[Západné mokrade] – Kampaň v Divném Uhorsku

Soukromá sekce pro organizaci místní kampaně v Divném Uhorsku.

Moderátor: Antharon

Odpovědět
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od smrq »

KDolecek píše: 28. 3. 2021, 14:00
smrq píše: 28. 3. 2021, 13:57 Doufam, ze budete natacet, rad bych se na to podival.
Nechceš si s námi raději aslespoň příležitostně zahrát?
Tak vy to mate jiz rozjete, ne? Nejake sezeni probehlo, pokud jsem spravne cetl. Ale lakalo by me to, ne ze ne.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od KDolecek »

smrq píše: 28. 3. 2021, 14:04 Tak vy to mate jiz rozjete, ne? Nejake sezeni probehlo, pokud jsem spravne cetl. Ale lakalo by me to, ne ze ne.
První máme zítra, ale i kdyby se ti to nehodilo, tak se lze zapojit v průběhu, jednotlivá sezení by měla být oddělené výpravy, takže není problém, když se tvá postava objeví jen občas.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od boubaque »

Dneska nestíhám dřív než 18:30 (a i to je spíš s otazníkem, jistota je 19:00), tak že byste třeba začali beze a já se připojil o chvíli později?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon »

Takze update z posledneho sedenia:

Postavy zachranili hostinskeho dceru, ten ich za to bude nejaku dobu zadarmo ubytovat a krmit. Stretli skupinu vlkov, ktorych zahnali. Nasli jaskynu a v nej podivne slepe tvory. Zda sa ze by mohli byt do urcitej miery inteligentne. Viac mozno v zapise (hrka mescom expov)

100xp za zostup do cachtickej jaskyne. Kazdy

20xp/5 za zabitie dvoch vlkov (ten s jednym zivotom to nerozdychal), teda 4xp kazdy.

15xp/5 za diplomaticke riesenie konfliktu s priserkami v podzemi, teda 3xp kazdy

2x cesta k jaskyni (3km) a spat - 12xp kazdy

Roleplay: markus 50xp, selhan, bubak, stravas, karel 25xp

Karel: 25xp za vytvorenie meetsovej miestnosti

Spolu:
144xp pre selhana, bubaka a stravasa
169xp pre markusa a karla
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon »

Navrhoval by som downtime takto: kedze vypravy su pomerne kratke a postavy potrebuju skor cas na zotavenie, kazda postava, ci uz bola alebo nebola na vyprave si musi zaplatit (pokial zrovna nemaju hostinskeho, ktory sa o nich stara) vydavky pre dany tyzden (podla velkosti obce kde byva). Hodnotu skusim nejak rozumne vycislit tento tyzden je to pre vsetkych aj tak zadarmo.

Potom kazda postava, aj tie co boli na vyprave moze urobit downtime akciu, niektore su zadarmo, niektore potrebuju nejaky vstupny kapital, niektore su rizikove. Vo vsetkych pripadoch sa hrac vzdava kontroly nad postavou:
  • Odpocivat (liecenie)
  • Vyhladat odbornika (lekara, zbrojara, alchymistu...)
  • Hyrit (premena penazi na xp)
  • Túlať sa (nahodna udalost)
  • Hladat/kontaktovat magicku spolocnost alebo patrona
  • Nadvazovat znamosti s miestnymi/dvorit sa
  • Vyhladat/najat zoldnierov, pobocnikov, sluzobnictvo
  • Kupovat/stavat/predavat nehnutelnosti
  • Trenovat
  • Robit vyzkum
  • Nieco ine...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon »

Nasledujuca hra 6.4. v utorok, 19:00
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon »

Markus píše: 29. 3. 2021, 18:39 Koupil jsem si holení a najednou jsem chuďas!
Takze nasledujuca hra uz bude bez kniru! :eyecrazy:
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Markus »

Nikolivěk. Pořádný knír vynikne jen na hladce oholené tváři!
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Selhan »

Ok, uspávadlo tedy koupím - kolik bude stát? Zjistil jsem, že jsem tu hodnotu peněz bral špatně - zlaťák není zas tak moc, a pár stříbrných už vůbec ne. To asi popravdě, jestli můžu, ještě udělám drobný ret-con a rozdělím ten nález trochu jinak - 20 stříbrných každému, a 13 zbylo "na výlohy".
Což znamená, že na pohřbu budu šetřit - prostě ten nejlevnější, který je ještě řádný a křesťanský - a že na najímání žoldnéřů asi jen tak nedojde.
Asi tedy zůstanu u něčeho levnějšího. Mohl bych třeba ve vsi pátrat po zajímavých informacích o podzemí? Nevím, jestli je to spíš navazování vztahů, výzkum, nebo možná i toulání, ale asi něco v tom stylu by se hodilo. Dřevorubci mě momentálně tolik nezajímají, a mrtvý chlápek sice jo, ale že bych celý týden jen pátral, kdo o byl, to zase ne - oproti podsvětí to beru jako vedlejší záležitost.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Antharon »

Čo sa týka verbovania, tak keďže nemáte vlastnú nehnuteľnosť, kde by ste ich mohli živiť a ubytovať, prichádza do úvahy iba bežná forma žoldu. Ľudia, ktorí sa dajú najať sa dajú nájsť v tabuľke vybavenia na konci sekcie 3, Tvorba postavy (link je tu v prvom prispevku).

Cena žoldnierov sa pohybuje od 100 grošov mesačne (v prípade zelenáčov) + 1/10 bežného podielu z korysti, ktorý by dostala postava. V prípade plného žoldu sú žoldnieri celý mesiac k dispozícií a vxbavenie, jedlo a ubytovanie si hradia sami. V prípade prebendy za to zodpovedá zamestnávateľ.

Jedy tam však nemáme a preto budeme musieť trocha improvizovať. V podstate ti viem ponúknuť dva typy vhodných jedov.

Prvý z nich je skutočný profesionálny jed. Ten by stál asi 150gr. Jedná sa o malú ampulku s nahnedlou čírou tekutinou a je to v podstate plusmínus nejaký opiát vyrobený z makovíc. Lekári ho používajú pred operáciami a je pomerne bezpečný. Nemá výrazný zápach ani chuť. Prejaví sa po požití za pár minút a tvor behom pár sekúnd zaspí

Druhá, ekonomická, varianta je jed na krysy, dávka stojí možno 10 grošov. Ten vyzerá ako ružový prášok so sladkou chuťou, a nevýrazným čpavkovým zápachom. Chlapík, ktorý ti ho ponúka vraví, že kľúčové je dávkovanie. Táto dávka by mala bez problémov zabiť zviera do 25kg. Pri väčšom tvorovi šanca, že umrie klesá, tvor nad 50kg by mal prežiť určite. Rýchlosť pôsobenia je pomerne individuálna, ale je to zhruba do hodiny.

V prípade pohrebu, ako som povedal môžeš zúčastneným rozdeliť expy ako chceš. Kňaz tvrdí, že by bolo dobré zistiť ako sa volá žena ktorú pochovávate a možno aj kto ju mohol zavraždiť (expy...).

V prípade downtimu ak sa nechceš nutne zamerať na niečo konkrétne, môžeme to dať ako túlanie, hoď si na záchranu proti prirodzeným hrozbám a ja ti niečo vymyslím.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od boubaque »

Zsófia přispěje na pohřeb, zvlášť když Hyacint rozdělil poklad. Dá max. 10 gr., ale ne víc než Hyacint. Pokud by šlo o nějaké vyšetřování totožnosti, není úplně proti, ale nebude na tom trávit většinu týdne.

Během týdne totiž bude obcházet kostely a kláštery v okolí, usilovně se modlit a hledat podporu svatých. Už jen z toho, co viděla, je jí jasné, že tady bude víc a horších abominací než jen slepí "Angličani" s velkýma ušima. A k tomu je potřeba nadpřirozený ochránce. (Žofie chce vyhledat patrona mezi křesťanskými svatými.)

EDIT: Mohl bych přispět i na opiát, ale bojím se, že 150 gr. dohromady nedáme, ani kdyby se složili všichni.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Selhan »

No, do toho jedu na krysy se mi nechce, vlastně vůbec nevíme, kolik kilo tak můžou mít, a ještě tam mají dítě - a na opiát nemáme. Takže tohle prozatím asi padá. Ale mám teda dotaz: pátrání po totožnosti zavražděné mi zabere celý downtime? Nebo se k tomu mohu ještě toulat? A jestli se to vylučuje, nechcete si teda někdo zadetektivovat? Třeba Marco?
S tím pohřbem mi prosím vážně jen řekni, kolik je minimum, aby ji zakopali. Mám ani ne 30 grošů a spíš si je chci nechat na jiné věci. Jde mi spíš o to udělat si ve vsi dobrou pověst, než o expy...

A taky apeluji Marcuse a Karla - máte poslední den na downtime! Je tam třeba možnost "dvořit se", Ovidie! :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Markus »

Já se omlouvám, nemám moc kapacitu se připravovat a můj včerejší čas padl na přípravu pravidel pro dnešní WFRP. Pokud nebudu hrát downtime, tak prostě předpokládejme, že přicmrndávám.

Mimochodem, Selhane, nejsi na zítřek přihlášenýk Bifimu na WFRP?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Selhan »

Ale do prdele... No jsem, no. Měl jsem za to, že Pohřeb je ve středu. Omlouvám se, tu změnu warhammeru jsem nějak nepodchytil :/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Divné Hornouhorsko] Západné mokrade

Příspěvek od Markus »

Nechceš se zeptat, jestli si to s tebou někdo neprohodí?
Odpovědět

Zpět na „[Divné Hornouhorsko] Západné mokrade“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti