Podzimní slezina 2019

Slezina je neformální víkend na chatě, kde se povídá, vaří, chodí se na procházky a, ehm... už jsme zmínili hraní?
Odpovědět

Na který víkend vyhlásit slezinu?

Anketa končí za 14. 8. 2019, 16:21

5-8.9.
1
2%
12-15.9.
2
3%
19-22.9.
1
2%
26-29.9.
2
3%
3-6.10.
7
11%
10-13.10.
9
14%
17-20.10.
5
8%
24-28.10. (+volné pondělí)
6
9%
3110-3.11.
6
9%
7-10.11.
9
14%
14-17.11.
8
12%
21-24.11.
10
15%
 
Celkem hlasů: 66

Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Jezus »

Je nás (snad) dost, takže já s tím čtvrtkem teda už počítám natvrdo.

Se mnou se shodnout by neměl být až takový problém (v tom co se bude hrát, obecně to neplatí :-)= ), protože Divné Uhorsko bych si taky rád zahrál, a na DCC má z poslední sleziny převažující pozitivní vzpomínky :-)

Dal bych ale určitě přednost první možnosti. Leda bysme první večer pojali hodně nevážně, že není třeba něco skutečně odehrát "do konce", pak by taková vymlacovačka čistě pro zábavu mohla být... zábava :-)

(Další možnosti raději nenavrhuji, protože zvyšují pravděpodobnost neshody :-D ).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Markus »

Ať to dopadne jakkoli, navrhoval bych seznámit se se systémem a připravit postavy za domácí úkol přes Fórum, jinak se zase nikam nedostaneme.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od komi »

Vnucování divných a horných Uhor zní jako dobrý nápad!

Jak jsem na nějaké minulé slezině viděla ten zaskládaný stůl proprietami a kvanta kostek, vypadalo to trochu děsivě a lákavě současně :-)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Jezus »

Markus píše: 23. 10. 2019, 12:34 Ať to dopadne jakkoli, navrhoval bych seznámit se se systémem a připravit postavy za domácí úkol přes Fórum, jinak se zase nikam nedostaneme.
Souhlasím. Tak kde to proberem? ;-)

Jinak prolistoval jsem to Divné Uhorsko (přiznávám, že mě před tím zaujal hlavně setting) a pořád mě to láká, jen se nemůžu zbavit dojmu, že na one-shot je to poněkud "přísné". Respektive získal jsem pocit, že minimálně při kampani je třeba hrát docela safe - tj. strávit poměrně dost času sháněním informací, obhlížením terénu, "zpovídáním herního Soudce"...
Tak se trochu bojím, abysme pak něco opravdu odehráli a nezůstali jen u předehry. Respektive nedostali po tlamě, když se ji pokusíme přeskočit :-)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Bifi »

Na one-shoty väčšinou pripravím postavy, ktoré sú trocha silnejšie ako začínajúce postavy. Rozmýšľam, že už prihodím aj nejakých henchmanov alebo žoldákov.

Keďže to má byť len epizóda, výsledok je dosť nevyspytateľný... ale menej vadí, ak postava v dramatickom finále (ktoré nemusí nastať :lol: ) zahynie.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Sosacek »

Hele Selhane, vypada to, ze mame 2 auta z Prahy ct-ne a celkem 4 lidi co chteji jet autem. Nechceme se zmergovat na jedno auto?

Nabizim svoje, hadam, ze bude kousek vetsi a pohodlnejsi, a taky se mi nechce tahat gril k jinemu autu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Selhan »

No nakonec pojedeme dokonce jen tři, ségra nemůže, takže díky za nabídku, rád se svezu s tebou.

Zároveň jsem do tabulky doplnil ještě druhou část, zkuste na to mrknout a napsat se, kam se vám zlíbí, ať víme, na co bude dost lidí, a já to zkusím pak nějak poskládat tak, ať to časově dává smysl.

Rovnou se zeptám:
- Faskal prosí o Hillfolk. Mě by to zajímalo taky. Je tady někdo tak dobré duše, že by ho pro nás udělal?
- Bifi by si chtěl vyzkoušet DW - což teda asi není problém odvést, ale nevím, jestli na něj je dost hráčů. Jezus k tomu ovšem nabízí nějaké dobrodružství ve Světě dračáku. Nevzal bys zavděk tímto? Případně kdybychom ukecali Sosáčka na 6th World, abychom se drželi toho navrhovaného kyberpunku?
- Lancera má kdo?
- Napadá někoho, kam v okolí na výlet?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Faskal »

Vyplněno. Ten DW klidně vezmu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Sosacek »

6W muzu udelat.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Selhan »

No DW asi vezme klidně polovina osazenstva, spíš ale začínáme narážet na to, že je her víc než hráčů :D Leda že bychom unesli nějaké náhodné kolemjdoucí po cestě. Nebo konvertovali ty, co tam přijdou ve čtvrtek na teologii.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Antharon »

Ja som sa vcera zoznamil s 10 candles, velmi ma to nadchlo, tento vikend budeme mat session, tak to mozem rovno zobrat aj na slezinu
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Sosacek »

Hele jenom mi neni jasna jedna vec - "jet ve ctvrtek" znamena ve ctvrtek pres den, nebo ve stredu vecer nebo kdy? Hadam ze to prvni.

Navrhoval bych vyrazit nekdy po poledni z Prahy, funguje vam to?
But nobody came.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od komi »

Já to vidím, že bych dorazila ve čtvrtek někdy kolem čtvrté či páté.

Výlet by šlo udělat třeba k Bohuňovskému vodopádu (sice to bude určitě jen čůrek tekoucí přes šutry, ale jednou je to označeno jako vodopád a je to tedy důstojná destinace výletu), cestou by se dalo stavit v hospodě ve Študlově. Nebo by se mohlo jít k přehradě a stavit se v hospodě v Lazinově. U této varianty by se to dalo jít jako okruh, ta k vodopádu by byla jen cesta tam a zase zpátky.

Jinak jsem se dopsala jako zájemce k těm 10 candles, horror bych si zahrála moc ráda. Ale v zásadě bych si ráda zahrála prakticky cokoli, takže se nemůžu rozhodnout, kam se napsat, tak se radši nepíšu nikam :-)
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od komi »

Protože jsem s hrůzou zjistila, že ten můj dungeon by si někdo zahrál, tak jsem tu aspoň zformulovala, o čem to bude, ať máte možnost si to ještě rozmyslet :-)

Babysitters in dungeon

Mladý švarný princ se zamiloval do princezny sousedního království. Ta naneštěstí ve svém pubertálním věku podlehla romantickým představám z písní a balad a chce, aby její ženich byl hrdina. Ten se promptně rozhodl, že sám vyčistí místní dungeon a získá pro sebe čest, slávu, poklady a její lásku. Hned ráno chce vyrazit. Zcela sám jen se svým osobním bardem, který bude skládáním písní v reálném čase jeho hrdinství rovnou činit nesmrtelným. Úzkostlivá princova matka nemá o synových schopnostech valné mínění. Najme proto skupinu dobrodruhů, která si má nabrat vybavení, co unesou a neprodleně vyrazit a učinit dungeon takovým, aby umožnil bezpečný průchod "prvolevelového" dobrodruha.

Zvládnou hrdinové rozmístit vhodně lékárničky, šípy, poklady a další propriety, aby rozmazlenému princátku příliš nechyběly? Odstraní vše smrtonosné z jeho cesty a zároveň bude vznikající báseň o něm dostatečně epická? Bude moct bard využít i verše z již rozpracované básně o dalekém putování ke věži? Budou dostatečně rychlí, aby je princ nedohnal a případně neodhalil jejich účel? Přežije vůbec ten fracek? A ten dung tu postavil jako kdo?

Systém: Fate s trochu upravenou správou fate pointů (reprezentují náskok před princátkem) a přidanou drobnou mechanikou na vyhodnocení úspěšnosti a stavu princátka.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Bifi »

Komi, to by bol dobrý námet na deskovku.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Podzimní slezina 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů