[HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Alois Heřman »

Střílím v klidu, však ono to už nějak dopadne, tak jaképak s tím štrapáce... Čerchmant žádá příliš, z duchů mám bobky.

Hunt (**): full succes 6,5


Je důvod, proč nečučím, co sem trefil. Páč to vím, ne?

Plazmobazmek křachne vo zem, já zhasínám šalinu.

S uspokejení poslóchám nadávající oficíry. Zařinčím šalinovým zvoncem "DYNG DYNK!", abych přidal ten správné bengál, ve kterým se ztratí intoušovi spěšný kroky pali. Pak zase rožnu světla a vykloním se ze šaliny.

"Všecko je v richtigu, jako že se Tonda Kozderka menuju," zahlaholím z vesela, "Tak šalináři, čekáte na befél?! Naložte teho tuhýho kalóska a kalupem! Páni oficíři na palubu, šalina je vám dneska k službám, dyž vás ten náš kocór tak pěkně pozval, služebníček, hezkej večír vinšuju..."

Su spokojené jak s basou plnotučnýho. Při nejhorším budu ten borec, co si to s klidem střihnul vyšít mezi chlupatý. Mouřím voči - stražit ovary nemá v tom bengálu cenu - a snažím se merčit, kam si to ten intouš namíří. Povalí ke strojírnám? Má tam snad známý? Něco mi říká, že vo něm ještě uslyšíme, bylo by betelný gómat, kde ho v budoucnu hledat...

Snažím se *sbírat info*, abych na příště trochu *zaměřil cíl*, tedy Průzkum (Survey) s použitím své specialitky Scout (ten správný "překlad" musím teprve vygómat). Snažím se zahlédnout a domyslet, kam odzbrojený muž běžel; jestli třeba zahnul mezi strojírenské budovy, což by mohlo znamenat, že to tam zná. Možná se za ním pomalu někdo z těch, co úplně neutekli po mé střelbě opatrně vydal, když viděl, že ho policisti nepronásledují... V zásadě mě zajímá kam se neznámý (asi) poděl/ kde bude nejlíp ho začít případně hledat?

Jinak počítám, že pokud nebudou ostatní proti, tak četníci nakonec nastoupí a tečící nervy a uražené ego si případně vybijí během nástupu a hlavně cestou. Přeci jen, máme poměrně na spěch. Jejich pravděpodobně potřebné vyklidňování nechám raději na ostatních, jestli se toho budou chtít samozřejmě ujmout.
Naposledy upravil(a) Alois Heřman dne 11. 11. 2020, 17:14, celkem upraveno 1 x.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Josef Marek »

Když ukládám tělo na lavici v tramvaji, dostanu husí kůži. Co když měl ten divný chlapík pravdu? Věděl dost o nás, stejně tak mohl dost vědět o té mrtvole.

Jasně, je dobré být s chlupatými za dobře, ale stará mrtvola je stará mrtvola, a to nevěstí nic dobrého.

Husí kůže přejde v brnění, jak se na nebožtíka čím dál víc soustředím. Kdyby byl klid a čas, nechal bych tyhle věci na Mařce. Ale se všemi těmi četníky kolem by to bylo pěkně podezřelé střídat se nad mrtvolou a díky tomu že jsem jí nakládal mám teď jedinečnou příležitost. Musím se o tom mrtvém dozvědět něco víc dřív, než bude pozdě.

Nasucho polknu, snažím se nemyslet na své přátele kteří umřeli na Smíchově a nakloním se nad mrtvého. Vyhrnu mu rukáv. Moje levá ruka se dotkne jeho chladného předloktí. Sáhnu pravou rychle do náprsní kapsy a vytáhnu z ní kožené pouzdro a z něj skleněnou injekční skříkačku. Jsou v ní ještě vidět zbytky kokainové směsi, kterou používám, abych se udržel vzhůru. Zabořím ji hluboko do předloktí a zatáhnu. Naplní se chuchvalci hnisu, vysrážené krve a moku, který se v mrtvolách po pár dnech vytvoří.

"Nahoď šalinu, čas k odjezdu!" zavelí jeden z četníků a já se zvednu, stříkačku ukrytou v rukávě. Přesunu se k řídícímu pultu, vyhrnu si rukáv levé ruky a zatímco startuji stroj, pravou si rychle zabodnu nabranou hmotu pod kůži.

Svět kolem mne ztratí i ty poslední zbytky barev, které by snad člověk mohl ve všudypřítomném šeru vnímat a oči se mi obrátí v sloup.

Když vezmu do ruky regulátor tramvaje, okolí připadám jako hluboce zamýšlený. Ve skutečnosti to dělám spíš automaticky, řídit tramvaj je pro mě totéž, co pro jiného chůze. Většina mé pozornosti je ale upřena slabému pulzování pod kůží mé levé ruky. Pulzování, které mě spojilo s nebožtíkem.

Tedy doufám že jsem se spojil s tímhle nebožtíkem. A že kdyby se něco zvrtlo, Mařka není daleko.

Slaďuji (attune) se s mrtvolou
Záměr je zjistit kde, jak a hlavně kdy zemřela, dřív než se duch objeví.
Schválně to popisují tak, aby ostatní mohli během mého zjišťování klidně s Šalinou někam pohnout. Předpokládám, že dokud to bude rutinní přesun, bez nějakých honiček či překážek na cestě, tak to nevadí a je to jen fluf, který nám umožní se nezaseknout.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Aloisi,

v tuhle chvíli by bylo asi jednodušší spatřit havrany kroužící vysoko nad vámi pod temným nebem, než sledovat štíhlého muže vybíhajícího do mlhy. Rychle ti zmizí z očí a tobě nezbývá, než se snažit v černém prázdnu zahlédnout nějaký náznak pohybu, nebo si jeho cíl kreativně domýšlet.

Jezusi, máš riskantní pozici a omezený efekt, přeci jen hledíš víceméně do tmy a neděláš nic moc pro to, abys skutečně zjistil, kam muž běží; díky speciální schopnosti máš ale standardní efekt. Můžeš to zkusit i jinak. Můžeš se hecnout. Můžeš zkusit něco zoufalého, třeba za ním rychle vyběhnout do tmy a sledovat ho. Každopádně, podle toho, jak hodíš, tak:

6: Odhadneš přesně, kam muž běží, na jaké místo míří.
4-5: Odhadneš přesně, kam muž běží, na jaké místo míří, ale zároveň zahlédneš ve tmě něco hrůzostrašného. Dostaneš jako následek zranění úrovně 1- roztřesený strachem.
1-3: Odhadneš jenom směr, kterým se muž rozběhl a víc nic; zároveň k tomu upoutá ve tmě tvou pozornost něco hrůzostrašného. Dostaneš jako následek zranění úrovně 2 - paralyzovaný strachem.

Pokud máš nápad, kam se muž poděl, můžeš si to při hodu 4-6 popsat sám, nebo mi předej slovo.
Pokud by ti hrozil při hodu 1-5 následek a odoláš mu (pravděpodobně Rozhodnost), zranění se sníží o stupeň.

Co uděláš?



Josefe,

dělat dvě věci na jednou by měla spíš Mařka. Obzvláště, když tu chce jeden duch překonat hranici mezi světy a ty mu v tom svým způsobem pomáháš.

Marky, naladit se na přízračnou sféru jen tak, bez přípravy, soustředěním, a zároveň u toho sedat k řízení a nepozorovat ani tělo, ani místo nálezu těla, je podle mě dost zoufalé, dost zkoušíš své možnosti a hrozí ti značné nebezpečí, pokud si neudržíš kontrolu. Máš tedy zoufalou pozici a můžeš dosáhnout běžného efektu. Můžeš se k tomu hecnout, můžeš to zkusit i jinak. Pokud to uděláš takto, tak:
6: Zjistíš kde, jak i kdy muž zemřel.
4-5: Zjistíš jen jedno z potřebného - budeš vědět buď kdy, kde nebo jak muž zemřel (následek snížený efekt)
1-3: Duch využije vaše spojení jako příležitost a pustí do šaliny elektroplazmický výboj - utrpíš následek zranění úrovně 2 - křeče v rukou.

Při výsledku 4-6 si to můžeš popsat sám, pokud chceš, nebo mi předat slovo.
Pokud utrpíš následek a budeš mu odolávat, vyber vlastnost podle následku; na 4-5 potom zjistíš dvě věci ze tří, na 1-3 se sníží zranění o stupeň.

Co uděláš?


-------------------------------------------------------------------------------------
Hodiny: Četníkům tečou nervy ◆◆◇◇
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Alois Heřman »

Krákání havranů věští blížící se neklidnou dušu. Dušu, kerá se vobjeví v naší šalině, když si nepohnem. Jako by nestačili tři vytočení chlupatý. Připadám si, jako bysme hodlali projet kolem pekla s třema čerchmantama na palubě. To sou kšefty, fakt...

Přestanu vejrat do tmy, než začne tma vejrat curyk. Stačí mi, že jsem snad správně vodhadl směr, kerým se ten borec dal, zbytek snad vyšpekuluju z teho, že to tady znám a umím si domyslet, jak se zdrhající lidi vobvykle chovaj. Už sem jich vostatně pár naháněl a Fanóš vobčas řiká, že su jak lovecké hafan. Když na to přinde, mám fortel, jak někoho dohledat...

Vyměním bezpečnější pozici za snížený efekt. Normálně bych se dostal na "žádný efekt", ale díky své schopnosti Scouta, bude jen "omezený", takže z toho pořád něco málo vymačkám. Teda když budu mít kliku.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Nastoupíme zpátky do šaliny ... i s nebožtíkem a četníkama. Nebožtíka položíme do uličky. Zběžně si jej prohlédnu.

Edit: Mrtvý chlápek na první pohled nezraněně, jako by jen spal, teda až na tu mrtvolnou barvu. Když jej ale zvedli chlapi z kolejiště a přenášeli, tak se mu zaklonila přitom hlava a pootevřely víčka. Vytekl mu z pod nich čůreček černé, polozaschlé krve.

Uloží jej na zem a Josef si sedne za řídící pult. Váhám, jestli zkoumat mrtvolu nebo se věnovat četníkům. Jak jsem vynervovaná, tak mi přijde, že kroky četníků po falešné podlaze se příliš ozývají, že ta podlaha nějak víc vrže a klapání podpatků zní nějak dutě. Rozepnu si nenápadně knoflíček na kostýmku a nasadím milý úsměv a vydám se jim dělat rozptylovací společnost.

Náhle ale ucítím závan studeného vzduchu, ne však na kůži, prostě tak nějak zevnitř těla. Cítím, jak mi i na obličeji naskakují hrbolky husí kůže. Stisknu rty a prsty, aby se mi přestaly chvět. Ani si to pořádně neuvědomím, ale otočím se a zamířím zpět k mrtvému. Aniž bych se na četníky vůbec podívala, přiškrceně jim oznámím, že se chci pomodlit za mrtvého. Ani mne nepřekvapí, že moje kočka, která jinak dřímá na polštáři v kabině (a prý všem zavazí) je u mrtvého dřív. Čeká na mne, stojí u jeho hlavy, upírá na mne dokonale černé oči a švihá ocasem ze strany na stranu. Když si já kleknu dolů k mrtvému, ona se mu stočí do klubíčka přímo ve středu hrudi. Snažím se svým tělem zaclánět četníkům výhled na ni. Šalina se mezitím rozjede. Čekám, nedělám nic a zírám kočce do očí, v jednu chvíli se její oči začnou barvit z její obvyklé barvy do modra a začne být vidět okolní bělmo. V tu chvíli rozhodím přes mrtvolu hrst zvlhlé soli, kterou jsem svírala v dlaních a začnu překotně mumlat zaháněcí zaklínadlo.

Pomáhám Josefovi, má kostku navíc a beru 1 stress

kočka
Obrázek
Uživatelský avatar
Ignatz von Taube
Příspěvky: 6
Registrován: 27. 10. 2020, 11:46

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Ignatz von Taube »

No to jsem si zase nadělal do gatí, týrám sám sebe. Takhle se prostě nejde chovat. Já mám být síla, oni četníci jsou jen ti pinglové na šachcách. Já mám být jezdec, střelec, dáma i věž. Velice neochotně pomáhám s mrtvolou. Je fascinující, určitě bude mít hezký hrobeček. Škoda, že už se nedělají ty krásné výpravné pohřby plné hudby a veršů a zdobných hrobek. Dneska šup s ním do šaliny, pak spalovna a na konci z každýho z nás bude jen divnej protorosol, co se zrecykluje na kompost.

Ten chlapík se mi nelíbí. Souhlasil bych, že je prostě dvojí. Něco tají. Tramvaj se rozjíždí. Četníci vypadaj, že to bude v pohodě. Musím si zapamatovat jména, ale hlavně čísla. Tenhle přežitý zvyk je super. XYZ123. Jasně řekne brzo potřebné odpovědi, kdo jsou a co jsou, ale teď ne.

Zabloumám koho jsem tam tak viděl ve skrumáži. Paměť na jména tu jsme měl vždycky výbornou. Ale víc na obličeje. Ten poďobaný krysí nos ten znám. Od vidění z nálevny. Kšeftuje s cukrem. Tu frajli taky, ale tohoto ne. Něco mi na něm nesedí. Zkusím se víc porozhlídnout co ten tu dělá. Moc sem nezapadá. Není to dělník. Ani tajnej.

Tramvaj s sebou hrkne. Jedeme nějak nezvykle tiše. Jen Mařčí klapají boty víc než je zdrávo. Snad to je dobré znamení. Tam venku se něco maličko pohlo.

Snažím se pomoct svým jednáním Heřmanovi v jeho akci. Po očku sleduji a uchovávám tváře co se tu producírujou.
Ignatz von Taube, agent jeho C.K.
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Alois Heřman »

Ignác spíš než aby porádně helfnul Pepanovi s tuhejšem, poulí augle po okolí. Takovej náš krysařík...

Sway *+ * za pomoc: fail 2,1

Jeden by řek, že dvě "psiska" už něco zvětřej, ale zatím sme totální slepejši.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Aloisi, Ignatzi,

muž utekl prostě "pryč do tmy", na tom se už nic nezmění. Nejspíš ale tady na křížení kolejí, stranou od ulic, nebyl náhodou. Důvod, proč se skláněl nad mrtvým mužem nedaleko Strojíren a vaší výtopny neznáte, ale nebyli jste taky první, kdo na něj dnes narazil. Krom četníků se na místě motala spousta lidí, povědomé tváře dělníků i pár výraznějších obličejů místních z přilehlých ulic. Třeba si tajemného muže někdo prohlédl lépe, než vy. A třeba ho někdo dnes neviděl poprvé.

S tím, jak se šalina pomalu rozjíždí, se vám do myslí derou nové starosti a povinnosti a na tajemného muže už teď nezbývá čas. Můžete ale vzít jed na to, že někdo z přihlížejících si bude pamatovat to, co potřebujete. Lidé sice v Brně umírají téměř denně, ale málokdy takovým zvláštním způsobem. Tohle jen tak někdo zapomene. Zbývá jen toho správného člověka najít.

Jezusi, Petře, nabízím vám možnost hledat muže později, někdo z místních určitě bude mít stopu, která vás k němu přivede. Pokud budete mít v budoucnu chuť ho vypátrat, bude to pro vás dlouhodobý projekt, tedy aktivita v mezidobí. Projekt bude nastaven na šest hodin, může ho plnit současně i více z vás a jakákoliv akce, kterou v rámci něj budete provádět, bude riskantní. Nehledáte totiž jen tak někoho obyčejného. Ale pokud projekt dokončíte, budete vědět zcela přesně, kde tajemného muže najít.

-------------------------------------------------------------------------------------
Hodiny: Četníkům tečou nervy ◆◆◇◇
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od Josef Marek »

Tramvaj se dá konečně do pohybu a jak ze zvyku zazvoním na znamení rozjezdu. Zvonek mi zní z dálky, jako umíráček, svolávající Spalovače do vedlejší čtvrti.

Koleje přede mnou se mihotají, sotva je vnímám přes mlhu, kterak se mi začínají kreslit před očima. To ale nevadí, moje ruce vedou tramvaj po paměti.

Myšlenky, propojené na pole duší a možná i trochu povzbuzené zbytky kokainu z injekce se rozežehnou a před očima se mi rozběhnou krátké obrazy, jeden rychle střídá druhý.

Je jich moc a zatímco cítím, jak mi levou ruku víc a víc svírá chlad, jakoby ji snad svíral ledový spár, můj mozek zaplavují stovky obrazů a do popření se začínají rvát staré myšlenky na dávné neštěstí na Smíchově.

Pak zavoní vzduchem sůl a většina obrazů zmizí.

2k sladění + 1k pomoc od Mařky +1k hecnutí se
full succes 6,3,5,5


Přesto se obraz nevyčistí úplně. Vidím dva různé, překrývající se obrazy. Vlastně tři, když připočtu ubíhající koleje, ale dva týkající se mrtvého.

Jeden nich ukazuje chlapíka v bujaré zábavě, obklopeného děvčaty ve vyzývavých kostýmech. Popíjí, raduje se, střídavě objímá tu či onu děvu, případně ji vrazí letmý polibek na tvář nebo ji plácne přes zadek či stiskne napůl odhalené ňadro. Prostor je mi povědomý... je to jeden z vyhlášených nevěstinců, budu ho muset později popsat Lojzovi, snad si vzpomene.

Druhý obraz znázorňuje téhož muže. Tělo má nafouklé, jako by byl už mrtev dva dny, ale neleží. Šourá se přes kolejovou křižovatku ve zhlaví Královopolského nádraží, sotva zvedá nohy přes koleje, ruce strnule před sebou a oči...

... oh ty oči!...

... plné bolesti, naběhlých žilek, utrpení. Něco se v nich zaleskne - světla blížícího se vlaku...

V ten okamžik upoutá mou pozornost opět první obraz, chvílemi, kdy je chlapík ještě plny života. Jedná z dívek se k mému sklání, něco mu šeptá do ucha, ale pravou rukou mu při tom sype cosi do sklenice šumivého vína. Tu mu vzápětí podá a pak jej hecuje, abu ji vypil až do dna.

Světla z druhého obrazu už jsou příliš silná, až si instinktivně zakryji oči, i když uvnitr vím, že to jsou jen halucinace a sny vyvolaneho injekcí.

Konečně stáhnu ruku a obrazy získají zpět své temné obrysy.

Vlak mátožného chodícího mrtvého mepřejede, jen ho odhodí stranou a nafouklá postava spadne na zad
Když muž dopadne týlem na vedlejší kolej, jeho strnulé a mrtvolné pohyby se zcela zastaví. Krví podlité oči ještě chvíli hledí za vzdalujícím se rychlíkem a pak se zavřou.

I na druhém obraze leží muž na zádech s nepřítomným pohledem. Z koutku úst mu vytéká pěna, zpocená kůže mu mrtvolně bledne. Děva, která ho otrávila, se nad něj skloní, naposledy zkontroluje, že nemá pulz, a pak komusi pokyne, aby jeho tělo naložil.

Kdy? Kde? Jak může zemřel?
Muž zemřel celkem 2x.

Poprvé zemřelo jeho tělo před dvěma dny v hampejzu, jehož jméno a lokaci určitě bude znát Lojza, až mu ho popíšu. Byl otráven neznámou ženou.

Podruhé a finálně zemřel před pár hodinami na kolejích, kde jsme ho našli. To už bylo tělo 2 dny mrtvé, ale přesto se z nějakého důvodu stále pohybovalo Brnem. Málem ho srazil rychlík z Prahy a nakonec na křižovatka i jeho mysl a duše konečně zemřela.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Intro - Mrtvý muž na kolejích

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Švarcfógli,

šalina se zhoupne na výhybce a kola zaskřípou do husté tmy. Vyrážíte za vaším cílem. V šalině s vámi na sedačkách sedí tři četníci, čtvrtý zůstal s Frajírkem a snaží se z něj asi dostat zaplacenou zálohu. Na dvou sedačkách leží mrtvý muž, vedle něj leží schoulená Mariina kočka. Těžko říct, jak dlouho tahle idylka vydrží.

Končíme intro a plynule přejdeme k první akci. Mezidobí zatím hrát nebudeme, to přijde na řadu až po dokončení této zakázky. Deníky postav si necháváte ve stejném stavu, jak jsou teď.
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host