[Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Ročník RPG Kuchyně 2021 je speciální – místo aby se soutěžilo v tvorbě libovolných her, soutěží se v tvorbě adaptací Dračího doupěte do už existujících systémů!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od MarkyParky »

Výsledné pořadí
1. místo Dračí doupě - Cthulu Dark / Arten_CZ 8,33 bodu
* Provedení obecného Základu: 2,5 bodu
* Zapracování Ingrediencí – svatých krav: 2,83 bodu
* Ucelenost a výsledný pocit ze Hry: 3 body
* Odezva: 0 bodů


2. místo Dračí Omega - Omega / Jerson 8,21 bodu
* Provedení obecného Základu: 2,33 bodu
* Zapracování Ingrediencí – svatých krav: 2,38 bodu
* Ucelenost a výsledný pocit ze Hry: 3 body
* Odezva: 0,5 bodu


3. místo Dračák Zrychleně - FATE Accelerated / lomax00 7,77 bodu
* Provedení obecného Základu: 2,67 bodu
* Zapracování Ingrediencí – svatých krav: 2,1 bodu
* Ucelenost a výsledný pocit ze Hry: 2 body
* Odezva: 1 bod


4. místo Lady BlackSwan - Lady Blackbird / crowen 7,67 bodu
* Provedení obecného Základu: 2,67 bodu
* Zapracování Ingrediencí – svatých krav: 2,5 bodu
* Ucelenost a výsledný pocit ze Hry: 2 body
* Odezva: 0,5 bodu


5. místo Hlas Zlatého draka - Bliss Stage / lyco 6,25 bodu
* Provedení obecného Základu: 2,17 bodu
* Zapracování Ingrediencí – svatých krav: 2,08 bodu
* Ucelenost a výsledný pocit ze Hry: 1,5 body
* Odezva: 0,5 bodu


6. místo Dungeonfarer - Skyfarer / Tyrael 6,17 bodu
* Provedení obecného Základu: 2,17 bodu
* Zapracování Ingrediencí – svatých krav: 2 bodu
* Ucelenost a výsledný pocit ze Hry: 1,5 body
* Odezva: 0,5 bodu


Gratuluju vítězi a všem ostatním děkuji za účast a vynaloženou snahu.

V následujících postech se ještě pokusím sepsat něco o tom, jak jsem hodnotil a k jednotlivým hrám pak dát individuální zpětnou vazbu.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 25. 2. 2021, 15:46, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od MarkyParky »

Hned v úvodu povídání o hodnocení bych měl asi objasnit, jak jsem k jednotlivým číslům došel.

Původně jsem měl úmysl mít celočíselné hodnocení a prostě rozdávat v každé kategorii 1-3 body, podle toho zda bude či nebude naplněno jedno ze tří kritérií, co jsem dal.

Jakmile se mi ale sešly výsledky, zjistil jsem dvě věci:
> až na výjimky jste všichni všude dotyčná kritéria naplnili a tím pádem jsem se od hodnocení (ANO/NE) potřeboval posunout k hodnocení "jak dobře". Bez toho měly všechny hry 8 nebo 9 bodů a o pořadí nešlo rozhodnout.
> a zároveň jsem si všiml, že v jednotlivých podkategoriích jsou vaše výkony poměrně nevyvážené - často se stávalo, že dvě až tři indicie byly zapracovány velmi koncepčně a čistě, a pak z toho další trčela nesystematicky provedená. Nebo že jste pro část schopností postav dodali skvělé propracovaní, aby jiná část byla zcela odpálkována. A tak dále, a tak dále.

Proto jsem chvíli hledal a nakonec zvolil následující metodiku hodnocení:

Hodnocené kategorie jsem rozdělil do podkategorií
> Základ jsem rozdělil na Znázornění postavy, Vyhodocování a Převod herních prvků (hodnoceny vždy všechny tři)
> Svaté krávy jsem rozdělil na jednotlivé Ingredienc (a u každého se započítávaly jen ty ingredience, které použil)
> a nakonec Ucelenost a dojem zůstalo nerozděleno.

Každá z těchto podkategoriií byla mnou následně hodnocena ve třech kritériích (Čistota zpracování, Rozsah a rozmanitost, Přístupnost a hratelnost) a v rámci těchto kategorií hodnocena na škále:
> 0 bodu - nefunguje / úplně chybí / nehratelné, nepochopitelné
> 0,5 bodu - funguje, ale občas vybočuje z koncepce / je přítomné částečně, jen naznačeno, trochu chybí / je obtížně pochopitelné či hratelné
> 1 bod - čistý design / kompletní zpracování nebo dobré obecné vymezení / snadno hratelné, pochopitelné

Hodnotu tří kritérií pro celou kategorii jsem pak získal jako aritmetický průměr odpovídajících dílčích hodnocení.
A celkový výsledek kategorie je pak součtem všech tří kritérií.

Bonusový bod jsem pak bez dalšího přidělil obdobně:
> 0 bodu: Nikdo nereagoval
> 0,5 bodu: Pár pochvalných reakcí či ojedinělý zájem zahrát si.
> 1 bod: Pochvalné reakce i zájem zahrát si zároveň
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od Selhan »

Gratuluji vítězi, ale i všem zúčestněným!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od York »

Nevidím v seznamu Crowena.

edit: Aha, hru mu vyninjoval Lomax ;-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od Jerson »

Marky, až budeš psát k jednotlivým hrám podrobnější rozbor, můžeš do něj zahrnout i ukázkové dobrodružství k Dračí Omeze, které jsem dopsal další den? Ne kvůli bodování, spíše mě zajímá přístupnost.
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od Arten_CZ »

Děkuju, Marky, za perfektní organizaci a vedení Kuchyně a všem ostatním, že jste se účastnili.
Slovy klasiků po rozhodnutí ústavního soudu: "Rozsudek respektuji, ale počkám si na zdůvodnění" :-D

K průběhu soutěže za sebe musím říct, že to byla pořádná výzva. Od vyhlášení jsem měl v hlavě koncept, ale pak jsem lehnul s nemocí a k vlastnímu psaní jsem byl schopen se dostat až v neděli, cca 18-23. Proto je formát bohužel takový, jaký je :( Byl jsem rád, že jsem stihl napsat alespoň něco, natož řešit stylizaci, příklady nebo formátování :( Možná mě to i zachránilo, protože tyto schopnosti vlastně ani nemám :-D

V samostatné sekci pro hru ještě dopíšu nějaká doplnění a východiska k tvorbě, tak pokud se chcete podívat, jste vítání :-)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od MarkyParky »

Opravil jsem toho Crowena. Omlouvám se, to byla copy-paste chyba.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od crowen »

Vdaka za super rychle vysledky!
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od Pepa »

Posílám velkou gratulaci vítězi :clap: :clap: :clap: a vlastně všem soutěžícím :clap:

Také velmi děkuji Markymu za organizaci a za rychlé výsledky :-)

Na soutěžní příspěvky se určitě podívám, nicméně jelikož ze všech systémů znám pouze FAE, tak nevím, jestli k nim dokáži něco víc říct :think: Uvidíme...

Kažopádně rád bych si o tom popovídal (a tedy i nějak víc prošel) při nějakém online hraní :wink:
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od MarkyParky »

Omlouvám se ... jak teď sepisuju detailní hodnocení k jedné hře, tak jsem si všiml, že jsem v jednom bodě byl k Cthulu Dark benevoletnější, než k Omeze, Blissu a Sunfahrerovi.

Musím Artenovi srazit 0,17 bodu, abych byl spravedlivý. Výsledné pořadí se nemění.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od boubaque »

Gratuluju všem (vítězům) a velké díky Markymu za zorganizování i promptní ohodnocení. Jsem rád, že jste Kuchyni, byť v pozměněné podobě, oživili :)

Já jsem měl Wushu trochu rozmyšlené, ale chyběly mi bohužel dvě hodiny při plném vědomí, abych to sepsal aspoň do podoby konceptu. Třeba to ještě sepíšu jako bonus s několika(tý)denním zpoždením :P
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od lyco »

Koukám, že kvalita byla celkem vyrovnaná: nejlepší hra je jen o třetinu lepší než nejhorší ;-)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od Selhan »

Přijde mi popravdě trochu ostré mluvit o "nejhorší hře", když jde jen o to, že nezpracovala tolik svatých krav :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od lyco »

Selhan píše: 25. 2. 2021, 19:21 Přijde mi popravdě trochu ostré mluvit o "nejhorší hře", když jde jen o to, že nezpracovala tolik svatých krav :D
"Nejhorší" je jen v tom smyslu, že získala nejmíň bodů; protože se hodnotí čísly, čísla jde uspořádat a her je konečný počet, aspoň jedna musí být nejhorší :)

Zatím jsem se nedostal k prostudování Omegy ani Cthulhu Dark[*][**], ale minimálně Dungeonfarera bych si klidně jako one-shot zahrál, je to sympaticky jednoduché.

[*] A vůbec, jak to že se to nejmenuje Cthulhu Drak? To je úplně promarněná příležitost :-D
[**] Původně jsem chtěl všem soutěžícím ještě před koncem Kuchyně napsat zpětnou vazbu, ale nakonec mi chyběly síly, a nějak se tenhle stav protáhl až do teď :-(
Uživatelský avatar
Tyrael
Příspěvky: 85
Registrován: 26. 4. 2011, 23:10
Bydliště: Praha, tam co Lyco

Re: [Dračí kuchyně 2021] VÝSLEDKY

Příspěvek od Tyrael »

Selhan píše: 25. 2. 2021, 19:21 Přijde mi popravdě trochu ostré mluvit o "nejhorší hře", když jde jen o to, že nezpracovala tolik svatých krav :D
Je to tak jak říkáš. Upřímně jsem nijak moc netvořil zaměřen na vítězství, spíš mě zajímalo, jestli z indie RPG systému Skyfarer, který vznikl jako PR boost pro počítačový Sunless Skies (vřele doporučuju) vyklepu fajn hratelné RPG se kterým by mohla být sranda. Sakrální sudokopytníci - jak je Lyco nazval pro mě byly spíš "fajn bonus když se vejdou" ale nijak jsem na nich netrval. Ve výsledku jsem spokojenej jak s Dungeonfarerem tak s hodnocením a myslím si, že letošní Kuchyně byla velmi povedená. Vítězi gratuluju, Markymu děkuju za zorganizování a jsem zvědavej, jestli se některý ze systému doopravdy vyzkouší naostro ;)
TV Tropes ruined/enhanced my life.
Odpovědět

Zpět na „Dračí kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti