Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Zamčeno
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Zapovězené země / Forbidden Lands (stará diskuze před vydáním překladu)

Příspěvek od skaven »

Zapovězené země jsou řekladem RPG Forbidden Lands vznikající ve vigvamu nakladatelství Mytaga.

Zapovězené země představují nové pojetí klasických fantasy her na hrdiny. Staňte se toulavými dobrodruhy, kteří se navždy zapíší do historie prokletého světa. Objevujte ztracené hrobky, utkejte se s krvelačnými příšerami, objevujte nebezpečnou divočinu. A pokud toto všechno přežijete, můžete vybudovat, spravovat a chránit svou vlastní tvrz.

Pravidla Zapovězených zemí přinášejí rychlou tvorbu postavy, nebezpečné souboje a smrtící magii. Najdete zde vše potřebné pro putování Zapovězenými zeměmi, včetně návodu pro stavbu a obranu tvrzí. Příručky obsahují také detailní popis herního světa, množství zápletek, ilustrovaný bestiář a tři kompletní dobrodružství pro vaši hru.

Unikátní pravidla vám umožní vytvářet propracované charaktery postav, prostřednictvím velké plnobarevné mapy budete moci zkoumat všechna zákoutí Zapovězených zemí hex za hexem a díky přiloženým samolepkám si svět dotvoříte dle vašich představ.

Zapovězené země získaly celou řadu ocenění v rámci ENnie Awards a byly vybrány jako nejlepší RPG na UK Games Expo.

Odkazy:
:arrow?
více na stránkách Mytaga
:arrow? Rozhovor s Markusem o Zapovězených zemích a jejich překladu
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 6. 2020, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak jsem vzal z jedné vody (v jedné objednávce) LW HnH i ZZ a jejich kostky. Je skvělé, že to vychází současně (= poštovné zdarma). DH už mám předobjednanou z dřívějška. Na podzim uvařím čaj a pustím se do čtení. Už se těším!
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Skenderax píše: 10. 9. 2020, 18:36 I preklad Lone Wolfa...

Je trochu škoda, že vychádzajú všetky tri takmer naraz...
Inu, plánované to takto nebylo, ale za mě je lepší, když vyjdou tři RPG v podobný čas, než když v podobný čas nevyjdou žádné :D
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Skenderax »

skaven píše: 11. 9. 2020, 10:23 Inu, plánované to takto nebylo, ale za mě je lepší, když vyjdou tři RPG v podobný čas, než když v podobný čas nevyjdou žádné :D
:clap: presne tak :D
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Ecthelion »

No a to ještě vyšla naše příběhová drobonůstka Páže Roland.
A za chvíli bude možno předobjednat Morganinu pomstu. A taky ve zvláštní edici.
$D

(ale uznávám že zde je vazba na RPG o fous menší)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Pepa »

Zapovězeným zemím velmi fandím, ale upřímně musím říci, že se mi taková reklama příliš nelíbí, protože mi přijde až jakoby "agresivní". V mojí vizi je dobrá reklama taková, která je postavená na vyzdvihování vlastních kladů než taková, která je postavená na "hanění ostatních".

:arrow? Takže myslím si, že: "You can be better than this." :!:
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Pepa píše: 11. 9. 2020, 14:37 Zapovězeným zemím velmi fandím, ale upřímně musím říci, že se mi taková reklama příliš nelíbí, protože mi přijde až jakoby "agresivní". V mojí vizi je dobrá reklama taková, která je postavená na vyzdvihování vlastních kladů než taková, která je postavená na "hanění ostatních".

:arrow? Takže myslím si, že: "You can be better than this." :!:
S tím veskrze souzním, ale chtěli jsme být kontroverzní (a jak vidno na této diskuzi, tak to zafungovalo). Ta reklama navíc nikoho nehaní, ani neshazuje. Jen se tím snažíme říct, že podle nás nazrál čas, aby v RPG došlo k nějaké evoluci. Doteď tady kraloval 30 let starý remake D&D, ale za těch 30 let došlo v našem hobby ke spoustě změn, které tady doposud nikdo nereflektoval.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Jerson »

Btw. kde je v tom hanění? To že je Dračák mrtvý tu řešíme dobrých deset let a možná i déle, i když já bych pořád řekl, že je spíše "nemrtvý". Jako - Altar ho uložil k ledu, pohřbil - to že je pořád mezi námi je prostě jiná věc :-)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Pepa »

Je dračák také Dračí Doupě II, nebo není? A to je také mrtvé, nebo není?

...

Každopádně můj podnět máte. Tahle reklama asi ještě jako "hanění" úplně není, ale spíš tu reklamu budujte pozitivním způsobem a ne tím negativním, abyste přitom třeba taky nepřekročili nějakou čáru...
eMeN

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od eMeN »

Ahojte, jak je to s kostkami? Kolik je jich potřeba ke hře? Jestli jsem to správně pochopil, tak kostky nemají být součástí krabice.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od ShadoWWW »

Kostky nejsou součástí balení. Ale můžeš si je objednat zvlášť buď v luxusní sadě (na kostkách jsou vyznačeny i herní symboly), nebo v levné sadě (bez symbolů).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
eMeN

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od eMeN »

ShadoWWW píše: 13. 9. 2020, 18:57 Kostky nejsou součástí balení. Ale můžeš si je objednat zvlášť buď v luxusní sadě (na kostkách jsou vyznačeny i herní symboly), nebo v levné sadě (bez symbolů).
No úplně mi nesedí počty k6 (luxusní sada 9, levná sada 12).

A jak to je s tím: "Zapovězené země lze hrát s jedinou sadou, ale někdy může být jednodušší, když sady budete mít aspoň dvě nebo tři."?
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od boubaque »

eMeN:
Jde o to, ze vlastnosti ti davaji do hodu 2-6 k6 (nejcasteji 3-4, zvlast ze zacatku), dovednosti 0-2 k6 (pozdeji ve hre i 3-4) a talenty, artefakty a vybaveni pouzivaji k8, k10 a k12. To znamena, ze "luxusni" sada ti urcite vystaci jako zacatecnikovi, ale pozdeji muzes chtit nejake dalsi kostky, abys nemusel hazet temi, kterymi jsi uz hodil. Levna sada vystaci zrejme i pro postavy s vice zkusenostmi (ja bych treba asi byl radsi za 2 k8, ale jinak by ta sada mela stacit uplne na vsechno).

Ze muzes chtit dve nebo tri sady, znamena, ze kdyz budete mit jednu sadu, budete si ji muset u stolu predavat a i oponovane hody budou vyuzivat tu stejnou sadu (takze nejdriv hodi hrac a pak vypravec, nebo obracene). Takze se dvema nebo tremi sadami to bude vsechno jednodussi. To ovsem plati i pro DrD (sada k6+k10), DrD2 (sada 2-3 k6), DnD (sada k4-k20), Fate (sada 4kF) atd. Tj. Jedna sada je dostacujici, vic sad je pohodlnejsich.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Jekyll »

Prípadne, ak netrváte na fyzických kockách, je tu taká internetová pomôcka.
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od skaven »

Jekyll píše: 13. 9. 2020, 20:54 Prípadne, ak netrváte na fyzických kockách, je tu taká internetová pomôcka.
Já mám o fous raději tento.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Zapovězené země / Forbidden Lands

Příspěvek od Sparkle »

Konfrontační reklamy mi obecně vadí a mám pak tendenci podpořit nákupem "oběť" místo autora reklamy, i když bych věděla, že inzerovaný produkt je lepší než oběť.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Zamčeno

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti