Arkánum - RPG na staronové vlně

Skavenův projekt RPG vhodného pro hraní s malými dětmi.

Moderátor: skaven

Odpovědět
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od skaven »

Myslím, že už se mi to nějak rýsuje. Zkusil bych dát všem plošně nějakou základní výbavu - jídlo, vodu, přikrývku, svítilnu... a za každou příslušnost jeden předmět navíc s tím, že předmět by měl odpovídat příslušnosti. K tomu udělám nástřel nějakých ikonických příslušností. Na začátku hry má hráč 2 příslušnosti, čili zvolí si takto dva předměty.

Např.:

- stokař: hák na tyči (obouruční improvizovaná zbraň)
- slídil: dalekohled
- lovec: sklapovací past
...

K tomu přidám nějakou obecnou tabulku předmětů (aka ceník), která nastíní startovací možnosti (pokud si chci příslušnost vymyslet, ať vím, v jakých intencích se pohybovat...). Samozřejmě zpracování v podobě kartiček může být cool.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od kostrivec »

V tomhle by mě Jersone zajímaly tvoje zkušenosti, jestli karty vybavení neomezují volnost hry. Jestli něco není už "taková drobnost", že na to prostě kartu nevytvoříte, pak se na to vlastně zapomene a pak ta drobnost vlastně zmizí, přestože kdyby byla jenom načmáraná slovy, tak by si na ní hráč vzpomněl a použil (?)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od Jerson »

Ani zdaleka nemám kartu na všechno, takže hráči mají i ručně nadepsané papírky se slovy Bible, skalpel, brašna s nářadím, falešný pás a podobné, ke kterým vytvářím "oficiální" kartičky až v další tiskové sadě.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od kostrivec »

Ještě že jsem se zeptal, měl jsem pocit, že máte karty na všechno.
Máte nějakou hranici, co dáváte na karty a co píšete na papír? Jen tak citem? Nebo všechno, co se už nevejde do kapsy?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od York »

Kostrivec: Používání karet nebrání v tom, aby si hráč předmět zapsal do deníku, když na něj není karta.

Původně jsem měl karty na skoro veškerou výbavu (bágl, lopata, páčidlo), ale teď je dělám už jen na magický předměty, protože jich bylo na stole moc a bylo to nepřehledný. Obyč předměty si hráči zapisujou do deníku.
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od kostrivec »

Používání karet nebrání v tom, aby si hráč předmět zapsal do deníku, když na něj není karta.
To je jasný. Jde mi jen o tu "rozumnou míru", kterou já neznám, protože jsem s kartami ještě nehrál.
Pořád se tu ptám i z pohledu Arkána - co napsat jako radu hráčům do pravidel. A pak taky samozřejmě z vlastní zvědavosti.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od skaven »

My si třeba kartičky prostě vyrábíme během hry. Část mám připravenou podle dobrodružství, ale zbytek prostě doděláváme za běhu a je to rychlovka. Tím, že máme na postavu cca 10 slotů to nejsou žádné kvanta kartiček.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od Jerson »

kostrivec píše: 6. 9. 2020, 20:49 Ještě že jsem se zeptal, měl jsem pocit, že máte karty na všechno.
Máte nějakou hranici, co dáváte na karty a co píšete na papír? Jen tak citem? Nebo všechno, co se už nevejde do kapsy?
Aha, nedorozumění. Vysvětlím.
Všechny papíry mají velikost (a občas i tuhost) karet, takže všechno co ve hře používáme a má nějaký význam je na kartách (včetně abstraktních věcí jako USA nebo komunismus, ale to sem nepatří.) Takže na kartách nrnsm všechno, co by hráče mohlo napadnout, ale všechno, co hráče napadne, je nějakým způsobem na kartách.

Tedy, mapy a náčrtky jsou větší, tak ne úplně všechno.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od skaven »

Abych si trochu odfrknul od Zapovězených zemí a LWAG, po večerech přepisuju některé věci pro Arkánum. Příslušnosti a vybavení jsou běh na dlouhou trať, ale měl jsem ještě jeden rest - pravidla pro boj. Co na ně říkáte? Inspiroval jsem se OSR přístupy i tím, jak nás baví hrát souboje.

Obrázek
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od kostrivec »

Že jsem musel hacknout tuhle stránku, abych zjistil, proč žádný obrázek nevidím:D (protože mám Firefox a ten má nativně Facebook Container a ten blokuje všechno, co pochází z FB).
Takže i pro ostatní s Firefoxem, je to tohle
3HymLH4g.png
- a nakonec jsem to udělal podle rady Markuse:
Screenshot from 2020-09-13 23-02-59.png
Naposledy upravil(a) kostrivec dne 13. 9. 2020, 23:04, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od skaven »

Díky :) S obrázky tady trochu bojuju, obrázek z dropboxu mi to tady nezobrazí a uploadovat ho někam na ftp je trochu krokolomná záležitost...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od Markus »

skaven píše: 12. 9. 2020, 07:58 Díky :) S obrázky tady trochu bojuju, obrázek z dropboxu mi to tady nezobrazí a uploadovat ho někam na ftp je trochu krokolomná záležitost...
Nahraj je přímo do příspěvku jako přílohu.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od skaven »

Markus píše: 12. 9. 2020, 10:08
skaven píše: 12. 9. 2020, 07:58 Díky :) S obrázky tady trochu bojuju, obrázek z dropboxu mi to tady nezobrazí a uploadovat ho někam na ftp je trochu krokolomná záležitost...
Nahraj je přímo do příspěvku jako přílohu.
Jak na to?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od Markus »

Při psaní příspěvku v editoru bys měl dole pod okýnkem vidět dvě záložky - Možnosti a Přílohy. Jestli to nevidíš, pojďme do PM, ať tu nespamujeme.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Arkánum - RPG na staronové vlně

Příspěvek od York »

Markus: Nebo na to rovnou napiš návod.
Odpovědět

Zpět na „Arkánum - RPG pro děti“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host