{PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Diskuze k Jersonovým projektům, především o Projektu Omega - RPG o alternativním předválečném světě roku 1939, ve kterém fungují různé technické vynálezy a okultní praktiky. Ale taky o jeho starší hře Čas pro hrdiny.

Moderátor: Jerson

Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Příspěvek od johnjarik »

Herr Stf. Philip von Kreutzberg - Ty dvě dámy měly vyřešit Vaši nepřítomnost zde. Někteří Vaši rivalové již zahájili operace proti Vaší osobě. Také Vám mohli vytvořit určité pohodlí zázemí.
V rámci výzkumu je vždy vhodné mít krytá (alespoň) záda. Nerad bych přišel o takto schopného velitele.

Krom těchto mám k dispozici ještě 2 nadějné studenty:
1. z oboru Letecké konstrukce
2. z oboru Fyzika atomu

Oba jsou mými asistenty na Unverzitě v Berlíně. Dlouhodobě pracujeme na fyzikálním modelu Akustického šroubováku (jak jsme to pojmenovali). Ten by měl být schopen na úrovni akustického vlnění rozvibrovat cílový objekt. Zatím se ukazuje, že čím je objekt pevnější, tím hůře odolává vibracím. Z toho důlovu se "šroubovák" nedá použít proti lidem. Zatím jsme ve stádiu výzkumu.
Tento výzkum je zatím zaštiťován a sponzorován Univerzitou pod označením - "Dopad akustického vlvnění na pevné látky".
Že jde o vývoj zbraně si naštěstí uvědomuji asi jen já.
Nevím, kdo dostal pana děkana do funkce. Ale ten 'nevzdělanec' si myslí, že chceme odhalit tón (či akord), který rozbije sklo.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: {PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Příspěvek od smrq »

Drahý Wilhelme,

mrzí mne, že letošní léto nebude příležitost strávit několik volných dnů v našem oblíbeném pensionu na jezeře, ale jak jsem ti psal v posledním krátkém telegramu, ucházím se o místo v Berlínské pobočce Ahnenerbe a věřím, že mé šance jsou nemalé. Jde o velkou pracovní příležitost a kariérní posun. Bohužel, bylo by krajně nevhodné odjet v několika prvních měsících na dovolenou. Jsem šťastný, že pokud uspěji, přispěji svým dílem k budování větší slávy našeho milovaného Německa. Ty nejlépe víš, že jsem poslední roky, s ohledem na rodinu a věk dětí, opustil aktivní politické kruhy a upozadil lékařskou kariéru. To se snad v následujících letech změní, a i když již nemám zájem být aktivní v NSDAP, najít smysluplné pracovní uplatnění mě stále láká. Ba co více, těším se jako mladík a upřímně doznávám, že pokud mne nepřijmou, budu velmi zklamán.

S ohledem na tyto skutečnosti jistě pochopíš, že není možné, aby se naše rodiny v létě potkaly. Mrzí mne to především kvůli dětem a Martě, která se tolik těšila na Gertu. Snad to našim rodinám vyjde příští léto a navážeme na každoroční tradici. Pruty jsem letošní rok bohužel schoval do skříně ve sklepě, tuším, že na muškaření letošní sezónu nebude pomyšlení. Snad si užijete odpočinek i bez naší přítomnosti a budete vzpomínat. Pokud si Gerta najde čas, může mé milované Martě poslat dopis a my tak budeme spolu s vámi alespoň v myšlenkách.

Rád bych ti popsal můj pracovní pohovor, protože tuším, že tě bude zajímat. Inzerát, na který jsem reagoval, proklamoval zájem Ahnenerbe o lékaře s praxí ve výzkumu posttraumatických příhod v armádě, chirurgická praxe byla vítána. Překvapilo mne, že pohovor vedl vojenský důstojník Luftwafe jménem von Kreutzberg. Na mne je příliš energický, ale pamatuji na léta, kdy jsme byli podobní a nemohu mu to vyčítat.

V několika málo větách mi nastínil situaci a popsal pravé zaměření celé organizace a musím přiznat, že umí lidi nadchnout pro práci. Dle jeho slov Ahnenerbe vznikla pro výzkum Německého rasového a kulturníko odkazu a zvýšení intelektuální převahy Říše. Myslím, že rozhovor byl oboustranně kvitován a má příslušnost k NSDAP jej potěšila, byť tvrdil, že pro přijetí není podmínkou. Se zájmem poslouchal mé vyprávění o mých mladických letech a naší aktivní účasti na záležitostech strany. S politováním jsem jej informoval, že politickou iniciativu bych již přenechal mladší generaci, ale stran lékařského výzkumu pro větší slávu Říše jsem plný elánu i v mém pokročilém věku. Společně jsme pak probrali roky, které jsem strávil v armádě. Mé zkušenosti nebyly veselé, dělat polního lékaře na západní frontě není nic příjemného. Stejně tak má služba v posttraumatickém centru v prvních letech po válce, kdy jsem kariéru zasvětil péči a léčbě nebohých vojáků s psychickými obtížemi.

Se zájmem si vyslechl i informace o naší rodině. Potěšilo jej, že Otto je kadetem na vojenské akademii a jeho přáním je stát se aviatikem. Emma je již velká slečna a Bruno je stále ještě chlapec, byť dny jeho dětství pomalu končí. Von Kreutzberg mě ujistil, že i on se, po vzoru staršího bratra Otta, jistě stane důstojníkem. Nesnažil jsem se mu to vymluvit, i když je léta jasné, že Bruno zdědil po Martě humanistické záliby a než vojenská kariéra jej zajímá klasická hudba a hraní na housle.

Nabízeli mi dokonce služební byt v ústředí Ahnenerbe, ale Emma a Bruno stále chodí do školy a nechci je vytrhnout z prostředí, kde jsou zvyklí. Bude pro mě vhodnější, pokud mi přidělí vozidlo s řidičem, který mne bude ráno vyzvedávat u naší vily a večer doveze zpět. Strávím sice na cestách téměř 2 hodiny každý den, ale shodli jsme se s Martou, že to bude takto lepší.

Má pracovní pozice by měla být asistent výzkumu v oddělení psychiatrie a neurologie. Více informací mi sděleno nebylo a jak jsem pochopil, přesné zaměření je utajeno a bližší informace nebudu smět nikomu prozradit. Dle informací mne čeká hodně cestování a to dokonce mimo Evropu. Těším se především do zemí Afriky, primitivní černošské kultury mne vždy zajímaly a jejich etnické umění považuji za poutavé. Von Kreutzberga jsem jistě potěšil svou výbornou znalostí francouzštiny, kterou jsem se naučil během svých pobytů v matčině domovině v západním Švýcarsku. Středomořské jazyky ovládám, díky latině, také obstojně. Bohužel, angličtinu bude potřeba oživit. Od studentských let jsem četl jen pár článků a občas promluvil s Anglickými kolegy na lékařských konferencích, tedy nic pravidelného.

Snad se, drahý Wilhelme, uvidíme dříve, než mi vlasy zcela prošediví. Vousy mám protkané stříbrem mnohem více, než si pamatuješ, však uvidíš. Během podzimu mne čeká kulaté výročí, Marta plánuje na mé padesáté narozeniny velkolepou oslavu a tímto vás již nyní srdečně zvu. Pozdravuj, prosím, Gertu i děti a vyřiď pozdravení od všech členů naší rodiny.

Snad se brzy znovu shledáme.

S úctou

Gerhard Reider
Naposledy upravil(a) smrq dne 5. 2. 2021, 20:47, celkem upraveno 2 x.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Příspěvek od Jerson »

Aktuální úkoly

Ústředí Ahnenerbe - Dahlem, Berlín
$8) SS-Sturbanführer Philip von Kreutzberg - operační důstojník Institutu vojenství
:!: hledání Fosterova asistenta
$lol$ nalezen Gerhard Reider (Smrq) - je možné s ním vést pohovor
:!: :arrow? výprava za Dekkerem
V městečku Krüt je ve vzuchu cítit chemický zápach, kterého si místní příliš nevšímají.
:!: jeho nalezení
$lol$ Dekker nalezen v místní nemocnici na lůžku. Ošetřující lékař vypověděl, že vdechl nějakou chemikálii, nejspíše plyn, který ho málem zabil. Momentálně není schopen mluvit a vnímá jen omezeně.
:!: záchrana, pomoc...
$lol$ Je možné dopravit ho zpět do Berlína. V lékařské péči by se za za týden či dva mohl zotavit natolik, aby byl schopný vypovídat.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$8) Heinrich Simmel - operační vedoucí výzkumu Tajných věd
:!: Vybrat velitele strážných / psovoda
$lol$ Na výběr máš dva kandidát. Přijmout můžeš jen jednoho - na další personál nedostanete prostředky
:idea: velitel strážných - schopný poručík se zkušenostmi z války
:idea: psovod (bez psa)
:>:o/ kombinaci velitel - psovod se nepodařilo nalézt, psovodi typicky lidem nikdy nevelí
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$8) Korvettenkapitän Reinhart Norman von Ravensburg - poradce Simmela / polní výzkumník
:!: :arrow? odcestovat do Káhiry za Landshoffem a Fringsem - zrušeno
:!: Skusim najst vhodneho cloveka, ktory by mohol pomoct Landshoffovi a Fringsovi
:>:o/ Takovou posilou už je Frings. Ahnenerbe v tom městě ztratilo už dvě skupiny a Himmler nehodlá posílat další lidi, dokud nebude jasné, co se s nimi stalo.
:!: Chcel by som sa zamerat na seversku mytologiu a zmienky v sagach spominajuce Niflheim, chladny, hmlisty a temny svet mrtvych, zacal by som so zbieranim zakladnych informacii a urcenim miesta, kde by sme zacali lokalny prieskum.
$lol$ v tomto směru máš volné ruce, v Německu a blízkém okolí si můžeš provádět výzkumy dle libosti. Auto si pořiď vlastní, peníze na běžné náklady poskytne Ahnenerbe.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$8) Hans Dobbert - poradce Kreutzberga / polní výzkumník
:!: Zajistit/vytvořit zvukovou nahrávku odpovídající zvukům dle hlášení 11.grupe
:idea: v řešení
:!: Potřebuji se dostat do ústředního archivu NSDAP.
:>:o/ Se správným pověřením by bylo možné požádat o nějaké informace, ale přímý přístup do archivu nepřichází v úvahu.
:!: Najít seznam jedinců věrných říši, kteří byli vysláni do USA jako záškodníci/infiltrátoři/apod.
$lol$ NSDAP nikoho takového nevysílá, špionáž v zahraničí je záležitost Abwehru, tedy vojenské rozvědky.
:!: Mezi nimi se změřit na ty, kteří mají zkušenosti s fyzikou kmitů a/nebo radioelektronický boj.
:>:o/ Liebermann z 11. gruppe by nestačil? To je odborník a v USA působí.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$:) Ilse Hoffmanová - sekretářka / asistentka
:!: odeslat zadání -> Edith Arthurová
:!: odeslat zadání -> Weber + Weiss
:!: odeslat zadání -> Lieberman + Klussová
:!: podívat se Fosterovi po asistentovi
$lol$ nalezen, může přijít na pohovor
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Výzkumný ústav Fahrland, Německo

(Institut vojenství)
$:) Tomas Foster - neurolog / psychiatr
:!: najít protilátky na Thalium
$lol$ Berlínská modř - vypít roztok, Thalium se naváže a vyloučí z těla. Čím delší odstup, tím menší účinek.
:!: pokračovat ve výzkumu N-stuff - složení
$lol$ Toxická chemická látka (organofosfát) s obsahem thalia. Cílovým objektům se podává rozředěná v jiné tekutině. Organofosfátová složka způsobí poruchy vědomí, thalium se váže na nervovou soustavu a následně funguje jako anténa, což činí z člověka přijímač specifického rádiového vysílání. Výsledkem je potlačení původní osobnosti (vědomí) cíle, projevem je určitá forma schizofrenie či částečná netečnost k okolí. Cíl reaguje na okolí na úrovni podvědomí.
:!: výroba
:>:o/ postup neznámý, ale podle dostupné literatury bude extrémně složitý, náročný na přesné dodržení procedury a nebezpečný. Není známo, kdo takové postupy ovládá
:!: možné náražky
:>:o/ nejsou známé. Thalium lze do těla vpravit i jinak, ale v odpovídající koncentraci bude způsobovat otravu, nelze odhadnout, zda bude mít stejný anténový efekt jako N-stoff
:?: protilátky na neutralizaci
$lol$ již zmíněná Berlínská modř
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$:) Wilhelm Schard - biochemik / mechanik
:!: najít protilátky na Thalium
$lol$ viz Foster
:!: opětovné zahájení výzkumu, nejspíš domluva spolupráce s nějakou nemocnicí / sanatoriem
:>:o/ Vzhledem k okolnostem ukončení předchozího výzkumu navrhuji další výzkum provádět v utajení, a spolupracovat pouze s prověřenými a spolehlivými lidmi z jiných institucí - momentálně o žádném nevím, bude ho potřeba nalézt.
:!: sepsání seznamu potřebného lékařského vybavení pro Fahrland atp.
:>:o/ seznam obsahuje běžné lékařské vybavení, ale také nástroje a zařízení, které se průmyslově nevyrábí a bude ho nutné znovu vyvinout. Jedná se hlavně o nástroje na propojování nervů s elektrodami. Dále kultivační komora - bude nutné ji postavit. A pak sehnat velký mikroskop použitelný při operaci - firma Zeiss je schopná vyrobit je na zakázku. Zakázka na výrobu takové věci by mohla vzbudit pozornost.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$:) Martin Stultz - elektroinženýr
:!: Vyvinout elektromagnetického stínění místa
$lol$ nejefektivnější se ukázalo drátěné pletivo natažené okolo celé místnosti a uzemněné. Pro vyšší frekvence bude nutné použít malé oka (nevyrábí se) nebo natáhnout více vrstev
:!: aktivovat Teslovu věž
:>:o/ Po zapnutí se příkon neřízeně zvyšoval, až došlo ke spálení pojistek. Řízení je potřeba se naučit.
:!: provést patřičné naladění, aby jí bylo možné využívat
:>:o/ Budeme na tom pracovat, až se podaří stabilizovat výkon

$:) Michael Arzon - elektrotechik
:!: Vyvinout elektromagnetického stínění místa
:!: aktivovat Teslovu věž
:!: provést patřičné naladění, aby jí bylo možné využívat

- výsledky viz Stultz
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(Tajné vědy)
$:) Margaret Huberová - spisovatelka / laborantka
:!: zjistit podrobnosti o experimentů s přenosem vědomím na univerzitě v Cáchách. Jaký byl výsledek
:>:o/ Pokusy byly prohlášeny za odporující nacistické vědě a všichni tři studenti byli vyloučeni. Jeden se hned po experimentu ztratil neznámo kam.
:!: Jaké metody použili
$lol$ Elektrody připojené na hlavě a předčítání k nějaké okultní knihy
:!: kdo všechno se experimentu účastnil
$lol$ Richard Plum (bývalý student profesora Hübnera) spolupracoval se dvěma dalšími osobami: Erichem Berensonem, chemikem, a Alanem Dienbergerem, který hrál roli pokusného subjektu. Dienberger připojený k aparatuře dokázal pod vlivem látky syntetizované Berensonem poslouchat přítomnost nelidských entit a přeříkávat jejich slova.
:!: Pokud tam byl skutečně student profesora Hübnera bylo by více než vhodné s ním navázat spolupráci a získat ho pro nás
:>:o/ Plum byl vyslýchán Gestapem a jeho ochota s kýmkoliv mluvit je velmi nízká. Chtělo by to vyslat za ním někoho s vyšším pověřením a přesvědčovacími schopnostmi.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$:) Paul Tügel - mág
:!: navštívit profesora Hübnera do ústavu
$lol$ Hübner je držen na samotce, podle ošetřujícího lékaře je nebezpečný sobě i okolí
:!: zjistit jaký je jeho stav
:>:o/ neustále si nesrozumitelně povídá pro sebe, na otázky a silnější kontakt nereaguje. Občas mívá záblesky příčetnosti, ale netrvají dlouho
:!: zda by mohl sloužit jako zdroj informací
:>:o/ Mohl, ale ne v tomto ústavu. Ostatně jak naznačil primář, péče o duševně nemocné je proti oficiálnímu postoji ukončování bezcenných životů, protože to stojí značné množství peněz, které by mohly být lépe využity jinde. Bylo by žádoucí ho co nejdříve přesunout, společně s uhrazením "nezbytných nákladů za péči". Slova primáře lze nejspíše vyložit tak, že buď Hübnera odkoupíme a odvezeme si ho, nebo ho nechá zlikvidovat. Máme blíže neupřesněný čas na zvážení jeho stavu a sepsání návrhu.
:!: skusit najst spolahlivych ludi pochadzajucich z Pruska, idealne niekoho, kto pozna Slobodne mesto Danzig a ma tam nejake kontakty.
$lol$ Můžete vyhledat Lutze Ebnera z katedry kartografie na Technische Hochschule
:!: patranie v knizniciach a inde a o ziskanie starych map tejto oblasti, zbierok povesti a informacii o nezvycajnych miestach, kde ludia pozorovali rozne ukazy, alebo sa o tych miestach hovori, ze tam v minulosti boli obetne miesta, "pohanske" svatyne, kamenne stavby, kamene s runami a podobne.
:>:o/ Na tohle momentálně nemám čas, ale když Ebnerovi položíte správné otázky, na příslušná místa váš určitě navede.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
$:) Helmut Kreer - student
:!: vyřešit problém psi vs psy (a elektromagnetické pole)
:>:o/ 1) vykašlat se na psy, ale to asi nechcete slyšet
:>:o/ 2) dát psům uzemňující obojek a kovový postroj, ale to nemusí fungovat
$lol$ 3) upravit psy na psi psy - prostě nějaký zásah do mozku, nějaká injekce toho Fosterova dryjáku nebo tak
:>:o/ 4) nikdo nám žádné vhodné psy na pokusy nepůjčí, protože jsou dražší než ti čtyři pitomci, kteří to tu hlídají
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Operační skupiny

(Institut vojenství)
11. gruppe (USA, Barre)
$:) Leutnant Uwe Lieberman - ženista / elektrotechnik
:!: Zjistit Co, Kdo a Kdy slyšel o Sirenenkopf (Informace ověřit přímo u zdroje - informace z druhé ruky ignorovat brát pouze jako vodítko ke zdroji) - viz Kluss
:!: zjistit detaily průmyslové výroby N-Stuff v USA
:!: zjistit možnosti jejího narušení (místa pro sabotáž, klíčoví dodavatelé k zastrašení/likvidaci, použitelné nebo fabrikovatelné skandály...)
:>:o/ Ani stopa, vůbec se není čeho chytit, kde začít. Jako by to tu ani nevyráběli. Navíc každá fabrika WOTE, Sommerfeldu i dalších společností má ochranku ozbrojenou samopaly a automatickými puškami a zákon je opravňuje střílet na narušitele. Snad každý tady nosí zbraň, a když se jim nějaký cizinec nelíbí, tak ho ochotně pověsí na první větev. V takto malém týmu uvažovat o nějakém zastrašování nebo dokonce diverzi je sebevražda, napřed by to chtělo mít v zádech nějakou oporu.

$:) Hannah Klussová - novinářka
:!: Zjistit Co, Kdo a Kdy slyšel o Sirenenkopf (Informace ověřit přímo u zdroje - informace z druhé ruky ignorovat brát pouze jako vodítko ke zdroji)
$lol$ Zoltan - Maďar, cestuje spolu s Dupinem (ze skupiny z Colorada) podle jeho společníků má dráty v hlavě a díky nim slyší hlasy. Včera se ale něčím nakazil a u snídaně se neukázal, jen jeho tři společníci - kazatel Davidson, Polls - asi reportérka a nějaký Číňan, informace máme od nich. Videli nějaké obří stvoření v mlze, jako sloup. Podobné informace řekli i někteří místní, a taky že slyší sirény a zvuky o zabití. Všichni kdo to slyšeli pili Radio Colu - tedy WOTE Colu, kterou přivezl Miller, místní obchodník.
Poblíž stojí Teslova věž, údajně není zprovozněná, protože technik Sommersfeldu se ztratil se vysokofrekvenčním osciálorem.
Údajně je tu nějaká divná houba, která mění lidi a zvířata na plíseň, a tím se nakazil Zoltan. Taky se v oblasti vyskytují mlhy, prý od té doby co tu stojí věž, a co tu namontovali výstražné sirény.
:!: pokračovat v přípravě mediální kampaně proti Sommersfeldu (týrání dětí z domovů, omezování osobní svobody etc.)
:>:o/ několik lidí v NY spáchalo sebevraždu, údajně poté co vypili WOTE Colu, kterou si tam koupili. Další říkají, že slyší hlasy. Ale nejspíše je to reklama WOTE na jejich Radio Colu, kterou na výstavě normálně prodávají. Tvrdé zacházení s dětmi z ústavů je v USA běžná věc, omezování osobní svobody ... už 60 let tu mají segragační zákony pro všechny nebílé - negry, žluťáky, Iry. Omezování osobní svobody je tady úplně normální a nikoho to nezajímá, pokud nejde o důležité lidi. Máme v Německu co dohánět. Skandály si tu vymýšlí úplně z ničeho, není problém dostat něco do novin, ale je těžké dosáhnout nějakého dopadu.
:!: odeslat report
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
12. gruppe (USA, New York)
$:) Edith Arthurová - sekretářka v Sommersfeld co.
:!: zjistit vztah Sommersfeldu a Tesly/WOTE
$lol$ Sommersfeld byl spolupracovník Tesly. Po válce založil vlastní elektrickou rozvodnou společnost. Dirk - šéf WOTE - napřed pracoval jako aplikační inženýr v Sommersfeldu (a zřejmě i nějak zná Teslu), ale víc ho zajímal přenos signálů, tak od Sommersfeldu odešel a založil WOTE.
:!: Zjistit umístění všech Teslových věží na území Říše
$lol$ V podstatě každá větší elektrárna má Teslovu věž v okolí. V Německu jich jsou stovky.
:!: Zjistit umístění všech Teslových věží v blízkém okolí Říše
:>:o/ Francie - to samé, ale mnoho věží je po znárodnění společnosti zřejmě bez obsluhy. V Polsku jich stojí několik desítek, v Protektorátu jich je do deseti, Rakousko taky tak nějak.
:!: A pokud to jen trochu půjde, i majitele
$lol$ Dříve postavené věže jsou v majetku jednotlivých elektráren nebo společností, které je vlastní. V roce 1936 ale byla nuceně odkoupena německá pobočka Sommersfeldu (protože ji vlastnil Žid) a o nově postavených věžích v Německu nemají v Sommersfeldu informace.
:?: Odeslat report
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
13. gruppe, (Německo, Krüt, nehlásí se)
$cry$ Paul Dekker - polní agent SS
:!: záchrana/hlášení, pokud by byl použitelnej a dávalo to smysl, tak mu klidně Kreutzberg pomůže v terénu krátkodobě
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(Tajné vědy)
21. gruppe (USA, New York)
$:) Alfred Weber - filosof
:!: prozkoumání úlomku, který vykazuje auru, zjistit o co konkrétně se jedna
:>:o/ Je to jeden s kamenů s hieroglyfy, nejspíše ten s nejméně zřetelnými.
:!: kde byl tento úlomek pořízen
$lol$ skupina úlomků je souhrnně označena "Nálezy z Katarské prolákliny - Prof. Johnson"
:!: Pokud by si ho mohl vypůjčit na bližší prozkoumání hodně by to pomohlo
:>:o/ Rozhodně nepřichází v úvahu, kurátor výstavy o ničem takovém nechce ani slyšet.

$:) Johan Weiss - fyzik
:!: zjistit něco o incidentu v hotelu Continental kde byl jeden člověk zastřelen šípem, zda to nemá nějakou souvislost a pokusem o krádež svitků
$lol$ dva muži, dvě ženy, nejspíše z Evropy byli ubytovaní v hotelu, a když do hotelu přišli členové Německo-amerického spolku (američtí nacisté), došlo k nějakému incidentu a jeden člen Bundu byl zastřelen. Možná šlo o skupinu z Colorado Springs. A ti byli i na výstavě.
:!: odeslat report
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
22. gruppe (Egypt, Káhira)
$:) Ernst Landshoff - historik, archeolog
$:) Otto Frings - egyptolog, archeolog
:!: hlasenie, ako pokracuje patranie po stratenej vyprave
:!: zistit, kam isli, ake mali plany, ake zasoby, mapy a podobne nakupovali
:!: najst ludi, ktori boli posledni v kontakte s vypravou pred odchodom
:!: zrekonstruovat posledne dni vypravy pred odchodom - s kym sa stretli, co robili atd
:!: najst a skusit naverbovat miestnu spojku, co pozna oblast, kam sa vyprava vybrala. Tento clovek musi byt stopercentne doveryhodny, a miestny clovek, moze mat uspech pri patrani tam, kde vy ako cudzinci neuspejete. Lojalita je dolezita, pouzite na jej zabezpecenie prostriedky, ake uznate za vhodne.
$lol$ Je to už půl roku, informace se těžko zjišťují. Německá výprava měla dvě skupiny. Expediční část výpravy se vydala do pouště, asi 150 km na západ, loni na konci srpna. Po dvou týdnech se přestala hlásit. Spojovací část výpravy byla napadena skupinou asi pěti mužů vedených jakýmsi Rusem, kteří pobili osádku radiovozu a následně se vytratili.

V listopadu se ve městě objevila jiná skupina, dost nesourodá, tři muži a dvě ženy, vedl je britský pilot, který podle zpráv sloužil na nějakém blízkém letišti. Vyptávali se na německou výpravu, mluvili s profesorem Johnsonem, který vede vykopávky v okolí, a následně odletěli do pouště. Už se nevrátili.

$lol$ Profesor Johnson, lokalizoval místo a pomohl Němcům odkrýt podzemí a poté byl on i místní kopáči propuštěni, odjeli posledními auty a velboudy, německá výprava zůstala na místě jen se zásobami jídla a vody na několik dní a vysílačkou, ale bez možnosti se vlastními silami dostat zpět. Vedoucí výpravy se vyjádřil v tom smyslu, že se vůbec nemíní vracet. Oni nechtěli nic odvézt - chtěli někam projít. Do podzemí se německá výprava vydala zcela sama na vlastní pěst.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Příspěvek od johnjarik »

Hans Dobbert (já)
- Nabídnout spolupráci Abwehr - za protislužby. (Technická podpora za poznatky z hlášení / netřeba znát účely misí ani identitu osob ani jedné organizace)
- Objednat velký mikroskop od fa.Zeiss, na náklady berlínské univerzity. Odůvodnění - teorie malých částic při miniaturizaci (katedra fyziky).

Tomas Foster - neurolog / psychiatr
- ověřit teorii, že nervová zapojení člověka lze připojit k anténě (čímž dojde ke vzruchu); pokusy provídět na jedincích s amputací (fantomová bolest vs. uklidnění).
- pokus o záznam nervové aktivity.

Wilhelm Schard - biochemik / mechanik
- dohled nad výrobou polovodičových součástek, kde je použito thalium
- výzkum a výroba rozhraní mezi lidskými nervy amputovaných končetin (viz T.Foster)
- pokus o záznam fyziologické aktivity jedince. (viz T.Foster - nervová aktivita)
- Převod nervové aktivity na vlnění (akustické/elektrické/... jakékoliv).

Martin Stultz - elektroinženýr ; + Michael Arzon - elektrotechik
- výuka ovládání Teslovy věže
- ověření dopadu nekontrolovaného výkonu T.věže na okolí (projít dům od domu a zjistit, zda se nestalo něco neobvyklého) / jménem rozvodných závodů
- zjištění následků aktivace věže na interní zařízení (zejména záznamová média)

Leutnant Uwe Lieberman - ženista / elektrotechnik
- zjistěte, kdo namontoval sirény
- nabídněte své služby provozovateli teslovy věže (nejspíš místní rozvodné závody)
- zjistěte, zda není někde v operačním dosahu jiná teslova věž, která není používána (mohli bychom ji použít pro svůj výzkum)
- pokud se někde objeví vysokofrekvenční oscilátor, ukryjte jej pro naše potřeby

Hannah Klussová - novinářka
- zjistěte detaily o technikovi Sommersfeld
- udržujte přátelský kontakt se skupinou Colorado
- podejte hlášení, pod jakým krytím s nimi (s Coloradem) komunikujete
- pokuste se zjistit, kde jinde (například podle novin) se vyskytují/ovali jevy - 'divná houba', 'sirenkopf', 'hlasy'; a zda nejsou v průniku (jedno může být důsledkem druhého)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: {PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Příspěvek od PardGalen »

Oba dva kandidáti, se kterými jsem mluvil jsou vhodní. Po těžkém rozhodování se rozhodnu přijmout poručíka, který bude jistě velkou posilou bezpečnosti našeho ústavu. Alespoň do té doby než vyřešíme psí problém. Je to vskutku neobvyklá překážka a je třeba jí překonat.

Helmut Kreer bude dále pracovat na psech. Dostane přístup k látkám a bude je aplikovat do mozku těch stvoření. Nějaké volně potulující potvory snad půjde pochytat. Nepotřebujeme zrovna psa s rodokmenem, nějací toulaví psi co mají třeba tři nohy klidně postačí.

Paul Tügel se slečnou Huber zařídí převoz profesora Hübnera z ústavu někam poblíž Fahrlandu. Pronajmout nějaký pokoj v domě ve vesnici a zabezpečit ho aby se tam o něj mohli starat. Najít nějakého ošetřovatele aby jim s tím staráním se o něj pomohl.
Tohle je nejdůležitější, ale pokud budou mít čas mohou ještě Hübnera vzít na jeho staré pracoviště zda by mu to nějak neosvěžilo paměť neměl jednu ze svých světlých chvilek. Ve svěrací kazajce samozřejmě.

Weiss a Weber Kontaktovat profesora Johnsona a vyptat se ho na úlomky. Kde přesně byly pořízeny, zda jich nemá více, byly tam nějaké podivné okolnosti jejich nálezu?
Zprávu o možném zapojení skupiny Alfa předat Oddělení morálky a duševního boje.

Nakonec já sám si zajedu promluvit s Richardem Plumem a dostat z něj podrobnosti o jeho experimentu. Stejně tak zjistit, který z jeho spolupracovníku se o ztratil.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Příspěvek od Jerson »

$8) SS-Sturbanführer Philip von Kreutzberg - operační důstojník Institutu vojenství
:!: hledání Fosterova asistenta
$lol$ nalezen Gerhard Reider (Smrq) - je možné s ním vést pohovor
:!: :arrow? výprava za Dekkerem
V městěčku Krüt je ve vzuchu cítit chemický zápach, kterého si místní příliš nevšímají.
:!: jeho nalezení
$lol$ Dekker nalezen v místní nemocnici na lůžku. Ošetřující lékař vypověděl, že vdechl nějakou chemikálii, nejspíše plyn, který ho málem zabil. Momentálně není schopen mluvit a vnímá jen omezeně.
:!: záchrana, pomoc...
$lol$ Je možné dopravit ho zpět do Berlína. V lékařské péči by se za za týden či dva mohl zotavit natolik, aby byl schopný vypovídat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: {PbP} Ahnenerbe - postavy a úkoly

Příspěvek od Jerson »

Zpráva z vedení:
V New Yorku se připravuje výprava na vzducholodi, která má hledat město Arkham a mimozemské nestvůry z nějaké hororové literatury. Jaké budou vaše akce?
Odpovědět

Zpět na „Projekt Omega (a CPH)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host