[POSTAVA & HRA] Kert Orb

Sdílené PbP hraní RPG Ironsworn

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Zamčeno
Uživatelský avatar
Thurin
Příspěvky: 5
Registrován: 5. 5. 2021, 21:03

[POSTAVA & HRA] Kert Orb

Příspěvek od Thurin »

Kert Orb

Vlastnosti (Stats):
OSTŘÍ (Edge) +3 * Rychlost, obratnost a boj na dálku.
SRDCE (Heart) +1 * Odvaha, vůle, empatie, socializace a loajalita.
ŽELEZO (Iron) +1 * Síla, odolnost, agresivita a boj zblízka.
STÍN (Shadow) +2 * Nenápadnost, úklady a prolhanost
ROZUM (Wist) +2 * Znalost, moudrost a postřeh

Zdroje: ZDRAVÍ +5; VŮLE +5; ZÁSOBY+5; HYBNOST +2 (Max:+10 / Reset: +2)

Zkušenosti:

Výbava / Přednosti:

Path: DEVOTANT (zbožný)
Jméno Boha: Železný bůh
Stat: Základ 1 (+1 za každou část vlastnosti zbožný); +1/+2/+3 za místo malé (kaple)/střední (kostel)/velké (hlavní chrám); +1/+2 za kněze/vysokého představeného; +1/+2 za symbol/artefakt.
(■) Když říkáš svoje denní modlitby, můžeš Secure an Advantage abys požádal svého boha o udělení požehnání. Pokud to uděláš, hoď +tvoje boží statistika (+your god’s stat). Při úspěchu získáš +2 k hybnosti/odhodlání (momentum).

Combat talent: ARCHER (lukostřelec)
Máte-li luk …
(■) Když zajišťuješ výhodu (Secure an Advantage) mířením vyber si přístup a získej +1:
Věř svým instinktům (Trust your instincts): hoď +rozum (+wits) a získej +2 k hybnosti/odhodlání (momentum) při úplném zásahu (strong hit).
Srovnej střelu (Line up your shot): hoď +ostří (edge) a získej +1 k hybnosti/odhodlání (momentum) při zásahu (hit).

Path: WILDBLOOD
(■) Když čelíš nebezpečí (Face Danger), zajišťuješ výhodu (Secure an Advantage) nebo získáváš informace (Gather Information) pomocí svých znalostí o stopování, lesnictví nebo lesních tvorech, získej +1.

Pouta:

Kněz-soudce Pemba Oracle 13 (D100 → 49) [/]
Oppressed (utlačovaný); Confident (sebejistý); Disabled (invalidní): Oracle 12 (D100 → 79; 72; 67)
Velký dluh. To charakterizuje můj vztah ke knězi-soudci Pembovi. Nebýt jeho, nebyl bych se dožil dnešních dní. To on mě zachránil ze spárů elfů a jejich čarodějnic, kteří napadli naši vesnici ležící na hranici s Hlubočinou. Byl jsem tehdy sotva roční dítě. Moji rodiče v té krvavé řežbě padli a já jsem se stal sirotkem, kterého vychovávali Železní kněží ve svém sirotčinci. Kněz-soudce Pemba byl tehdy jedním z nejvýše postavených v řádu. Ale v oné bitvě přišel o nohu a nejspíše i o možnost stanout jednou v čele Železné církve. Čím víc byl od té doby v hierarchii církve upozaďován, tím více se snažil dokázat, že stále patří k nejschopnějším. A to především prosazováním železných zákonů. Odznakem jeho moci je meč z černého železa.

Hospodská Beca Oracle 13 (D100 → 30) [/]
Cheery (radostná, optimistická); Dangerous (nebezpečná); Young (mladá): Oracle 12 (D100 → 37; 35; 77)
Jestli jsem někdy správně pochopil, co je to přátelství, tak je to náš vztah s Becou. To, co vím o ženách, znám od ní. A ano, naučila mě i líbat. A možná jsme se navzájem v zimních měsících i jednou nebo dvakrát vzájemně zahřáli. Přesto si myslím, že jsme především přátelé. Zajímavé je, že ačkoli téměř pusu nezavře a já se stěží dostanu ke slovu, ona o mé minulosti ví vše a já o ní téměř nic. Netuším, jak to dělá. Ani, jak se v tak mladém věku, určitě má za sebou méně než pětadvacet jar, dokázala stát majitelkou hostince Na cestě, nikdo neví. Že se dokáže vypořádat jen holýma rukama vypořádat i s trojicí přiopilých pobudů o hlavu vyšších než ona, jsem viděl na vlastní oči. Ale náš vztah má i čistě pragmatickou rovinu. Já pro ni lovím zvěřinu a ona mě kdykoli nechá přespat v pokojíku v podkroví.

Chrám Železného boha v Železném městě [/]
Uživatelský avatar
Thurin
Příspěvky: 5
Registrován: 5. 5. 2021, 21:03

Re: [POSTAVA & HRA] Kert Orb

Příspěvek od Thurin »

I. sezení
Jmenuji se Kert Orb a toto je můj deník. Pokud ho čtete, znamená to, že jsem nejspíše mrtvý a vás možná zajímá proč. A nebo hniji ve vězeňské kobce, poté co jsem zaprodal svoji duši. A vy na základě mých zápisů sestavujete moji obhajobu před nejvyšším koncilem v chrámu Železných kněží. A třeba úpím v zajetí démonů z Hlubočiny. Vy jste jedním z nich a chystáte se mě zabít, jako jste zabili před osmnácti jary moje rodiče. Právě nad jejich hrobem jsem pak složil přísahu, že přijdu na podstatu magie těch ďáblů a jak ji zastavit. Ale je rovněž možné, že jsem jej zkrátka vytratil někde na lovu. Na podobném, z kterého jsem se vracel v den, z něhož je tento první zápis…

Byl jsem na lovu, abych ještě před svým odjezdem doplnil Bece její zásoby v hostinci Na cestě.

Oracle 11 (D100 → 91) Escape from something ; Oracle 1 (D100 → 54) Move ; Oracle 9 (D100 → 20). Vengeful outcast.

Když jsem se ale dnes po poledni vrátil, jeho budova byla tichá a potemnělá. Hlavní dveře zavřené na petlici a všechna okna zabedněná. Tloukl jsem, ale nikde nikdo neotvíral. Ani Beca… Muselo se něco stát. Věděla, že se mám dnes vrátit se zásobami, které potřebovala. Jestli jí někdo něco provedl, bude toho litovat. Ale zvládnu já potíže, s kterými si nedokázala poradit ona? Uvidíme. Sahám po svém železném křížku, který se mi houpá na krku a přísahám, že Zjistím, co se stalo s Becou…

Slož železnou přísahu: (D10 a D10 → 3 a 1; D6→ 3 + 1 (srdce) + 1 (pouto) = 5) – Silný zásah: + 2 odhodlání →4
Všiml jsem si, že jedno okno pouze vypadá jako zavřené, ale úplně není. Okno do mého pokojíku v podkroví. Pokusím se do něj vyšplhat. Zkoumám podrobně zeď hospody a přemýšlím, kterou cestou se k oknu nejlépe vydat.

Zajistit si výhodu: (D10 a D10 → 6 a 3; D6 → 1 + 2 (rozum) = 3) – Neúspěch → Zaplať cenu.

Soustředím se na stěnu domu a vůbec si nevšimnu, že se mi za záda přesunul cizí chlápek „Ale, ale. Kohopak tu máme?“ zeptá se.

Boj: Chlápek v černém. – Má iniciativu. Nebezpečný 2/2.

Ale na odpověď nečeká a rovnou na mě zaútočí.

Kolize: (D10 a D10 → 9 a 6; D6 → 5 + 1 (železo) = 6) – Neúspěch → Zaplať cenu.

Překvapil mě a svým tesákem sekl do boku.

Vydržte zranění: - 2 Zdraví → 3; (D10 a D10 →8 a 5; D6 →3 + 3 (zdraví) → 6) – Slabý úspěch.

Rána bolí jako čert, ale mě tak snadno nedostane. Při jeho dalším útoku jsem už připravený mu čelit. Zkouším ho nalákat blíž a v poslední chvíli uskočit.

Čelit nebezpečí: (D10 a D10 →10 a 4; D6 →3 + 3 (ostří) →6) – Slabý úspěch →- 1 zásoby.

Mě sice minul, ale trefil můj batoh. O co všechno jsem v té chvíli přišel, ale budu zjišťovat později. Je mi jasné, že takhle s ním bojovat nemůžu. Mám jen pár vteřin na to, abych se rozhlédl a vymyslel něco, co mi pomůže.

Rozběhnu se k nejbližšímu stromu a zkusím na něj vylézt.

Zajistit si výhodu: (D10 a D10 → 6 a 1; D6 →4 + 3 (ostří) →7) – Silný úspěch →Získej kontrolu +1/+1odhodlání. Získávám iniciativu.

Sundám ze zad luk a bez varování střílím.

Strike: (D10 a D10 → 10 a 7; D6 →2 + 3 (ostří) + 1 (ZV) →6) – Neúspěch. → Zaplať cenu.

Sebevědomě pálím po útočníkovi, když v tom mi ujede noha a já se řítím k zemi.

Vydržte zranění: - 2 Zdraví → 1; (D10 a D10 →8 a 4; D6 →4 + 1 (zdraví) → 5) – Slabý úspěch.

Jsem pomlácený krvácím z boku, ale stále se zvládnu postavit na nohy. Na mého soupeře to sice zřejmě udělalo dojem, ale nevypadalo to, že by chtěl jen tak odkráčet z bojiště. „Cože, chlapče, ještě nemáš dost? Co kdybys zahodil ten luk a ten tesák, co máš u pasu a já popřemejšlím, co s tebou, co?“ „Co jste s ní udělali?“ ptám se, abych získal trochu času a vymyslel, jak dál. „Hele, nejseš úplně v pozici, kdy bys moh klást otázky. Tak buď rozumnej a zahoď zbraně. Doteď jsem byl na tebe hodnej, ale to může rychle skončit.“ Vložím vše do posledního zoufalého útoku. Odhodím tesák a předstírám, že to samé chci udělat i s lukem, pak ho však prudce natáhnu a vystřelím.

Zvrat: +1/+1 odhodlání při zásahu. Mám iniciativu.

Strike: (D10 a D10 → 9 a 1; D6 →1 + 3 (ostří) + 1 (Z) →5) – Slabý úspěch. [*][*]; Ztrácím iniciativu.

„Kurva! Tos posral,“ slyším, když ho můj šíp zasáhne do ramene. A už se žene na mě. Bojovat s ním na blízko nemůžu. Nejenže je lepší bojovník, ale už nemám ani tesák. Pokusím se mu alespoň uhýbat, než vymyslím, co dál.

Čelit nebezpečí: (D10 a D10 →10 a 3; D6 →5 + 3 (ostří) →8) – Slabý úspěch →- 1 vůle. (Tady chyba měl jsem udělat Vydržet stres a ne si jen odečíst vůli.)

Těsně jsem se vyhnul, ale do mých pohybů se vkrádá silný prvek nejistoty. Je mi jasné, že tuhle hru na ostří nože nemůžu hrát donekonečna. Ale než stihnu něco vymyslet, už je tu další útok.

Čelit nebezpečí: (D10 a D10 →8 a 3; D6 →5 + 3 (ostří) →8) – Slabý úspěch → 1 poškození.

Zakopnu a svalím se k zemi…

Vydržte zranění: - 1 Zdraví → 0; (D10 a D10 →5 a 2; D6 →6 + 1 (železo) → 7) – Silný úspěch → Přijměte bolest +1 Odhodlání. Získám iniciativu.

Stále nemám dost. Útočník si je zřejmě jistý, že už se nezvednu a já si tak vyčíhám moment, kdy si mě nevšímá a oddechuje.

Zajistit si výhodu: (D10 a D10 →9 a 5; D6 →1 + 2 (stín) → 3) Neúspěch. Zaplať cenu.

Muž v černém však evidentně není žádný holobrádek a nedá mi nejmenší šanci cokoli udělat. Okamžitě na mě zaklekne sebere mi luk a šípy a sváže mě.

Zdraví: 0; Vůle: 4; Zásoby: 4; Odhodlání: 7;
Uživatelský avatar
Thurin
Příspěvky: 5
Registrován: 5. 5. 2021, 21:03

Re: [POSTAVA & HRA] Kert Orb

Příspěvek od Thurin »

II. sezení

Bolí mě úplně všechno. Zdá se tedy, že pořád ještě žiji. Ale nejsem si jistý, zda to je dobrá zpráva. Otevřu pomalu oči a koukám přímo do ohně. Takže by přeci jen jámy pekelné? „Ááááh.“ Rozhodně to všechno pekelně bolí. „Vzhůru?“ uslyším hlas z druhé strany ohně. „Nemyslím, že bys měl ještě náladu dělat nějaký vylomeniny, ale radši tě varuju. Zůstaň pěkně ležet a možná z toho nakonec vyvázneš jen s těma ránama, co už máš.“


Musím se dozvědět, co je zač. A co má společného s tím vším, co se stalo.

Sbírat informace: (D10 a D10 →3 a 2; D6 →3 + 2 (rozum) → 5). Silný zásah. +2 odhodlání.

„Kdo jste?“ ptám se. „Hele, fakt si myslíš, že jseš v pozici, kdy mě můžeš vyslýchat? Co kdybys mi řek spíš ty nejdřív něco o sobě?“ „No… Já jsem Kert.“ „Počkej, ty seš Kert? Jako ten Kert? Proč jsi to neřek rovnou? Sakra.“ „Jaký Kert?“ „No, přeci ten od Becy. Já… myslel, že jseš nějakej podělanej zloděj.“ „Eee, cože?“ „No, přišels k zavřený hospodě. Zkoušels, jestli je prázdná a paks chtěl vylízt do toho okna a vybrat ji. Takovejch já už viděl spousty. Ale sakra, ty seš Kert. No, jo, teď to celý dává smysl. Ta zvěřina...“ Nebyl jsem z těch jeho řečí moc moudrý. Jak je možný, že ten chlápek zná moje jméno? Že by od Becy? Přišel ke mně a rozvázal mi ruce.

Oracle 13 (D100 → 91): Wulan

„Hele, tak tohle bylo asi malý nedorozumění. Já sem Wulan.“ A potřásl mi volnou rukou. „Sssss.“ Bolest mi projela celým tělem. „Promiň, ale nemoh jsem vědět, že jseš to ty.“ „Heleďte, pane … Wulane, já vůbec nevím, o co tady jde.“

Oracle 13 (D100 → 80): Tegan

„Noo... jasně. Já jsem přijel za Becou, abych ji varoval, že Tegan ví, kde je. Ale už tady nebyla. Zrovna jsem se porozhlížel okolo, jestli jako nenajdu něco, co by mi mohlo pomoct, že jo? No a v tom jsem zahlídl tebe, jak bušíš na dveře a chystáš se lízt dovnitř. A povídám si Wulane. Tak tohle ne. Nenecháš nějakýho cápka to tady Bece vybílit, když jsi ji nestihl varovat. Aspoň tohle pro ni uděláš. No a zbytek už znáš…“ „Á-ha. No, tak to pěkně děkuji.“ „Hele, já se omlouvám, ale chápeš to, že jo?“ „No…“ „Na, vem si zajíce. Stejně je to jeden z těch cos přines.“

Zakousnu se do pečínky, abych nabral alespoň trochu síly. „Jo a věci máš tady. Nevzal jsem nic. To se nemusíš bát.“ Zkusím v batohu najít pár věcí na léčení.

Léčení (D10 a D10 →8 a 2; 9 pálím odhodlání → 9). Silný zásah. +2 zdraví.

„Počkej mám tu jednu parádní mast na tyhle rány. Ať se ti alespoň trochu revanšuju, že jo? To bysme si mohli být kvit, ne? Pač zbytek sis stejnak udělal, kdyžs spadl z toho stromu, heh? Ale teď už se trochu vyspi, ráno zjistíme, co můžeme dělat dál.“

Usnul jsem, ale celou noc jsem se budil, když jsem si zrovna lehl na některou z ran.

Ráno jsem se cítil už lépe. Ta mast skutečně zabrala. K dokonalosti to mělo ještě daleko, ale už jsem při každém pohybu neměl pocit, že mě někdo švihá rozžhaveným bičem. Vzal jsem do ruky svůj železný křížek, otočil jsem se směrem k hlavnímu chrámu a poděkoval Železnému, že mi dopřál další den, kdy mu mohu sloužit.

Denní modlitba (D10 a D10 →3 a 2; D6 →3 + 3 (Boží stat) → 6). Silný zásah. +2 odhodlání.

„Á dobré ráno. No, vidím, že už seš fit. Tak co, nějaký nápad?“ „No, já bych přeci jenom zkusil vyšplhat do toho okna. Možná, když místo sekání do mě, mi pomůžete, tak se to podaří.“

Zajistit si výhodu: (D10 a D10 →10 a 2; D6 →1 + 3 (ostří) → 4) Slabý úspěch. +1 odhodlání.

Vylezl jsem Wulanovi na ramena a pokouším se dostat do okna svého pokoje.

Čelit nebezpečí: (D10 a D10 →1 a 3; D6 →5 + 3 (ostří) → 8) Silný úspěch. +1 odhodlání.

Jo, tohle bylo o poznání snazší. Vklouzl jsem do místnosti. Všechno tam vypadalo, jako když jsem odešel. Všechno až na…

Sbírat informace: (D10 a D10 →8 a 6; D6 →6 + 2 (rozum) → 8). Slabý zásah. +1 odhodlání.

...na dopis, který byl ukrytý za jedním z trámů.

Oracle 3 (D100 → 37): Mokřiny; Oracle 8 (D100 a D100 → 47 a 39) : Bouřný pád a Oracle 13 (D100 → 51): Lestara

Kerte, nemám moc času. Dohnala mě moje minulost. Nehledej mě. Ale jestli mi chceš pomoci. Vyraž co nejdříve do Bouřného pádu v Mokřinách. A tam najdi Lestaru. Řekni jí, že Tegan mě našel. Dávej na sebe pozor.
B.


Zdraví: 2; Vůle: 4; Zásoby: 4; Odhodlání: 6;

Dosáhněte milníku: Zjistit, co se stalo s Becou → [#][#][][][][][][][][].
Uživatelský avatar
Thurin
Příspěvky: 5
Registrován: 5. 5. 2021, 21:03

Re: [POSTAVA & HRA] Kert Orb

Příspěvek od Thurin »

III. sezení

Takhle jsem tedy poznal Wulana. A zapletl se do věcí, jejichž dosah jsem v té chvíli ještě vůbec nedokázal dohlédnout. Tak co, pomohlo vám něco z toho? Ne? Tak já raději budu pokračovat. Ale teď už alespoň víte, že nic z toho, co se stalo, nebyla moje vina. Spadl jsem do toho a ani nevěděl jak.

Když jsem slezl dolů, Wulan už byl přichystaný na cestu. „No, tak rád jsem tě poznal Kerte. A můžeš si bejt jistej, že příště tě alespoň nejdřív pozdravím, než do tebe začnu sekat, heh? No, ale protože tu Beca není, tak já radši vyrazím.“ „Kam vyrazíte?“ „Rozhodně, co nejdál od tohodle všeho.“ „Ale Beca je v nebezpečí.“ „No, to teda rozhodně je. Ale já nemám jak bych ji moch pomoct. A tobě radím aby sis nehrál na hrdinu a od tohodle všeho se držel co nejdál.“ „Nechala mi tu dopis. Musíme vyrazit do Bouřného pádu a najít Lestaru.“ „Musíme?“ „Jo, tady se píše. Najdi Wulana, je to to můj dobrý přítel. Dovede tě za Lestarou.“

Přimět: (D10 a D10 →3 a 2; D6 →3 + 2 (stín) → 5). Silný zásah. +1 odhodlání.

„Hmm, dobrý přítel, říkáš? Tak to bysme ji v tom neměli nechat, že ne? Hele, půjdu s tebou do Bouřnýho pádu, ale pak s tímhle vším končím. Jasný?“ „Děkuji.“

Vyrážíme na cestu. Ve dvou by měla být výrazně snazší.

Cesta do Bouřného pádu. Nepříjemná cesta – 3 pokroky pro každou část cesty.
Uživatelský avatar
Thurin
Příspěvky: 5
Registrován: 5. 5. 2021, 21:03

Re: [POSTAVA & HRA] Kert Orb

Příspěvek od Thurin »

IV. Sezení

Pokud všechno půjde hladce, měli bychom do Bouřného pádu dorazit za dva až tři dny. Já v těch místech ještě nikdy nebyl, ale Wulan vypadá, že cestu zná.

Vydejte se na cestu: (D10 a D10 →6 a 7; D6 →4 + 2 (rozum) → 6). Neúspěch. Zaplať cestu.

Nejspíš jsem se příliš spoléhal na Wulanovy schopnosti. A když jsme opustili hlavní cestu, ještě jsem uznale pokyvoval nad jeho zkušenostmi. „Hele, nevím, jak to říct, ale víš, kde jsme?“ „Já? Myslel, jsem, že ty víš, kde leží Bouřný pád.“ „Jo, to já vím bezpečně. Jen si nejsem jistý, kde jsme teď. Myslel jsem, že se nemá, co pokazit. Když to střihnem rovně. Přímo za sluncem, že jo. Ale s tímhle jsem nepočítal.“ Před námi se rozléval obrovský močál. „Jasně, kdo by v Mokřinách taky počítal s močálem,“ ušklíbl jsem se. „Co ale teď?“ „Nezbývá než se vydat, co nejrychleji zpátky na cestu a doufat, že tenhle ztracený den nebude pro Becu osudný.“

Otočím se k Wulanovi zády a vyrážím. „Počkej!“ „Co ještě? Objevil jsi nějakou další skvělou zkratku?“ ptám se, aniž bych se otáčel. „Ne! Počkej!“ něco v jeho hlase mě vyděsí. „Nemůžu vytáhnout nohu!“ A jéje. Wulan uvízl v močálu. Hážu na zem batoh a sundávám k němu přidělané lano. „Sakra,“ zakleji. Tak tohle byla ta věc, kterou mi Wulan v souboji přesekl. Doteď jsem si toho nevšiml. Musím rychle vymyslet něco jiného.

Zajistit si výhodu: (D10 a D10 →5 a 6; D6 →3 + 2 (rozum) + 1(WB)→ 6) Slabý úspěch. +1 odhodlání.

Přiskočím s tesákem k nejbližšímu stromu, useknu větev a podám ji Wulanovi. „Chyť se a já tě vytáhnu!“

Čelit nebezpečí: (D10 a D10 →5 a 9; D6 →5 + 1 (železo) + 1(WB)→ 7) Slabý úspěch. -1 zásoby.

S vypětím všech sil a zkušeností s přírodou se mi podaří Wulana dostat do bezpečí.

Je ale jasné, že dnes už se nikam dál nedostaneme. První den naší pouti tedy nedopadl nijak slavně. Ze dvou až tří dnů se klidně může stát čtyři až pět, pokud nám dojdou zásoby a budeme se muset zdržovat lovem.

Vybudujte tábor: (D10 a D10 →4 a 7; D6 →4 + 3 (zásoby)→ 7) Slabý úspěch: Zotavte se +1 zdraví.

Ráno vyrážíme na cestu, co nejdříve. Abychom se pokusili alespoň trochu dohnat včerejší ztrátu. Tedy samozřejmě hned po modlitbě.

Denní modlitba (D10 a D10 →5 a 1; D6 →4 + 3 (Boží stat) → 7). Zásah. +2 odhodlání.

Vydejte se na cestu: (D10 a D10 →10 a 8; 10 pálím odhodlání → 10). Slabý úspěch. -1 zásoby.

Dosáhněte milníku: Cesta do Bouřného pádu → [#][#][#][][][][][][][].

Tentokrát jsem neponechal vůbec nic náhodě. A hlídal celou dobu směr naší cesty. Vše šlo sice hladce, ale neměli jsme ani chvíli času na doplnění zásob a ty se nám opovážlivě tenčí. Zítra budu muset vyrazit na lov.

Vybudujte tábor: (D10 a D10 →4 a 3; D6 →5 + 2 (zásoby)→ 7) Silný úspěch: Zotavte se +1 zdraví. Připravte se +1 Vydejte se na cestu.

Pomalu se mi vrací síly, a tak si ráno přivstanu a po snídani a modlitbě…

Denní modlitba (D10 a D10 →3 a 8; D6 →4 + 3 (Boží stat) → 7). Zásah +2 odhodlání.

...vyrážím na lov. Nejdřív se pokusím najít nějakou zvířecí stezku a jít po ní.

Zajistit si výhodu: (D10 a D10 →2 a 8; D6 →2 + 2 (rozum) + 1(WB)→ 5) Slabý úspěch. +1 odhodlání.

Narazil jsem na srnčí stopu a vyrážím po ní. Objevil jsem ji samotnou stát na mýtince. A připlížil se k ní tak, aby mě nemohla cítit. Založím šíp, zamířím a…

Doplnit zásoby: (D10 a D10 →4 a 1; D6 →1 + 2 (rozum) → 3) Slabý úspěch. +2 zásoby/ -2 odhodlání.

Dopoledne trávím zpracováním úlovku. Ale radost z něj nemám, touhle dobou už jsem chtěl být na dohled Bouřnému pádu. Netuším sice, jak moc velkou roli čas v tomto případě hraje, je mi ale jasné, že nám jistě nepomáhá. A Wulan mi nic dalšího říci nechce. Prý pro moje dobro. Zároveň tuším, že Wulan je z těch chlapů, co neradi sdělují informace jen tak za nic. A myslím, že má z lidí, co Becu sebrali i dost vítr. Hned, jak to půjde vyrážíme na cestu.

Vydejte se na cestu: (D10 a D10 →4 a 1; D6 →6 + 2 (rozum) → 8). Silný úspěch.

Dosáhněte milníku: Cesta do Bouřného pádu + 1 Připravte se. → [#][#][#][#][#][#][#][][][].

Modlitby k Železnému byly vyslyšeny. Cesta nám dnes ubíhala pod nohama téměř sama. I Wulan již poznával okolní krajinu a je tedy jasné, že Bouřný pád musí být už velmi blízko. Rozhodneme se dohnat čas, nezastavovat a pokusit se dorazit do cíle ještě dnes, i když budeme muset jí část po setmění.

Dosáhněte cíle: (D10 a D10 →2 a 7; 7 Pokrok → 7). Slabý úspěch.

Povedlo se! Před sebou vidíme první domy Bouřného pádu. V oknech se ještě svítí. Nebude tedy problém sehnat nocleh. Zvláště, když na stůl položím čerstvou zvěřinu.

Vytvořit pouto s Wulanem (D10 a D10 →10 a 4; D6 →6 + 1 (srdce) → 7). Slabý úspěch.

„Hele, kámo. Jsem ti fakt hodně zavázanej za to, cos pro mě udělal u toho močálu. To je bez debaty a jsem jako tvým dlužníkem. Rozumíš? A jen tak na to nezapomenu. Když se někdy objevíš v Železným městě, obrať se na mě a já přísahám, že ti pomůžu s čím budu moci. Ale to samý musíš slíbit i ty, aby naše pouto bylo vzájemný a pevný. Slib, že až tohle skončí, přijedeš do Železného města s splníš pro mě službičku.“ Chytnu se za svůj železný křížek a přísahám, že splním Službičku pro Wulana v Železném městě…

Slož Železnou přísahu: (D10 a D10 →5 a 2; D6 →6 + 1 (železo) → 7). Silný úspěch. + 2 odhodlání.

Dosáhněte milníku: Zjistit, co se stalo s Becou → [#][#][#][#][][][][][][].

„No a já pomalu vyrazím.“ „Počkej, vždyť mě ještě musíš seznámit s Lestarou.“ „To by asi nebyl ten nejlepší nápad. Posledně jsme spolu měli nějaký neshody a…“

„Neshody?! Tak bys to nazval, Wulane? Ne, ty jsi nás prach sprostě okradl. A už se zase potmě ochomejtáš kollem našich dveří. Ale tentokrát ti to neprojde.“ Kolem nás se najednou objevila skupinka asi pěti postav. Nejméně dvě z nich měly napnuté luky a mířili na nás…

Zdraví: 4; Vůle: 4; Zásoby: 4; Odhodlání: 5;
Zamčeno

Zpět na „[Ironsworn] {PbP} Železné země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti