Generátory všeho možného v Zapovězených zemích

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 639
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Generátory všeho možného v Zapovězených zemích

Příspěvek od Ota »

Hra Zapovězené země obsahuje mnoho různých generátorů.

Používate je? Jak často? A funguje vám to? A co mě zajímá nejvíc, používate je i "v přímém přenosu"? Ilgir se v jiném tématu zmínil, že mu to i takto funguje celkem dobře. Já na přílišné generování během hry zatím nemám moc odvahu. Ale láká mě to.

Zatím to mám takto:
Používám běžně během hry:
- generátory cenností
Používám občas, ale jen v přípravě:
- generátory vesnic, ale spíš jako odrazový můstek, nicméně tohle funguje
- generátory postav, když vytvářím CP a chci se nechat překvapit
- generátory legend, ale jen pro inspiraci, občas vypadne kombinace, která může nakopnout
- generátor nestvůr spíš pro zábavu, ale už mi to vyplivlo jednu, kterou asi někdy využiji
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Generátory všeho možného v Zapovězených zemích

Příspěvek od Skenderax »

Určite nájdeš na nete kopec odkazov na automatické generovanie. Mňa osobne zaujal tento generátor, ktorý používam ako pomôcku pri tvorení dobrodružstva pre ZZ.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Generátory všeho možného v Zapovězených zemích

Příspěvek od smrq »

Náhodné generátory nepoužívám. Zatím.
Já se totiž jako vypravěč nechci nechat překvapit. Své hry mám promyšlené, postavy nachystané, mapy nakreslené. Stačí mi chaos, který do hraní vnesou hráči. Díky tomu vím, že nalinkovat si děj je nesmysl, který málokdy funguje. Ale aby se mi hra nerozsypala, potřebuju vědět a znát celé prostředí a motivy a cíle NPC.

Před mnoha lety se mi stávalo, že jsem si nic nachystat nestihl a šel jsem pjovat zpatra. Tenkrát bych něco podobného fakt ocenil. A je možné, že až se vyčerpám, opět to tak bude. Ale zatím ne.

Na druhou stranu mě ta možnost láká a říkám si, že bych někdy hru zkusil jen zběžně předpřipravit a pak to sázet podle generátorů. Odvahu jsem pro to ale zatím nenalezl.
Potřeboval bych odehrát nějakou podobnou hru s někým, kdo se toho nebojí. Abych okouknul postupy a viděl, že to (a jak) funguje. Přes komunitu na Discordu se to snad brzy podaří. Jsem na to hodně zvědavý.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 914
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Generátory všeho možného v Zapovězených zemích

Příspěvek od kin »

Já si myslím že je zábava je použít právě i při přípravě. Tím pádem získáš výhody obou přístupů.

Budeš to mít připravené, protože si to nahážeš a promyslíš dostatečně dopředu. I si vymyšlené věci můžeš zanést do map apod.

Ale zároveň tě překvapí to, jak tě některé náhodně naházené (a třeba i zdánlivě neslučitelné) věci inspirují a co z toho nakonec vznikne. :)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti