[4e] GURPS: Postavy

Sekce rozpracovaných překladů, které se nedočkaly dokončení. Možná se jich někdo někdy ujme a dotáhne je, aby spatřily světlo světa? Nebo je jim souzeno věčně dlít v limbu? Nedokončené překlady nezadáváme do databáze RPG, dokud nebudou hotové.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Neslibuju ale, že to do Vánoc bude :P
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

tak co, jak to s gurps4 vypadá? to já se ptám jen tak, že du zrovna kolem, na hraní už moc čas nemam, ale to je taky způsobený tim, že kamarádi rozjeli 4e a já nemam čas si to v angličtině přelouskat -- takže hejbe se něco nějak nebo jak jako?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ahoj, Lidožroute. Vypadá to tak, že já i Conlai jsme s tím z mnoha důvodů sekli a teď sháníme někoho, kdo to vezme za nás. V 1. příspěvku jsou ke stažení všechny doposud přeložené texty. Není toho zas tak málo, to se jenom zdá, je toho asi čtvrtina knížky.

Tamig se pustil do překladu 10. kapitoly, což je super, protože se ten překlad zase někam pohne.

Kdybys věděl o někom, kdo by chtěl pomoct, pošli ho prosím sem. Díky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Překlad slavnostně předávám Solweymiře
A díky za to, že se toho někdo chopil. Od teďka je tu šéf Solweymira a když říkám šéf, tak to tak taky myslím - šéfuje i klíči, prostě všemu. :P Já se degraduji do role obyčejného sazeče a kybica.

Zajímalo by mě, kam se poděl Tamig a jak je na tom s tou 10. kapitolou...

Solweymiro, dal jsem ti v téhle sekci moderátorská práva, aby se ti lépe pracovalo. To ti umožňuje upravit libovolný příspěvek - využívej toho prosím k tomu, abys mohla upravovat 1. příspěvek téhle diskuze a také téma s vystaveným klíčem. V 1. příspěvku by vždy měly být aktuální informace o postupu překladu, včetně odkazů na stažení již hotových kapitol. Teď je to strašně zastaralé, takže se můžeš procvičit, smazat moje staré informace a poslat tam svoje nové :P Můžeš tam prosím také doplnit odkazy na to, co už máte přeložené? Díky.

Jo a koukal jsem se na svůj překlad výhod. Poslední přeložená výhoda je "Mind Probe". Následuje "Mind Reading", které už přeložené není. Vzhledem k tomu, že tenhle text jsem ještě nesázel, tak si ho můžeš volně upravovat - takže od téhle chvíle ho považuju za "tvůj". :P

Dokončené kapitoly mi můžeš posílat na mail jpe(zavináč)razdva.cz, já je budu průběžně sázet do pěkného originálního kabátku. Jakmile něco zasázím, už by se s tím mělo co nejmíň hýbat, takže bych potřeboval pracovat teprve s texty, které jsou doladěné podle klíče a prošly korekturou. Sám to při sazbě ještě zkoriguju, pokud si nějaké chyby všimnu.

A teď to nejhorší - jakékoliv změny v klíči musím zpětně zavádět do již zasázených kapitol. Mě to problém nedělá, je to práce na pár minut. Ale potřeboval bych, abys každou změnu v existujícím klíči samostatně evidovala a vzniklý výcuc mi posílala. Něco ve stylu (vymýšlím si)
-- "Gigantismus" přepsat na "Obrovitost"
-- "Nanismus" přepsat na "Trpaslictví"
-- "Dezintegrace" >> Rozmělnění

Když budu mít tohle, upravit staré texty podle nového klíče je hračka.

Díky a hodně štěstí. Kdybys potřebovala, jsem k dispozici jako rádce. :wink:
Uživatelský avatar
Solweymira
Příspěvky: 76
Registrován: 4. 9. 2007, 12:25
Bydliště: Znojmo - Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Solweymira »

Hlavička je konečně opravena. Nahrán také aktuální Klíč (viz Diskuze ke Klíči). Nyní se pokračuje ve Výhodách a Vybavení. Máme také část desáté kapitoly (asi čtyři strany).
Děkujeme všem, kteří nám pomáhají, radí a diskutují. Přispívá to ke kvalitě práce. :D
Nerozhoduje lepší teorie, jen lepší život.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vzal po mě někdo ty výhody, nebo ne? Uvažuju, že bych je zase začal (velmi pomalým tempem) ukusovat.

A díky za aktualizaci!
Uživatelský avatar
Solweymira
Příspěvky: 76
Registrován: 4. 9. 2007, 12:25
Bydliště: Znojmo - Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Výhody

Příspěvek od Solweymira »

Jo, prokusuji se jimi. Dnes jsem na strně 94, snad by do konce března mohy být celé.
Nemám ale žádné informace ani materiály k Nevýhodám.
Nerozhoduje lepší teorie, jen lepší život.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ptal jsem se Conlaie, jak vypadají ty nevýhody. Problém je v tom, že on ten překlad sice má, ale bohužel uložený na momentálně nefunkčním počítači - datům nic není, jen zbytek počítače je rozbitý $D. Překlad z toho ještě nějak vydolujeme a pošleme, ale předpokládám, že to zatím nehoří.

Conlai neví z hlavy, kde přesně skončil, ale prý to bylo někde u písmene E.
Uživatelský avatar
Solweymira
Příspěvky: 76
Registrován: 4. 9. 2007, 12:25
Bydliště: Znojmo - Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Solweymira »

Omlouvám se za dočasnou stagnaci překladu. Výhody jsou takřka hotové, viz první příspěvek. Za týden bude svět zase jiný, do té doby organizuji larp a na nic jiného nezbývá čas.
Děkuji za pochopení.
Nerozhoduje lepší teorie, jen lepší život.
Uživatelský avatar
Solweymira
Příspěvky: 76
Registrován: 4. 9. 2007, 12:25
Bydliště: Znojmo - Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Solweymira »

Už se zase překládá. Podle školních možností se prokoušu Přednostmi a dokopu pár lidí ke korekturám... 8)
Nerozhoduje lepší teorie, jen lepší život.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Moment, přednostmi? To jako že Quirks? Znamená to, že seznam výhod je už dokončený? Pokud ano, tak: :clap:

EDIT: Teď jsem si všiml tohodle v úvodu:
Největší zábavou bude kompletní přečíslování stránek, ale to zřejmě necháme až na závěr.
Přečíslování stránek přijde na řeč, teprve až bude kniha zalámaná (což budu asi dělat já, alespoň s tím počítám 8) ). Když se podíváš do existujících zalámaných kapitol, všimneš si, že jsem veškerá neověřená čísla stránek psal červeně - to abych potom mohl projet celou knihu a hned viděl, co je třeba opravit. Některé odkazy jsou psané černě, to jsou odkazy na již zalámané stránky, které se nebudou posouvat.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Cože, přednostmi? To jsou myšleny Výhody nebo Zvláštnosti (quirks)?
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Solweymira
Příspěvky: 76
Registrován: 4. 9. 2007, 12:25
Bydliště: Znojmo - Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Solweymira »

Přeloženy stránky 32-102, ještě 16 stran Úprav.
:-)=
Přednosti = Perks.
Nerozhoduje lepší teorie, jen lepší život.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

A to je co? Doufám, že se to kreje s něčím ze 3. edice :eyecrazy: .
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo ahá, perks!

Gorane, nekryje, ve třetí edici to nebylo. :wink: Přesněji řečeno, třetí edice měla quirks, což byly slabé nevýhody. Čtvrtá edice má pořád quirks, ale zároveň má i perks, což je podobné, akorát jde o slabé výhody.

Snad to nepletu...
Odpovědět

Zpět na „Opuštěné překlady“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti