{PbP} Ahnenerbe - diskuse a komentáře mimo hru

Diskuze k Jersonovým projektům, především o Projektu Omega - RPG o alternativním předválečném světě roku 1939, ve kterém fungují různé technické vynálezy a okultní praktiky. Ale taky o jeho starší hře Čas pro hrdiny.

Moderátor: Jerson

Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

Pokud je předchozí text moc dlouhý na čtení, tak mi to napište :-)
A případně můžete napsat i to, jaké postavy by vás zajímaly, případně zda mám napřed víc rozepsat jednotlivé zkoumatelné výzkumy a fenomény.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

Ecthelion píše: 5. 1. 2021, 16:28 Jen nahodím, kdyby se ti to třeba hodily další nezávislé organizace, které by se mohly do situace zamíchat, tak třeba francouzská Deuxième Bureau (francouzská vláda byla tak roztříštěná a zmatená, že vlastně funguje nezávisle a nezodpovídá se nikomu), nějaká skupina v rámci technokratického hnutí, které tehdy frčelo v USA
Prošel jsem si ty organizace, díky za ně. Některé už mám evidované, ale třeba Technokratické hnutí jsem neznal, to se mi bude hodit jako další organizace.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od PardGalen »

Že bych něco oprášil? :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

Však můžeš :-) zatím to vypadá, že by mohli být čtyři, možná i pět hráčů.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od crowen »

Inac mne sa zda, ze nejaka skupinka vnutri Ahnenherbe sa tiez pokusala bojovat proti fasizmu.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od crowen »

Inac ako postavu by som si mozno zobral Simmela. Co vsetko spada pod Tajne vedy v Omege?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

crowen píše: 6. 1. 2021, 17:13 Inac ako postavu by som si mozno zobral Simmela. Co vsetko spada pod Tajne vedy v Omege?
Půl hodiny před tebou se ozval Pardgalen, u kterého jsem zjevně oživil zájem, a Simmel byl jeho postava. Takže bych ti nabídl udělat si "zástupce" Simmela, tedy někoho, kdo byl na dané místo kýmsi dosazen (můžeme spolu vymyslet kým a proč), a budeš mít odpovědnost za část projektů tak, aby se vaše pravomoci a odpovědnosti se Simmelem křížily, protože není nad to mít dva lidi na jednu pozici :-) Reálně by to vypadalo tak, že by sis vybral, kterým agentům daného oddělení chceš velet a/nebo o které projekty se chceš starat, a budete je úkolovat oba, přičemž bude čistě na vás, jestli si to nějak rozdělíte, nebo se budete střídat, nebo jeden navrhuje, druhý schvaluje. Co ty na to?

Názvy oddělení jsou takové ... orientační. Původně pod tajné vědy spadala magie, předpovídání, vyvolávání, okultismus a takové věci. Nicméně teď lidé z tohoto oddělení pracují na projektu přenosu vědomí z mrtvoly do živého člověka, snaží se znovu rozjet výzkum vykopávek v Egyptě, kde se předchozí skupuina pokoušela proniknout do podsvětí starých Egypťanů, nebo možná zkoumat nesmrtelnost, a zároveň jiná skupina zkoumala artefakty z Egyptské sekce na světové výstavě v NY.
Přenos vědomí sice probíhá pomocí technického zařízení, ale stabilizace vědomí v cílovém subjektu se teprve zkoumá, a jako možné cesty se ukázaly chemické látky a vyvolání démona do mysli cílového subjektu.

Jo, asi bych měl zmínit, že je na tobě, jak se bude stavět k paranormálním jevům celkově a k jednotlivým disciplínám konkrétně, protože můžeš preferovat nebo zamítat určitá řešení bez ohledu na jejich účinnost. (Například můžeš být proti nějakým nesmyslům s vyvoláváním démona, protože takové věci neexistují.)
Nicméně dostanete zprávy i o nových jevech, které se objevily, a to které z nich vaše oddělení bude zkoumat je ve vašich rukách, zdůvodnit se dá ledacos a cokoliv.
smrq píše: 4. 1. 2021, 16:59 Lákalo by mě to. S časem jsem na tom ale špatně a zběžně jsem si rozkliknul pravidla a je to hodně čtení. Udělej si u mě zatím malou váhavou značku. :)
A jaká postava či pozice by se ti líbila?
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od PardGalen »

Já na Simmelovi zase tak moc netrvám. Se klidně můžeme dohodnout i na něčem jiném :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

No pokud chceš Simmela přenechat Crowenovi a zahrát si někoho jiného (nějakého polního agenta?) , tak klidně můžeš.
Domluvu v tomto případě nechám na vás.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od crowen »

Ja kludne mozem hrat aj inu postavu, Simmelovho podriadeneho. Rozmyslal som nad archeologicko - okultnou vypravou do Free City of Danzig, kde by hladali dokazy obyvania Prussie a severneho Polska pradavnou arijskou rasou
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

V tom případě to bude na Pardgalenovi, jak se rozhodne, koho bude hrát.
Pokud jde o výzkumy, tak jsou věci, o kterých nevím vůbec nic, takže se u nich nechávám vést hráči :-)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od PardGalen »

Pokračoval bych se Simmelem pokud to půjde, ale nevím jak velké změny v tom plánuješ. On není zrovna moc postava, která by se mohla setkat s agenty Omegy. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

Dobře, takže Crowena nechám vytvořit si nějakého jiného zástupce velitele / poradce.
Je pro mě o něco snažší, když se s agenty Omegy setkají NPC, kterým vaše postavy dávají rozkazy, než když se s nimi setkají přímo vaše postavy, za které bych pak musel hrát já, protože z toho bych měl pocit, že nehraju postavu tak, jak by jí hrál "její" hráč.

Změny chci udělat takové, že nebudete zadávat žádné úkoly a požadavky svým nadřízeným, každý zkušený agent bude mít čtyři "sloty" na úkoly / otázky v jednom taktu (pět se občas ukázalo až moc), a každý z hráčů by měl v ideálním případě řídit jednu "synchronní" skupinu (dva agenty), kteří se můžou dostat do přímého kontaktu s aktivními hráči Omegy (tedy jednu skupinu v USA), a druhou "Asynchronní" skupinu v zázemí (v Německu) nebo na jiném místě, která může pracovat víceméně nerušeně a volným tempem, a hlavně která může fungovat i ve chvíli, kdy "synchronní" skupina v USA nemůže hrát kvůli čekání na synchronizaci se skupinou živých hráčů.
A pokud někdo bude hrát přímo výkonného agenta, tak bude řídit svůj tým, a zároveň zadávat požadavky na nějaký tým v zázemí, takže technicky taky povede dva týmy.

Před dvěma lety jsme hráli v kroužku DDM každý týden, takže bylo možné každý týden odehrát jeden takt Ahnenerbe, teď hrajeme zhruba jednou za měsíc, a to by byla zbytečně velká prodleva mezi takty.

Nevím zda zachovat rozdělení na dvě samostatná oddělení, jsem spíše nakloněn tomu, abyste mohli zadávat alespoň jeden úkol i týmu pod vedením někoho jiného, jako "oprávněný požadavek".

Zítra se to pokusím sepsat, ještě čekám na vyjádření dalších dvou potenciálních hráčů.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od crowen »

OK
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahnenerbe - projekt Omega (PbP)

Příspěvek od Jerson »

Členové Ahnenerbe

Ústředí Ahnenerbe - Dahlem, Berlín
:arrow? SS-Sturbanführer Philip von Kreutzberg - operační důstojník Institutu vojenství (hráč 1)
:arrow? Heinrich Simmel - operační vedoucí výzkumu Tajných věd (Pardgalen)
:arrow? Korvettenkapitän Reinhart Norman von Ravensburg - poradce Simmela / polní výzkumník (Crowen)
:arrow? Hans Dobbert - poradce Kreutzberga / polní výzkumník (Jarik)

:arrow? Ilse Hoffman - sekretářka / asistentka

Výzkumný ústav Fahrland, Německo

(Institut vojenství)
:arrow? Tomas Foster - neurolog / psychiatr
:arrow? Martin Stultz - elektroinženýr
:arrow? Wilhelm Schrad - biochemik / mechanik
:arrow? Michael Arzon - elektrotechik

(Tajné vědy)
:arrow? Margaret Huber - spisovatelka / laborantka
:arrow? Paul Tügel - mág
:arrow? Helmut Kreer - student

Operační skupiny

(Institut vojenství)
11. gruppe (momentálně USA, synchronní)
:arrow? Leutnant Uwe Lieberman - ženista / elektrotechnik
:arrow? Hannah Kluss - novinářka

12. gruppe (USA, asynchronní)
:arrow? Edith Arthur - sekretářka v Sommersfeld co.

13. gruppe, (momentálně Německo, nehlásí se)
:arrow? Paul Dekker - polní agent SS

(Tajné vědy)
21. gruppe (momentálně USA, synchronní)
:arrow? Alfred Weber - filosof
:arrow? Johan Weiss - fyzik

22. gruppe (momentálně Egypt, asynchronní, pomalé spojení)
:arrow? Ernst Landshoff - historik, archeolog
:arrow? Otto Frings - egyptolog, archeolog
Naposledy upravil(a) Jerson dne 9. 1. 2021, 23:55, celkem upraveno 4 x.
Odpovědět

Zpět na „Projekt Omega (a CPH)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti