[Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Soukromá sekce pro organizaci místní kampaně v Divném Uhorsku.

Moderátor: Antharon

Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 1404
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Jižák
Kontaktovat uživatele:

[Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Selhan » 30. 3. 2021, 12:39

Zápis z deníku Hyacinta Łabędźe, čtvrtek 9. září 1673

Konečně jsem na správné stopě! V jeskyních nad Čachticemi na podivná stvoření narazili jsme - malého vzrůstu, ohyzdného vzhledu, bez očí, zato s ušima jako lopuchy. Doktor Podmanický hádá, že mohli by to snad býti angličani, já však mám pocitu, že toť ne poprvé, co se s těmito tvory cesty mé kříží . Kéž tak vzpomínky na podsvětí bych toliko temně zamžené neměl, kurwamać! A každý den si pamatuju méně a méně. Kdybych si tento deník nepsal, možná už ani nevím, k čemuž nosím tenhle znak. Musí to býti jakési čáry proradné - proto se o podsvětí neví, ježto se všem ze vzpomínek na slunečním světle vytratí! Leč bledí netopýří skřeti jsou mi povědomí, a v Anglii jsem nikdy nebyl, usuzuji tak, že jsem je musil potkat právě v říši tmy.

Vše započalo, když do hostince U Krvavej grófky, kde jsem poslední týden ubytován, vtrhli tři chlapi, Uhři, zakrvavení a bledí. Prý je pokousali vlci. Měli vskutku štěstí, že zde zrovna přebývá i doktor Podmanický - učený a zkušený člověk, který jim dokázal pomoci. Musím ale zapsati, že mi na jejich vypravování lecco nelícuje. Prý dřevorubci - ale cožpak rubají dřevo po setmění? A cožpak se u toho ani neumažou a nezamokří, když je venku od rána lijavec? Navíc se doktorovi prý kousance nějak nepozdávaly. To co panowie pieprzi? Ráno jsem se poptával ve vsi, a marně - chlapy zde nikdo nezná. Vsázím se, že jsou to lapkové - ale, inu, nejsem zde proto, abych zloduchy naháněl, mám důležitější poslání, a nemůže mu na škodu býti, že jsme pro místní loupežníky dobrou službu odvedli. Nemohli jsme se jich ale na vše podrobně doptati, ježto vystrašená hostinská třesavým hlasem vypověděla, že její jediná dcerka, Alžběta, se stále nevrátila z lesa, kde byla na malinách, a co když jí prý vlci také nahánějí?
Nebylo dlouhého rozmýšlení - posledních pět grošů cinká v mé kapse, a za chvíli be mě s takovou z hostince hnali sukovicí. Když jim dcerku zachráníme, určitě nás tady rádi pod střechou nechají - a vlci jsou sice chamraď nebezpečná, ale když v houfu půjdeme a ohněm je vystrašíme, určitě si na nás netroufnou! Však ukázalo se, že jsem se v tomto mýlil - ale postupně. Vyrazili jsme tedy v počtu pěti - pravda, bojová četa to namoutě nebyla. Jeden měšťanský doktor, jeden starý rumun, jeden jinoch snad patnáctiletý, ba dokonce i ženská. Ale plánem spíše vlky zahnati než pohubiti bylo, a každá ruka, která zvládne mávat pochodní, hodila se. Navíce těžší nakonec bylo dívenku najít, než-li s vlky se vypořádat - na útěku před šelmami do jámy a jeskyně v místních skalách totiž upadla, a zle se tam polámala.

Nechci se zde radovat z cizího neštěstí, Hospodin panně dobrého zdraví dopřej, ale snad jako zásah prozřetelnosti jí šelmy zrovna v ústery této jeskyně vehnaly. Když jsem se totiž do jámy po laně spustil, zjistil jsem že puklina pokračuje dál a hloubš, a byť slovy ten pocit popsati nesvedu, hned jsem měl za to, že se na mne štěstěna konečně usmála a já našel, po čem pátrám. Tma v této jeskyni je tma, kterou si pamatuji. Děsivá, dusivá, temná - svíce v lampě mé se tařka zadusila, po zádech mi mráz přeběhnul, v útrobách klubko se pevně stáhlo, ale toho nic nedbám, ježto jsem konečně na správné stopě, jak se netopýřími skřítky následující den potvrdilo! Ale opět předbíhám.
Ještě zmíniti musím další neuvěřitelně šťastnou náhodu, ježto jsem v jeskyni krom panny Běty našel i ostatky lidské, staré a zpráchnivělé, však stále majetné - třináct stříbrných a i jednu zlatku u sebe nebožtík měl! Jistě mi to Hospodin odpustí, že jsem je v jámě nenechal. Můj měšec se už takřka vyprázdnil a pakliže mám ve své výpravě pokračovat, za něčehož svíce nakoupiti musím. Stříbrné jsem mezi mé družníky rozdělil - každému po třech, ježto vím, že i kdyby z upřímného srdce mi pomáhali s mým nelehkým úkolem, i tak je třeba do huby cos dostati, a ani zde klobásy na stromech nerostou. Jak říkal vojvoda, kdo o vojáky své nestará se, starati se začne, kam se mu poděli. Byť značiti mé družníky vojáky, toť zajisté řádný eusenifums. Zlatku zatajil jsem ne však se zlým úmyslem - je třeba zajistit si prostředky ku dalšímu průzkumu, a věru, není asi dobrým nápadem vyraziti do temných hlubin země v tomto počtu, když z třiceti husarů než-li jeden se na světlo denní vrátil. A to i přes to, že Ovidiu Rumun palašem dobře se ohánět umí a vlků se ničehož nezaleknul. Navíc nebožáka pohřbíti třeba, jsme přeci křesťané. Ale znovu předbíhám.
Bětu jsme vytáhli a Žofie umná nosítka zhotovila, po cestě zpět se nám však do cesty podivná bestie postavila. Vlk černý jako ústery oné jeskyně, jen oči žlutě žhnoucí - a díval se na nás jako by to snad ani nebylo jen hloupé zvíře. Nechtělo se mi zbytečně do boje se pouštět, zvláště když nosítka jsme lesem vláčeli, i zkusili jsme vlka obejíti. Šelmy se nás však vychytrale obklíčit pokusili, a přes to, jaký nás byl houf, a že otevřeným ohněm jsme jim před čumáky mávali, stejně po nás zuby se sápaly! Ja pierdolę, zvláštní kraj. Povedlo se však vymanévrovat z léčky, dva vlky jsme v prvém řadu s Ovidiem skláli, zbytek smečky přeci jen pojal rozumu a uprchnul, a do vsi zdárně jsme dorazili. Alžběta nedobře polámala se, s pomocí doktorovou však zajisté však na nohy se opět dostane, a hostinský si s námi připíjel do noci nejlepším vínem svým - jeho střecha prý naší může být do konce věků. Počítám, že tedy tak měsíc.

Ráno jsem vyrazil zpět ku objevené kaverně. Poznačili jsme si cesty, abychom ji i do budoucna našli, a ctihodný doktor zbytky nešťastníka v jámě ohledal. Prý již dobrého půl století ve tmě leží, a pakliže siroty zanechal, starci z nich budou. Navíc ale víme, že smrt jeho nebyla nehodou, anobrž činem násilným. Podivné, že u sebe ničehož neměl nežli váčku vcelku naditého - ten by přec loupežníci jako první popadli. Inu, kdo ví, půl století tomu se zde v Čachticích dle pověsti všeliké mordy odehrávaly.
Mnohem více než nebohá kostra sama jeskyně však zajímala mě, a jitřila mé srdce. Přiznávám, jistě, cítil jsem i strach. Vzpomínky na podsvětí jsou temné a nemilé. Zároveň však konečně ke svému cíli se blížím - byť dlouhá a strastiplná cesta mě ještě zajisté nemine, přec mít alespoň kam vykročit osvobozující jest. V noci mi ani nadšení nedalo spát, sny všechny mé jen kolem temného ústí točily se, jako by mě můj úkol volal, a jeskyně mě lákala... Hm, to asi není slovo správné. A přec, nevím, jaké jiné voliti. Nemohl jsem se dočkati až se do hlubin vydám, a znovu dočkati se nemohu návratu. Těžce musel jsem se přemlouvati, abych k ústupu povel vydal, jako by napnutá struna dále do nitra temnoty táhla mne - cožpak nestrádají mí druhové v zapomnění podsvětí, a nejsem snad jejich jediná naděje? Však není přeci rozumné vrhnouti se dolů bez rozmyslu a znovu blouditi temnotami, tím vojvodovi nepomohu! Určitě by mi to takto schválil. Otálet však nesmím a ani nemohu - jen seda zde nad těmito řádky s puzením vyskočiti a vydat se zpět do hlubin v sobě bojuji. H̷l̷u̷b̷i̷n̷a̷ Mí husarští bratři na mne čekají. A opět předbíhám.
Spustili jsme se tedy kolmou průrvou o dobrých dvacet kroků pod zem, a nalezli zde na jeskyni obývanou tvory jež v úvodu již popisoval jsem. Tré jich bylo, jeden menší, dva větší. Za zvířata bychom jich nejspíše považovali, jsou to však tvorové vynalézaví - pasti dokázali si sestrojiti z provazů a kostí, byť nepříliš nebezpečné, latrínu si sobě zbudovali, a když pochutiny jsme jim hodili, oplatili nám je. Netopýr sic pro člověka pochoutkou jen ztěží bude, ale přec, rozumí obchodu, a nebude tak snad nutné bojovati s nimi. Sic totiž malí, také překvapivě rychlí a obratní jsou, a ve tmě se pohybují jako my na světle denním. Bojovat v úzkých kamenných tunelech nebylo by asi pro nás výhodné. Dále do tunelů nás však přes své doupě pustiti nechtěli, a já nakonec rozhodl, že se silou dále dobývat nebudeme. Můžeme šetřit síly a použít lest - kdybychom uspávadla jim do sýra nandali, projít můžeme i bez prolité krve.

Toť tedy vše, co se nám událo. Snad to nemusí znít jako největší dobrodružství, leč jsem jako u vytržení - po měsících putování konečně vím, že směřuji správně - dolů.


---
Antharone, mám prosím dva dotazy: Jaké je datum, abych si ho mohl do deníku zapsat, a mohli bychom ještě říct, že jsme po cestě zpět vzali tu kostru, kterou bych chtěl nechat v Čachticích řádně pohřbít?
Mohl bych Vám něco říci o Markyho PbtA evangeliu?

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 30. 3. 2021, 18:19

Povedzme, že sme mohli začať hrať niekedy okolo 8. septembra/září 1673. Deň kedy ste zachránili alžbetku bola streda. Predpokladám, že si to teda písal vo štvrtok 9.9., večer.

Telo ste určite mohli zabaliť do batohu a zobrať so sebou.

Zápis je perfektý :clap:, úžasne sa mi páči archaický štýl i subjektívny pohľad na vec, nezabudni si zaň napočítať xp, kľudne 50 určite si si s tým dal veľa práce. Pre poriadok len doplním, že drevorubači boli maďari a ovidiu je rumun, ale budem to brať tak, že pre poliaka to je jedno :)

:idea: Nezabudnite si vybrať downtime akcie a naplánovať kam sa chcete pozrieť nabudúce.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 1404
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Jižák
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Selhan » 30. 3. 2021, 19:29

Národnosti jsem opravil - on by to asi pán Łabędź poznat měl, už jen proto, že maďarům by, narozdíl od slováků, rozuměl, a Ovidia bych nerad takhle dezinterpretoval, tohle bylo opravdu přehlédnutí na straně hráče.

Co se downtime akce týče, tak úplně nevím, jak to pojmout. Určitě bych chtěl nechat namíchat nějaké uspávadlo, abychom mohli obejít ty netopýráky - a nevím, nakolik je tohle náročné, jestli mi dokáže nějaký odvar z makovic udělat každá druhá babka na vesnici, nebo jestli budu muset dojet třeba někam do města. Dále bych chtěl tomu mrtvému vystrojit pohřeb - skromný, ale řádný. A poptat se, jestli nezjistíme, kdo to byl vlastně zač. A pak bych chtěl sehnat nějaké žoldáky.
Mám to brát tak, že prostě abstraktně mám jednu akci, nebo když dává smysl, že za týden asi stihnu i zajít za farářem a hrobníkem, i poptat se ve vsi po nějakých hirelings, tak to můžu zahrát všechno?
A jinak každopádně kdybyste se do tohoto někdo z ostatních chtěli zapojit, tak prosím, budu jen rád. Marca asi momentálně Hyacint bere jako svého sluhu (nechce po něm zase nic hrozného, beru, že je to študent který to má spíš pod čepicí než v rukou, ale třeba sehnat mazání na boty ho klidně koupit pošle, jestli je to tak ok), Ovidia bere jako že si ho taky víceméně najal jako bojovníka, Borise si váží a doufá, že nám bude dále pomáhat, protože doktor se velmi hodí, a u Žofie je asi trochu na rozpacích, jak si ji zařadit, nicméně rozhodně prokázala, že je užitečná.

Jo a co se týče příští výpravy - vidím dvě možnosti. Buď pokračovat dál, což mi dává fikčně asi největší smysl, když už jsme to takhle vykreslil, nicméně chtělo by to uspávadlo a možná to není nejzajímavější herně, protože ještě bych taky rád nakoukl na samotnou ruinu hradu...
Mohl bych Vám něco říci o Markyho PbtA evangeliu?

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 30. 3. 2021, 20:21

Co sa tyka uspavadla, to skutocne nebude problem, to by sa mohlo dat vyriesit ako bezny nakup. Pohreb asi tiez vieme zbuchnut pomerne jednoducho, technicky to asi bude fungovat tak, ze povies kolko penazi do pohrebu chcete investovat a dostanete 1:1 expy (su to tvoje peniaze, mozes ich rozdelit). Na druhu stranu miestny knaz by sa mohol dozadovat identifikacie neboztika.

Ako celu downtimovu akciu by som videl verbovanie vojakov/pobocnika/sluzobnictva/specialistu, a urcite by sa dal v downtime skusit aj nejaky research ohladne povodu mrtvoly, alebo "drevorubacov".
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 1. 4. 2021, 12:25

Stravas si ako downtime zvolil hladanie vhodnej ezoterickej spolocnosti.

Po návrate do hostinca si nemohol spať. Trápili ťa nočné mory plné slepých bytost bez očí. Prebleskoval pred tebou ich detail tváre. Namodralé žily, dva rady ostrých zubov, z ktorých kvapkala krv a dych páchol rozkladom.

Čím viac si nad nimi premýšlal, tým viac sa ti zdali neprirodzení. Akoby pochádzali z iného sveta. A predsa tu stáli a jedli vaše zásoby. Vedel si, že tu musia byť aj iní koho tvoj príbeh bude zaujímať.

Vtedy si si spomenul na Jeseniove medicínske spoločenstvo. Skupinu lekárov tak pokrokových, že ich učenie cirkev považovala za čiernu mágiu. A možno to mágia skutočne bola.

Ako mladý učeň si po nich nejakú dobu pátral. Tvoje hľadanie ťa vtedy doviedlo až do Wroclawy. Tam si celé týždne blúdil a pýtal si sa nesprávne otázky nesprávnych ľudí.

Dnes si už múdrejší, si lekár a možno sa chýry o tom, že sa neštítiš ani vraždy dostali až sem. A máš tromf v rukáve. Vieš kde nájsť deti temnoty (ako si ich pri svojich úvahách pomenoval)!

Wroclaw nie je tak ďaleko. Ak si vezmeš koňa, mal by si sa do konca týždňa bez problémov vrátiť
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 2. 4. 2021, 12:04

Zsófia strávi modlitbou v kostole svätého lukáša dva dni a dve noci. Neje, nepije, iba reflektuje o stretnutí s démonmi z anglicka. Zvedavosť a smrteľný strach sa miešajú v jedinú rozporuplnú emóciu. Zsófiu bolí prázdny žalúdok stále viac a oči sa jej zatvárajú ale vie, že musí vytrvať, že iba skrze askézu a trpezlivosť sa dostane tam kam potrebuje.

Pozerá sa na svoje bosé nohy v prachu. Unavene prekladá jedno chodidlo cez druhé. Kráča v dave ľudí so zahalenými tvárami. Niektorí nadávajú, iní sa kajajú, alebo modlia. Muž vedľa nej má dlhé vlasy zlepené krvou a bičuje si chrbát. Mumlá pritom dačo v divnom jazyku. Všetci majú jediný cieľ. V diaľke stojí obrovská brána, vyššia než akýkoľvek kostol, či hrad, ktorý na svojich cestách Zsófia videla. Z brány vychádza teplé zlatavé svetlo.

Dav sa postupne zhromažďuje do dlhého radu. Všetci čakajú na svoj prechod bránou. Zsófií dopadne kvapka krvi z biča na tvár. Konečne stojí pred bránou. A oproti nej stojí prekrásna bytosť a premeriava si ju ľadovým pohľadom. Červené vlasy vlajú vo vetre a zasekávajú sa o belostné perie majestátnych krídel. Anjel pozdvihne plamenný meč a ukáže na Zsófiu.

"Zsófia Patkányi! Ty nie si mŕtva." Zsófia cíti na svojej tvári teplo sálajúce z meča.

"Archaniel Zophiel!" Zsófia padne na kolená a rozplače sa.

"Tvoj čas nenadišiel. Nesmiem ťa pustiť na druhú stranu." Vraví archaniel a jej tvár sa skriví v podráždenú grimasu.

"Ja... Ja hľadám pomoc! Narazili sme na hrozné abominácie. Asi angličanov. Nie sú to bytosti dobra a potrebujem ochrancu a radcu, ktorý bude viesť moju ruku." Povie Zsofia a archaniela prevŕta odhodlaným pohľadom.

"Poď so mnou," vedie Zsofiu bokom "deti temnoty nie sú žiadni angličania, Zsófia. Sú to tvory z iného sveta. Poznám všetkých sedemdesiat jazykov, ktorými ľudia hovoria, no nedokážem porozumieť ich jazyku."

"Sú z pekla? Sú to démoni?"

"Nie, to by som nepovedala. Vieš aj démoni sú naši bratia, ktorí zišli z cesty. Rozprávajú jazykom božím. Deti temnoty sú niečo iné. Nepochádzajú z nášho sveta, museli sa sem dostať pôsobením nejakej temnej mágie."

"Takže sú zlí?"

"To neviem Zsófia. Vráť sa a zisti odkiaľ čo sú zač, okiaľ prišli aký používajú jazyk..."

Posledná veta sa rozplynie v ozvene. Svet okolo Zsófie sa točí a z tmy sa vynorí kňaz.

"Sestra ste v poriadku? Musela ste zaspať. Podte, dám vám trochu vody a chlieb." Pomáha Zsófií na nohy a utiera jej svojím rukávom špinku z tváre. Krv. Musela sa zraniť keď odpadla...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 7. 4. 2021, 19:58

Tak strucne zhrnutie druheho sedenia:

Po downtime sa postavy znova vydali do jaskyne. Cestou stretli stareho pana co siel na trh do visnoveho a skupinku vlkov, ktori si vsak na postavy netrufli.

V jaskyni na nich uz cakal nacelnik so svojimi bodyguardami pripraveny na obchod s navstevnikmi. Postavy pomenili kadejake cetky za rozne sperky.

Potom ako si vypytali vodu ich saman zaviedol cez hlboky dom s portalom v tvare zenskeho lona, a stenami pokrytymi rytinami az do domu, ktory vyuzivali k uskladneniu potravin, kde bola voda. Za vodu ponukli chlieb a cibulu, no nacelnik nebol spokojny.

Pri navrate skumali rytiny a spoznali samana. Ten rozpraval slovanskym dialektom rovnakym ako nacelnik avsak jeho znalost bola ovela lepsia. Ked sa postavy prekecli, ze nie su Kisiho vyslanci a neprisli z lona, zacala sa hadka medzi samanom a nacelnikom.

Ako situacia eskalovala postavy sa dali na utek a deti temnoty ich obklucili na uzkom chodnicku nad priepastou. Z jednej z chodieb vybehol madarsky vojak, ktory tu bol drzany ako vazen.

Nakoniec sa podarilo Ovidiovi s Hyacintom odrazit utok dvoch parov deti temnoty a dalsiu dvojicu zahnat. Zraneni usli z jaskyne az do cachtic.

Vojak patri k Nadasdyovskej milicii, ktora preskumava katakomby pod mestom. Stretli tam vraj deti temnoty nasledovali ich portalom az do ich jaskyne. Nevedia kde je alebo ako ho otvorit. Zda sa ze utrpeli vazne atraty (dvaja bojovnici umreli pri muceni detmi temnoty, minimalne jeden bol tazko zraneny a zachraneny borisom v cachticiach)

Opity vojak tiez povedal ze ich snahou ie doatat sa do sidla cisarakych vojakov a dostat ich z mesta. Pracuju pre grofku Draskovicovu, ktorej brata, Ferenca III. Nadasdyho, cisar pred dvomi rokmi zotal a zhabal mu vsetky majetky za ucast v neuspesnom sprisahani. Popolom padol cachticky hrad i Nadasdyovsky palac. Kusok juzne od neho je novy palac Draskovicovcov, ktory patri chorvatskej rodine ktora je sobasmi spriaznena s Nadasdyovcami.

Postavam sa podarilo ziskat nasledovne veci:
-mrtvola dietata temnoty (predom on prejavilo zaujem zdruzenie Jeseniovcov, vymenou za clenstvo pre borisa)
-kosteny naramok (Pre beznych ludi ma takato cetka hodnotu okolo 25gr. Niekto kto by vedel ocenit jej antropologicku hodnotu by iste zaplatil viac)
-zlaty nahrdelnik s kostenymi ozdobami (remeselne spracovanie je biedne, avsak zlato je takmer uplne ciste. Jedna sa o velmi stary vyrobok, musi mat mnoho storoci, ziskat sa z neho da asi 100g zlata, co sa da predat za minimalne 10 dukatov! Tj. 1000gr.)

Skusenosti:
Porazenie 6 deti temnoty vam ziskalo 30xp. A teda po 10xp na hlavu.

Za cestovanie ziskate kazdy dalsich 6xp.

Roleplay po 25xp kazdy

Vsetci teda maju po 41xp

Stale mate dalsiu moznost ziskat xp za zapis, mapu a podobne.

Este na doplnenie. Zda sa ze v kastiele su velmi specificke pre uzemie slovenska a v cesku nemaju svoju alternativu, tak doplnam clanok na wiki: https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Ka%C5%A1tie%C4%BE

edit: 25xp za zachranny hod je iba ak postava zlyha, vy ste obaja uspeli, takze sa vas to netyka :(
edit2: zabudol som na roleplay takze este kazdy 25xp
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 13. 4. 2021, 00:39

Bubák: Zatiaľčo tvoji kolegovia sa vydali do podzemia, Zsofia potrebovala ešte trocha času na zotavenie. Trochu vystrašená vlkmi i ranami s ktorými sa chlapi vrátili naposledy sa rozhodla, že potrebuje niekoho kto sa pred ňu postaví so zbraňou a bude ju chrániť. Pár dní sa pýtala k krčme i po meste a podarilo sa jej vhliadnúť dvoch švárnych junákov. Nemajú teraz nič na práci a hodil by sa im nejaky peniaz. Pridali by sa k vám aj bez zálohy, ale bude im treba vybavenie. Sú to bojovníci level 0. Neznesú sa navzájom...

Jakub Dobrovodský, veselý mladík so starým psom a desivými jazvami. Býval bačom v Čachticiach, ale napadli ho vlci keď hľadal zatúľané jahňa. Teraz, keď sa vyliečil o jeho stádo sa strará iný bača a jakub hľadá akúkoľvek prácu. Na stole sa hrá s akýmsi zväčšovacím sklíčkom

András Orbán, bývalý dráb Nádašdyovcov. Má guľatú brunátnu tvár s malými očami a veľkými fúzami. O prácu prišiel keď Ferenca III. zoťal cisársky kat. Odvtedy pije, stávkuje a robí špinavú robotu kde treba. A ide mu to. Núkali mu miesto u cisárskych vojakov, no odmietol. Fajčí elegantnú fajku vyrezanú z kameňa, dar od svojho pána. Je na nej vyrezaný reliéf kačice.
Naposledy upravil(a) Antharon dne 13. 4. 2021, 10:25, celkem upraveno 1 x.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 13. 4. 2021, 11:23

Stravas podnikol svoju druhú cestu do Poľska a nezabudol pred odchodom poslat holuba. Na mieste už ho čakalo nemalé zhromaždenie zvedavých lekárov.

"Vitajte doktor Podmanický. Moje meno je Michal Sedziwoj a som Magus tohoto spoločenstva, rád vás poznávam..." Predstavil sa veľmi staro vyzerajúci muž s dlhou bradou a rukou poslal mužov aby položili telo na dlhý stôl v strede stola.
"...mazda conservate cadaver hanc a tenebris interitus..." Odriekal zatial starý muž a krúžil nad telom tvora.

"Je škoda, že sa vám nepodarilo priniesť živý exponát, no aspoň ste ho priniesol relatívne rýchlo. Môžete mi ho prosim zmerať, páni? A zvážiť! Zbygnew, prosím vytvorili by ste skice? Teraz keď je zakontervovaný už máme kúsok času na rozhovor o vašej žiadosti o členstvo..."

Jeseniove spoločenstvo vo Wroclawi je jednou z osvietenských organizácií ktoré je možné nájsť po celom svete. Ich cieľom je prinášať svetlo poznania mezi ľudi a bojovať proti pánom temnoty a tmárstva. Toto spoločenstvo sa venuje najmä anatómií a biológií, no záujem je samozrejme aj o alchýmiu, chémiu a medicínu. Ako novic samozrejme budeš mať možnosť zúčastniť sa verejných zasadnutí spoločenstva, rovnako ako budeš občas možno pozvaný ne menšie stretnutie, ako napríklad to zajtrajšie. Do knižnice a priestorov spoločenstva zatiaľ plný vstup nemáš avšak radi ti zapožičajú literatúru, ktorú budeš potrebovať. Podmienkou členstva v spoločenstve je hájenie jeho záujmov, reprezentácia, dobré mravy a disciplína.

"Keďže pitva bude až zajtra tu mám nejakú knižku ktorú si môžete večer prepísať." Volá sa Jak prodloužiti nebu urychliti rozklad tela tvora mrtvého (zastaví alebo urýchli rozklad mrtveho tela na/o Úroveň dní) od Jána Jesenia. Je to relatívne tenučký zvazok. Má maximálne 40 strán a mnoho z nich sú obrázky. Do rána to zvládneš.

Pitva prebieha v hale spoločenstva a prevádzať je budú dvaja muži. Jeden z nich je Magus Sedziwoj, toho spoznáš podľa brady, druhého nepoznávaš, obaja majú biele zástery a rúška. Na vedľajšom stolíku sú rzne nástroje, sklenné fľaše a banky a niekoľko medených lavórov. Okolo stoja asi dva tucty mužov a sledujú dianie.

Pitva trvá celé hodiny a tebe sa podlamujú kolená a zatvárajú oči, ale vydržíš to. Tvor sa zdá na jednu stranu veľmi podobný človeku. Má kožu, skeleton i vnútorné orgány. Žilami koluje krv, má vylučovaciu i nervovú sústavu. Všetko je biele alebo našedlé, krv je čiernej farby.

Prekvapenie prináša pitva jeho hlavy. Je nutné vziať do rúk pilku. Lebka tohoto tvora nemá ani náznak existencie zakrnelých očných otvorov ktoré ľudia zo spoločenstva predpokladali. Pod mozgom v oblasti kde by mali byť oči sa nachádza ešte jeden veľký neurálny uzol nevídaný u známych tvorov. K nemu sa pripájaj nervy z veľmi rozvinutých zvukovodov.

Po pitve Boris vráti magusovi knihu a ide spať...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 14. 4. 2021, 00:58

KarelD: Počas túlania dedinou si mal pocit, že je to tu ako po vymretí. Prašná ulica medzi domami bola prázdna, nepočul si dokonca ani deti. Kúsok od kostola sa nejaký remeselník opieral o plot a zvracal. O dom ďalej to bolo ešte horšie. Z dvier akurát chlapi výnášali rakvu a plačúca žena sa potácala z dverí a utierala si tvár. O kúsok ďalej sa kňaz rozprával so starou ženou v šatke. Mohol by to byť mor! Nezaváhal si a rýchlo si sa vrátil do hostinca.
----------------------------------------
Hostinská, ktorá si k tebe medzičasom vybudovala veľmi materský vzťah sa s tebou dala do reči. Na otázku, či je v dedine mor najprv šokovane pozrela div jej oči nevypadli, no potom sa len zasmiala a vraví: "Tak to si ešte nežral chlapče. Ten náš nový kňaz je úplné poleno. V Teplici sa nám rozmohla nejaká pliaga. Isto nie mor, ľudia iba stále grcajú a a občas sa poserú. Včera ale zomrel starý Lehocký. Mal už devädesiat rokov a nikoho to vlastne ani neprekvapilo, aj tak už roky ani nevyšiel z postele. Dalo by sa povedať, že sa posral k smrti. Haha. Teda nech je mu zem ľahká. Ale to nie je všetko. To nemehlo stratilo jeho telo!" Markovi vypadla z ruky lyžica a z úst kus klobásy späť do misky s jačmennou kašou.

"Ako sa mohlo stratiť telo?" Opýtal sa prekvapene.

"No jeden deň ho uložili do márnice a na druhý deň už bolo fuč. Lehockého ženy zúria. Také fúrie, to by som nechcela mať na krku. Ten kňaz skončí v hrobe miesto ich starého! Dáš si ešte klobásu srdiečko?"
----------------------------------------
S pliagou v Teplici, časti mesta južne od kostola, sa to počas týždňa zhoršilo. Niekoľko starých ľudí je pripútaných na lôžko, mladí bojujú s pliagou ale vyzerajú nedobre. Kňaz im poručil aby sa nestretávali s ľuďmi. On sám je zdravý ako buk. Zdá sa, že ho boh ochraňuje. Miestodržiteľ dokonca poslal niekoľko cisárskych vojakov aby robili poriadok a nepustili nikoho dnu i von. Vyzerá to, že sa podarilo nákazu udržať v Teplici, avšak stav miestnych sa nezlepšuje. Potrebovali by doktora.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon » 14. 4. 2021, 14:51

Markus: tvoje zoznámenie s poriadkovými zložkami bolo prekvapivo príjemné. Sú to chlapi, ktorí tu trávia už nejakú dobu a s miestnymi si príliš nerozumejú, preto ich každý brat v zbrani veľmi poteší. Hovoria lámanou maďarčinou a po slovensky takmer vôbec. Prišli z viedne.

Po poprave Nádašdyho tu ostala jedna rota dragúňov ako poriadková zložka ktorá má zabezpečiť poriadok v meste a jeho okolí dokiaľ nebude dosadený nový správca. Vraví sa, že mesto by mohlo pripadnúť Rákoczymu.

Sídlia v ruinách starého nádašdyovského kaštieľa, ktorý dávajú postupne do pucu. Požiar sa vyhol niektorým budovám a tak majú aspoň stajne a improvizované baraky. Dôstojníci zrekvírovali neďalekú kúriu z ktorej vyrobili poľné veliteľstvo. Miestodržiteľom je kapitán Goeth ktorý má pod velením 120 dragúňov, z čoho dve roty sú vždy odvelené mimo mesta kde patrolujú v okolných dedinách. Zvyšných asi 50 vojakov je v čachticiach, kde najmä strážia kaštieľ a pracujú na rekonštrukcií.

Morálka je slušná, vojaci majú dobrú stravu a príkiš sa nenadrú a hlavne neriskujú životy v bojoch s turkami. Niektorí sú veteráni z bitky svätého Gottharta, zbytok sú zelenáči, čo vojnu na vlastnej koži nezažili. Vybavenie majú pomerne moderné, každý je vybavený puškou s bajonetom, šabľou a sekerou a stará sa o svojho koňa.

Problémy v meste ich príliš nezaujímajú, sú tu na to aby udržali pozíciu. Ak tému podzemia a nádašdyovských žoldnierov nevytiahneš oni sami o tom isto hovoriť nebudú.

Urobil si si u nich ale očko, dokonca ťa predstavili svojmu poručíkovi Felixovi Leitnerovi. Ten je medzi chlapmi populárny, je to chlap z ľudu, ktorý sa na svoju pozíciu stal vďaka hrdinstvu v bitke.

Máš +1 na reakcie s dragúnmi a teoreticky by si ich mohol aj vedieť aj pár naverbovať ako žoldnierov ak bude misia v ich záujme. O tom ale budeš musieť presvedčiť poručíka.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 14934
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Markus » 25. 4. 2021, 23:40

2 sezení jeskyně bokorys.png

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 14934
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Markus » 26. 4. 2021, 00:00

3 sezení dung.png

Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 581
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od KDolecek » 5. 5. 2021, 10:45

Marko se zúčastní pohřbu a pak bude chtít vyrazit do Prešporku (to je hádám větší než Nové Město) a zařídit tam prodej věcí z Psohlavce a své turecké šavle. Nevím jestli se loot z Psohlavce dá zařadit pod Učenost Mystérií? Ta mi totiž dává i přehled o organizacích a jedincích pohybujících se na tomto poli a mohlo by tak pro mne být jednoduché najít kupce. Vlastním taky "3 klasické učebnice" v celkové hodnotě 100 grošů, které bych chtěl prodat. Pokud se někdo na cestu přidá nebo po mně bude chtít něco poslat k prodeji, tak jsem s tím ok.
Mohu se zároveň zúčastnit i pohřbu, nebo to do jednoho downtime nevtěsnám?

EDIT: Ještě než ty věci prodáme, tak si chci pořídit nákresy psohlavce, jeho výzbroje a zaznamenat všechny runy, nápisy, zdobení a podobně.

EDIT2: Chtěl bych taky pomalu začít něco platit v hostinci, než vyprchá všechna dobrá vůle, kterou vůči mně mají. Vidím, že izba má stát 15 grošů na měsíc v plné ceně? Jak jídlo?

Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 4100
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Západné mokrade] – Zápisy a záznamy z downtimu

Příspěvek od Antharon » 6. 5. 2021, 18:12

Pohreb a predaj je bez akcie ale iba v meste kde sa momentalne zdrzujes. Do noveho mesta by som ta kludne pustil, to je hned vedla, Pressburg je uz kusok viac od ruky to by som asi nekombinoval.

Znalost mysterii sa da urcite pouzit (ostatne preto som spomenul teba pri citani tych napisov. Ak by si chcel poznat sumersky jazyk, tak si ho mozes napisat medzi tymi svojimi jazykmi, a uz by si si ich mohol vybrat :D )

Co sa tyka predaja a hladania. Sablu predas za 350gr. ako som povedal ale neviem si to staci na zazehnanie pripadneho prekliatia :D. Ak tam nejake bolo...

Co sa tyka brnenia, tak jeho cena je len priblizny odhad a moze extremne kolisat. Hod si teda 2d6 a povedz mi vysledok a ja ti poviem kolko grosov ste zan ziskali. Mozno by si za to mal najat nejakych zoldakov co ta odprevadia domov aby ta niekto neokradol.

Nakupcom artefaktov bude presporska Historicka spolocnost, ktoru tvoj pribeh velmi zaujal a pobavil. Predstava ze Zuzu sa objavi po 5000 rokoch niekde v karpatoch je celkom smiesna. No ked drzia bronzove brnenie v skvelom stave, vidno, ze nimi cukaju pochybnosti. Viaceri sa ta nenapadne pytaju kto ti ho predal.

Co sa tyka knih, mozes ich hned predat za 30gr. alebo si zalozit kniznicu (viz. Pravidla pre ucenca), ktora ti bude pomahat v roznych vedomostnych hodoch a vyzkume. Nemusis ju nosit so sebou samozrejme, mozes ju mat doma (ani sa to ostatne neodporuca), alebo si mozes najst miesto lektora a pomocou knih zarabat (aj tak chodite do podzemia iba raz do tyzdna). A mozno by si chcel za byvanie platit vyucovanim krcmarovej dcery Betky a spojil prijemne s uzitocnym!
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Odpovědět

Zpět na „[Divné Hornouhorsko] Západné mokrade“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host