[META] Vlákno přání a stížností

Sdílené PbP hraní RPG Ironsworn

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

V tomto vlákně klaďte svá přání a dotazy, podávejte stížnosti, ať už jste hráči nebo nebo návštěvy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

Bifi: Dovolil jsem si smazat tvůj post z vlákna o lokacích (to bych chtěl udržet už jako herní vlákno) a přesunu odpovědi a debatu sem, což je jako pracovní vlákno.
Bifi píše: Marky, ja som pred pár týždňami na Ironsworn narazil tiež, takže sledujem so záujmom.
Budu rád, když se přidáš, jen chvíli ještě budu věnovat nějaké přípravě, aby to pak nebyl úplně chaos.

Jinak příprava EDIT: byla neveřejná, ty jsi ji asi viděl pže jsi admin. S Faskalem jsem byl domluvený, že až v ní budu mít hotovo víc, tak sekci ukážeme všem.

Už je.
Bifi píše: K časti "O obraně": Proti komu osady bránia a dosahujú víťazstvá?
Díky za otázku, doplnil jsem odpovědi do "Pravd". Kdybys měl další, debatujme už prosím tady.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Bifi »

OK v pohode - diky za vysvetlenie :)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od boubaque »

MarkyParky píše: 8. 8. 2020, 16:52 Jinak příprava je (zatím) neveřejná, ty ji asi vidíš, pže jsi admin. S Faskalem jsem domluvený, že až v ní budu mít hotovo víc, tak sekci ukážeme všem.
Marky, nevim, jestli dobre ctu, co pises... ale cela sekce je viditelna i pro neprihlasene uzivatele...

EDIT: a byla i vcera odpoledne ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

Marky, nevim, jestli dobre ctu, co pises... ale cela sekce je viditelna i pro neprihlasene uzivatele...
Jo, včera večer jsem to nechal zviditelnit.

Ta odpověď Bifimu byla starší, z doby, kdy jsem to připravoval, a pak jsem ji stěhoval mezi vláknu a asi teď trochu mate.

Editnu jí.
Jezus
Příspěvky: 2592
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od Jezus »

Halaster Černoplášť píše: 11. 8. 2020, 16:43 Hmátnu po sekeře, přejedu prstem po jejím ostří a krůpějí krve pak na ní načrtnu krvavou runu.

Pijavice:
MarkyParky: 1D10; 1D10; 1D6+3 → 10; 10; 7(10);(10);(4 + 3): Zásadní potíže.
MarkyParky: 1D100 → 21(21)#Hrajeme DCC
> Zkolabuji a upadnu do spánku.


Při pohledu na krev se mi zatmí před očima a omdlím.
Hmm, skoro jako by se krev obrátila proti tobě - to ale nevypadá na obyčejného umrlce :-) Nebo že by někdo jen oživil utonulé tělo krvavou magií, aby mu pomáhal? Kdo by ale udělal takovou zvrácenost? ;-)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

Jezus píše: Nebo že by někdo jen oživil utonulé tělo krvavou magií, aby mu pomáhal? Kdo by ale udělal takovou zvrácenost? ;-)
Přesně to mě taky napadlo, když jsem v jednu chvíli musel zaplatit -1 hybnost jako komplikaci :lol: .
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

Hm,
mám trochu problém se zakončováním bojů. Ta podmínka "on strong hit" je hrozně omezující.

A jak se boj protahuje, je hrozně snadné přijít o iniciativu.

Jsem zvědav, jak vám to půjde vám, ale já si přijdu, že se svým sekerníkem krvesajným bych měl být bojový build a dostávám strašnou sodu.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

Brynn: Máš nějaké zvláštní přání, kde by na mapě měl být Ledový průlom?
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od alladjex »

Ahoj, chci ti dát vědět, že tvoje snaha tady určitě není zbytečná. Jsem strašně rád, že si mě sem nasměroval. Vůbec jsem netušil, že nějaké solo a hlavně čistě coop RPG existuje a hraje se. Aktuálně prozkoumávám Ironsworn, čtu pravidla. Nahlédl jsem i do dobrodružství, která si tu odehrál, ale nečetl jsem je zatím celé a vrátím se k nim až si prostuduju pravidla.

Mimo to se mi moc líbí tvoje texty a jak píšeš, je to hodně inspirativní a má to lví podíl na mé chuti se na tuhle tu pro mě zcela neznámou a neprobádanou krajinu RPG hraní podívat. Vzhledem k tomu, že idea "coop RPG" nadchla i mojí malou, tak je vysoká pravděpodobnost, že si Ironsworn zkusíme i zahrát.

Určitě pak asi otevřu nějaký obecnější thread o sólo / coop hraní, protože mě zajímají zkušenosti i dalších lidí s tímhle formátem. Případně pokud už tu na RPGforum něco takového je, budu vděčný za nasměrování.

Pokud si zkusil odehrát ten dungeon z Ironsworn Delve, budu moc rád vděčný za tvoje postřehy a zkušenosti.

Ještě jednou velké díky, na celém tomhle threadu je vidět velká práce!
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

Pokud si zkusil odehrát ten dungeon z Ironsworn Delve, budu moc rád vděčný za tvoje postřehy a zkušenosti.
Dungeon mám stále v plánu, momentálně jsem se zasekl v úvodní místnosti. Už vím, co tam je, ale neměl jsem zatím tu správnou náladu pokračovat hlouběji.

Každopádně vítej a klidně si založ postavu a začni hrát. Třeba mě to namotivuje ponořit se do toho dungu hlouběji... nebo si zase nějakou postavu vytvořit na povrchu.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od PardGalen »

alladjex píše: 17. 2. 2021, 18:51 Pokud si zkusil odehrát ten dungeon z Ironsworn Delve
Delve funguje dobře stejně jako zbytek pravidel. Tak úplně jsem tomu nevěřil, ale při solo hraní s tím nebyl žádný velký problém. Jenom je potřeba trochu přípravy předem, pokud se to zkusí hrát jenom tak bez ničeho může to drhnout, ale zase to nejsou hodiny strávené nad mapou. Jenom se vyplní několik tabulek.

Ty další rozšiřující přístupy, které jsou v příručce uvedené jsem zatím nezkoušel, ale základ šlape tak jak má.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od alladjex »

Právě jsem dočetl příběh Hrišama Krvesaje a musím říct, že je to naprostá paráda. Naprostý respekt. Bylo to supr si to přečíst. Normálně mě číst zápisy z hraní vůbec nebaví a nevydržím u toho, ale tohle je spíš jako číst knížku. A navíc tvůj styl je čtivý a napínavý.

Namotivovalo mě to si taky Ironsworn zkusit. Ještě si doprocházím pravidla. Každopádně díky tomu, co si tu odvedl za práci vůbec tuším, jak by se něco takového dalo hrát. I když mám trochu strach, jestli budu vůbec schopný někam a k něčemu zajímavému dospět, když vidím spoustu supr nápadů, co v tom příběhu máš. Hlavně mám obavy z vymíšlení "Pay the price".

Každopádně mi přijde, že je ta hra hrozně přísná a pokud si v hajzlu, tak se z toho dost blbě vyhrabává. V některých momentech sem si říkal, jestli si prostě člověk nemůže dát "pauzu" a bez hodů se trochu vykurýrovat a doplnit zásoby, protože ty kostky mi přišli tedy dost krutopřísný. :D

Každopádně můj plán je zkusit si zahrát něco nejdřív sólo, abych tomu přišel nachuť a pak je natěšená moje malá, že dáme coop. Chci se zeptat, myslíte, že je pořád lepší to hrát i v coop spíš jako PbP nebo se to dá hrát i normálně konverzačně?
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

alladjex píše: Hlavně mám obavy z vymíšlení "Pay the price".
Neměj.
Buďto je to tak nějak jasné - a pak to prostě zaplatíš.
Nebo je to pravděpodobné, ale nejseš si jistý, tak se zeptáš Orákula, jestli fakt jo.

A nebo nevíš (či nechceš vědět) a dáš si random tabulku.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Vlákno přání a stížností

Příspěvek od MarkyParky »

alladjex píše:V některých momentech sem si říkal, jestli si prostě člověk nemůže dát "pauzu" a bez hodů se trochu vykurýrovat a doplnit zásoby, protože ty kostky mi přišli tedy dost krutopřísný.
Hiršam měl dost smůlu, že mu ty hody na obnovu pokaždé nepadly a to snad 3x po sobě.

Kdyby mu byť jen jednou padly, tak byl o dost jinde.
Zamčeno

Zpět na „[Ironsworn] {PbP} Železné země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti