[Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Soukromá sekce pro organizaci místní kampaně v Divném Uhorsku.

Moderátor: Antharon

Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od KDolecek »

Šavli prodám.
2d6 - 4 :'(
Kolik by mne stál doprovod zpět?

Teď jsem si znovu přečetl popis Učencovy knižnice a koukám, že se ode mne vážně očekává, že těch 2500 grošů v knihovně nastřádám, než ji mohu používat aspoň na úrovni I. Uf. Kolik bude hodnota těch mých třech učebnic (z profese soukromý učitel, popsány jako 3 klasické učebnice v hodnote 25 gr., 50 gr. a 75 gr.), když je vložím do své knihovny (v pravidlech se píše Pri dobrodružstvách a šikovnom obchodovaní sa dajú cenné knihy a laboratórne vybavenie a ingrediencie získať lacnejšie (t.j. hodnota knižnice sa zvýši o viac, než koľko učenec musel zaplatiť, ak vôbec)?

To s tím vyučováním se mi líbí, pokud je to něco, co krmář a krčmářka ocení, tak Marko je k tomu určitě ochotný. Je to pro něj takový střípek normálnosti.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon »

ja som pocital ze to bude 2d6 zlatakov, takze 400, to ste to mozno mohli dat putovnemu smelinarovi na trhu. ale spolu so sablou mate uz 7,5 zlataku (kvoli tomu ta asi nikto nezabije cestou), co je celkom slusna ciastka. niekto by to mal potom rozdelit. Co sa tyka kniznice, je to tak, urcite vies zohnat veci lacnejsie ak ich budes aktivne zhanat, alebo tak ze ich najdes v podzemi.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od KDolecek »

Antharon píše: 6. 5. 2021, 21:01 ja som pocital ze to bude 2d6 zlatakov, takze 400, to ste to mozno mohli dat putovnemu smelinarovi na trhu. ale spolu so sablou mate uz 7,5 zlataku (kvoli tomu ta asi nikto nezabije cestou), co je celkom slusna ciastka. niekto by to mal potom rozdelit. Co sa tyka kniznice, je to tak, urcite vies zohnat veci lacnejsie ak ich budes aktivne zhanat, alebo tak ze ich najdes v podzemi.
Jsem smutný.
A když tedy ty své tři učebnice použiju jako základ pro sovu knihovnu, tak kolik mám počítat jejich cenu k těm 2500 grošů za prvni level knihovny? Aspoň těch plných 100?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon »

ano, plnych 100
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon »

V druhý deň downtimu došlo k nečakanému, poľutovania hodnému incidentu. Po pohrebe Zsofie a odchode marka do Prešporka (a možno aj niekoho iného?) sa Boris vydal na návštevu tajomného holanďana, ktorý je momentálne hosťom v kúrií grófa Mikuláša Draškoviča.

Už pred kúriou si však všimol, že Draškovičov správca sa dohaduje so skupinou dragúňov pred vstupnou bránou. Na pozemku pobehovalo služobníctvo a hlavné dvere kúrie boli vyrazené. Zvnútra. Niekto k tebe zozadu pristúpil a vraví "Bol to ten psohlavec. Kyselinár ho chcel pripraviť na pitvu. Jednoducho sa postavil, chytil Lajoša a prelomil mu chrbát o koleno. Kyselinára prehodil oknom a potom si vzal do parády mňa..." Péter tam stál s rukou v dlahe opierajúc sa o barlu. "Vraj ušiel niekam na sever. Mám vám odkázať, že pitva sa odkladá. Grófka Drugetová si však s vami praje hovoriť až sa to tu ukľudní. Priveďte aj svojich priateľov, ak im dôverujete."

A potom Péter odkrivkal...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Stravas
Příspěvky: 143
Registrován: 26. 2. 2021, 12:48

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Stravas »

Bohužiaľ mi začalo skúškové, takže najskôr sa znova pripojím až v júni.

Medzičasom ako downtime a poriešenie budúcej Borisovej absencie:
- Borisovu profesionálnu pýchu veľmi ranil fakt, že nedokázal plnohodnotne ošetriť Ovidia (a dokonca ani Žofiu), takže sa pokúsi nájsť chirurga, ktorý by ho zobral na pár praktických rád (napr. u Jaspera de Graffa). Možno by sa ho aj pokúsil ukecať aby mu ukázal živú demonštráciu na Ovidiovi, predsa len praxou sa učí lepšie ako len čítaním z kníh. Ak by de Graff odmietol, tak by si skúsil požičať pár zväzkov od Jeséniovej spoločnosti
- Do budúcna: následne by si pokúsil privyrobiť (alebo si aspoň sociálne šplhnúť) v Čachticiach a okolitých dedinách ako praktikujúci lekár (prevažne pre mešťanov, no samozrejme nikoho neodmietne).
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od KDolecek »

Jestli si Stravas potřebuje vzít pauzu a Markus zvolnit tempo, tak dávám ke zvážení, zda nepřejít na hraní jednou za dva týdny.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon »

ja som sa zrovna vcera dostal k dvom zaujemcom o hranie a premyslam nad tym, ci neurobit hranie volnejsie a menej viazane na postavy, cize blizsie povodnemu zameru brat to ako west marches a trvat na navratoch postav a byrokracii okolo hrania (zapisy, mapky, komentare). Bifi vyzera ze uz za par tyzdnov sa vrati k hraniu a chcel by som kampan dokopat aspon k nejakemu rozuzleniu.

Vadilo by vam to?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od KDolecek »

Mně příchod nových lidí do kampaně nevadí, ale nevím co si tady představit pod "trvat na navratoch postav a byrokracii okolo hrania".
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon »

navrat postavy z dungeonu na konci sedenia, vyrobit zaznam pre hracov, ktori nehrali
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Selhan »

Omlouvám se že řeším downtime až teď, byl jsem na Slovensku za rodinou přítelkyně - ale po cestě jsme se zastavili v Čachticích a už vím, že na hradě na náš čeká drak a spektra zároveň! Bohužel, podzemí bylo vinou covidu zavřené :( https://photos.app.goo.gl/Bj4doJt1b8W3FK5v5

Hyacint se prvořadě postará Žofii o pohřeb, a investuje do něj, co může, pak se chce pokusit dopadnout zloděje těl na hřbitově, určitě by rád přijal pozvání na kaštiel a na pitvu (která teda evidentně nedopadne), a pak bych asi rád zjištoval informace. Třeba kdo je to ten Kiši? Hyacint sice není úplně učenec, ale tohle je jeho posedlost a určitě by chtěl třeba najít někoho, kdo mu o tom bude moci povědět více. Jen nevím, jestli to v Čachticích, kde asi teda zůstanu, abych stihl ty jiné aktivity, půjde, no. Pakliže ne, tak bych aspoň rád zjistil víc o té nemoci v Teplici - kdy se začala objevovat, jestli se potvrdí má hypotéza se studnou, co přesně je zač...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Markus »

Navrhuju Sehlanovi bonusové XP za průzkum na místě! :D
Antharon píše: 10. 5. 2021, 09:22 navrat postavy z dungeonu na konci sedenia, vyrobit zaznam pre hracov, ktori nehrali
V zásadě souhlasím a myslím, že je to dobrá cesta. Pár postřehů:

Zapisovatel se musí jmenovat na začátku sezení a prostě to mít natvrdo za úkol. Protože jinak není jasné, kdo má vůbec co psát, a jak je to dobrovolné, tak se to spíš nestane.

Co se týče byrokracie mezi sezeními: Občas se ztrácím v tom, co všechno mezi sezeními vlastně mám řešit. Jasně, musím si vybrat a nahlásit dowtime akci, to ještě zvládnu. Ale pak jsou tu občas nějaká drobnější rozhodnutí (zařídit pohřeb? jít za hraběnkou? prodat poklady? kdo to udělá? atd.), u kterých si často nejsem jistý, jestli se mají "odehrát" přes Fórum?

Myslím, že zkušenost z ASE i odsud nám říká, že je víceméně nemožné, aby se hráči na fóru na něčem domlouvali nebo se nějak koordinovali. Takže pokud je potřeba rozhodnout nějaké věci, například jestli prodat poklad nebo jestli někdo pojede shánět výhodnějšího kupce, tak mezi sezeními se na tom prostě nedohodneme. Buď se to musí domluvit přímo při hře, nebo musí být jmenovaný někdo, kdo to rozhodne za ostatní (např. pokladník).

Tj: Mezi sezeními je možné rozhodovat o osobních akcích, ale ne o společných.

Za mě osobně: Čím míň toho musím rozhodovat a "odehrávat" mezi sezeními přes Fórum, tím líp. Můj limit je v zásadě rozhodnout si downtime a případně napsat zápis, když na mě přijde řada. To zvládám. Ale přenášet část hry na fórum, abychom tady společně plánovali a rozhodovali, se mi spíš nechce. Respektive vyžadovalo by to nějakého aktivního organizátora, který by tuhle sekci řídil, dělal nějaké přehledy, vytvářel hlasování atd... Přijde mi, že organicky to nefunguje.

Mám trochu potíž v tom, že jsem Uhorsko bral i jako odpočinek od ASE, které bylo na tuhle organizační rovinu mezi sezeními dost náročné. A najednou se tomu Uhorsko zase začíná přibližovat. Zároveň mám takovou teoretickou úvahu, že pokud chceme hrát ve stylu West Marches, tak je veškerá tahle organizace mezi sezeními, plánování downtimu atd. spíš na škodu. West Marches by mělo být o tom, že na dva týdny zmizím a vůbec hru neřeším. Pak se zase objevím a přidám se na další výpravu. Pokud nemůžu zmizet, protože bych měl kontinuálně hrát za svoji postavu i mimo hru, tak to vlastně WM není, ne?

(Tohle je ve skutečnosti komentář spíš k ASE, kde to bylo výraznější.)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon »

Okej toto je velmi podnedtny feedback markusi, takze co sa tyka downtimu, navrhujem takuto zmenu. Na konci hry alebo po hre chcem od kazdeho jedno osobne rozhodnutie "co chcem robit pocas downtimu?", ktore moze byt lubovolne podrobna alebo vagna a od toho momentu az do dalsieho sedenia preberam postavu ja a vsetky hody a rozhodnutia urobim podla svojho uvazenia. Dava to takto zmysel?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Markus »

Zní mi to skvěle :)

Pak to jen bude chtít promyslet, jak to organizovat tady v sekci, aby to bylo přehledné. Myslel jsem to tam, že v té diskuzi "Zápisy a záznamy z downtimu" by se posílaly právě tyhle výstupy - např. tvůj popis toho, co postava udělala, ale neprobíhala by tam diskuze a plánování, aby to zůstalo přehledné. (EDIT: Ha! To je tahle diskuze. A my v ní diskutujeme - to je IMHO krásná ukázka organizačního bordelu. :) )

Ale způsobů organizace sekce je milion, můžu ti s tím pomoct, stačí to nějak vymyslet.

(Mimochodem, máš tu moderátorská práva a můžeš např. přesouvat příspěvky - dělá se to pomocí toho soudcovského kladívka, které vidíš dole pod diskuzí.)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon »

Jo, ja to vecer skusim upratat
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „[Divné Hornouhorsko] Západné mokrade“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti