[HRA] 3. akce - Baráky

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Zamčeno
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

[HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

baráky_p_13.png
Ostraha Baráků za plotem:◆◆◆◇◇◇
Kočky na stopě:◆◆◆◆
Hledáme Heřmana:◆◆◆◆◆◆
Výbuch:◆◆◆◆

- Mariiny vzpomínky na minulost: ◆◆◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

.... chvíli předtím, cca v době, kdy se Marie slaďovala s mrtvými....

Nechávám na laskavém Drakovi, zda tohle celé bude stát stress za flashback nebo ne.

Bloumám mezi torzy zdí a hromadami suti v Barácích a přemýšlím, jak se převléct za uklízečku. Copak já, tramvaják, můžu předstírat, že jsem uklízečka?

Chtělo by to ženskou. Mařka! Jenže, kde jí může být konec?

Kdyby byla mrtvá, tak bych se mohl pokusit jí vycítit. Jenže ona je holka krev a mlíko, do smrti má daleko. Snad. Doufám ...

Hrkne ve mě. Co když už to má za sebou? Zastavím svoje pajdání.

Je jen jeden způsob, jak to zjistit.

.... hodně dlouho předtím ...

V jedné ze svých bezesných nocí bloumám vozovnou a hledám trochu alkoholu. Ne, že bych se potřeboval napít, ale potřebuji rozpouštědlo, abych si namíchal tu správnou směs na povzbuzení. Oko mi padne na lahvičku parfému na Mařčině stole. Vonná esence rozpouštěná v alkoholu? To by mi mohlo stačit.

.... zpátky v době, kdy se Marie slaďovala s mrtvými....

Sáhnu na pás s alchymistickými ingrediencemi a vytáhnu téměř prázdnou lahvičku Mařčina parfému, kterou tam od té doby mám místo alkoholu. Když se chcete mluvit s mrtvými, musíte do krve dostat něco, co je jejich. Nejlépe jejich krev, ale i něco osobního by mohlo stačit.

Stejně je to patálie, ani jehlu jsem si nevzal, příště nesmím jí t takhle nalehko. Odšroubuji víčko a naleju si parfém do úst. Začnu ho převalovat po jazyku, aby se Mariina esence na sliznici vsákla co nejrychleji. A opatrně začnu sondovat, jestli už je mezi mrtvými.

Akce: Sladění (Attune)
Pátrám v mrtvých myslích po Marii, obávaje se, že je mrtvá. Byl bych rád, abych zachytili její ozvěnu, protože ona sama je teď taky napojená - a tak zjistit, kde je ... a díky tomu se k ní dostat ve správný čas, aby ty tajemné kroky byly mé.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Alois Heřman »

... venku z kanceláří ...

Nésó to žádný mošny, gómó co vařijó. S takovou to za chvilu máznu někam do škarpy, nebo v tý tmě na boso hňápnu na nějaké rezaté bazmeg. Lucernička svící, ale nejni dělaná na kvaltování v tomhle brajglu.

Páč nejní nad čím gómat, jak zmerčím první slušné roh, votočím se v běhu a plynule tasím kvér. Asi to nejni nejšpicovější gómka, ale chcu taky jednó vypadat jako fajer. A chlast dělá svý... Jen doufám, že to někdo merčí, borci to totiž asi čujó a držijó se při zdi - sráči. To nemajó gule, že sou takhle vopatrný?

fail 1,1: Nepovede se to, pronásledovatelé zatlačí Heřmana do "slepé uličky", ze které se neprostřílí - jako následek přijdeš o možnost vyřešit situaci akcí lov.

Se ví, že to našiju hergot do fenstru. Hned na to si mě borci povoděj, kam libo... Kdybych aspoň nebyl naváté, možná bych si aji vzpoměl na ty plánky, co nám ukazoval ten strojařské šéfík, takhle to máznu za ten zmerčené roh, štréchnu bosým kopytem vo nějaké šutrák a dov že to nevemu šiškó vo vandl.

Tak a su zase v gébišu.

Nebudu odolávat, jsem v pasti.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... laboratoře ....

Josefe,

na jazyku ucítíš slabé šimrání, které se ti během několika okamžiků rozlije po celém těle. Ve všudypřítomném vznášejícím se prachu zahlédneš drobounké jiskřičky, které tepají v rytmu šimrání v ústech. Před tvýma očima se slijí v jednu tenkou linku, která se táhne přes zídky a popadané okapy, skrz vymlácená okna a spletité konstrukce odstavených jeřábů směrem ke středu Baráků. Zamotá se kolem děravých cisteren a propluje halou laboratoří pod zaneřáděnými stoly inženýrů. Najde si cestu ve škvíře zdi, prosmýkne se spárou v poklopu kanalizace a napojí se ve známě stísněném prostoru kolektorů. Po dvou ostrých zatáčkách se jiskřící linka rozplyne v přízračných tělech tří neznámých dělníků. Až po chvíli zaostříš jejich očima a uvidíš nad sebou sténající Marii, která se svíjí v bolestivých křečích.

Marky, sladění je riskantní, efekt standardní. Hlavní problém plyne z toho, že si vašeho přízračného spojení může někdo všimnout.

6: Josef zjistí, kde Marie je a ví celkem přesně, jak se tam bezpečně dostat (není potřeba to řešit kostkami)
4-5: Zjistí to, ale s komplikací - duchové v laboratořích se na ně na chvíli napojí a pro Marii i tebe bude jakákoliv příští interakce s nimi ze zoufalé pozice
1-3: Zjistí to, ale se dvěma komplikacemi:
- duchové v laboratořích se na ně na chvíli napojí a pro Marii i tebe bude jakákoliv příští interakce s nimi ze zoufalé pozice
- paranoidní Josef se za Marií vydá příliš rychle a střepina v jeho noze mu způsobí velkou bolest - někdy později během akce, až se mi to bude hodit, Josefovi na chvíli znemožním se hnout z místa

Pokud bys odolával, zrušíš každý následek úplně.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... mezi Baráky ...

Heřmane,

sotva zapadneš za roh, ozve se rána a od zdi odlítne kus fasády i popraškem cihly. Rychle se stáhneš dál dozadu, ale narazíš na další zeď. Rozhlédneš se a uvědomíš si, že tvá navátá šiška tě zatáhla do staré venkovní výtahové šachty. Na zdech kolem sebe ještě vidíš zrezivělé železné kolejnice a natažená ocelová lana, kabina nehnutě visí dvě patra nad tebou.

Dusot pronásledovatelů i jejich hekání se rozplynou v temnotě. Vyhlédneš u země opatrně zpoza rohu a zahlédneš jednu masku vykukující zpoza hromady suti zhruba patnáct dvacet kroků od tebe. Nad mužem se láme plochý pruh světla, takže si můžeš být jistý, že je to skutečně on a ne jen nějaká přízračná ozvěna nebo pouhý stín, víc s tím ale neuděláš. Mezi vámi je jen otevřený hliněný plácek a pro oba by bylo o držku, zkusit vyběhnout k tomu druhému.

"Vyhoď tu bouchačku a ukaž prázdný pracky, hajzle," uslyšíš udýchaný hlas tlumený maskou. "Seš v pasti, vzdej se, dokud to s tebou myslíme po dobrým. Estli nedostaneš rozum, zajdem pro kumpány a vyženem tě z tama ohněm."

Jezusi, Heřman je v pasti, lovem se z toho nedostane. Co uděláš?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

... na cestě k Mařce ....

"Je živá!" oddechnu si nahlas, a pak se hned ztiším a vydám se pajdavě na cestu.

partial succes 5,3

Při tom přemýšlím o nadcházejícím plánu .... a příliš pozdě si uvědomím, že své myšlenky nejspíš šířím mezi všechny duchy v okolí, včetně těch v laboratořích.

Odolávat nebudu.

... v současnosti ....

"Ona ho chytla, Ondro!" duní kolektorem první hlas.
"A my chytíme ji, Michale!" doprovází ho druhý.

Zatnu zuby a přidám do kroku. Když konečné uvidím Mařku před sebou a zjistím, že jí jdou po krku dva duchové, ztuhnu. "Mařka, vydrž ...." zašeptám a začnu horečnatě přebírat paklíče.

Akce: Kutilství
Chci odemknout tu mříž, aby Mařka mohla zdrhnout kolem mě.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... v kolektorech ...

Josefe,

pustíš se do rezavého zámku. Každý drobný pohyb mříží i zámkem nepříjemně skřípe, ale aspoň se mechanismus ještě pořád hýbe. Duchové za Marií k tobě natahují svá zářící pavučinová vlákna a omotávají jimi mříž, jakoby ji snad nehmotnýma rukama chtěli udržet zavřenou. Z jejich bezprostřední blízkosti se ti chvějí ruce a do očí ti stéká ledový pot. Musíš vystřídat několik různých paklíčů a párkrát ti něco z výbavy spadne k nohám. V tuhle chvíli je i takhle jednoduchý zámek otázkou toho nejpevnějšího soustředění a skutečného odhodlání.


Marky, kutění je tady riskantní, efekt standardní. Největší hrozbou je nervozita způsobená bezprostřední blízkosti duchů.

6: Povede se odemknout zámek dost rychle, aniž by se něco semlelo
4-5: Povede se to, ale Josef tu po sobě nechá stopu vedoucí ke Švarcfóglům - zvýšíme dusno o 1
1-3: Povede se to, ale za cenu dvou následků:
- Josef tu po sobě nechá stopu vedoucí ke Švarcfóglům - zvýšíme dusno o 1
- Josefa vystraší přítomnost duchů - stres se mu zvýší o 2

Pokud bys odolával, každý následek můžeš zrušit úplně.


Marie,

kroky, které zaslechneš, během okamžiku naberou podobu muže, který přiběhne k mříži a začne odemykat zámek. Nejprve se ti zdá, že je to Josef, ale pak tě obestoupí duchové a za mříží vidíš dělníka Ondřeje, kterého jsi nedávno lépe poznala skrz jeho dávnou vzpomínku.

Komi, používám první právo podsunout Marii nějakou vzpomínku z minulosti: Teď u mříže místo Josefa vidí dělníka Ondřeje, jak odemyká mříž při jednom z tajných návratů od svého milence šéfa Karla. Co se Marii honí hlavou? A co s udělá dál?


Švarcfógli,

ve vzácných chvílích klidu, kdy máte možnost se zastavit, vydechnout a vnímat prostředí Baráků, si všimnete, že zdejší atmosféra se od vašeho příchodu znatelně změnila. V bývalé výrobní hale i v laboratořích hoří drobné požáry, mezi budovami se střílí. Ostraha za plotem je v pozoru a někteří pracovitější a odvážnější z nich začínají nakukovat přes vlnitý plech, co se to ksakru dnes děje.

Tikám hodiny "Ostraha Baráků za plotem" o jeden dílek. Pokud se hodiny dalšími výraznými akcemi dotikají, podnikne ostraha nějaká opatření.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

full succes 1,6

Zámek cvakne a mříže se otevřou. "Levou zadní," okomentuju kvalitu zámku a své dovednosti. "A teď fofrem, berem kramli," vezmu Mařku za ruku a zatáhnu ...

Co ta její reakce?
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Když slyším za sebou Jožinův hlas, cvakání zámku a na závěr zaskřípání mříže, začnu mít pocit, že snad se odsud dostanu i živá a příčetná. Nespouštím z očí ty dva duchy, pořád držím v rukách ten hák, odrážím jejich výpady a couvám dozadu brankou ve mříži, kam mě táhne Jožinova ruka. Až jsem za brankou, otočím se na něj, vytřeštím oči, když místo Josefa uvidím zase jednoho z duchů, tentokrát ale vypadá skoro jako by byl živý. Instinktivně mu přetáhnu přes hlavu elektroplazmou zářící smyčku z háku a dotáhnu. K mému překvapení ani pořádně dotáhnout nejde, skoro jako by to ani nebyl duch, ale byl skutečně hmotný.

Nemám ponětí, co se děje, proč je tu ten Ondřej jednou jako duch a jednou i s tělem.

Trhnu za hák a opravdu s ním skoro nehnu, jakoby to byl živý chlap. Znova škubnu, potřebuju z tadyma vypadnout a on mě tu skrze ten hák drží. Zaúpím zoufalstvím, ten hák tu nesmím nechat, nevím, kde bych vzala další. Rychle zkouším povolit smyčku a sejmout ji z jeho krku, ale nejde to, chytila se mu o ucho. Spadne mu u toho čepice z hlavy. Kašlu na všechno, držím pevně hák a couvám co nejrychleji pryč od mříže a vláčím toho bůh-ví-proč-hmotného ducha za sebou.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

"MOJE TRAMVAJÁCKÁ ČEPICE! Co blbneš? Teď abych chodil s rádiovkou, jako ňákej vobyčejnej Pepík! Nebo dokonce prostovlasej..." řvu na Mařku, která mě kdovíproč táhle pryč se smyčkou nasazenou našikmo přes obličej. Ještě aby mi pocuchala kníra!

Ale protože mě táhne pryč od duchů, nechám čepici čepicí a nijak se odtažení nebráním, naopak přidám do kroku s ní.

Myslím, že až budeme trochu stranou v klidu plánovat akci "uklízečka", tak si to pak vyříkáme ....
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... kolektory ...

Marie, Heřmane,

dvojice přízračných dělníků doslova vybuchne za vámi. Jejich nehmotná těla se vmžiku roztáhnou do nelidských proporcí a vyplní celou šíři chodby. Obklopí vás jemná pavučinka stříbřitých vláken a ze všech směrů kolem sebe slyšíte naříkavé výčitky:

"Vraťte nám Vaška...!"
"On má náš klíč...!"
"Nemá... ale nenechávejte nás tu!"
"To horko, ta bolest!"
"..."

Stačí ale ustoupit ještě kousek dál a hlasy Michala a Ondřeje na vás přestanou dotírat. Duchové se stáhnout zpátky k mříži ke svým tělům a rozplynou se do tmy. V kolektorech je zase klid. Někde za rohem slyšíte odkapávat vodu, v trubkách nad vašimi hlavami slabě šumí průvan. A od otevřené rezavé mříže se k vám nese nesrozumitelná strašně vzdálená hádka tří nebohých dělníků hledajících klíče...

Komi, Marky, máte slovo, můžete se přesunout k laboratořím nebo jinam. Co uděláte?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Josef Marek »

.... v úkrytu před laboratořemi ...

".... samozřejmě, že tam nebudeš dovopravdy poklízet. Jak sem řikal, je to jenom takovej převlek, co má voblbnout ty duchy. Vlezeš tam, zahraješ komedii, čapneš ze země ty nákresy a vezmeš roha. Je to jasný?" dokončím vysvětlování svého plánu, když už Mařka pochopí, kdo jsem a přestane mě napůl škrtit, byť její pohled naznačuje, že oči jí pořád klamou.

"No a já mám tady v brašničce se zlodějským vercajkem šikovnej žabikuch a kousky drátu, kterýma můžeme něco sestehovat z mejch hadrů. Čapku jsi mi ztratila, uniforma je bez ní stejně zneuctěná, tak z ní vyrobíme ňákej fajnovej převlek."

Radši se neptám, proč je napůl svlečená, kde zůstal zbytek jejího oblečení, prostě jen svléknu kabátec a soustředím se na to, kde říznout a kde naopak sešívat. Přeci jen se ale trochu opotím - uvědomím si, že mi asi z držky táhne ten její parfém, ona polonahá už je, já se svlíkám, do toho jí nabízím, že jí budu pomáhat s oblíkáním, to se neobejde bez doteků. Aby si snad ještě myslela, že jsem úchylák, nebo - co hůř - že po ní jedu?

Zaplatím stresík a s převlekem pomůžu.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Chvíli mi trvá, než jsem ochotna sundat hák z hlavy mého úlovku. Pořád nevidím úplně jasně a na chlápkovi občas převládají rysy Jožina a občas toho mrtvého, co měl takové starosti, aby byl dostatečně voňavý a líbil se šéfovi. Tak nevím, každopádně hlas to má rozhodně Jožinův.

Když zase promluví, začenichám: "Maskuješ cibuli? No, teda ne moc dobře, táhne ti z pusy jak z kurvina kufru."

Znovu začenichám, to je divný, táhne mu z huby po mé voňavce.

"Chlastat parfém bych čekala spíš od Heřmana."

Ok, jak prověřit, že je to někdo od nás?

"Teď mi hezky řekneš, která pojistka se nám v šalině nejčastěji pálí nebo který je nejoblíbenější koktejl Heřmana a já tě neuškrtím."

Když se obojí dozvím, povolím hák a nechám postavu, která je čím dál víc jožinovatější vyklouznout ven a rozhodnu se, že to prostě je Jožin a tečka.

Jak tam stojím do pasu nahá a Jožin upravuje a podává mi převlek, s úsměvem prohodím: "To je snad poprvé, co dělám něco takového zadarmo. Netvař se tak vyděšeně, nenaúčtuju ti to!"

Zbytek Jožinova kabátu prohlásím za hadr, čapnu kýbl, který se povaloval v chodbě, sice je prasklý, ale toho si snad nikdo nevšimne.
"Hlavně se nesmím ze zvyku moc nakrucovat, fádní nudná uklízečka, žádná rajcovní micinka." Zavtipkuju, abych si dodala kuráže a vydám se k labinám.

"Brý den" zamumlám nezřetelně, když vlezu dovnitř a rovnou přejedu hadrou futra, takže mi není vidět z místnosti do tváře. Pak se různým šudlením všeho možného přesunuju k papírům, začnu sbírat ty, co jsou na zemi a cpát je do prasklého kýblu, kosti mrtvých odstrkávám stranou.

Takže zase klamání, chci odnést co nejvíc papírů ze země, Josef říkal, že jsou tam.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... laboratoře ...

Marie,

jak se tak pohybuješ mezi duchy a snažíš se u toho třídit na zemi nepořádek od hodnotných dokumentů, nabere místnost zvláštní barevný nádech. Vlastně jde o několik barevných nádechů současně, které se přes sebe téměř nerozlišitelně překrývají a tvoří jednolitou realitu. Ty si ale chvílemi uvědomuješ, že vnímáš nejen současnost, ale i několik vrstev dávných událostí.

Komi, podruhé podsouvám Marii nějakou vzpomínku z minulosti.

Jsi schopná rozlišit hlavní čtyři dominantní úrovně. V bělavém světlém nádechu jsou laboratoře téměř prázdné, jen dvojice mužů v pláštích tu rozbaluje z beden přístroje a rovná do šuplíků a polic stohy svázaných tiskovin. V modrozelené vrstvě stojí už více mužů u stolů nebo sedí shrbení nad poznámkami a přepisují do svých poznámek výstupy z mnoha složitých přístrojů. Zlatavá vrstva je neuspořádaná a chaotická - inženýři zmateně pobýhají sem a tam a vráží do sebe, z rukou jim padají notesy i baňky plné vzorků. Podlaha se pod tebou lehce otřásá a ze stropů padá omítka. A v poslední šedivé vrstvě vidíš shnilé cáry papíru a krysami ohlodané tužky, vybledlé kosti i mihotavá těla duchů.

"Nezaclánějte, osobo!" okřikne tě jeden z duchů a propluje skrz tebe ke stolu.
"Ta je tu nová?" zeptá se jiný. "Ještě jsem ji tu necítil."
"Ale ano, Marie, co má ráda ty ukolébavky."
"Přišla utřít prach..."
"...a odemknout tu zatracenou mříž."

Komi, tohle oblbování duchů je opravdu zoufalá věc, efekt můžeš mít standardní. Marie by potřebovala víc času pro zorientování se, co z papírů jsou skutečné fragmenty poznámek a co jen ozvěny z minulosti. Stihne nasbírat dost dokumentů, než ji duchové odhalí?

6: Povede se to, Marie nabere do kýble dokumenty a bezpečně odejde
4-5: Povede se to, ale za cenu dvou následků:
- Marie nevědomky vezme mezi dokumenty i papír, který k sobě poutá jednoho z mrtvých inženýrů - ten se projeví někdy později, i po skončení score
- Marie najde jen část potřebných informací - zbytek tu zůstane a budete se moct pro ně někdy zkusit vydat znovu prostřednictvím projektu v mezidobí
1-3: Nepovede se to, duchové Marii odhalí dříve, než něco cenného najde; to má dva následky:
- Ztratíš možnost něco získat klamáním
- Duchové budou agresivní a nenechají Marii odejít, pokud se s sebou pokusí cokoliv odnést

Pokud bys odolávala, tak na každý následek zvlášť a každý můžeš zrušit úplně. Kdyby Marky vymyslel nějaký způsob, jak s odoláváním pomoct, aniž by výrazně změnil situaci, může.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Snažím se vůbec nedívat na nic, co se v místnosti hýbe, je tu nepopsatelný chaos, ale občas to nejde, párkrát sebou trhnu nebo uskočím, když nějaký stín minulosti projde přímo skrze mě. Snažím se nevidět, neslyšet, jen mechanicky uklízet.

Otočím se a podívám se zpátky na Jožina, který za rohem nahlíží na mě ukazuje, že jako dobrý, že to dám. Pokračuju ve sbírání papírů, ty falešné nehmotné mě matou, když mi jimi projede ruka, tak bych je vždycky nejradši vzteky zmuchlala.

fail 1,1
odolávat nebudu, podruhé bych stejně neklamala, páč by to byla nuda a šeď
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] 3. akce - Baráky

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... laboratoře, mezi inženýry ...

Marie,

duchové pokračují ve svých komentářích. S každou další větou ti je jasnější, že z nějakého důvodu tvůj převlek moc nezabírá.

"...proč pořád něco sbírá?"
"Václav ji sem poslal, přišla až zezdola."
"Nene, to byl Josef, to je jeho práce."
"Jistě, že Josef. Měl sem poslat někoho, kdo tolik nepřekáží."
"A je vůbec umytá? Co když nám tu něco kontaminuje!"
"Přišla z kolektorů, určitě není dezinfikovaná!"
"Vždyť se na ní podívejte, oblečená je jako hastroš a ani koště nemá dle norem!"

Poslední větu jeden z duchů už doslova vykřikne a k tobě z koutu místnosti přiletí staré plesnivé pometlo s olámaným kartáčem. Duchové zanechají své práce a stáhnou se kolem tebe. Jejich pohledy hoří vztekem.

"Odnáší mi vzorky!" zvolá jeden a tvůj kýbl se ze stran promáčkne, jakoby ho stiskla nějaká obrovská ruka nebo spíš svěrák.
"To je tajné!" zahuláká jiný, načež kolem tebe popraská dlažba.
"Ven s ní! A všechno tu nechat!" ozve se kdoví odkud a opře se do tebe vítr, který sice odnikud nefouká, ale tlačí tě z laboratoří ven.

Josefe, i ty si krom hluku teď už všimneš, že kovové žaluzie na oknech laboratoře se rozvlní a poté jedna po druhé s hlasitým prásknutím zavřou. A po tom prásknutí uslyšíš někde zezdola, z prostoru rozlehlé haly, kde ne tak dávno explodovalo pár lahví, nějaké hlasy.

Komi, duchové chtějí Marii vytlačit ven, ale nesmí s sebou nic odnést, to by byli agresivnější.
Marky, někde v okolí hledají cizí lidé, donašeči odpadu, co tu předtím bouchlo. Josef si uvědomuje, že tu nejsou sami.

Co uděláte?
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host