[Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Ročník RPG Kuchyně 2021 je speciální – místo aby se soutěžilo v tvorbě libovolných her, soutěží se v tvorbě adaptací Dračího doupěte do už existujících systémů!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

[Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Jerson »

Dračí Omega (verze 1.00)

Komentovat můžete zde, chyby a návrhy můžete značit přímo do textu.

Ještě to není hotové, bude ještě úvodní dobrodružství a možná, možná i bestiář.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od eerieBaatezu »

Gnóm je přece zemní elementál a ne hráčská rasa. Tohle není DnD! :P

Nějak nechápu, proč pravidla akcentují, jestli někomu vadí jiná rasa nebo ne. Co to má společnýho s Dračákem?
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Jerson »

Nechuť k jiné rase (konkrétně mezi elfy a trpaslíky) je tradice Dračáku od roku 1991. To že doposud nebyla podchycená pravidlově považuju za nedbalost, kterou jsem se rozhodl napravit tímto dobrovolným pravidlem.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo, elfové proti trpaslíkům je trope z Tolkiena, to ale neznamená, že obecná mezirasová nesnášenlivost je nějakej základní kámen Dračáku. Nebo jsme to u nás zase hráli blbě? $lol$

Máš 4 strany pravidel a ze všech možných věcí tam narveš tohle?
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od York »

Nečetl jsem to úplně slovo od slova, ale nechybí tam náhodou návod, jak se to vlastně hraje? Nebo k tomu je zapotřeba nastudovat ještě celou Omegu?
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Log 1=0 »

York píše: 9. 2. 2021, 18:53 Nečetl jsem to úplně slovo od slova, ale nechybí tam náhodou návod, jak se to vlastně hraje? Nebo k tomu je zapotřeba nastudovat ještě celou Omegu?
Tak že čtenář zná původní systém je předpoklad uvedený v propozicích.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Jerson »

Marky psal, že to má být aplikace, nikoliv pravidla. Hraje se to jako Omega nebo jako Omega Junior.

Eerie, pokud se ti rasismus nelíbí, nic ti nebrání v jeho ignorování. Je to přeci Dračák. Dokonce je to pravidlo i napsané tak, aby šlo ignorovat, prostě všichni řeknou, že mají ke všem rasám neutrální vztah a je vymalováno.

Jinak ještě dopíšu ukázku hry na Jarikově dobrodružtví, jen si ho musím znovu přečíst.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od York »

Aha. V tom případě k tomu můžu říct jen to, že gnómové, půlelfové a rasismus v Dračím doupěti nejsou.

edit: Aneb slovy klasika: Nemám rád gnómy, půlelfy a rasisty ;-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Jerson »

Nejsou. Pokud by proti nim bylo víc hlasů a případně mi měly nějak snižovat hodnocení, tak vymazat je je otázkou pěti úkonů.

Nicméně jsou lidé, kteří nemají rádi kudůky a raději si do Dračáku zavedli gnómy z Warcraftu, jsou lidé, kteří si do něj zavedli půlelfy, tak proč je tam nedat.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od eerieBaatezu »

Protože děláš Dračák v jiném systému a ne DrDnD hybrida?
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od York »

Jerson píše: 9. 2. 2021, 19:18Nicméně jsou lidé, kteří nemají rádi kudůky a raději si do Dračáku zavedli gnómy z Warcraftu, jsou lidé, kteří si do něj zavedli půlelfy, tak proč je tam nedat.
V tomhle případně je to jedno, ale u případný nový verze DrD bys z toho udělal oficiální obsah. Tj. zatímco v 1.X to bylo houserule ve skupinách, který o to vyloženě stály, v nový edici by se tyhle rasy vyskytovaly ve většině skupin a dost by to změnilo ráz hry.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od crowen »

Pravidla soutěže nezakazují, aby toho Systém uměl více (např. aby si postava při svém rozvoji mohla získávat i dovednosti, které by v Dračáku neměla nebo aby uměl řešit sociální konflikty mechanikou)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Selhan »

No, musím přiznat, že vést v tom vlastní hru, taky bych ten rasismus vypustil. Nesedí mi, že na to, jak mi to přijde přeci jen vážné téma, mi to přijde jako příliš plytká mechanika. Co se mi ale líbí je jak ses vypořádal s "PJ má vždycky pravdu". To používáš běžně, nebo tě to napadlo podle ingrediencí? Ono samozřejmě, použitelné je to asi jen ve specifickém stylu hry, ale je to zajímavé. Pak vysvětlení různobarevných blesků je super, zajímavý herní prvek, a alchymie mi přijde parádní, tu bych si opravdu i někam vyzobnul, ale, inu, přijde, že theurgie oproti ní dost ostrouhala. Popravdě bych se na "pokročilá povolání" osobně vykašlal úplně, ovšem když už ji tam máš, tak nestálo by za to přidat ještě nějaké pravidla pro ty astrální sféry?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Jerson »

Mám obdobu, tedy při hlasování lze svůj názor podpořit pomocí rezerv, ale nikdy jsem to nemusel použít ve hře. Tohle je silnější varianta, která mě napadla během psaní.

Asi mi to ubere body, ale nechci žádná "pokročilá" povolání, prostě kdo chce být theurg nebo sicco už na začátku tak může být.
Theurgii jako takovou rozpracuju víc, jen si už moc nepamatuju všechny schopnosti a možnosti sfér, tak budu improvizovat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Dračí Omega

Příspěvek od Jerson »

Trochu jsem pokročil, verze 1.02
Vyhodil jsem nedračákovské rasy a sepsal pravidla pro tvorbu postavy, vyhodnocení a pravidla pro základní postupy ve hře.
Ještě zbývají nějaké ukázkové nestvůry, rozepsat magii a výrobu, a pak ukázkové dobrodružství.
Odpovědět

Zpět na „Dračí kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti