zopakuje, zatímco C-MWGE si dělá poznámky a odškrtává políčka v jakémsi seznamu.

Sekvenci zakončí proškrtnutí poslední položku na seznamu, poté kupid zalétne k nové figurce - lékařce a pošeptá ji cosi do ucha. Lékařka si otevře na svém počítači obrázek dívky z onoho páru. Je vidět, jak jí z jakési kapsle pod kůží prýští do žil kapičky nějaké tekutiny. Lékařka se dotkne prstem kapsle a kapičky ustanou.

Sekvence se znovu vrátí k montáži - restaurace, hra ve Vejru, tanec, procházka, polibek, kopulace. Kamera tentokrát po kopulaci nazoomovala ženě k břichu, pak dovnitř a Míja pak už sledovala dráhu jedné ze spermií, jak si najde cestu k vajíčku, to se začne dělit, postupně se promění v embryo a na samotném konci animace je stylizovaný porod, u kterého asistuje stejná lékařka, která celý proces spustila.

Po zdárném porodu lékařka i C-MWGE zkontroluje zdravotní stav minimka, předá ho mamince a opět zapne kapsličku pod kůží. C-MWGE souhlasně přikývne, znovu se objeví dav lidí a kupid se vydá hledat další vhodný pár.

"Stará se o nás hezky, že?" pronese Míje za zády učitel, který se mezitím vrátil, aniž by si toho zaujatá Míja všimla.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... pár hodin po diskotéce, u Maxe doma ...

"...we're gonna save the world tonight..."

Převaluju se v posteli, zírám do tmy a v hlavě mi pořád zní zaseklá fráze z toho vtíravého refrénu, ať už mi z přehrávače hraje cokoliv. Říkám si, jestli jsem to trochu nepřehnal, nebo rovnou neposral. Přece jenom vybalit na náctiletou holku, že s ní chci zachránit svět, to z ní jako z blbé fanfiction nebo od pomýleného mozku. Na druhou stranu, reagovala celkem... adekvátně. Ten lehce připitomělý smích byl vlastně až roztomilý a celkově to vzala dost v pohodě. Vůbec z ní nebylo poznat, že by CMWGE měla mít nějaké problémy. Takže by měla zkousnout i ty moje nevysvětlitelné prognostické glitche, nebo jak to nazvat. Suma sumárum... nevím, co si o Míje myslet, ale nemůžu se zbavit pocitu, že si nějak můžem vzájemně pomoct, a že toho ví o CMGWE víc, než zatím přiznává. Tak mi asi nezbývá, než se toho pocitu držet a čekat, co se z ní vyvrbí zítra v parku a pak dál v budoucnu.

:-| Míjo, Max má z tebe rozporuplné pocity.


"Tohle je špatný nápad, Maxi," ozve se mi najednou v hlavě napůl zapomenutý hlas. "Měl bys spíš vyřešit ten zakrvácený polštář, to by bylo myslím lepší."
"Gé?" zeptám se nejapně prázdného pokoje a asi by bylo poznat, že jsem poněkud zaskočený. "Co ty tady? A co má tahle připomínka prosímtě znamenat?"
"Jsem tady pořád, Maxi. A chci tím říct, že by sis měl to obočí nechat ošetřit. Špiníš si povlečení."
"A prací boti nebudou mít co na práci, ne? Ale na to jsem se neptal a ty to víš. Co je podle tebe špatný nápad?"
"Zachraňování světa, pochopitelně. Nekončí to dobře."
"Počkej počkej, jak o tomhle víš?"
"Jsem implantát ve tvé hlavě, Maxi. Vím o všem, na co myslíš."
"A co si myslíš o tomhle?" zeptám se a přidrzle se soustředím na temná zákoutí vejru.
"Že vážně potřebuješ mou asistenci. A že bys neměl zkoušet zachraňovat svět. Hrdinové umírají mladí."
"To mě čeká stejně, ne? Neříkalas, že už to mám spočítané?"
"Neříkala a ty to víš. Nesmím ti říct, jakou máš prognózu, i kdybych to věděla. A ne, nemusíš se ptát - nesmím ti to ani naznačit. Ať to ale vychází jakkoliv, zachraňování světa a hra na hrdinu ti očekávanou délku dožití určitě zkrátí."
"Ale aspoň pak má umírání nějaký smysl, ne? Pořád lepší něco změnit a třeba u toho zařvat, než jen sedět na zadku a čekat, než mi dojde čas, ne?"
"Tohle jsou hodně negativní myšlenky. Všechno zde je nadesignováno tak, abys žil co nejdéle, nejlépe a hlavně na takové věci vůbec nemyslel."
"A k čemu je v tomhle systému dobré umírání?"
"To není tvoje starost, Maxi. A hlavně bys tomu neměl chodit naproti."
"Jasně, ale já si myslím, že CMWGE se o mě postará, ať už půjdu naproti čemukoliv. Potřebuje přece mladého schopného policistu ve výkonu služby a udělá vše pro to, aby mi pomohla, ať už si budu přát cokoliv, ne? Skvělá CMWGE mě nezklame, Gé."
"Tohle je ironie, Maxi?"
"Není."

Ale je. A nebudu jí to říkat stejně, jak jsem to neřekl Míje. Ani jedna z nich by mě nepochválila za názor, že stejně, jako se z rozmaru CMWGE rodíme, tak i umíráme. A tahle všemocná CMWGE podle všeho potřebuje pomoct. Mazec, no ne?

Obrázek Vyjádříš ostatním to, co předstíráš a při tom tvá postava cítí své obavy
Obrázek Povídáš si s někým o tom, proč a k čemu je vlastně smrt.



"Myslím, že mi tak trochu lžeš, Maxi. A myslím si, že bulíkování puberťačky a zachraňování světa by sis mohl rozmyslet, pokud bys měl nějaký příklad z praxe. Nějaký odstrašující příklad, jestli mi rozumíš. Našla jsem v databázích zmínku o něčem, co by tě mohlo zajímat. Stručně popisuje dopady... smrti... jednoho významného muže z tvého oblíbeného dvaadvacátého století. Podívej!"
"Jednadvacátého," opravím Gé a mávnu rukou do tmy. Na další spory s ní už dneska nemám náladu. Před očima mi naskočí holoprojekce a v ní krátká archivní zpráva.
Záznam o Corneliu Pillatovi píše: ...

Core, můžeš mi prosím říct, o co svět přišel, když přišel o Cornelia?
"Hm, zajímavé. Ale moc jsem se toho nedozvěděl, že?"
"To je ale na tom to nejlepší, Maxi! Zdá se, že by ses toho mohl pana Cornelia dozvědět mnohem víc. Nachází se totiž v Rehabilitačním centru."
"Jako exponát v lihu, ne?"
"Právě naopak, jako pacient."
"Cože co?"

Divokým máváním rukou zaženu holoprojekci zvýším hlasitost přehrávače tak prudce, že se i Gé ztratí v digiprostoru. V hlavě mi tématicky duní Digitalism a já si říkám, že je asi se mnou fakt něco špatně, když mi specializovaný software navrhuje terapii s někým, kdo by měl být už dlouho tuhej. Budu se muset zeptat Míji, jestli se CMWGE nějak nebabrá i v tomhle. A co se toho Cornelia týče... to se rozmyslím až ráno.

Core?
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

Záznam o Corneliu Pillatovi píše: Svět dnes přichází o výjimečné světoobčany, kteří pro Lidstvo neváhali odvádět nejvyšší oběti. Jména většiny z nich zůstanou zahalená tajemstvím, ale za všechny jmenujme jednoho z nich. Corneliu Pillat zosobňoval ideály elity transatlantské společnosti, vojáka, vůdce i následovníka Gaii. Průkopník taktiky Chirurgických řezů a Ocelového roje, svou předchozí aktivní službou, odhodláním a příkladem dokázal inspirovat miliony. Mnohými označován za "Pattona Dvaadvacátého století", Corneliu Pillat je jedním z mála nositelů nejvyšších oprávnění, jejichž kryptonymy i civilní identity prosákly na veřejnost, ale nebýt toho, nemohli bychom dnes vyslovit jmenovité díky nikomu z těch, co vzali osud lidstva na svá bedra a neváhali se obětovat pro naší Naději a Slávu.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Vracíme se z diskotéky, bylo to tam fakt super! Pomalu se kolem nás začíná měnit noční osvětlení na denní. Na starosti s CMWGE jsem úplně zapomněla. Darja dává kolovat cigaretu a cestou předvádí, jak tam tancoval takový marný borec, co se tam na nás lepil. Vypadá u toho jako kdyby lagovala. Je to fakt sranda. Nakonec ji prosíme, ať už přestane, že nás už bolí ze smíchu už břicho.

Doma se svalím ještě oblečená do postele, bez umytí, bez vyčištění zubů, v uších mi hučí od hlasité hudby na diskotéce. Začnou se mi zavírat oči, ale pak sebou prudce trhnu. CMWGE mělo pro mě přece ještě úkol, co musí být splněn!

Protřu si dlaní obličej, zůstanou mi na ní fialovomodré šmouhy, a připojím se k Vejru.

Než se připojím, otravuje tam jakási reklama, která je tak optimistická a zářivá, až mě z toho rozbolí unavené oči.

"SíEm? Proč vlastně ukazuješ lidem reklamy, když ty je nutí chtít potom víc a víc a čím dál víc Tě zatěžovat?"
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Míjo, to je moc zajímavá otázka.

Kolik Vůle jsi dala do toho, abys to zjistila? A jakou jsi na to použila dovednost? Případně nějaké Pouto/Vlastnost lokace?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

Dovednost nemám, vůle dávám 4, Pouto mám: Zlatá klec: Míja je nucena poslouchat příkazy od C-MWGE 2, což nevím, jestli tady lze použít, ale asi by mohlo, protože má kvůli tomu s CMWGE zvláštní vztah
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Zjistit přímou otázkou na C-MWGE, proč používá reklamy, když zvyšují poptávku ... to bude těžké.
Žádná dovednost +0, Vůle +4, Pouto +2, překážka -1 = 5 - něco, co zlepší tvůj život.


SíEm se na tváři objevil glitch připomínající ustaraný výraz. "Kdybych lidi neusměrňovala s pomocí reklam, tak bych nad jejich přáními neměla vůbec žádnou kontrolu. Dovedeš si představit, jak by mne zatěžovali POTOM?" Pak ho ale nahradí jiný, tvořící úsměv. "Ale my dvě si vlastně o všem povídám napřímo, takže tobě reklamy ukazovat nemusím. Když budu od tebe něco potřeboval, prostě ti dám úkol, viď? Žádná tajemství, všechno na rovinu, jako kámošky."

Pár pixelů, co se desynchronizovalo nad levým okem, vypadalo jako mrknutí. Pak ještě dodá: "Ale byla by škoda, abys teď viděla Vylepšené realitě jen bílé plochy. Co by sis přála, abych ti promítala, místo reklam?"

Co by si Míja přála vidět v AR vylepšeném prostředí místo reklam?

Míja byla ráda, že jí SíEm takhle věří. Kámošky si můžou věřit. Ona taky věří SíEm. I s Darjou a Viki si určité může věřit. A taky s policistou Maxem nebo s Chesusem, co se tě občas na něco ptá...

Míjo,
tvá potíž Obrázek Důvěra roste na stupeň 2.

Můžeš se na ostatní spolehnout.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
J35U5xMachina
Příspěvky: 137
Registrován: 12. 7. 2021, 18:51

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od J35U5xMachina »

... v hrnčířské dílně ...

Chvíli se rozhlížím, ale rozšířená realita mi stále nenabízí žádné bodování. Začnu tedy tím, že uvolním svoji Čepel! i s pochvou a rozbiji s ní několik džbánů. Corny mě zastaví dotazem, co to tropím.

"Hledám nějaké power-upy," pokrčím rameny, "Říkal jsem si, že by se na začátek hodilo se trochu boostnout..."
Zdá se, že ho to upřímně pobaví. Pak mi vysvětlí, že jsem tu od toho, abychom narovnali regály a zametli střepy. Postěžuji si, že to nezní moc zábavně. A taky vůbec není! :(

Po chvíli se zeptám, proč není zachraňování regálů a zametání nějak bodované. Prý klidně může být, když mi to pomůže. Nechápu, jak by mohlo být, když CMWGE neposílá žádné údaje, ale Corneliu mi vysvětlí, že si to můžeme klidně počítat sami.
Udělat si vlastní hru? C001 nápad!

Dáme dohromady bodování za zachráněné regály a zametené střepy. Navrhnu, že za další rozbité džbány by se body mohly naopak strhávat - ale samozřejmě až od teď - předtím jsem neznal Pravidla.

S Pravidly - a hlavně body! - mě začne úklid mnohem víc bavit.

Obrázek Vložená vůle: <2>+Obrázek Život JE hra: <2>.

U hry se rozpovídám, protože jsem tak zvyklý z Vejru. Chvíli komentuji to zemětřesení.
"Zajímalo by mě, co tím CMWGE sledovalo. Kdo by potřeboval otřesy? Jako bylo to dobrodružné, to jo, ale nadělalo to spoustu problémů. Padre přišel o několik lahví rumu! Pro madre to byl sice asi dobrodružný zážitek a určitě je ráda, že může obvolat všechny známé a podrobně jim vylíčit své pocity, ale stejně... Zajímalo by mě, jak tohle CMWGE vyhodnocovalo. Myslíte, mis fans - lo siento - myslíš! že potřeby a přání jedné části lidí mohou převážit nad zájmy a přáními jiné části lidí a že CMWGE počítá dopady tak, aby to v součtu vyšlo co nejvíc do černých čísel? Jako s těmi regály a rozbitými džbány? Nikdy mě nenapadlo, že by tu mohl existovat konflikt přání a zájmů lidí. Řeknu ti - tohle optimalizovat musí být epic challenge!"

Obrázek¡Cink! Vyslovíš teorii či domněnku ohledně toho, jak něco zapadá do paradigmatu, o kterém neustále přemýšlíš, či jak ho to mění.

Jak Corneliu odpovídá, zapomene se a namete střepy na moji hromádku - čím mi omylem přihraje nějaké své body. Je to sice jen chvíli, ale už je vidět, kdo je tady n00b! $D

"Budu se muset podívat do Pevnosti krtčích lidí, určitě tam bude na tohle téma spousta konspiračních teorií. Je někdy vážně sranda, to číst," zazubím se, ale pak zvážním, "nebo... myslíš... že by mohlo CMWGE doopravdy nějak glitchnout? Nebo... dokonce failnout?" $-o

Nakonec zavrtím hlavou. Samotná představa chybujícího CMWGE je tak absurdní, že ji raději rychle zamluvím, aby si snad Velkej Pes nezačal myslet, že jsem lame.

"Btw, vejrni na tohle," pošlu mu video z Escherova parku, "Po tom zemětřesení tam uvízl jeden kluk. Dal jsem mu support, aby to později nemuseli healovat. Bylo to těžší, než jsem si myslel, hlavně ten kluk. Jo a ten doskok se mi teda úplně nepovedl... I tak to ale bylo... chci říct, bylo to zvláštní. Opravdicky někomu pomoct. Být chviličku za hrdinu... Myslíš, že kvůli tomu chodili vojáci do války? Aby pomáhali? Teda myslím ty, co bojovali za hodný. U těch za zlý nevím. Teda kromě toho, že je potřeba, aby byla nějaké opozice, jinak to není žádná hra, žejo?
Je to stejně lol. V <LoQods: Zákon&Pořádek> hraju za gangstas a občas tam bojuju i proti Pořádkům. Je to víc c001. Ale být za správňáka byl teď taky prim zážitek. A viděl jsi ty lidi tam? Tleskali. To bylo něco!".

Obrázek ¡Cink! Dohrávám Střípek života. Nezažil jsem ho sice přímo s Corem, ale dělím se o zážitek z něj. A díky videu... jakoby tam se mnou byl, ne? Určitě když to na něj emocionálně zapůsobí, přihraje nám bonusový exp :wink:
Chesus
Deník
Obrázek
Uživatelský avatar
Max Richter
Příspěvky: 125
Registrován: 14. 6. 2021, 12:06

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Max Richter »

... někdy v mezičase, v MajDexu ...

Opírám se o dokovací stanici, kouřím a poslouchám geniální skladbu z města, které už prý není na mapách. Přes majestátní smyčce si nechávám znovu pouštět tu nalezenou zprávu o panu Corneliovi. U pár pasáží si ji vždycky aspoň na chvíli zapauzuju:
Záznam o Corneliu Pillatovi píše: ...Corneliu Pillat zosobňoval ideály elity transatlantské společnosti,...
...Mnohými označován za "Pattona Dvaadvacátého století"...
...neváhali se obětovat pro naší Naději a Slávu...
Obrázek Posloucháš příběhy o věcech, které se ztratily, když zemřel kdosi důležitý, významný, mystický.

"CMWGE, co je to transatlantská společnost? Kdo nebo co je to Patton? ... CMWGE?"
"Nedostatek systémových prostředků... Váš dotaz je v pořadí. Pravděpodobná doba čekání..."
"Kušuj, potvoro!"

Kašlat na to. Stejně je na tom všem nejzajímavější to dvaadvacáté století. Protože to je už sakra dávno. A pan Pillat si tu přitom vykračuje, jakoby se nechumelilo.

Dlouze si potáhnu a vyfouknu kouř v úzkém proudu směrem k ulicím pod sebou. Před budovou Rehabilitačního centra se motá spousta lidí, ale tenhle exot je mi jasný hned od pohledu. To oblečení, držení těla i vyjadřování... nemusím si ani zapínat rozšíření reality a vím, na čem jsem. A musím teda říct, že na druhý pohled na něm není nic zas tak zajímavého. Normálně se baví s lidma, funguje a vůbec. Od mrtvoly bych čekal... no, že bude ležet na zemi ksichtem dolů a krvácet ze zátylku. Jinak si to asi už ani představit neumím.

Koukám na něj takhle už asi... asi krabičku a půl, a furt se ne a ne dokopat dolů. Co mu vlastně povím? Že mi ujela huba na diskotéce s trochu trhlou patnáctkou a moje digitální terapeutka mě poslala na konzultaci za ním? Tohle mám vážně říct nahlas? Ale třeba proč ne, že? Pokud je to hodně blbej nápad, pošle mi moudrá a nedostupná CMWGE do cesty nějakého drona nebo tak něco.

Típnu cigaretu a zalovím si obratem pro další. Na tohle musím mít v hlavě jasno. Jako na potvoru mi ale příjemnou koncovku skladby přeruší služební hlášení:

OPERÁTOR: "Všem jednotkám. Kód 19.20. Podezření na pašované zboží. Perimetr sedmnáct."
NĚJAKÝ CIZÍ HLAS: "Základno, tady Stevenson. Jsem na devatenáctce."
OPERÁTOR: "Potvrzuji, máš to nejblíž s Chrisem. Posílám vám plný log, prověřte to a podejte hlášení."
JÁ: "Základno, tady Richter. Stojím přímo na sedmnáctce. O co jde?"
JINÝ CIZÍ HLAS: "Tady Chris. Zaznamenal jsem, vyrážím."
JÁ: "Základno, opakuji, mám to nejblíž. Ty dva trdla můžete nechat být, už si tahám log."
ZÁKLADNA: "Potvrzuji. Stevenson a Chris přebírají případ. Čekáme na hlášení."
JÁ: "Ale už s váma všema! To nejsem slyšet nebo co?"
ZÁKLADNA: "Omlouvám se, nějaké rušení. Opakuji: Stevenson a Chris přebírají případ."

"Ale kurva drát!", zařvu už mimo spojení. Hned se trochu přiblble rozhlédnu, ale kolem je klid. Paní s kočárbotem nerušeně veze své děcko dál, postarší pár vedle si dál v poklidu čte. Co bych tu měl říct, aby se něco začlo dít?

No nic už, povzdechnu si a rychle kouknu do logu. Aha, podezření na neoznačený alkohol z LoKvods, klasika. A kdeže? Na Rehabilitační klinice, jo? Tak to mi... vzhůru do práce.

Pokračování příště.
Max Richter
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Míja
Příspěvky: 129
Registrován: 19. 6. 2021, 12:59

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Míja »

...nad ránem, během rozhovoru s SíEm ...

Chvíli přemýšlím, co bych měla chtít vidět na stěnách a dalších plochách místo reklam. Napadne mě několik věcí (záběry vesmíru, hudební klipy, obrazy, či oblíbené scény filmů), ale žádná není tak důležitá, abych tím měla přidělávat CMWGE zbytečně práci.

"Díky SíEm, mně se ty čisté plochy líbí."

Škoda, že ostatní lidi neví, že přidělávají CMWGE zbytečnou práci, ale mně přece stačilo naznačit a dávám si už pozor. Pan policista Richter dokonce chtěl dokonce hned všeho nechat a zachraňovat svět. Odpoledne se máme potkat. Těším se.

Ale mezitím... Možná opravdu stačí lidem to říct. Zachraňování světa přece nemusí být vždy velkými činy, zbraněmi a geniálními vynálezy, třeba opravdu stačí prostě vysvětlit lidem problém! SíEm tohle udělat nemůže, byla stvořena jinak. Ale já můžu!

Zapomenu na spánek a rychle se připojím k Vejru a začnu diktovat text. Text o skromnosti, o času stráveném offline, o solidaritě, o sdílených zdrojích, o nezneužívání CMWGE, o zamezení plýtvání. Strávím několik hodin pilováním vět a slovních obratů, dokud nejsem docela spokojena. Venku mezitím se už rozední a světlo získá maximální intenzitu, což znamená čas oběda. Hotový text nahraju na několik portálů s blogy, ale nedělám si iluze, že to najde mnoho čtenářů. Napadne mě napsat Chesusovi, ten je slavný, kdyby to rozšířil mezi fanoušky, bylo by to skvělé. Do zprávy zdůrazním, že je to kriticky důležité. Moc šancí tomu nedávám, přeci jen ... je tak docela svůj :roll: . Zkusím ho pak oslovit osobně buď ve Vejru nebo IRL. Ale až později.

Teď vezmu křídu a papíry s napsanými odkazy na můj text a vyrazím do ven směrem k parčíku. Mám ještě několik hodin čas. Lepím tedy cestou na různé volné plochy letáky s informacemi a na zem píšu křídou kratičká hesla. Venku je zrovna docela rušno, jak lidi chodí z práce a různých rozptýlení. Zvlášť při psaní křídou na zem o mne co chvíli někdo zahleděný do rozšířené reality zakopne a to se snažím dávám extrémní pozor na lidi na jednokolkách a jiných vozítkách.

Záměr: Míjin záměr je probudit lidi MiDeksu, dát jim impulz ke změně, aby si uvědomili zbytečnost plýtvání strojovým časem CMWGE a hledali zábavu a štěstí jinde. Dovednost 3 - tak mimo až je to roztomilé, Potíž 2 - důvěra (má důvěru v lidi což jí dává odhodlání), vůle 2
Uživatelský avatar
Corneliu Pillat
Příspěvky: 147
Registrován: 15. 6. 2021, 00:31
Bydliště: replika vládního domu, Upper Floor

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Corneliu Pillat »

... během úklidu na Rehabilitační klinice ...

Už hodně dlouho nezažil tak rozporuplné pocity, jako cítil zrovna teď. Celou dobu se přemáhal, aby nevybuchl.
Hra na 'úklidové skóre' byla ještě roztomilá a neškodná. Až na ty rozbité nádoby. Ještě, že byly prázdné, Corneliovi se zrovna dvakrát nechtělo vysvětlovat Chesusovi co je to 'bažant', k čemu se používá a proč to tady tolik smrdí. Ještě, že je Chesus takový gamer a když si za to strhne body, bude ho to motivovat...

Potom začne Mideksan filosofovat a rozporuplné pocity se prohloubí. Bylo zajímavé sledovat, jak takový Mraveneček uvažuje. Ani ho nenapadlo, že by ty otřesy NEBYLY způsobené něčím záměrem. Ba co víc, ne záměrem 'vyšší mocí', jako by byl Bůh nebo jako byla Gaia. On upřímně věřil, že ty otřesy MUSELA způsobit CMWGE, bdící nad blahem mravenečků v kolonii. Už už se nadechoval, aby mu řekl, pěkně od plic, co si o tom doopravdy myslí, ale pak jen rezignovaně potřásl hlavou.

"A teď si představ, že ve skutečným světě jsou věci, co neovlivní nikdo, ani Velká sestra. A stejně jsme si vždycky poradili. Tady...pfft...kdo si vlastně poradí s věcma, se kterýma si neporadí CMWGE, he?", odfrkne si kysele a namete bordel na Chesusovu lopatku, když je blíž, "Časoprostorové kontinuum se sice chová deterministicky, ale vždycky je prostor pro entropii, chyby, nedostatek údajů a to, že se ti nepotkají potřeby a zdroje. Myslíš si, že je CMWGE dokonalá? Možná je. Možná není. Ale slepý spoléhání na to, že někdo vyřeší celej tvůj život za tebe je přesně to, co vedlo k válce a dojebalo planetu, compadre."

Chesus je produktem své doby, řítí se kupředu a než zpracuje odpověď, už se téma mění. Corneliu se zamračí, zkoukne záznam a pak uznale pokýve hlavou, ve tváři trochu rozpolcený výraz. Ten se nakonec změní v pousmání. Když mladík dál mluví, Corneliu neví, jestli nevěřícně kroutit hlavou, nebo nasadit chápavý úsměv. Nakonec zvolí to druhé, protože si uvědomí, že navzdory navzdory naprosté docilizaci a domestikaci, která pokřivila jeho vnímání reality, ten mladý muž má v sobě odvahu, srdce na správném místě a dokáže myslet i na druhé, nejen na sebe. Možná lidstvo má ještě naději a pod tím vším společenským nánosem je pořád ještě ryzí člověčenství.

Corneliu k němu přijde, položí mu ruku na rameno a upře mu pronikavý pohled přímo do očí.

"Všechny ty hry, bodíky, skóre, pizdovinky za tohle a za tamto, pozlátka, hejblátka, vychytávky, hračky...Chesusi...cokoliv jsi dokázal ve VíáRu...nemáš pocit, že když to poměříš s tímhle, neznamená to skoro nic? Jen nekonečné hodiny zábavy pro tebe i druhé, bez opravdových rizik. Tohle? To je to důležitý, to OPRAVDOVÝ. Tady se lámal chleba, ty bejku, a ty jsi obstál se ctí! Zachoval ses, jak by se měl zachovat každý - ale dnes se tak naprostá většina zachovat NEDOKÁŽE. Tohle nebyla hra, compadre, tohle byl opravdovej život. To mohl být ošklivej pád, zranění páteře a měsíce nebo i roky léčby a rekonvalescence. Nebo taky dojebanej život. Nebo taky mohl zakrákat. Ale tys udělal správnou věc. A to je přesně to, proč lidi chodili do války...když šli dobrovolně...udělat správnou věc..."

Corneliu se nadechne, narovná se a na chvilku se odmlčí, na tváři pořád, trochu netypický, úsměv.

"Hej, smečko!", houkne na chodbu, "Pojďte sem a koukejte na tohle..."

Jakmile dorazí první zvědavci z úklidového týmu, Corneliu nahodí obraz na jednu z projekčních obrazovek a pustí Chesusův záznam...
Hope and Glory píše: 11. 8. 2021, 06:50 Když se Chesus dal do pohybu, najednou zúročil všechny zkušenosti, které měl z nespočetného množství zápasů i tréninků, které ve virtuální verzi Escherova parku absolvoval. Je pravdou, že i ještě chvíli po zemětřesení létaly vzduchem či padaly nejrůznější neukotvené předměty ... a to ne vždy po úplně předvídatelných drahách. Chesus se jim ale snadno vyhnul ... a ty, kterým se nevyhnul, prostě rozeknul.

Váha kluka ho trochu zaskočila. Ne, že by byl tlustý, ale když ve Vejru hrajete "Save the Hostage", tak si můžete zachraňované enpécéčko prostě hodit na rameno a jen se vám posune progressbar zátěže. Tenhle kluk opravdu něco vážil, a tak to v jeden okažik vypadalo, že Chesusem s ním na zádech nedoskočí a zřítí se přímo na hranu protilehlého jednoho z propletených schodišť. Chesus si na poslední chvíli uvědomil, co hrozí. Místo snahy zachytit se a vyšplhat se na římsu, která ve Vejrové podobě zároveň slouží jako zídka, když hrajete level v režimu otočení o 90*, se odrazil nohou, a přesměroval svůj pád do architektonického prvku v podobě inverzního půloblouku.

Jak letěl vzduchem ve zběsilé otočce, vnímání času se mu trochu zpomalilo. Sledoval zdánlivě rotující prostor kolem sebe (ve skutečnosti to byl on, kdo rotoval) a znovu si uvědomil, že Escherův park i v realitě je postaven tak, aby dával ten samý zážitek, ať už je jeho tělo orientováno jakkoliv. A že ten neobvyklý půloblouk, který přitáhl jeho pozornost, a který se chystá tak mistrně využít, aby zbrzdil svůj pád, by klidně v jiné orientaci mohl být obyčejným kusem klenby, který si ani nezaslouží pohled člověka, který pod ním prochází.

Gravitace je ale neúprosná, čas nabral opět své tempo. Dvojí váha i v tenhle moment ovlivnila trajektorii rotace i skuku, a Chesus se zachráněným klukem byl rád, že místo elegantní dvouapůlotočky dokázal jen tak tak dostat své nohy pod sebe.

Dopadl na zem o něco neobratněji a bez dokonalého superhrdinského telemarku, který si ve své fantasii pro tenhle moment chystal. Ale lidem okolo, kteří se právě vzpamatovali ze zemětřesení, to bylo úplně jedno. Jen stáli, zírali na to a tleskali.
Corneliu pauzne záznam a vztyčí ukazováček a nadšeně se obrátí na ostatní, oči se mu horečnatě lesknou.

"Tohle lidi, TOHLE, byl OPRAVDOVEJ hrdinskej skutek. V Reálu, ne ve hře, ne ve VíáRu, v Reálu. Udělal to, protože musel? Nebo protože mu to CMWGE řekla? Nebo snad za to měl slíbenou odměnu v podobě bodíků? Ne. Udělal to proto, že to bylo správný a protože kdyby nic neudělal, NIKDO by nic neudělal...a ten kluk by dopad zle. Tohle znamená převzít zodpovědnost."

Na chvíli se odmlčí a zavře oči.

"Často si kladu otázku, jestli si lidstvo vůbec zaslouží pokračovat. Tolikrát už jsem měl chuť to vzdát. Ale tohle...tohle jsou ty chvíle, kdy si říkám, že to smysl má. To je to, o čem jsem mluvil na začátku. Ten borec na tom záznamu zachránil člověka. Pomohl. I vy tady pomáháte - taky děláte něco, co byste dělat nemuseli a nikdo vás za to neobodíkuje...ale má to pizda, hmatatelnej a okamžitej dopad na životy lidí okolo vás. Rozhodli jste se přijmout zodpovědnost a udělat správnou věc. Zapamatujte si ten pocit, kdy vás zahřeje na srdci, že jste udělali něco nejenom pro sebe, ale i pro svoje bližní. Pro svojí smečku. To je ta největší odměna. Vzali jste osud do vlastních rukou a udělali svět o něco lepším. A na tom záleží. Na tom, jestli projdete světem okolo jako prchavej stín, uděláte ho horším a nebo naopak lepším místem. Jako to udělal on."

Ukáže prstem na obrazovku a odpauzuje záznam, kde lidé okolo začnou tleskat.

"A ten frajer přišel potom sem, uklízet rehabku, jako vy a já.", ukáže nakonec na Chesuse, "Dneska uklízíte a pomáháte v době klidu a míru. Jednou třeba také zachráníte život nebo dva. A za to, že máte koule a nebojíte se práce, za to si zasloužíte respekt. Ten opravdový, ne jen pozlátko. Tak co, smečko, dáme to tady společně do pořádku?! Nebo snad chcete žít věčně? Vpřed!"

A tak se z nesourodé náhodné a nejednotné skupiny stala, alespoň na čas, opravdová komunita.
Obrázek Corneliu mluvil s někým o tom, zda si svět zaslouží existovat, o dobru a zlu a o tom, co to všechno znamená.

... o něco později, když už se (d)oslavuje ...

"Jojo, Toby, to víš, že jo...myslím, že by sis měl jít lehnout...", uculí se Corneliu, odlepí se od zábradlí, "Tak pojď, ty Type, dáš si trochu vody a vitamínů...a já asi taky, když teď máme hotovo a Chesus mě chce vytáhnout 'do akce'..."

...
Naposledy upravil(a) Corneliu Pillat dne 21. 8. 2021, 16:29, celkem upraveno 2 x.
Corneliu Pillat
Deník

Obrázek
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Zatímco se Corneliu s Tobym otáčel od zábradlí a vraceli se k Chesusovi a ostatním popíjejícím, Max věděl, že kolem kliniky se začíná stahovat smyčka dronů pod vedením Stevensona a Chrise. Zátah na alkohol pašovaný z LouKvods.

Co bude dál?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Míjo, probudit Majdexany z digitální letargie pomocí plakátové kampaně není možné a opravdu je to tak mimo, až je to roztomilé. Ale když trochu upravíme tohle, trochu natáhneme támhleto, tak se velmi, velmi daleko objeví náznak možnosti. Překážka: 3

Tak mimo, až je to roztomilé: +3 Vůle+2 Překážka -3 = Má to hmatatelný dopad na okolí.


Míja pobíhá po Majdeksu a hledá volná místa pro své texty. Velmi záhy zjistí, že nejvíc volného prostoru je na bílých plochách pro Rozšířenou realitu - protože ty bílé plochy bez reklam konečně vidí. Začne je tedy hojně používat.

... o dvě úrovně výš, na jedné z teras ....

Max horečnatě přemýšlí nad tím, jak se dostat k Cornelieu dřív než Stevenson a Chris, když v tu chvíli mu do jednoho ucha zapraská další hlášení, zatímco do druhého se ozve vlezlá směsice tónů.

OPERÁTOR: "Maxu Richterovi. Kód 37.12. Znečišťování projekčních ploch. Šíření LouKvodské propagandy. Perimetr šestnáct. Podezřelá není z LouKvods, jako obvykle. Opakuji, podezřelá NENÍ z LouKvods, jak tomu v těchto případech bývá. Je občankou Majdexu, ještě nedosáhla plnoletosti. Identifikace ... moment ...."

Operátor se odmlčí, k hudbě se ke které se přidá nezvyklý rytmus a ambientní podklad.

OPERÁTOR: "Bohužel nemáme plnou biometrickou stopu, dotyčná má potlačené zobrazování reklam a tedy i trackovacích služeb. A rekognice obličeje je nedostupná kvůli přetížení C-MWGE. Nicméně podle kamerových záznamů její cesty se s pravděpodobností 78% jedná o Míju ...."

Max nemusí čekat na příjmení a nemusí se dívat přes zábradlí na širokou třídu podbíhající Kliniku. Ví moc dobře o koho se jedná. O holku, co pomáhá C-MWGE s kdoví čím a jemu se záchranou světa.

Co udělá Max?
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Uživatelský avatar
Hope and Glory
Příspěvky: 318
Registrován: 11. 6. 2021, 23:05

Re: [HRA] Kniha první - Život v MiDeksu

Příspěvek od Hope and Glory »

Ještě doplnění chybějícího vyhodnocení.
Aby Chesuse bavil úklid, když si ho sám gamifikuje a život je hra... To je pohoda. Překážka 0.

+2 +2 = 4 - Posunulo tě to k cíli.


Zatímco Toby s Cornelieu si byli popovídat venku, Cheesus přemýšlel nad nedopitým pivem. Uklízení byl opruz, ale když si ho gamifikoval, začalo ho bavit.

Co víc, několik dalších lidí si všimlo jeho nadšených vykřiků i toho, jak komentuje svou práci nejrůznějšími citoslovci jako "CINK!" a "POIOIONG!" a "Ta-DÁ!", a zeptali se ho, proč to dělá.

Vysvětlil jim svá pravidla a za malou chvíli už se rozjela soutěž a tempo úklidu se rapidně zvýšilo.

Teď nad rozpitou lahví přemýšlel, co to vlastně znamená. Dalo by se toho nějak využít? Až se bude někdy potřebovat k něčemu donutit, stačí si vymyslet vhodnou hru? A co víc....až bude někdy chtít k něčemu přimět ostatní, stačí JIM vymyslet vhodnou hru? Jsou lidé tak snadno manipulovatelní?

Nějaký hlas uvnitř mu našeptával, že ano.
Hope and Glory

HG pro Chuubo PbP hru
Cyber-Marvellous Wish Granting Engine.
Zamčeno

Zpět na „[Chuubo] {PbP} CyberMarvellous WishGrantingEngine“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti