Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Zamčeno
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Příspěvek od skaven »

Zapovězené země jsou řekladem RPG Forbidden Lands vznikající ve vigvamu nakladatelství Mytaga.

Zapovězené země představují nové pojetí klasických fantasy her na hrdiny. Staňte se toulavými dobrodruhy, kteří se navždy zapíší do historie prokletého světa. Objevujte ztracené hrobky, utkejte se s krvelačnými příšerami, objevujte nebezpečnou divočinu. A pokud toto všechno přežijete, můžete vybudovat, spravovat a chránit svou vlastní tvrz.

Pravidla Zapovězených zemí přinášejí rychlou tvorbu postavy, nebezpečné souboje a smrtící magii. Najdete zde vše potřebné pro putování Zapovězenými zeměmi, včetně návodu pro stavbu a obranu tvrzí. Příručky obsahují také detailní popis herního světa, množství zápletek, ilustrovaný bestiář a tři kompletní dobrodružství pro vaši hru.

Unikátní pravidla vám umožní vytvářet propracované charaktery postav, prostřednictvím velké plnobarevné mapy budete moci zkoumat všechna zákoutí Zapovězených zemí hex za hexem a díky přiloženým samolepkám si svět dotvoříte dle vašich představ.

Zapovězené země získaly celou řadu ocenění v rámci ENnie Awards a byly vybrány jako nejlepší RPG na UK Games Expo.

Odkazy:
:arrow?
více na stránkách Mytaga
:arrow? Rozhovor s Markusem o Zapovězených zemích a jejich překladu
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 6. 2020, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Pepa »

Můžu se nesměle zeptat, kdy přibližně Zapovězené země asi tak vyjdou...? :)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od PardGalen »

Tak jsem koukl na Krkavcovu čistku a přijde mi, že ten modul je hodně důležitý a že bez něj je ta základní příručka poloviční. Je tu někdo kdo to četl celé a měl podobný dojem?
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20869
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Markus »

Pepa píše: 24. 8. 2020, 13:27 Můžu se nesměle zeptat, kdy přibližně Zapovězené země asi tak vyjdou...? :)
Teď se finišuje redakce a potom to musí do tisku a distribuce. Na oficiálním FB Zapovězených zemí padla zmínka vydání v říjnu.

EDIT:
PardGalen píše: 24. 8. 2020, 16:12 Tak jsem koukl na Krkavcovu čistku a přijde mi, že ten modul je hodně důležitý a že bez něj je ta základní příručka poloviční. Je tu někdo kdo to četl celé a měl podobný dojem?
Základní hra, s mapou, generátorem míst, náhodnými setkáními a popisem settingu, je sama o sobě dobrá. Samozřejmě mít k dispozici připravená dobrodružství nebo dokonce kampaň, to posouvá na další level. To ale platí o každém dobrodružném RPG, a Zapovězené země mají aspoň tu výhodu, že ti už v základní krabici dají všelijaké ty mapy a generátory, co v jiných hrách nedostaneš, takže máš aspoň z čeho vycházet, než kdybys musel všechno vymýšlet sám.

Ale ano, nedostatek dobrodružství na české scéně taky pociťuju. :)

Čistku jsem ještě nečetl, ale zrovna čtu Quetzelinu jehlu, což je sborník 4 dobrodružství, a přijdou mi super. Možná pro mě osobně ještě lepší než ta čistka, protože to psali lidi z OSR scény a je to taková víc sword&sorcery šílenost. Kdežto ta Krkavcova čistka je soudě letmého pohledu spíš epická, Tolkienovská... žánrově trochu jinde. Ale to už je o osobním vkusu.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Pepa »

Markus píše:Teď se finišuje redakce a potom to musí do tisku a distribuce. Na oficiálním FB Zapovězených zemí padla zmínka vydání v říjnu.
Doufám, že se vše vydaří. Těším se! :)
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Jekyll »

PardGalen píše: 24. 8. 2020, 16:12 Tak jsem koukl na Krkavcovu čistku a přijde mi, že ten modul je hodně důležitý a že bez něj je ta základní příručka poloviční. Je tu někdo kdo to četl celé a měl podobný dojem?
Ja som to čítal, aj to momentálne hráme. V podstate je to pre nás len zborník "adventure sites", ktorý je zhruba orámovaný nejakým, to ani nie je príbeh, skôr konceptom. Hocijaké si vyberieš a rozohráš, dávajú ti zmysel samé o sebe, hlavnú linku môžeš pokojne ignovorať. Iste, je to zasadené do ich sveta, lore je bohatý, ale celý je zhrnutý v GMG, Krkavcovu čistku na to nepotrebuješ (ale je ti nápomocná, ak chceš pracovať s niektorými pre ten svet kľúčovými NPC (Zytera, Merigall, apod.)).

Btw, čím dlhšie nad tým sedím, tým menej mi to príde "tolkienovské" (pár styčných bodov tam je, nie že nie, ale v akom fantasy rpg to nie je?), skôr to vnímam ako postapokalyptické fantasy.
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od PardGalen »

Nejde mi ani tak o ta připravená místa i když jsou také fajn. Jenže co jsem tak četl tu historii, tak to změnilo pohled na to co je napsáno v hlavní knize. Plus samozřejmě, že je tam popis hlavních postav té krajiny. Ne že by bylo velké překvapení co je Merigal zač, ale o těch ostatních tam jsou důležité informace.

Ta kampaň je epická, to rozhodně. Potkají se tam nejmocnější postavy té země. Hledají se prastaré mocné artefakty a taky se mohou znovu vypustit démoni na svět. Takže je to opravdu nadupané, ale tolkienovské moc ne. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Jekyll »

PardGalen píše: 25. 8. 2020, 16:24 Jenže co jsem tak četl tu historii, tak to změnilo pohled na to co je napsáno v hlavní knize.
To práve podľa mňa ani nie. V GMG sú dejiny Forbidden Lands (jediná konkrétna lokácia, ak si dobre pamätám, sa spomína len Weatherstone, ale tá je rozpísaná aj priamo v hlavnej knihe), Raven's Purge zase súčasnosť, follow up dejín. Artefakty v Raven's Purge históriu len dopĺňajú, resp. sú na nej postavené, a slúžia najmä na ukotvenie toho príbehového rámca (preto majú uvedenú odporúčanú lokáciu (to by ma inak zaujímalo, ako je riešené v preklade, ak ešte nie je isté, či Krkavcova čistka vyjde tiež v češtine), zatiaľ čo pri tých z hlavnej knihy to vo väčšine prípadov chýba. A tie, ktoré to uvedené majú imho slúžia skôr na promo Raven's Purge, pre kampaň ako takú význam nemajú). Btw, jeden z nich už družina vlastní a popravde čakám, kedy ho šmaria dakam do rieky, lebo je síce mocný, ale zároveň "pain in the ass".

Tým chcem proste len povedať, že základná krabica na plnohodnotné hranie ozaj stačí, a dojem "polovičnosti" je mylný. Raven's Purge primárne mám, aby som netrávil veľa času vymýšľaním dobrodružných miest; podporil vydavateľa a prípadne ponúkol hráčom aj príbehovú kampaň, ak by bol záujem. Zatiaľ sú radi, že vôbec žijú, jeden síce bez nohy, druhý s ťažkou paranojou a strachom zaspať potme, tretí zase pre zmenu musí chľastať alkohol, ak sa nechce zblázniť. Zatiaľ je to pre nich taký Darkest Dungeon, kým sa začnú zaoberať bossmi, tak to asi trochu ešte potrvá :D
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Hlásím zahájení předprodeje! Knihy i boxy budou k mání cca za měsíc.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Korhul »

Objednano :-)
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Beowulf »

Tak nějak cítím v kostech, že Zapovězené země jsou tím, co by mne mohlo přivézt zpět k faktickému hraní RPG. Scénu sleduji, ale není úplně čas hrát. Doufám, že se to nyní změní. Chuť mám a hra je již předobjednána. Nemůžu se dočkat a doufám, že hra bude mít odpovídající úspěch (pro jistotu jsem koupil dvě sady kostek :lol:)
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Beowulf píše: 2. 9. 2020, 11:12 Tak nějak cítím v kostech, že Zapovězené země jsou tím, co by mne mohlo přivézt zpět k faktickému hraní RPG. Scénu sleduji, ale není úplně čas hrát. Doufám, že se to nyní změní. Chuť mám a hra je již předobjednána. Nemůžu se dočkat a doufám, že hra bude mít odpovídající úspěch (pro jistotu jsem koupil dvě sady kostek :lol:)
Děkujeme! Nutno podotknout, že u mě to byl přesně ten scénář. Po téměř dvaceti letech jsem se díky ZZ znovu vrátil k pravidelnému hraní a nebývale si to užívám :)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od York »

skaven píše: 1. 9. 2020, 17:52 Hlásím zahájení předprodeje!
Gratuluju k úspěšně dotaženýmu projektu! :clap:
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

York píše: 2. 9. 2020, 11:15
skaven píše: 1. 9. 2020, 17:52 Hlásím zahájení předprodeje!
Gratuluju k úspěšně dotaženýmu projektu! :clap:
Nechval dne před večeří :) Dokud to nebudu mít v ruce, nevěřím ničemu :D Ale fakt už je to na spadnutí, část komponentů už je dokonce hotová a čeká se v podstatě jen na tisk příruček.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Selhan »

Hele tak jsme to o víkendu zkoušeli, a samozřejmě jsme to rozhodně neprozkoumali dopodrobna a poctivě, ale na jednu věc jsme narazili určitě: Lovec má napsáno, že dostává do začátku luk, jenže v equiplistu není luk, je tam pouze krátký luk a dlouhý luk. Takže který? Stejně tak s jezdcem a kopím.

Jinak za sebe teda prozatím úplně nadšený nejsem - ještě si pročtu tu příručku a uvidím, prozatím mám jen hráčský dojem, ale zkusil jsem hrát jezdce, protože mi přišlo, že to nemůže moc dobře fungovat, a moc dobře to nefungovalo...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Selhan píše: 2. 9. 2020, 13:47 Hele tak jsme to o víkendu zkoušeli, a samozřejmě jsme to rozhodně neprozkoumali dopodrobna a poctivě, ale na jednu věc jsme narazili určitě: Lovec má napsáno, že dostává do začátku luk, jenže v equiplistu není luk, je tam pouze krátký luk a dlouhý luk. Takže který? Stejně tak s jezdcem a kopím.

Jinak za sebe teda prozatím úplně nadšený nejsem - ještě si pročtu tu příručku a uvidím, prozatím mám jen hráčský dojem, ale zkusil jsem hrát jezdce, protože mi přišlo, že to nemůže moc dobře fungovat, a moc dobře to nefungovalo...
Možná máte nějakou starší verzi textu, v aktuální je:

VYBAVENÍ
Jezdecký kůň (vyber si některého z balíčku karet pro Zapovězené země, pokud ho máte), kopí nebo sekera, krátký luk nebo prak, jeden libovolný předmět ze seznamu zboží, k6 stříbrňáků.


Mohl bys prosím přiblížit, co vám při hře nefungovalo?
Zamčeno

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host