Potomci elfů - pozor, drobný SPOILER o původu elfů

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Potomci elfů - pozor, drobný SPOILER o původu elfů

Příspěvek od smrq »

Pozor, SPOILER informací z Příručky vypravěče.

Není mi jasné, zda elfové mohou mít klasické děti. V příručce se píše, že měli děti s lidmi, vznikli půlelfové.
Taky se tam píše, že občas, když elf zemře, rozbijí jeho rubín a z úlomků a střepů se zrodí noví elfové.
Někde jsem tam i četl, že není jisté, zda se elfímu páru rodí děti. A to je věc, která mě zajímá. Neřeší některá kniha (možná i základní pravidla a já to jen přehlédl), zda u elfů probíhá i klasický sexík s následným těhotenstvím elfky a porodem čistého elfa?
A pokud ano, jak dlouho by safra mohlo trvat těhotenství?
Naposledy upravil(a) smrq dne 17. 11. 2020, 11:06, celkem upraveno 1 x.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci elfů - pozor, drobný SPAM o původu elfů

Příspěvek od Selhan »

1) Nemyslíš spíš spoiler než spam?
2) Myslím, že téma o klasickém sexíku elfů tady citelně chybělo
3) Algared toho záměrně schopen byl, ne? Asi to není nutné - klidně by mohli být bezpohlavní elfové - ale je to očividně možné, když chtějí. Jak to chápu já, tak je prostě trochu rozdíl mezi životem elfa jako krystalu a životem jeho těla.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Potomci elfů - pozor, drobný SPAM o původu elfů

Příspěvek od smrq »

Selhan píše: 17. 11. 2020, 10:20 1) Nemyslíš spíš spoiler než spam?
Samozřejmě, že ano. Jdu změnit název linie. Jsem osel.
Selhan píše: 17. 11. 2020, 10:20 2) Myslím, že téma o klasickém sexíku elfů tady citelně chybělo
Njn. Když já mám ve věcech rád pořádek. :) Tohle mě zaujalo a rád bych si to ujasnil.
Selhan píše: 17. 11. 2020, 10:20 3) Algared toho záměrně schopen byl, ne? Asi to není nutné - klidně by mohli být bezpohlavní elfové - ale je to očividně možné, když chtějí. Jak to chápu já, tak je prostě trochu rozdíl mezi životem elfa jako krystalu a životem jeho těla.
Pokud myslíš Algaroda, pak to byl člověk, ne?
Poznámku o rozdílu života elfa jako krystalu a živého těla bych rád rozvedl, pokud bys mohl. Jasně, rozumím, že krystal představuje jakési metafyzické já elfa (řekněme duši) a tělo je prostě tělo. Nerozumím ale, co by to mělo osvětlovat na mé otázce. Pokud to vidíš ještě nějak jinak, prosím o doplnění.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Potomci elfů - pozor, drobný SPOILER o původu elfů

Příspěvek od Selhan »

Pardon, neuvědomil jsem si, že to jsou informace z rozšiřujících příruček. Já to ještě nečetl celé, jen mě tahle část lore zaujala a tak jsem si to hledal. V Raven's Purge se píše:
It is said that Algared, the first king of Alder- land, was so wise and good that the gods turned his heart into a ruby after his death. Algadan, son of Algared, had his craftsmen carve the scepter Nekhaka with three pendants from the golden alder trees of the royal palace and set his father’s ruby into the scepter. Nekhaka was car- ried by the Algarian dynasty for generations, but was lost in Ravenland when the last regent, Algarod, was slain with all his men by the demonic hordes of the sorcerer Zygofer. The elven elders instead claim that Algared was an elf disguised as a human and that his ruby heart was one of the six stones in the crown, Stanengist.

In reality, the elf Algared created the scepter himself and remained in it as a ruby to aid his descendants.
V GMs's Guide každopádně ale stojí:
It is believed that elves do not procreate pure-blood elves in any other way, even if they mix their blood out of curiosity with humans they have learned to love.
Můj výklad: Elfové jsou nějaká krystalická forma života, která si ale tvoří tělesné schránky, aby mohla poznávat svět. K tomu poznávání evidentně patří, že si chtějí zkusit sexík (předpokládám, že když se změní v enta, tak si třeba taky zkusmo rozkvetou a shodí bukvice). Je to pro ně ale jen takový hobby projekt, ne pokračování rodu jako u lidí.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host