{PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Diskuze k Jersonovým projektům, především o Projektu Omega - RPG o alternativním předválečném světě roku 1939, ve kterém fungují různé technické vynálezy a okultní praktiky. Ale taky o jeho starší hře Čas pro hrdiny.

Moderátor: Jerson

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od crowen »

OK, tak potom napis, ked to bude rozdelene, a ked mozeme zacat hrat. Potrebujes na uvod odo mna este nieco?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

Už ne, teď to visí jen na mě.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

Založil jsem další dvě témata, jedno pro úkoly, druhé pro výzkumy.

Přestavuju si to tak, že se napřed v tématu o postavách domluvíte, jak byste do udělali, přičemž můžete zapojit lehký roleplaying", zkopírujete si jména lidí a do čtyř (či více) odrážek jim napíšete úkoly. Poté schválení šéfů se odešlou a provedou. Když šéfové nebudou reagovat včas, bude platit pořadí, které tam napíšete.

Uvidíme, jak to budu zvládat.

Informace o výzkumech musím dodávat postupně, za ten rok hraní je toho fakt hodně.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

Tak, máte sepsané snad všechny výzkumy, které Ahnenerbe prováděla a které přinesly nějaký výsledky, otevřené případy a zatím nezkoumané fenomény, takže se můžete vyjádřit k úkolům jednotlivých skupin a osob. Nemusí to být hned formou rozkazů, můžete to udělat podobně, jak psal Jarik, tedy návrhy, které se pak převedou do příkazů.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od PardGalen »

Dotaz k pravidlům.

Na obnovu se již nehraje? já jenom, že některé postavy byly dost vyšťavené.

Když použiji víc slotu na jeden úkol tak to bude mít nějaký význam nebo je lepší toho stihnout co nejvíc?
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

Na obnovu hrát nebudeme, nechci žádné prázdné tahy. Pokud se postavám něco stane, bude to na ně mít přímý vliv a napíšu to.

Úkoly zadávejte pomocí nejmenších částí, které dávají smysl. Tedy nemělo by dojít k tomu, že zadáš víc slotů na jeden úkol - zadej první krok nebo celkový úkol, a já napíšu, co se podařilo udělat.

Například "sestroj zařízení pro odhmotnění" stejně budu řešit jako "najdi princip odhmotnění - najdi ještě druhý princip - prozkoumej podklady - navrhni zařízení - sežeň základní součástky - sežeň speciální součástku 1 - a 2 - sestav - oživ zařízení - ... prostě série malých kroků.
V polovině z nich se dotyčný nějak zasekne, takže takže výsledný postup nebude moc rychlý a budete mít příležitost řešit nějaké vzniklé komplikace.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

Abych to upřesnil. Když postava dostane zadaný úkol, bude se ho snažit splnit. Nějakého výsledku dosáhne. Když bude mít další úkol, bude řešit ten, když bude mít volný slot, bude pokračovat v zadaném úkolu, dokud to nějak půjde. Až pokud by neměla co dělat, nebo nešlo pokračovat, tak podle svého charakteru se buď ozve, nebo zkusí něco úplně jiného, a tak. Prázdné sloty nepropadnou, a není nutné postavy úkolovat na maximum. Optimálně budou pracovat, když budou mít zadaný je jeden či dva sloty. Jde spíše o to, že rtům nebudou plně využity, a vy jako správní němečtí nadřízení budete tlačeni k tomu dodat výsledky, tedy úkolovat své podřízené co nejvíc. :-)

Každopádně zkuste nějaké úkoly navrhnout či přímo zadat. Jarik už začal, tak můžete navázat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

crowen píše:
smrq píše:
SS-Stf. Philip von Kreutzberg píše:
Pardgalen píše:
Jezus píše:
JohnJarik píše:
Zkouším zda funguje upozorňování.

Jedna věc pro začátek - nemusíte číst všechny výzkumy, které jsem vypsal, a pamatovat si podrobnosti. Pro začátek bude v pohodě stačit, když si vyberete jedno téma, kterému se chcete věnovat jako hlavnímu, a napíšete ho. Já vám. Pak shrnu, co je o tom známé, a případně která skupina se tomu věnuje.

Témata jsou tato:

Ovládání lidí pomocí Teslovy věže
Přenos vědomí
Implantáty a vylepšení lidí
Egyptská kniha mrtvých
Projekt Legie
Siréna
(Vaše vlastní téma)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od PardGalen »

Mám to rozpracované. Pokud to nepošlu dnes tak zítra ano. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od johnjarik »

Ovládání lidí pomocí Teslovy věže
Siréna
"Podprahové vysílání" (aka podprahová reklama, ale se zvuky)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

Tak ještě Crowen
-> smrq, Jezus - jak to vypadá s vámi, zapojíte se, nebo třeba až v příštím taktu?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od crowen »

OK, tak ja by som rad otvoril novy vyskum - hladanie menhirov a inych dokazov pritomnosti severskej civilizacie v Prusku. Najst dokazy aj vychodnejsie, ako v https://en.wikipedia.org/wiki/Megaliths ... Vorpommern.
Ulohy:
- najst vhodnu budovu v Slobodnom meste Danzig na zalozenie miestnej zakladne
- zacat zbierat povesti a informacie od miestnych o carovnych, magickych, zacarovanych, prekliatych miestach
- triedit a katalogizovat informacie, vyhadzovat vylozene vymysly, overovat slubne stopy
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od smrq »

Uf, tak jsem to pročetl.
A absolutně netuším, o co tady jde.
Když jsi mi psal, že po nás nebudeš chtít, abychom četli nějaké pravidla, že bude stačit se sejít na online hře, kde to bude spíš o hraní postav, asi jsem to špatně pochopil. Tady se teď píše o rozkazích a výzkumech, mám pocit, že všichni vědí, o co jde a já jsem zcela ztracený a netuším, co se po mě chce. Mám si vybrat výzkum. Ok. Vylepšování lídí mi přijde jako super téma, ve kterém by se mohl jeden nenápadný nácek lékař realizovat - rád budu testovat pár židovských pokusných objektu někde v zavřené laboratoři a snažit se vypěstovat fyzicky a mentálně silnějšího árijce (úplně se mi vybavil komiks V jako Vendeta).
Ale co s tím, Jersone? Mám pocit, že mi něco zásadního uteklo a vůbec netuším, co se ode mě očekává.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

V pohodě, jsi nový, tak nemusíš všechno vědět, do toho se dostaneš. :-)

Rozkazy se zatím nezabývej, pro začátek si vymysli jméno, a já tě do hry uvedu. Půjdeme na to postupně. Tři z hráčů už totiž se mnou hráli, z toho dva přímo Ahnenerbe, tak se do toho dostali snadno.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Příspěvek od Jerson »

Zatím jen polovina výsledků, zbytek, tedy operační skupiny, ještě musím zpracovat.
Smrq má vytvořenou postavu, takže s ním někdo můžete udělat vstupní pohovor.

Abyste byli v obraze - odpovědi jsem psal přímo pod úkoly (asi to ještě zkusím graficky rozlišit.

:clap: značí uspěšně splněný úkol
:>:o/ značí komplikace, obvykle máte naznačeno, jakým způsobem by bylo možné pokračovat a zkusit tyto komplikace překonat.

Kdybyste měli návrhy na zlepšení či zpřehlednění, tak to klidně napište, pořád hledám optimální formu (klidně i pokud mají návrh případní čtenáři).
Odpovědět

Zpět na „Projekt Omega (a CPH)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti