Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World - původní sběrná diskuze

PbtA a od něj odvozené FitD jsou asi nejpopulárnější skupiny současných „příběhových“ her.

Moderátor: MarkyParky

Zamčeno
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od Sosacek »

V moji hlave je teda poulicni samuraj definovany hlavne nejakou cestou valecnika a sebezdokonaleni (pomoci treninku, implantatu a celeni vyzvam) proti nejakemu "generic zoldakovi" - ale kdybys mi rekl, at z toho udelam playbook, tak to asi nedam.

Podobne mi to prijde jako paladin x fighter.
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od York »

Sosacek píše: 11. 4. 2020, 17:33 V moji hlave je teda poulicni samuraj definovany hlavne nejakou cestou valecnika a sebezdokonaleni (pomoci treninku, implantatu a celeni vyzvam) proti nejakemu "generic zoldakovi"
To vcelku vystihuje moderního samuraje nebo možná trochu i břitváka, ale chybí ti tam to "street". Street samuraj prostě žije na ulici a má nějakou vazbu k ostatním, co tam žijou taky. Nepovyšuje se nad ně, zapadne mezi ně. Je to "jeden z nás".
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od Pieta »

York píše: 11. 4. 2020, 17:03Ono taky classy v DnD 5e už nejsou tak docela generic fantasy. Generické DnD classy jsou "fighting man", "magic user", "cleric", případně "thief".
A abys dostal generickou fantasy místo generického D&D, tak musíš ještě vyhodit clerica. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od York »

Pieta píše: 11. 4. 2020, 18:25A abys dostal generickou fantasy místo generického D&D, tak musíš ještě vyhodit clerica. (:
Nebo mu říkat "holy man", nebo tak nějak :-)
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od Cor »

Sosacek píše: 11. 4. 2020, 17:06 Umime rict tuhle stylizaci pro fantasy typky?

Me prijde, ze prave dnd classy ji pro zapadni popkulturni svet docela definuji, ale treba ziju v nejaky bubline.
Určitě. Jen bude delikátní udělat to zároveň stylizované a zároveň generic. To Dungeon World má celkem dobře imho.
A nebo to bude stylizované na míru settingu (Forgotten Realms?) a tím pádem to nebude (tolik) generic.
OT: mě by se líbil takový... Darkest Dungeon World...tam jsou classy stylizované brutálně pěkně.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od Pieta »

York píše: 11. 4. 2020, 18:32Nebo mu říkat "holy man", nebo tak nějak :-)
Ale taky ho musíš vyloupat z té skořápky těžkooděnce.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od Sosacek »

Cor píše: 11. 4. 2020, 18:36 Určitě. Jen bude delikátní udělat to zároveň stylizované a zároveň generic. To Dungeon World má celkem dobře imho.
A nebo to bude stylizované na míru settingu (Forgotten Realms?) a tím pádem to nebude (tolik) generic.
OT: mě by se líbil takový... Darkest Dungeon World...tam jsou classy stylizované brutálně pěkně.
Tam by podle myho byla vyzva v tom, ze v Darkest Dungeonu se akorat dungeon crawluje, a ty postavy jsou definovane jejich bojovymi schopnostmi, takze by bylo tezsi jim dat out of combat schopnosti.

Jinak co se tyka stylizace, tak treba DW to ma podle myho docela dobre, protoze se v tom da hrat Forgotteny i Zaklinac-style low fantasy, kdyz prijde na vec. Na vylozene low dark fantasy se ty postavy docela rychle healuji, ale to nakonec v princpu nemusi byt problem, pokud nepouzivas meatpointy.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Apocalypse World, Dungeon World, Whatever World

Příspěvek od Faskal »

Toto je původní sběrné téma o všech Powered by the Apocalypse hrách. Poslední dvě diskuzní vlákna:
PbtA versus Class and level
a Co AW MCmu omezuje a co přikazuje?
jsem rozdělil do vlastních témat. Hlouběji to začíná být příliš nepřehledné, takže dál rozdělovat nebudu.

Toto téma zamykám, aby byla motivace založit vlákna pro jednotlivé hry nebo diskuzi na obecnější témata. Neříkám, že nikdo nemůže založit nové sběrné téma, pokud o něj bude zájem.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Zamčeno

Zpět na „Powered by the Apocalypse (PbtA) a Forged in the Dark (FitD)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů