[AW] Apocalypse World - otázky okolo zbraní a boje

Apocalypse World, Dungeon World a jiné hry používající systém Powered by the Apocalypse (PbtA) + jejich bratříčci používající systém Forged in the Dark (FitD).

Moderátor: MarkyParky

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Re: Apocalypse World - otázky okolo zbraní a boje

Příspěvek od Jerson » 22. 6. 2020, 19:31

Na to, jak moc jsem řešil tvorbu zbraní, jsem v první hry vystřelil jen jednou a to ještě z obyčejné pistole v rámci "Donutí tě k tomu a slíznou to".
Naposledy upravil(a) Jerson dne 23. 6. 2020, 08:55, celkem upraveno 1 x.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 22. 6. 2020, 21:38

Že hraješ postavy které mají zbraně, ale nechtějí je používat, protože přece lidé se zbraněmi nejsou magoři... je ale Tvůj žánrový problém, ne závada ve hře. ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 22. 6. 2020, 22:10

Naopak, já je chtěl použít, ale prostě nebyla příležitost. Navíc jsem je nechtěl používat za každou cenu, takže nejvíc za celou hru jsem si užil kulomet na autě, který mi tam odmítli namontovat. Tahle mezera ve tvaru zbraně hru ovlivnila asi nejvíc.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 22. 6. 2020, 22:41

Co znamená "odmítli namontovat"?

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 23. 6. 2020, 00:38

Hele a na co si teď stěžuješ? Na svojí hru, na Pardgalenovo (?) vedení, nebo na pravidla (jak by napovídalo zvolené téma)?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 23. 6. 2020, 09:03

Na základě čeho usuzuješ, že si stěžuju? Právě že mě to příjemně překvapilo, na to že jsem byl generátor potíží od začátku do konce, tak se to v pohodě obešlo prakticky bez střílení. :-)
MarkyParky píše:
22. 6. 2020, 22:41
Co znamená "odmítli namontovat"?
Baron mě vyslal jako doprovod Fixera do Temelína. Říkám, že OK, jen budu chtít úpravy na svém Hummerovi, a on, ať si to dohodnu s Fixerem. Tak říkám Fixerovi, ať mi spravý výfuk, že je auto moc hlučné, a pak ať spraví horní střeliště, ve kterém chybí kulomet. A on že se musí poradit s Baronem, tak se radili, během toho vyšlo najevo, že v osadě mají jen jeden kulomet, který je navíc namontovaný na jednom ze dvou baronových aut, a že mi ho nepůjčí, ani na tuhle výpravu.

Takže jsem pak během celé mise držkoval ve stylu "Kdybychom měli kulomet, nemuseli jsme to objíždět," nebo "Kdybych měl na autě kulomet, mohl je Ron - náš doprovod - pokropit, když ty neumíš střílet a já musím řídit" ... atd . Prostě jsem nejčastěji používal ten chybějící kulomet slovně, něco jako když Cimmerman tvrdí, že prázdný prostor ve tvaru osoby ovlivňuje svět :-)

Odpovědět

Zpět na „Powered by the Apocalypse“