Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Markus »

Tahle diskuze slouží ke sdílení doporučení, námětů na dobrodružná místa. Posílejte doporučení dobrodružných míst, která se vám osvědčila, pište své zkušenosti na oficiální i fanouškovská dobrodružná místa, posílejte své výtvory. V prvním příspěvku se pokusíme vést jejich přehled.

Fanouškovská dobrodružná místa
:arrow? Okolí Kamence - Vesnice, několik lokací v krajině a tajuplná věž s podivným monstrem
:arrow? Noc krve - atmosférický incident v hostinci uprostřed lesů
:arrow? Vražedné světlo - hororová jednohubka, jejíž cílem je přežít noc
:arrow? Dáma z Černé růže - hrádek se žravou obyvatelkou
:arrow? Šeptající tůně
:arrow? Labyrint Chodce v tmách
:arrow? Lyset
:arrow? Hřbitov obřích červů
:arrow? Kolosova vyhňa
:arrow? Poslední uctívač
:arrow? Kdo seje vítr - minikampaň se třemi lokacemi a morem

Nová náhodná setkání
:arrow? Setkání v Zapovězených Zemích I
:arrow? Setkání v Zapovězených Zemích II

Doporučená dobrodružství z jiných her
Vzhledem k obecnému nedostatku českých herních produktů budete možná muset sáhnout i po dobrodružstvích určených původně pro jiné hry. Tady shromažďujeme odkazy na ty, která mají tematicky blízko k Zapovězeným zemím. Budou vyžadovat pravidlovou konverzi, takže pokud ji někdo provedete, podělte se o ni.

:arrow? Zkáza divošských králů. Izolovaná severská osada terorizovaná démonickým vlkem. Tematicky nevyžaduje skoro žádnou změnu, snad jenom změnit kněze na Rezavého bratra.
:arrow? Zimoviště opeřené prasnice, výprava do jeskyně obývané divným zmutovaným zvířetem. Žánrově gore horror, k ZZ to nemá daleko, možná budete chtít trochu ubrat na smrtelnosti.
:arrow? Strážní věž a skřetí jeskyně - generické minidungeony použitelné víceméně tak, jak jsou. Skřety vyměňte za orky.
:arrow? Vězení Staré Pijavice – Minidungeon s tématikou pijavic. Předstírejte, že zdejší hnusy jsou Zygoferovy výtvory.

Logův velký mix
:arrow? Logaritmus zkompiloval velkou sandboxovou kampaň sestavenou ze spousty dobrodružství původně pro jiné hry, která upravil, zkonvertoval do Zapovězených zemí a rozmístil je do mapy.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od smrq »

Nádhera. Tohle je asi čtvrtý příběh z Kotlin, co znám a všichni to hráli úplně jinak. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Jekyll »

Čítal som teraz dobrodružstvo pre DnD 5e, Icewind Dale: Rime of the Frostmaiden a nemohol som sa ubrániť pocitu, že úplne by sa to v pohode po pár úpravách dalo odohrať v Zapovězených zemích. Niekde som tu spomínal, ako som z Lost Mine of Phandelver vykradol jednu celú mapu aj so zápletkami, toto by som si vedel predstaviť vykradnúť celé.

Celkovo sa mi páči, ako je poskladané, podobne ako v Raven's Purge, nejde ani tak o ucelenú kampaň, ale zbierku dobrodružných miest, nad ktorými je dosť neurčitá dejová nitka, opäť, niečo ako Zygofer v Raven's Purge. A hlavne, atmosféra, to je úplne že fajnové, nehostinné, mrazivé (čo zase skôr asi ide k Bitters Reach, ale chápete pointu), a autori dokonca naznačujú pomerne low magic svet.

Chcem v tom časom odohrať kampaň v DnD, ale tak nejako mi furt ide hlavou, že sa mi nepozdáva taký fajný svet pokaziť príliš epickými a magickými hrdinami z DnD :D
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Markus »

Smrq zveřejnil k náhledu a okomentování první část své chystané kampaně pro ZZ. Tak mu na to nahlédněte a okomentujte to :wink:
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od smrq »

Díky Markusi, ono se to lehko řekne, ale textu je na přečtení fakt hodně. :)
Nejhodnotnější by pro mě bylo, kdyby se to někdo pokusil odehrát. Hotových je sice jen prvních pár her z kampaně, ale každá informace je pro mě hodnotná.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Steve
Příspěvky: 22
Registrován: 19. 1. 2021, 15:26

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Steve »

Mě teď děsně zklamal Větrohrad, dobrodružné místo ze základní příručky. Lineární bez hratelnýho obsahu. Úplně vidím tvůrce: " Hele tam nic není, přidejte aspoň družinu cizích postav."
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od smrq »

To Steve - ještě jsme to nehráli, ale ta druhá družina je IMHO zcela zásadní prvek, na kterém je to postaveno. Bez ní by to byla bohapustá nuda. Když jsem to četl, hned jsem si říkal, že bude potřeba si jednání cizí grupy promyslet, aby to mělo šťávu. Díky za potvrzení mé domněnky.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Markus »

Větrohrad je divnej. Je to hrad, ale nemá mapu ani fyzický rozměr, je uzpůsobený jako nějaká podivná lineární sekvence událostí nebo uzlů, které nastanou jeden po druhém. Nechápu, jak se to má hrát, respektive co je na tom zábavného. První uzel je např. nějaké setkání u vstupu do brány... druhý uzel je, že postavy ve velké síni potkají tlupu nemrtvých. Takže postavy byly teleportovány od brány do velké síně. Eh? A co když do ní vůbec nechtějí jít? Chtějí prošmejdit nádvoří, obejít hradby, kouknout do věže, sejít do sklepení?

A co je ještě horší – OK, postavy vzbudí nemrtvé a rozhodnou se, že před nimi z té velké síně utečou. Ale kam? Tady by se šikla nějaká honička na schodištích, schovávání se v místnostech, útěk na hradby... ale nic z toho tu není popsané, nemám tu k tomu ani mapku, z toho obrázku se hrát nic nedá. Odehrát to prostě nedokážu, respektive nemám k tomu žádné podklady, takže čistá improvizace.

Větrohrad prostě měl být dungeon, akorát to místo jako dungeon udělali jako bizár. Někteří lidé prý hrajou dungeony jako takovéhle sekvence událostí, mě to hlava nebere a Větrohrad je pro mě třeba nepoužitelný.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od smrq »

Pročítám si český překlad dobrodružství Vražedné světlo pro Volání Cthulthu a koketuju s myšlenkou to převést do ZZ.
Z benzínky udělám hostinec poblíž nějaké vesnice, pár drobných úprav, překreslit mapy a hlavy a šlo by to možná i nasázet. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Selhan »

Co by ne, akorát to téma potratů je asi ve třicátých letech nosnější než v raném středověku.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od smrq »

Selhan píše: 11. 4. 2021, 09:27 Co by ne, akorát to téma potratů je asi ve třicátých letech nosnější než v raném středověku.
To je pravda. Starý pán by byl prostě druid, který pomocí magie léčil a vydělal hodně zlata.
Pravda je, že toho předělávání a přepisování by bylo hodně. Ale láká mě to. Dobrodružství se mi moc líbí.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Markus »

Smrku, já takovémuhle hackování dobrodružství velice fandím, takže doufám, že to vážně uděláš a dáš vědět, jak to dopadlo. :)
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Mizy »

Já teď dojel Větrohrad s oběma skupinami a hodně slušně řečeno, jsem z toho dost rozpačitý. Hráčům se to líbilo, ale dobrodružství bez jediné odbočky ve stylu, tady je hrad, tady vlezete a tady vylezete, je divný. Bez té druhé party v hradu mi přijde, že to ani nejde hrát. Aspoň že hráči byli kreativní. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Markus »

Jsem rád, že nejsem jediný, komu ti přišlo divné. :)

To Údolí smrti jste někdo hráli? To už mi přijde výrazně snáz uchopitelné.
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 533
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od johnjarik »

Mně takhle špatný přijdou všechny tvrze/věže k ZZ.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná místa - odkazy, doporučení, zkušenosti

Příspěvek od Markus »

Jsou i nějaké jiné? Myslíš fanouškovské? (Nebo něco z Krkavcovy čistky?)

Pokud lidi nebudou dělat hrady jako poctivé dungeony, ale pořád jako nějaké sekvence scén, tak to bude furt stejná bída.
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti