[HRA] Mezidobí

Sdílené PbP hraní RPG v systému Blades in the Dark z temného prostředí Brna.

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

[HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

1. mezidobí - po akci Dvakrát mrtvý náklad

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Výplata
Reputace: 2 (základ) +3 (práce proti vyšší úrovni frakcí) = 5 rep (celkem momentálně 5)
Pětky: 0 (celkem momentálně 0)

Dusno
2 dusno (standardní práce, občas nenápadná, občas velmi nápadná) +1 dusno (součástí byly vysoce postavené frakce) - 1 dusno (speciální schopnost) = 2 dusno (celkem momentálně 4)

Oplétačky
Spoiler
hod: 3,4 => 3
dusno: 4
výsledek: Gang Trouble or Questioning


Expy Švarcfóglů
- Provedli jste úspěšné pašování nebo získali nového klienta či zdroj kontrabandu ◆ ◇ (1xp)
-- Ano, propašovali jste mrtvolu; víc toho myslím nebylo
- Potýkali jste se s výzvami nad rámec vašich současných schopností ◆ ◆ (2xp)
-- Řešili jste vcelku mocného ducha
-- Řešili jste četníky a vojáky, vcelku silné frakce
- Posílili jste svou reputaci nebo si vytvořili novou ◆ ◆ (2 xp)
-- Drze jste stříleli přes lidi, oprskle jste projeli přes ne úplně uvolněné koleje, drze jste vyfoukli kultistům peníze i ducha, drze jste ujeli četníkům i Silbersteinovi,... mám pokračovat?
- Vyjádřili jste cíle, motivaci, vnitřní konflikt nebo povahu party ◇ ◇ (? xp)
-- Netroufám si říct, toto je na vás

Švarcfógli, co budete dělat v mezidobí?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

... několik hodin po vyložení nebožtíka, v naší výtopně ...

Konečně mám čas si prohlédnout všechna poškození, co tramvaj při naší vyjíždce utrpěla. Vypadá to na práci na pěkných pár dní a proto hned zamířím do podkroví, namíchat si správnou povzbuzující směs. V příštích několika dnech opravdu nechci být ze soustředění vyrušován nějakými nočními můrami.

A navíc, tramvaj potřebuje nový nátěr. A co jiného mi dodá inspiraci, než pečlivě namíchaný koktejl povzbudivých látek.

fail 1
vyčistil jsem jedno políčko stresu


Jenže medikamenty ne vždycky dělají přesně to, co po nich chci. Chvíli poté, co jsem zabořil jehlu do předloktí, jsem přistihl sám sebe, jak natírám bok šaliny stejnou barvou, jako měly Kateřininy vlasy, když ještě byla ...

... odhodím štětku a vyběhnu z výtopny ven, na čerstvý vzduch. Začnu běhat kolem dokola. Tyhle myšlenky musím dostat z hlavy.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

... další den po převozu nebožtíka ...
Courám se po Svoboďáku a nahlížím do výloh. Netroufám si ale jít dovnitř obchodu, peníze mám tak na činži a jídlo, nemůžu si dovolit teď utrácet. Pak ale mě praští do očí cedule na salónu krásy:

NOVINKA!!!
Plazmoterapií k dokonalosti

Nakloním se blíž k výloze, abych viděla dovnitř, rukou zacloním světlo z blikotající lampy. Vevnitř vidím tak hezkou holku, až mě to skoro naštve. Má pleť tak jemnou, skoro vypadá průhledně! Mně sice kolečka z obličeje po přísavkách už zmizely, ale pořád se o dokonalosti pleti nedá mluvit. To není fér!

Zvoneček nad dveřmi zacinká, jak otevřu dveře a vejdu dovnitř.

Odstraňování stresu: 1

Když odcházím pryč, obličej mě docela pálí a je zarudlý.

No, jestli jsem zaplatila tolik peněz a ještě mi z toho oleze ksicht, tak se asi zblázním!
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

... tentýž den na Starém Brně ...

Ucejtím, jak mi někdo vohlodává ovar. "Kuš, kocóre, nečuješ, že su zrubané jak les? Neh mňa, nic nebude..."

Trhnu sebó, bo se mi do lalůčka zabodnó nějaký jehličky. Konečně votevřu augle. Fakt mi kocór vohlodává ovar, ale ten čtyřnohé, žádná debrecínka se nekoná. Klika, nesnáším, když se mi ráno po fetu nějaká producíruje v kvartýru.
"Vodjeď, potvoro," voženu se prackó po kocórovi, "nebo z tebe ufachčím palčáky! Eště sem nezgebnul, tak si nech zajít slinu. No, moc neprské a radši mi aportuj lahváča..."
Kocór nevodpoví - což je dobrá zpráva, páč to znamená, že sem se ztřískal tak akorát.

Ufachčím rychlý vohledání. Napuchlé pysk a vodřený klouby na pracce - to sme s Fanóšem asi zas dělali rotyku. Kozy mám podrápaný - asi ta bloncka... Dokud valím na zbytkáču, vydrápu se kvaltem z pelechu a hledám, čím bych přikrmil kaču. Vo vopicu nestojím, ale gómu, jak na ňu vyzrát, na potvoru.

Vo chvilu pozdějc stojím vopřenej vo fenstr a čučim ven. Zoncna samozřejmě nikde, dyť je imrvére tma jak v pytli, ale slyším, jak bijou poledne. Dožvékám utopenca a zbytek hodím kocórovi. Pár dní sem ho nekrmil, asi proto je tak nakrklé.
"Žrádlo si musíš zaslóžit - vo darmožróty žádné nestojí, kapiš?"
Zhltne ho a pak se mi přes cemr vyškrábe na rameno. Nechá na nich hlubší zářezy než sebedivočejší debrecínka. Přitulí se, potvora, a já ho poškrábu za uchem.
Ucucávám lahváča, v držce mám furt jak v polepšovně a je mi mírně šoufl. Ze včerejší noci si skoro nic nepamatuju. Život je pecka.

Odstraňování stresu: 5.
Edit: Tak ne akorát - o jedna víc, než bylo třeba. To znamená, že jsem přebral. Přitahuju potíže - to znamená další oplétačky. Jsem zvědavej, co jsem zase vyvedl :-/
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Oddusňování

Večer sedím doma a co chvíli se chodím dívat do zrcadla, jestli už se má pleť zklidnila. Po pár hodinách opravdu zarudnutí ustupuje a možná opravdu to i té kůži prospělo. Zvedne mi to trochu náladu, tak vyrazím do hospody. Eva stejně přespává u kamarádky, tak je doma prázdno a nikdo mě nepotřebuje. Vyrazím k hospodě Kotelna, co ji mám kousek od baráku.

Cestou se zastavím ve výtopně a zkouším vytáhnout i Josefa, ať taky se dostane mezi lidi.

V hospodě hned jak vejdu do dveří, tak se na mě upře řada zvědavých očí, a pak několik naštvaných od stolu, kde sedí kozovozi včetně Frajírka. Od jednoho stolu na mě hned volají a poroučí panáka a ať jim povyprávím, co se vlastně dělo, co to bylo za mrtvolu a tak. Nepřekvapivě se to o té mrtvole hned rozkřiklo.

Vyprávím jim značně upravenou povídačku o tom, co se dneska dělo, o tom jak jsme nakrkli chlupatý aj vojáky a jak ti parchanti chlupatý nám za převoz ani nezaplatili. Samozřejmě vynechám všechno týkající se Miriho a Leopolda. Kozovozi poslouchají s velkým potěšením o našich lapáliích a vypadá to, že jsou vlastně celkem rádi, že mrtvolu nevezli oni.

Oddusňování kamarádíčkováním: partial succes 5
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Marie mě sice vytáhla do hospody a baví celou společnost, ale já celý večer cucám jedno pivo. Důvody, proč se straním zábavy, jsou dva.

Jednak alkohol uspává a ještě povzbuzuje sny. A to já prostě nechci.

A za druhé, včera jsem byl za svým přítelem Ferdinandem, aby se mi podíval na sečnou ránu na ruce. Je to sice jen lékárník, ale rozumí mým potřebám a dokáže mi namíchat medikamenty tak, aby nebyly kontraindikací k mým povzbuzovákům. Do špitálu raději nechodím, doktoři se moc vyptávájí. Jenže Ferdinand mi nařídil, že zrovna teď si mám dát pár dní od alkoholu oraz.

Druhou akci pálím za léčení.
partial succes 4,1 => 2 segmenty
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

... tentýž den na Starém Brně ...

Heřmane,

sotva dotáhneš lahváče a zamyslíš se nad druhým, někdo zabuší na dveře. Ani chvíli nepočká na tvou reakci a už rytmicky tluče zas. V nateklé hlavě to ostře zabolí.

Otevřeš dveře. Za nimi na tebe kouká sotva desetiletý klučina, který nad hlavou mává složeným papírem.

"Vzkaz, pane Heřman, nesu vzkaz!" zakřičí na tebe dříve, než stihneš otevřít pusu. Až pak si všimne, jak vypadáš, a zarazí se. Podrbe se za uchem a sklopí oči.

"Pardón," poví mnohem tišeji opatrným hlasem dítěte, které už má s lidmi po flámu nějaké zkušenosti, "sem nevěděl, že je vám blbě, jak panu Borovci. Tohle je od něj. A už je to zaplacený. Máúcta."

Kluk ti vrazí papír do ruky, otočí se na patě a zmizí. Rozložíš nedbale zapečetěný dopis a přečteš si roztřesenou rukou napsaný krátký vzkaz:
Dopis od Fanóše píše:Vole, tos mě dobře nechal ve štychu. Sotva sem dovalil dom, čekali na mě chlupatý. A hned do mě začli bušit, co že vím o tobě a tvých kšeftech. Buď v klidu, nejsem žádnej bonzák. Poslal sem je k šípku a na cestu přidal i dobře mířenej kopanec. To sem možná přepísk, zatracenej chlast. Ale říkám ti, dávej si majzla v tý svý rachotě. Chlupatý maj na tebe pifku. Zdarec, F.
Jezusi, tohle jsou tvé oplétačky. Četníci vyslýchali tvého kamaráda Fanóše.
Hod: full succes 3,6 => 6 = Fanóš nic nenapráskal



... druhý den kolem poledne ...

Švarcfógli,

pozvání na oběd od Esmeraldy se neodmítá. Tentokrát to ale přišlo na poslední chvíli a znělo natolik naléhavě, že si nejste jistí, nakolik je to dobré znamení. Když se usadíte v hospodě Na tržnici do "svého" oblíbeného boxu, překvapí vás, že vám pití donese sama Esmeralda. A hned si k vám i přisedne, zapálí si a těžce si povzdechne.

"Už jako malé holce mi máma kladla na srdce: Žanetko, zlaté je slovo, které zůstane v ústech. A měla pravdu, samozřejmě. Proč jsem to zrovna já, kdo má tady hezky fungující hospodu, spokojené fachmany i štamgasty? Protože na rozdíl od ostatních cikánů umím držet jazyk za zuby. Vím, co komu říct, kdy se nahlas ozvat a kdy být naopak hezky zticha. A je vážně škoda, když pak nějaké zbrklé slovo dokáže tohle všechno ohrozit."

Esmeralda jedním nádechem dotáhne cigaretu, típne ji způsobně o popelník a zapálí si druhou. Nespěchá, chce vás nechat přemýšlet o tom, co právě řekla.

"Celý Brno už ví, co se semlelo pod Špilasem. Takový bouračky se rychle rozkřiknou. Obzvlášť ke mně, vždyť mi tama zrovna kluci vezli nákup." Při slovu "nákup" se usměje způsobem, na který už jste u ní zvyklí. Určitě nešlo jen o maso a zeleninu.

"No a taky se rozkřiklo, že tam někdo něco vyřvával o mně a mým guláši. A vyhrožoval nějakýmu připosranými masaříkovi mým jménem." Esmeralda se chladně usměje přímo na Josefa. Už je jasné, na co naráží.

"Zlato, já jsem ráda, když se mi dostane veřejné pochvaly, to nepopírám. Ale i s nimi se musí opatrně, víš? Když to teď začali chlupatý šetřit, tak si samozřejmě hned vzpomněli na moje kluky a na moje jméno, které tam někdo křičel. Takže když dneska ráno přišli za mnou sem do hospody, byla sem na ně už připravená. Ale i tak to nebylo příjemný povídání, to asi chápeš. No, nebudu chodit kolem horké kaše, něco jsem jim říct musela. Nic důležitého, jen něco málo o vaší práci pro mě a můj podnik, a jako příklad jednu šedivou prácičku z minulého měsíce, aby byli kluci chlupatý spokojený. Tím se vlk nažral a koza nám zůstala celá, ale budu moc ráda, když mě příště vlk nebude rušit při snídani, rozumíme si?"

Toto jsou vaše oplétačky. U Esmeraldy byli četníci a zjišťovali, jak je ona zapletená v té bouračce a problémech okolo. Pod tlakem přiznala, že pro ni občas něco pašujete. Díky tomu vám stouplo dusno o 2.

Žaneta tě Josefe pohladí po vlasech, je v tom lehce matoucí směs mateřské lásky a dívčí laškovnosti. Potom kývne na bar a nechá donést rundu tuzemáků. Jeden hned kopne, zapálí si třetí cigaretu a podstatně uvolněnějším tónem pokračuje.

"No, když máme to méně příjemné za sebou, můžeme se pobavit o něčem zajímavějším. Naštěstí se ke mně dostal ptáček zpěváček a pošeptal mi něco málo o příležitosti, která by nám mohla napravit pošramocené vztahy. A nějaké jiné vztahy pocuchat, což vy máte taky rádi, že?

Jde o to, že v Brně žije jeden pán, říkejme mu třeba strejda. A tenhle strejda čas od času shání ve větším množství ne úplně snadno sehnatelné věci, říkejme jim třeba hračky. A doteď vozili strejdovi jeho hračky nějaká banda vozků a nádeníků, se kterou přestává být strejda spokojený. Že jsou pomalí, nespolehliví a vůbec. A že je strejda chytrej, zeptal se mých kluků, jestli by mi případně nepomohli. A že jsou mý kluci moc chytrý a dobře vychovaný, přišli s tím hned za mnou a já si vzpomněla na vás.

Na kolejích jste třída, to se o vás ví. A to, jak jste si teď poradili s tou zácpou pod Špilasem, udělalo na některý dojem. Takže, i když máte oproti těm vozkům nevýhodu jen jednoho vozíku, možná byste mohli strejdu přesvědčit, že jste šikovnější a zasloužíte si jeho přízeň. On nemá strejda hluboko do kapsy a věřím, že vrána k vráně sedá a strejdovi by se s váma spolupracovalo náramě.

Co na to říkáte? Chcete vědět víc? Ráda vám povím i zbytek toho, co mi ptáček pošeptal. A na revanš mi bude stačit, když si mě příště nebudete brát tak drze do huby a z prvního kšeftu pro strejdu mi přenecháte zasloužený podíl."

Švarcfógli, nabízím vám příležitost pro příští prácičku. Jednalo by se o pašování zboží pro zatím tajemného "strejdu". Pokud byste si získali jeho přízeň, stal by se vašim "překupníkem" - v rozvoji party je to ten "luxury fence". Zároveň s ním ale teď spolupracuje Povoznické družstvo a pokud jim ho vyfouknete, změní se vztah vašich frakcí na -2 (nepřátelé). Můžete Esmeraldě zaplatit podíl na akci 1 pětku a ona vám poví detaily, nebo se můžete rozhodnout, že "strejdu" zkusíte kontaktovat sami bez její pomoci a provizi tím ušetříte.

Co s tím uděláte?
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

"Já z fleku kóřil, že helfovat fízlům je kapitální békárna," zamručím a hodím po Mařce čučku úkosem, "Místo abysme si u nich uďáli voko, pudou teď po nás jak slepica po flusu..."

Vytáhnu tabatěrku a zatímco stražím ovary, co nám Žaneta hóká, si taky rožnu špinku. Pak se na ňu zazubím a mezi kelčákama vyfóknu dým.

"Madame Esmeraldo," hóknu na ňu laškovně, "tys byla dycky čupr baba. Vodvíst zazobanýmu strécovi nějaký cajky, je přesně to, co včíl potřebujem. Trocha normální fachy."
Zandám cigartašku do nársní kapsy kabátu a nenápadně vod tama dvěma kolkama vytáhnu ruličku škváry. Schovám ju pod klepeto a šópnu po stole k Žanetě. Naše ruce se setkají, rulička zpod nich vymění majitela a já stihnu ještě Žanetu maličko pohladit přes goldnové kódr. Žádný vopravdický cukrování, jen taková čurina, aby viděla, že si cením ten rum. Cikánka se zazubí, mrkne na mě a ruličku si sková mezi kozy.

"Tak zpívé, křepelko," pobídnu Žanetu, "Copak je to za stréčka a jak mu možem vokázat, že sme špicoví fachmani?"

Zatáhnu "Esmeraldě" pětku jako její podíl a do toho kšeftu půjdeme.
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Heřmane,

Esmeralda z druhé strany podprsenky vyloví úhledně vypadající obálku. S dopisem od Fanóše se to nedá srovnat. Obálku položí na stůl před sebe, poklepe na ni svými štíhlými prsty a přikryje ji dlaní. Rozhlédne se kolem po lokále, a když zahlédne jen známé důvěryhodné tváře, spokojeně se usměje, nakloní se nad stůl a pustí se do vysvětlování.

"Tady je všechno, co potřebujete vědět. Měla by tam být místa, odkud vyzvednete zboží a místo, kam ho všechno najednou dovezete. Bude tam i termín, do kdy to máte mít hotové. Strejda se mým chlapcům vyjádřil jasně v tom smyslu, že svý hračky chce včas. Jestli to někde promrdáte, máte z ostudy kabát a žádný další kšeft, jasný? Zatím to máme pro sebe, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Ale jestli nebude strejda spokojený, tedy jestli něco poděláte, obrátí se příště i na ty svý vozky nebo jinou partu a pak vám už z toho tolik penízků nekouká, rozumíme si, že?"

Esmeralda si vás všechny prohlédne a ladně stáhne své ruce ze stolu do klína. Dopis je váš.

"Uděláte ze mě nejšťastnější ženskou, když to nepoděláte a strejda bude radši dělat s náma, než s jinýma. Strejda mě totiž moc potěšil, když nám teď pomohl z průšvihu.

Po tý bouračce se u nás vyptávali nejen četníci, ale dokonce i oficíři ze Špilasu. Pobíhali tu s těma svýma puškama a dělali tlaky, že jim prý někdo z mých kluků ukrad kus nákladu, konkrétně dva kusy. A hned chtěli prohledávat, vyslýchat a vůbec. Měli jsme z pekla štěstí, že si mohli všechno hezky prohlídnout a zas vypadnout. Protože když jsem zjistila, co sem to ten drzej Jeník dotáhl, hned jsem ten válec nechala zmizet a byl to právě strejda, který z něj byl úplně nadšený. Ale to nejlepší nakonec - musím vám říct, že sám nabízí moc zajímavé věcičky, konečně jsem sehnala něco, co v Brně snad vůbec nemělo být. Prostě nejedné dámě by se u něj na nákupech u něj moc líbilo," poví Esmeralda vesele a přitom mrkne na Marii.

"Takže mi asi rozumíte, zlatíčka moje, že bych nebyla ráda, kdyby se nám tak hezké vztahy se strejdou pokazily. Dejte si na tomhle kšeftu záležet, ju?"

- C.K. Vojenská posádka provádí prohlídky po podezřelých z krádeže nákladu - partial succes 5,5,3 => 2 tiky na hodinách
- Cikáni za ukradený válec koupili předmět důležitý pro jejich záměry - partial succes 5,2 => 2 tiky na hodinách



Švarcfógli,

když otevřete dopis, naleznete velmi stručné instrukce a jednoduchý plánek:
Dopis od "strejdy" píše: Zboží bude připraveno 20:00 - 21:00
Běhounská 7 ... Pagát, Škýz, Škýz
Koželužská 3 ... Mond, Pagát, Mond
Hutterova 18 ... Škýz, Mond, Pagát
...
Josefa Hybeše 50 ... Trul, Honery, Trul ... brána bude otevřená 22:00 - 22:30

Akce2.jpg
Co uděláte dál?
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

"To bude dost na knop, je to slušná štreka.
Dneska radši nepůjdu chrňet, abych vymyslel ňákej fajnovej itinerář," okomentuji zadání pro ostatní.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
Alois Heřman
Příspěvky: 88
Registrován: 29. 10. 2020, 15:45

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Alois Heřman »

"Dybysme nepotřebovali tahat cajky, tak to dame aji pěšo," zamručím, "Ale že na glajzach to nebude úplně volný a eště musíme bejt echt jakože nic, když po nás kvůli někerým včil pasou chlupatý, tak to nebude uplně čurina..."
Zamračím se pro jistotu na voba.
"Ale ty, Pepane, ty si navopak kókej navordinovat pořádné chrupec nebo ti ho brzo navordinuju sám," vyžahnu mu prcka, sténak se k němu nemá, "Páč včil budem potřebovat klidnó budku a ne borca, co mu tečó nervy, má fedry nebo co, a splaší šalinu zrovna ve chvilu, kdy už začínalo bét všecko v cajku!"
Začnu trochu hromovat. Neřvu, není proč, ale mám silné hlas, tak ho rád používám.
"Já teda voceňuju tu snahu rozšmelcovat toho židáka, ale to by teprve byl průser. Skoro jak napálit ty vojcly. To byl vod tebe fakt majštrštych! Vole!"
Alois Heřman
Rodák ze Starého Brna, vyrostlý ve zdejším lumpenproletariátu zvaném "plotna".
Ohař.
Uživatelský avatar
Marie Přehnálková
Příspěvky: 89
Registrován: 30. 10. 2020, 22:46

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Marie Přehnálková »

Když pak přijdu domů, nikdo mě nečeká, ani kočka se mi nemotá pod nohama. Když na ni zavolám, taky nepřiběhne, nijak mne nepřekvapí, že ji najdu, jak na mne soustředěně hledí z vršku babiččiny skříně. Ukrojím si chleba a namažu sádlem a zatímco ukusuju, sundám z krku klíče a odemknu obě petlice na babiččiné skříni. Kočka je v mžiku na zemi a nedočkavě sleduje skříň, kdy už ji otevřu. Všimnu si na dvířkách opět nových škrábanců od drápů. Povzdechnu si, chytím kočku, a i když se zuřivě brání, otevřu okno a vyhodím ji z něho. Během vteřiny je znovu na parapetu a skřípe vytaženými drápky po skleněných tabulkách.

Když už je konečně (až na to skřípání) klid, tak otevřu tu skříň a vytáhnu ukradený kovový válec. V horní části vede tenká spárka. Zkusím zatočit a opravdu se mi podaří odšroubovat víko. Pod ním je ale jen další uzávěr, když odšroubuju i ten a posvítím dovnitř nádoby, vidím tam jen černo. Nakloním tedy nad miskou nádobu a do ní vyhrkne asi dvě deci husté, mazlavé, temně rudé, ale přesto jaksi duhově zbarvené tekutiny. Nikdy jsem nic takového neviděla, ale přesto jsem si naprosto jistá, co to je. Tak tohle je ještě mnohem lepší, než jsem čekala. Přeliju surovou, živou krev zpět a pečlivě nádobu znovu zašroubuju.

Pak sáhnu do skříně a vytáhnu jednu z knih, kterou mi babička nechala. Během chvilky najdu stránku, kterou potřebuju a pak začnu. Přesně podle postupu. Na zemi nakreslím stejný obrazec, v kterém jsem babičku našla mrtvou i svíčky umístím na stejná místa. Používám velké dřevěné pravítko a kružítko, protože babička by je asi neměla, kdyby na přesnosti nezáleželo. Doprostřed obrazce umístím zadělávací mísu a přesypu do ní z urny babiččin popel. Nakonec kápnu na zbytek chleba se sádlem trochu surové krve, otevřu okno a nabídnu to kočce. Ta mi to málem vezme i s rukou a sotva to zhltne, padne jak podťatá. Položím ji do mísy na ten popel a zapálím svíčky. Celý obrazec a všechno na něm se rozzáří matným světlem. Jinak se ale nic neděje. Občas svítí víc, občas míň, ale to je tak všechno. Moc nevím, co mám dělat, znovu zalistuju babiččinými zápisky, ale v popisu rituálu není už napsaného nic. Tak jen sedím na židli, čekám a přemýšlím, jestli jsem jen zbytečně nezabila kočku. Nakonec mi začne padat hlava a usnu.

Pokračovaní nejspíš v nějakém flashbacku
Uživatelský avatar
Josef Marek
Příspěvky: 119
Registrován: 26. 10. 2020, 19:34

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od Josef Marek »

Lojzu jsem samozřejmě neposlechl a celou noc ležel nad mapou a počítal, kudy bude nejlepších cestu naplánovat. Ono se to zdá jako jednoduchá úloha, ale v různou denní dobu je v ulicích různě narváno a nejkratší cesta nemusí být vždy nejrychlejší. Ale to on by nepochopil.

Stejně jsem nepobral, zda byl z toho mého řešení problému s vojáků nadšený nebo naštvaný. Tón jeho hlasů by napovídal tomu druhému, ale kdo má tomu jeho hantecu rozumět. A mezi téma pár slovy, co má zdejší hatmatilka s pražskou hantýrkou společné a tedy jim rozumíme, byl třeba majstrštych. A to zní jako pochavala. Tak teda nevím, co mi chtěl vlastně říct.
Josef Novák
Tramvaják, co se stal Lapiduchem
Deník postavy
Uživatelský avatar
GM Brněnský drak
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 11. 2020, 22:15

Re: [HRA] Mezidobí

Příspěvek od GM Brněnský drak »

Švarcfógli,

když zalistujete ranními novinami, narazíte i na pár nevinně vypadajících článků. Co je ale pro běžného čtenáře jen souhrn běžných událostí v neklidném Brně, má pro vás zvláštní význam.
Brněnský deník Pravda, str. 5 píše:...Vedení Brněnských Strojíren zveřejnilo oficiální stanovisko, dle kterého jsou současné nepokoje pouze bagatelní aktivitou omezeného počtu nespokojenců. Naše zdroje ovšem poukazují na masovou nespokojenost dělníků s pracovními podmínkami. Nově se přitom odvolávají na nedávný incident, během kterého došlo v těsné blízkosti závodu ke střelbě civilistou a ohrožení zdraví přítomných dělníků. Tento případ ovšem vedení Strojíren odmítlo komentovat s tím, že jde o nepodloženou fámu...
Brněnský deník Pravda, str. 8 píše:Tisková zpráva Četnictva města Brna:
Na vědomí se dává, že na základě bezprecedentních událostí při kolizi vozidel na ulici Dr. Macků, zavádí Dopravní odbor Četnictva následující opatření:
1. Četnictvo jest oprávněno namátkově kontrolovati vozidla spadající do kategorie II. a vyšší a prováděti kontrolu jejich technické způsobilosti.
2. Četnictvo jest oprávněno zajistiti na místě vozidlo posouzené jako technicky nezpůsobilé k jízdě.
3. V souvislosti s úkony 1. a 2. jest Četnictvo oprávněno vyžádati si doklady osoby zodpovědné za řízení vozidla.
4. Při podezření na neadekvátní posouzení technického stavu vozidla má majitel právo odvolati se k nadřízené četnické stanici na Dopravní odbor.
5. Opatření jest účinné s okamžitou platností.
- Strojaři protestují za lepší pracovní podmínky => 1 tik na hodinách
- Četníci vyšetřují nehodu na dr. Macků a řeší její následky => 1 tik na hodinách
Zamčeno

Zpět na „[Blades in the Dark] {PbP} Ostří Šalingradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host