Herní doplňky a pomůcky

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Markus »

Diskuze na shromažďování vašich drobných herních doplňků, úprav, pomůcek, nástrojů...

Rychlý start
:arrow? Zapovězené země – Rychlý start: Volně dostupný výtah s pravidel s připravenými postavami, pár nestvůrami a setkáními na vyzkoušení hry.

Deníky
:arrow? Deník postavy (oficiální)
:arrow? Barevný deník (přeložil Roven)
:arrow? Interaktivní deník postavy
:arrow? Jiný interaktivní deník webu na Forbidden Sheets (vlevo nahoře vyberte češtinu)
:arrow? Deník tvrze (oficiální)
:arrow? Skupinový list (na sledování čtvrdní ve hře, připravil Jaroslav)

Oficiální doplňky k základní sadě
:arrow? Mapa Zapovězených zemí
:arrow? Legendy na vytištění
:arrow? Barevné mapy dobrodružných míst

Neoficiální doplňky a rozšíření
:arrow? Tři nová povolání - řemeslník, lupič a švihák (Matt Kay, přeložil JohnJarik)
:arrow? Kritická zranění ohněm (Trillema, přeložil Ota)

Další herní pomůcky
:arrow? Rozšíření pro online hraní ve Foundry VVT
:arrow? Stručný přehled pravidel (Sirien, d20.cz)
:arrow? Stručný přehled světa pro hráče (Korhul)
:arrow? Kalendář (vykradl a přeložil Skaven)
:arrow? Karty na evidenci a statistiky nehráčských postav (vykradl a přeložil Skaven)
:arrow? Kartičky na vytisknutí: všeobecné talenty, talenty povolání, rodové talenty, kouzla (připravil Jekyll)
:arrow? Otova domácí pravidla morálky a družiníků

Online zdroje a publikace
:arrow? Jarikova tutoriálová videa na YouTube - zkoušení štěstí, zóny atd.
:arrow? Generátor herních sezení: slovensky nebo anglicky - generuje legendy, náhodná setkání, dobrodružná místa a cizí postavy
:arrow? Sborník 117 nových příšer od Trillema Adventures (anglicky a za peníze)
:arrow? Oficiální soundtrack - použitelný zdarma na streamech

Program fanouškovského obsahu - Free League Workshop
:arrow? Překladový klíč EN > CZ (trochu divně uspořádaný, ale funkčí)
:arrow? Počeštěné fonty pro použití v originálních šablonách
:arrow? Šablony a podmínky pro fanouškovský obsah – Pro Zapovězené země (a jiné hry enginu Year Zero) můžete legálně vytvářet obsah za použití oficiálních šablon a log a potom ho prodávat na DriveThru. Tady je úvod + šablony ke stažení.
:arrow? Přehled fanouškovského obsahu na DriveThru RPG - Je to trochu bordel, protože se tam míchají všechny Year Zero hry, ale mezi nimi i obsah pro Zapovězené země.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Markus »

Posílám svůj překladový klíč v Excelu. Je trochu divně organizovaný, ale s vyhledáváním by neměl být problém najít to, co potřebujete.

Přikládám taky zdrojové XML, jestli se z toho chcete někdo pokusit udělat nějaký použitelnější export, než jsem zvládl já.
Přílohy
Flands_export.xml
(1.4 MiB) Staženo 86 x
Zapovězené země - divně uspořádaný překladový klíč.xlsx
(35.53 KiB) Staženo 113 x
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Markus »

Přidal jsem odkaz na stručný přehled světa pro hráče (Korhul)
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od smrq »

Markus píše: 30. 11. 2020, 11:09 Posílám svůj překladový klíč v Excelu. Je trochu divně organizovaný, ale s vyhledáváním by neměl být problém najít to, co potřebujete.
Tak jsem si to otevřel a zhrozil se.Ono top má 3400 řádků, tedy cca 1700 položek! Ty bláho, nikdy bych neřekl, že bude potřeba udělat klíč o tak velkém množství položek. Já myslel, že jich bude tak 300. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od alladjex »

Hledal jsem bota na házení kostek na discord a našel sem Sebedius:
https://top.gg/bot/543445246143365130

Absolutní bomba. Je to přímo určeno pro Zero Year Engine a mimo házení kostek to má implementovaný příkazy pro attack, kouzlení, cestování, hledání zdrojů atd. Pokud používáte na hraní discord, rozhodně doporučuju vyzkoušet.

Návod je na githubu:
https://github.com/Stefouch/sebedius-my ... d-bot/wiki
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Jekyll »

Keby ste náhodou nemali problém s angličtinou (a PDF) a neviete sa dočkať českého prekladu, tak na Bundle of Holding je takáto zaujímavá ponuka.
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od smrq »

Tak to já si počkám na Markusův překlad. :)
Zatím se prokousáváme naší vymyšlenou kampaní.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Jekyll »

Však ale veď, proti gustu žiaden dišputát ;-)
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Vitus »

Chtěl bych mezi možné herní doplňky pro ZZ navrhnout něco, co mne zaujalo z Markusovi tvorby:

https://zpatky.wordpress.com/2019/08/14 ... -zatizeni/

Za mne je to skoro jako na ZZ dělané :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Markus »

Přeložili jsme a Skaven vydá :arrow? zástěnu pro Vypravěče

Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od ShadoWWW »

Pro všechny, kterým v Jehle chyběla záložka. Doporučuji vytisknout, zalaminovat a vystřihnout nůžkami nebo na řezačce.
Přílohy
záložky
záložky
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od smrq »

Na roll20.net je konečně česká lokalizace.
Dobrá práce pane překladateli. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Markus »

Zařadil jsem mezi pomůcky další:

:arrow? Skupinový list (na sledování čtvrdní ve hře, připravil Jaroslav)
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Jekyll »

Ahojte, pripravil som pre družinu i seba sériu kariet, ktoré nám, ako sa naposledy ukázalo, výrazne zlepšili "quality of life" pri stole :) Tak snáď sa hodí aj vám. Nenájdete tam rodové talenty, ani talenty kúzelníkov (keďže pre nich sú podstatné kúzla), ani talenty súvisiace s pokročilým súbojovým systémom.
Všeobecné talenty
Talenty povolaní
Kúzla
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Markus »

Díky moc! Vypadá to hodně užitečně, dobrá práce. Doplnil jsem odkazy do záhlaví.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní doplňky a pomůcky

Příspěvek od Markus »

Kyllars přidal do databáze anotaci fandovského bestiáře The Servants Of Memory a rovnou i recenzi. Pro lepší viditelnost to sem přepošlu.

Obrázek

:arrow? The Servants Of Memory
Tato kniha obsahuje 117 monster převzatých ze série dobrodružství Trilemma Adventures, včetně jejich charakteristik pro fantasy hry postavené na systému Year Zero Engine. Uvnitř jsou bestie z lesů, mimozemské zrůdy, lidé z podzemních světů, horory zpoza hvězd, démonští nájezdníci i přízračné pozůstatky minulosti – tuny materiálů pro překvapení hráčů a obohacení kampaně. Dají se použít společně s dobrodružství ze sborníku Trilemma Adventures Compenium (2019), ale i v jiných dobrodružstvích.

Většina monster má u sebe detailní tabulku nestvůrných útoků, takže Vypravěč má vždy mít v rukávu zajímavé možnosti, jak reagovat při boji.

Kromě 117 monster obsahuje kniha také:

Talenty pro sedm nových, hratelných rodů.
Tabulky náhodných setkání pro jedenáct typů terénu, což usnadňuje nalezení vhodného monstra pro jakoukoliv příležitost.
Tabulky kritických zranění pro oheň a popálení.
Šest detailních magických předmětů, od smrtonosné Sekery Vybíječe rodů až po záhadné Čarodějovy květy.
A jeho recenze:
Bestiář, nic víc, nic míň.

Hledal jsem obsáhlejší bestiář k Zapovězeným Zemím. Ten zatím tak úplně neexistuje, Trilemma Adventures se však rozhodlo něco takového vydat pro svůj vlastní svět. Ten se settingem Zapovězených zemí sdílí nízkomagičnost a temnou atmosféru a tak se použití tohoto bestiáře zdaleka nevztahuje jen na Zapovězené Země nebo tvorbu Trilemma Adventures, ale věřím že se dá použít i ve vlastních kampaních (a taky přesně to mám v plánu).

Na 191 stránkách toho dostáváme docela dost, každé monstrum popsané na 1-3 A4 (přičemž 3 jsou opravdu výjimka a většinou je tak popisovaný spíš celý druh včetně různých verzí co můžete potkat, i.e. statistiky pro válečníka daného druhu, kněze..). Všechny bestie jsou popsané klasickým ZZ stylem včetně tabulek Nestvůrných útoků.

Co se povedlo:
  • Monstra jsou barvitá, atmosférická, se zajímavými schopnostmi.
  • Celý bestiář je poměrně temně laděný, což výborně odpovídá atmosféře Zapovězených zemích.
  • Magické předměty jsou ok, mají jak výhody tak svoje specifické nevýhody což se mi líbí, určitě to není další "Meč +1".
  • Tabulka kritických zranění na oheň vypadá zábavně a funkčně (například bere v potaz i to zda má na sobě postava nějakou zbroj).
Co už tak moc ne:
  • Nové Rody. Neberte mě špatně, v principu na nich není nic špatného, některé rodové vlastnosti jsou i zajímavé, a pokud chcete hrát ve světě od Trilemma Adventures, nejspíš se opravdu hodí. Ale pro Zapovězené Země nebo vlastní kampaň jsou až moc specifické a...fantaskní když to tak řeknu. Trochu mi to připomíná situaci v D&D kde těch ras je opravdu hodně, od "obyčejných" lidí až po džiny a kdoví co ještě. A přesně tímhle směrem se vydávají nové Rody v této příručce. Což je zrovna něco, co se mě osobně příliš nelíbí.
  • Tabulky náhodných setkání. Druhá hlavní věc kvůli které jsem si to pořizoval trpí stejným neduhem jako Rody. Miluju náhodný tabulky, jsem strašně rád že je někdo vytvořil, ale opět jsou ty tabulky velice specifické pro svět Trilemma Adventures a pokud je budete chtít použít ve svých hrách, budete je muset částečně upravit nebo k nim přistupovat "with a grain of salt" (jako příklad uvedu, že na náhodné setkání může padnout jedna velice mocná postava z výrazné frakce, problém nastává přesně v momentě, kdy se rozhodnete ve vlastní hře tu frakci nemít).
  • Sazba, tou se tvůrci inspirovali u Zapovězených Zemí, chápu, chtějí sjednotit styly, bohužel si od nich převzali i občas nečitelnou a těžko uchopitelnou strukturu o tom, kde text na stránce začíná a kde končí.
Když to celé shrnu, vychází mi to tak na tři a kousek hvězdičky. Nevím zda bych produkt označil jako průměrný, průměrný určitě není, ale nic extra taky ne. Pokud byste rádi přírůstky do svého bestiáře monster občas obohacené o nějaké to pozadí třeba jako inspiraci na příběhové háčky, tak doporučuju všemi deseti. Pokud k tomu chcete i komplexnější tabulky náhodných setkání, tak asi budete muset hledat dál a jinde.

***
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti