[Dračí kuchyně 2021] Ingredience - Svaté krávy

Ročník RPG Kuchyně 2021 je speciální – místo aby se soutěžilo v tvorbě libovolných her, soutěží se v tvorbě adaptací Dračího doupěte do už existujících systémů!
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Dračí kuchyně 2021] Ingredience - Svaté krávy

Příspěvek od Pepa »

Já jsem nad tím také přemýšlel a vlastně jsem zjistil...

Jerson napsal Dračí Omegu, do které (pro účely soutěže) zapracoval mnoho "ingrediencí". Dobře. Jenomže teď (když už jsme mimo soutěž) mu tam ty "ingredience" překáží... :think: Takže proto mě napadá: Přepíšeš, Jersone, Dračí Omegu tak, jako kdyby žádné ingredience nikdy nebyly?

(A stejná otázka vlastně platí i pro ostatní autory a hry. Zbavíte se některých ingrediencí, když už nejsou potřeba? Chcete svoji hru dále vylepšovat/vyvíjet?)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Ingredience - Svaté krávy

Příspěvek od Jerson »

Moje další práce na Dračí Omeze je podmíněna zájmem o to, aby ji někdo hrál.
To má několik rovin.

Na podzim bych rád nabídl vedení hry v Domě dětí (snad už budou otevřené). Chci tam primárně nabídnout Projekt Omega, ale pokud by na něj nebylo dost zájemců, tak chci mít v záloze fantasy verzi Omegy, ve které můžu vycházet z dračáku.

Moje motivace zapojit se do Markyho výzvy byla napůl v tom, že jsem o nějaké fantasy Omeze přemýšlel už dřív, i v kontextu Dračího doupěte, jen jsem neměl motivaci ji udělat, protože šance, že bych ji hrál se svou skupinou byla nulová (fantasy můžou hrát jinde, a některé ani tak moc nezajímá, a scházíme se docela málo). Druhá půlka byla v příslibu, že když vyhraju, tak podle mých pravidel zkusí vést hru někdo jiný - což se občas děje, ale protože ti lidé naráží jen na málo problémů, tak se o nich dozvídám spíše náhodou a se zpožděním několika let. (Loni jsem potkal několik lidí, kteří už dvacet let hrajou CPH, protože ho jednou nebo dvakrát hráli se mnou. Neměl jsem o nich ani tušení.) Byla slušná šance, že pokud by Dračí Omegu hráli lidé zde, tak na ní dostanu poměrně obsáhlou a podrobnou zpětnou vazbu, kterou bych mohl nějak zužitkovat i v klasické Omeze, případně Omeze Junior.
To znamenalo, že jsem některé ingredience do pravidel nacpal dosti účelově kvůli zisku bodů, i když když už tam byly, snažil jsem se o jejich logické zapracování. Takže jsem "odflákl" jen barevné blesky, jejichž princip vychází z úplně jiné filosofie magie, totiž "žádné kouzlo během herního sezení se nesmí opakovat, jinak to bude nuda." Tohle by byla první ingredience, kterou bych vyhodil, i když nejspíše bych zapracoval na tom, že opakované kouzlo bude mít nižší účinek, a tedy šel bych proti svaté krávě DrD kouzlit "standardní" kouzla opakovaně.

V každém případě se Dračák ukázal proti Omeze dost složitý (což jsem věděl už od Play-by-post Prokletí Karaku), a přímý převod prvolevelové postavy z DrD do Omegy by vyžadoval tolik aspektů, kolik běžně mívá celá skupina dohromady (cca dvacet místo pěti), což už v Omeze funguje hůř. I když to odpovídá klasickému hraní Dračáku, kdy hráči řadu schopností povolání ani nepoužijou.

Takže pokud někdy budu Dračí Omegu hrát, nebo pokud ji bude hrát někdo jiný, tak bych vřele doporučil dát si do začátku maximálně tak aspekt rasy, povolání a dva další, a další přidávat až během hraní.
V současné době ji přepisovat nebudu, nemám dost volného času a chci napřed dodělat do použitelné podoby Omegu Junior, pro kterou je tak málo konkurence, jak moc jí je pro Dračí Omegu.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Ingredience - Svaté krávy

Příspěvek od crowen »

Ja na Lady Blackswan dalej pomalicky pracujem
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Ingredience - Svaté krávy

Příspěvek od Pieta »

crowen píše: 4. 3. 2021, 21:26Ja na Lady Blackswan dalej pomalicky pracujem
Hurá! (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Tyrael
Příspěvky: 85
Registrován: 26. 4. 2011, 23:10
Bydliště: Praha, tam co Lyco

Re: [Dračí kuchyně 2021] Ingredience - Svaté krávy

Příspěvek od Tyrael »

Pepa píše: 4. 3. 2021, 13:12 (A stejná otázka vlastně platí i pro ostatní autory a hry. Zbavíte se některých ingrediencí, když už nejsou potřeba? Chcete svoji hru dále vylepšovat/vyvíjet?)
Já na nedostatku ingrediencí "vyhrál" poslední místo, protože jsem byl ochotný jim věnovat jen minimum pozornosti a v současné pracovní verzi 2.1 už jsem je spokojeně smazal (spolu s mini-rantem na Dračák, který byl součástí 2.0) protože jenom překážely, místo toho, aby hře cokoliv přidávaly. Jinak na dokončení pravidel do stavu kdy s nimi budu spokojený dál pracuju a trochu přemýšlím o překladu do angličtiny, abych je mohl nasdílet na Discordu a Fóru samotného Skyfareru (a dalších her od FBG) ze kterého vycházím.
TV Tropes ruined/enhanced my life.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Dračí kuchyně 2021] Ingredience - Svaté krávy

Příspěvek od Pepa »

Tyrael: Říkáš, že jsi na to šel od konce, takže to máš teď lehčí... :-) Překlad do angličtiny a sdílení v zahraničí? To zní moc fajn! Držím palce, ať se tomu zadaří dobře $-D
Odpovědět

Zpět na „Dračí kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů