Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od Markus »

smrq píše: 28. 10. 2020, 21:37
Aha, a jde aspoň rámcově nastínit, jak dlouho to potrvá? :)
Právě jsem vyplnil jejich jazykový test. :) Dál to předpokládám pořeší Skaven.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od sirien »

MARKUS: no počkej - to předpokládáš, že si ho splnil :D

Tak ze zvědavosti - co bylo jeho obsahem?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od Markus »

Bazální gramatika a doplňování slovíček do prázdných mezer ve větách. Cítím se jako zpátky na střední. :) Češtinu jsem dal s plnou parádou, ale angličtinu ostudně na 49/50. Snad to postačí na to, aby nám to dovolili přeložit.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od sirien »

:roll:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od smrq »

Když už jsi, Markusi, udělal test, nemáte nějakou zprávu, kdy to na roll20 spustí v cz lokalizaci? Dnes jsem tam nakukoval a deník mám stále anglicky.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
peca
Příspěvky: 182
Registrován: 28. 4. 2005, 16:06

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od peca »

Kopněte mi prosím plné názvy konkurentu Roll20, prosím. Vím že jsem koukal minimálně na 2. Akorát jme to dikutovali někde na Discordu a nevím na kterým a na názvy těch nástrojů si nevzpomenu :(
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od Selhan »

Zde alternativy k FoundryVTT: https://alternativeto.net/software/foun ... -tabletop/
Většinou tady používáme asi owlbear.rodeo, to je takové sympaticky lightweight.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
peca
Příspěvky: 182
Registrován: 28. 4. 2005, 16:06

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od peca »

Tak super. Tohle na toho Němce, co mi schovává věci funguje - zeptat na něco co si nemůžu vzpomenout a za chvíli si vzpomenu. Naposledy jsem o sepsal zprávičku na Discordu Mytaga:
peca — 25.10.2020
Zběžně jsem si prošel možnosti Roll20, FantasyGrounds a FoundryVTT. Když už bych chtěl do něčeho takové investovat, tak za mě FoundryVTT.
FoundryVTT – za těch cca 60 USD s daní poskytne kompletní a neomezený herní komfort pro PJ a libovolný počet jeho hráčů.
Roll20 má nejlevnější variantu předplatného 50 USD / rok (nebo 4.16 USD / měsíc) a rovněž stačí aby licenci měl jediný hostující hráč. Může být dobré zkusit na měsíc a případně to pak zrušit – případný zklamání nebude drahé.
FantasyGrouns mají cenovou politiku buď 4 či 10 USD / měsíc, nebo 40 či 150 USD jednorázově navždy. Přičemž nižší cena je jednouživatelská licence. Ta umožňuje hostovat hru pro další hráče s placenou licencí. Dražší, ultimátní licence umožňuje hostovat hru i pro demo hráče a free verzí (tedy podobně jako FoundryVTT či Roll20). Na druhou stranu, demoverze umí hostovat jednoho dalšího demo hráče, což je fajn na vyzkoušení (a mě to pro začátek pro představu bude asi stačit).
Je mi jasné, že píšu snadno dohledatelné věci, ale pro další laiky a začátečníky se třeba hodí, že už je to tady sepsané.
Kromě toho si pamatuji, že na Roll20 lze kdykoliv připlatit, nebo naopak ukončit, vyšší verzi. Vaše data na Roll20 se neztratí, ale nebude moci uploadovat další a využívat pokročilé funkce, dokud zase nezačnete platit. Platit lze i nějakými "kupony", které vám můžou kupovat hráči, respektive je lze mezi účty převádět.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od Markus »

Na Foundry VTT je i zdarma aplikace Zapovězených zemí, včetně češtiny. (Snad se nepletu - pro něco jsem to překládal, myslím, že právě pro Foundry).
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od smrq »

Markus píše: 7. 12. 2021, 12:36 Na Foundry VTT je i zdarma aplikace Zapovězených zemí, včetně češtiny. (Snad se nepletu - pro něco jsem to překládal, myslím, že právě pro Foundry).
nene, překládal jsi pro roll20.com
Hrajeme v tom, je to v CZ a myslím, že jsem nic neplatil (aspoň si na to nevzpomínám). Jedou nám tam mapy, videokonference... Jediný limit je, že nemůžu využívat premium tokeny postav. Ale s těmi zdarma si plně vystačíme.

Nevýhodou určitě je, že se program často seká a stává se nám poměrně pravidelně, že někomu vypadne zvuk nebo spojení a musíme se znovu přihlásit. Jednou to bylo dokonce tak špatné, že jsme museli hrát s vypnutými kamerami.
Naposledy upravil(a) smrq dne 8. 12. 2021, 10:51, celkem upraveno 1 x.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od Selhan »

roll20 se dá v pohodě využívat zdarma, prémium ti dá jen dynamic lightning a možnost nahrát si tam vlastní deníky krom těh oficiálně nabízených. Na druhou stranu, na videochat je to fakt mizerné, myslím že všichni jsme došli k tomu že používáme roll20 na tabletop a nějaký jiný program na komunikaci.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od ShadoWWW »

Modul pro Foundry VTT i jeho počeštění je díky Mrkew (ale i Markusovi, který dělal překlady) a české komunitě a je zdarma. Je to v podstatě přeložené uživatelské prostředí přizpůsobené pro hraní ZZ, včetně gravírovaných kostek.

Pokud si koupíte i ofiko moduly Forbidden Lands s texty pravidel a ostatních doplňků a PDFka Zapovězených zemí a jejich doplňků, tak vytvořit si vlastní textové české moduly s veškerými texty je už hračka.

Funguje to parádně!
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Online hraní Zapovězených zemí - rady jak na to

Příspěvek od Markus »

Díky za upřesnění a omlouvám se mrkwovi, že jsem mu chtěl ukrást překladatelskou slávu! :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
ShadoWWW
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host