[Dračí kuchyně 2021] Hraní

Ročník RPG Kuchyně 2021 je speciální – místo aby se soutěžilo v tvorbě libovolných her, soutěží se v tvorbě adaptací Dračího doupěte do už existujících systémů!
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

[Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Selhan »

Takže, máme soutěžící příspěvky, a zatímco Marky hodnotí, je na čase, abych se pustil do slíbené organizace actual playe, jak říkají cool kids. Musím říct, že jste mi to teda moc neulehčili, protože si vážně lámu hlavu, jak to všechno spojit dohromady.

Máme nakonec sedm soutěžních her - kdybychom každé dali půl hodiny, tak to asi stihneme za jeden večer, ale přijde mi to málo - zvlášť, když bych asi chtěl nechat tvoření postavy v rámci toho samotného vysílání. Navrhoval bych každé dát hodinu a udělat tak dvě sezení. Samozřejmě, hodina taky není zas tak moc, a bohužel se tam asi spousta věcí neprojeví, ale tohle nemá ambice být nějaký podrobný playtest - je to jen zábava, protože hry se mají hrát, a protože se na to třeba někdo podívá a co ho zaujme si pak sám vyzkouší.

Pak je tady otázka, co vlastně hrát. Chtěl bych popravdě nějaký předpřipravený modul, už tak bude náročné střídat ty pravidla, asi se mi u toho nechce ještě improvizovat, ale, nu rád bych poprosil, jestli někdo nemáte nějaký nápad. Nabízí se něco dračákovského, ale chci něco opravdu dobrého, ne Bílý hrad, a to mě nic nenapadá. Případně by taky bylo super vzít něco z místní, fórové tvorby, jenže si zase nevzpomínám, že by tady bylo nějaké krátké dobrodružství?

A nakonec je třeba vybrat termín. Kdo byste tedy se mnou do experimentu byli ochotni jít jako hráči, poprosím - zaznačte se tady do dudla: https://dudle.inf.tu-dresden.de/RPGFDraciKuchne21/
Chtěl bych ale podotknout, že zrovna v tomhle případě by podle mě mohlo být fajn jít i jen "kibicovat", například budu určitě velmi rád, když se přijdou mrknout jednotliví autoři, jak se nám nám bude dařit. Zkusím vymyslet i nějaké zapojení publika - nebude to teda žádné rodeo, hlavně se budu snažit vůbec odvést tu hru tak, aby se to celé nerozsypalo, ale určitě bych třeba bral udělat nakonec i nějakou širší diskuzi, kde si sdělíme dojmy.

Edit: Nevšiml jsem si, že Vaarsuvis bohužel asi nestihl nahrát svůj Dračí dráp. Popravě, klidně ho doehraju, jestli je aspoň něco hotové, i když soutěžit nebude - ale úvaha o čase platí pro šest her asi beze změny.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Jerson »

V šest hodin asi nebudu mít moc příležitostí kibicovat u všeho, nicméně alespoň hodinu bych si chtěl najít, abych viděl Dračí Omegu v chodu a mohl případně něco říct. Na zbytek se kdyžtak podívám že záznamu.
Uživatelský avatar
Tyrael
Příspěvky: 85
Registrován: 26. 4. 2011, 23:10
Bydliště: Praha, tam co Lyco

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Tyrael »

Za mě supr, rád se zúčastním jako hráč, ale mám pár poznámek:

- Lycův Bliss Stage Meta-dračák asi není ten typ hry, na který půjde přepnout v půli hry. Hrajete dobrodružství a najednou v půlce jste školáci hrající dobrodružství v post-apo Dračáku přivázaní ke Kolíbkám z kůže a kostí monster - by byl hodně "huehueh" moment
- minimálně v jedné verzi bych si chtěl zahrát hraničářova psa, nebo Kouzelníkova familiára. Dungeonfarer to určitě pravidlově zvládne, ale netuším které další systémy to unesou :P Pokud nepůjde, tak to taky přežiju.
- než se ti upíšu krví tak chci info o tom, jak to plánuješ streamovat. S mým hlasem válejícím se náhodně na netu nemám problém - podle toho mě nikdo nepozná, ale jinak si na svém soukromí dávám záležet, takže pokud bys mě tam chtěl povinně s kamerou, tak jsem out.
- souhlasím s Jersonem že začínat v šest je dost (možná až zbytečně) brzo. Pokud máš 3-4 hodiny na hru, tak i když začneš před osmou, tak se to dá stihnout před půlnocí.
Naposledy upravil(a) Tyrael dne 22. 2. 2021, 21:34, celkem upraveno 1 x.
TV Tropes ruined/enhanced my life.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Markus »

Selhan píše: 22. 2. 2021, 20:37 jenže si zase nevzpomínám, že by tady bylo nějaké krátké
Skřetí jeskyně.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Selhan »

Tyrael:
No, prvně: Chtěl bych to určitě s kamerou. Bohužel, promiň, ale opravdu nerad hraji jen s hlasem, mám s tím špatné zkušenosti a dost mi chybí, když hráče nevidím.
Ale i tak se vyjádřím ke zbytku: Bliss Stage bude asi opravdu dost divný moment - střih, ve kterém se najednou ukáže, že je to celé meta hra. Nechci sice jít jen prvoplánově po šoku, ale na druhou stranu mi přijde, že se stejně nedá vyhnout tomu, aby to bylo ujeté, tak proč si s tím nedopřát trochu zábavy.
Momentálně mám pracovní představu, že bychom začli s Lady Blackswan, protože ta má už daný začátek, a pak bych na to nějak zkusil naroubovat nějaké dobrodružství, a Bliss Stage bych nechal někde dále na nějakou vygradovanou situaci, kdy postavy "zachrání deus ex anima". Takhle by to podle mě snad mohlo fungovat.
Na druhou stranu, pořád je ještě možnost se na předpřipravené věci v Lady Blackswan vykašlat, protože lidi nebudou chtít hrát zrovna ty postavy, co tam jsou. Pak by se to asi dalo otočit, a začít v Bliss Stage. Ale to se mi tolik nelíbí, protože se bojím, že začínat s něčím takhle meta není dobrý nápad, to se na tom začátku strašně zasekáme.

Markus:
Hm. Hmm. Jenže, jestli tohle zase není moc krátké. Nechtělo by to přeci jen něco s vesnicí? Aby se dalo i povídat?

Jerson:
Takhle, mně je to jedno, já klidně budu hrát ve tři v noci, ale dle zkušeností ze Sirotčince chce většina hráčů končit po desáté. A radši bych si tam nechal rezervu právě na nějakou debatu na konci. Ale můžeme to ještě posunout, jestli předpokládám chybně, nebráním se tomu.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Tyrael
Příspěvky: 85
Registrován: 26. 4. 2011, 23:10
Bydliště: Praha, tam co Lyco

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Tyrael »

Selhan píše: 22. 2. 2021, 21:33 Tyrael:
No, prvně: Chtěl bych to určitě s kamerou. Bohužel, promiň, ale opravdu nerad hraji jen s hlasem, mám s tím špatné zkušenosti a dost mi chybí, když hráče nevidím.
Fér, seš zcela v právu určit si pravidla, takže no problem, no drama - rád budu jen kibicovat jako publikum v chatu vašeho streamu :P
TV Tropes ruined/enhanced my life.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Jerson »

Tyrael píše: 22. 2. 2021, 20:58 - minimálně v jedné verzi bych si chtěl zahrát hraničářova psa, nebo Kouzelníkova familiára. Dungeonfarer to určitě pravidlově zvládne, ale netuším které další systémy to unesou :P Pokud nepůjde, tak to taky přežiju.
Dračí Omega to určitě zvládne. Jak zvíře, tak familiára.
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 181
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od lomax00 »

Pokud to půjde, taky se rád podívám, jak to dopadlo.

Zvíře či familiar by také neměl být problém.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Pepa »

Já jsem se Kuchyně sice neúčastnil (měl poslední dobou všeho nad hlavu), ale hraní mě zajímá. Osobně nevím, jestli tři hry za jeden večer nejsou trochu ambiciózní. Nebylo by dobré, aby každá hra měla pro sebe jeden večer? Ano, "potáhne" se to přes osm víkendů, ale na stranu druhou: přece není kam spěchat...? :think:

Osobně bych si nejraději vyzkoušel Dračí Omegu, ale rád vyzkouším i další hry. :-)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Selhan »

Inu, jestli chceš zorganizovat hraní šesti víkendů, tak do toho, já ti dokonce klidně i "uhnu", ale sám na to prostor mít určitě nebudu.

Taky bych asi měl říct, že očekávám, že to hraní bude tak trochu závazek vyzkoušet v dobré víře soutěžní příspěvky, ne hlavně si zahrát, co nás baví. Já samozřejmě doufám, že to bude zábava, ale berte to spíš jako degustaci než jako hostinu. Familiára určitě můžeme zkusit vymyslet, ale jestli to bude tu hru příliš rozbíjet, tak ho tam na sílu cpát nebudu, protože o to v soutěžním zadání nešlo. To bych pak radši třeba uspořádal ještě jedno sezení, třeba s nějakým asterionským modulem, kde se "vyblbneme".
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Sparkle »

Stále platí moje nabídka na o něco delší playtest některé z kuchyňovek (1 až 2 sezení).
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Pepa »

Já jsem myslel (ale je to tedy spíš asi přání), že každý autor uspořádá vlastní "showcase" svého systému. Protože přece RPG Fórum streamuje :D (Nebo ne? :think:)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Selhan »

Vzhledem k tomu, že se i na tohle prozatím přihlásil pouze KDolecek, je to asi celkem bezpředmětné, a asi nebude nic :/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Pepa »

Jak nebude nic? Jersone? :-)=
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hraní

Příspěvek od Jerson »

Ano?
Odpovědět

Zpět na „Dračí kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host