Podzimní slezina 2019

Slezina je neformální víkend na chatě, kde se povídá, vaří, chodí se na procházky a, ehm... už jsme zmínili hraní?
Odpovědět

Na který víkend vyhlásit slezinu?

Anketa končí za 14. 8. 2019, 16:21

5-8.9.
1
2%
12-15.9.
2
3%
19-22.9.
1
2%
26-29.9.
2
3%
3-6.10.
7
11%
10-13.10.
9
14%
17-20.10.
5
8%
24-28.10. (+volné pondělí)
6
9%
3110-3.11.
6
9%
7-10.11.
9
14%
14-17.11.
8
12%
21-24.11.
10
15%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Karotka »

Přidávám se k díkům, slezina byla moc fajn.

Zahrál jsem si Bifiho Hornouhorsko a zjistil, že oldschool se dá udělat tak, že mě baví.
Komiin ujetý dungeon byl opravdu ňuňu, škoda jen, že nebyl čas projít z něj víc.
Taky jsem zkusil Chuubo, úplně bez ničeho s hráči co neznali pravidla, setting nebo ani jedno a zjistil, že to celkem funguje i tak,
skoro i bez vypravěče (to bych taky chtěl nekdy vyzkoušet), ale pro příště se vrátím k přípravě.

Dál deskovky, pěkný výlet a burgry, klobásky, baklažány a znamenitá Faskalovice!
Kdo nebyl, přišel o hodně.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Bifi »

Ďakujem Selhanovi za organizáciu a Sosáčkovi za hromady jedla (a Karotkovi za gril)!
Skvelá akcia, odpočinul som si, načerpal síl a nápadov. (Napríklad ma teraz láka na ďalšej Slezine zorganizovať oneshot The Clay That Woke o second-class minotauroch v rozpadávajúcom sa džungľovom meste.)

Polaris/Singularis s Faskalom, Antharonom a Jezusom bola jedna z najlepších hier ever.

Potešil ma aj záujem o Hornouhorsko a relatívne nekrvavý priebeh celej hry, tiež sprievodné diskusie o old schoolovom hraní. (Karotkovo podanie Melichera Palotaya bolo skvelé, Markus v roli obrovského pastiera Zachara Lakatoša bol tiež kúzelný.)

Shadowrun/Sixth World trocha nezafungoval, najmä kvôli divergentnému správaniu hráčov sme mali prestoje a komunikačné nedorozumenia a na konci sa ventilovali frustrácie. Čo je síce niekedy OK a potrebné, ale možno to z mojej strany presiahlo medzu prístojnosti, čo ma mrzí.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Jezus »

Také se přidávám k poděkování.

Všem, co se mnou něco hráli (a hlavně těm, co ty hry vedli nebo rozjeli), ale vlastně všem přítomným, za moc fajn prodloužený víkend.

Také mě příjemně překvapilo Hornouhorsko - čekal jsem, pozitivní zážitek, ale Bifi mi hezky předvedl, že old chool může být hodně atraktivní, pokud si dá PJ práci a připraví dost zajímavého obsahu, který se dá objevovat (nebo minout), a hlavně, že ani smrtelně přísné mechaniky nemusí vadit, pokud je hra dostatečně "fér" a překážky lze řešit i jinak, případně je prostě obejít :-)

Taky PTA se hrálo líp, než bych čekal, a na podporučíka Lumíčka budu vzpomínat ještě dlouho :-)

Singularis mě tolik nepřekvapila, čekal jsem výbornou hru :-D (ale i tak mě dostala těžce "hutná" atmosféra a téměř surrealistický závěr).

I za Sixth World děkuji, v té hře bylo několik vážně dobrých momentů a nemálo zajímavého vývoje. Navíc ukočírovat takové množství "rpg osobností", jako se sešlo, není nic jednoduchého, (jestli to bez railroadu vůbec jde).

Tohle všechno ale byla zábava. Hlavní dík tak patří určitě za organizaci, ať už domluvy místa (a placení) nebo obstarání zásob a (hlavně) piva :-) To je spousta času a námahy, která šetří čas a námahu ostatním, takže si toho vážím nejvíc.

(Jo a taky toho, že mi Markus a ostatní ani po čtvrt hodině čekání neujeli :-D )
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Markus »

Já lituju toho, že jsem vás nezradil, nenechal v té díře a neodešel jsem z jeskyně. 8) Nechtěl jsem to protahovat, protože už jsem potřeboval jet domů. Až zpětně mi došlo, že moje postava by prostě odešla stejně jako já a vy byste potom dlouho do noci mohli hrát zbytek dungeonu. Škoda. Nedošlo mi to včas.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Jezus »

Ještě nás ze shora jistila Komi :-)

Navíc takhle jsi získal podíl na slíbené odměně, což, jestli si pamatuju správně, bylo "sto stříbrných nacistů" (bez šlechtičny, které byl úkol zadán, by její vyzvednutí bylo krajně podezřelé). A zachoval sis v Sářiných očích status "prvního cikánského hrdiny" za to, jak jsi ji zaštítil před méďo-démonem ;-)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Bifi »

Komi potom dole zliezla tiež a jediný, kto na chvíľu ostal hore sám, bol Zachar. O-)
Markus píše: 12. 11. 2019, 14:17 Já lituju toho, že jsem vás nezradil, nenechal v té díře a neodešel jsem z jeskyně. 8) Nechtěl jsem to protahovat, protože už jsem potřeboval jet domů. Až zpětně mi došlo, že moje postava by prostě odešla stejně jako já a vy byste potom dlouho do noci mohli hrát zbytek dungeonu. Škoda. Nedošlo mi to včas.
Druhá možnosť, ako to ešte potiahnuť ďalej, bola v Selhanových rukách, keďže jeho lovkyňa ľudí tam prišla hľadať Gregora Pavka Barányiho, ale asi jej stačil podiel z tých "sto strieborných na cystu"...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Jezus »

Aj, tak to bychom boli v riadnej... diere :-))

Jinak možností k pokračování málo nebylo, ale bylo by to spíš na další sezení.
Já byl docela rád, že jsem to zvládli jakoby dohrát, působilo to na mě pak hezky ukončeně. Ovšem ustřihnout to, že máme cysty, ale nemůžeme nahoru původní cestou (a Zachar možná přivede loupežníky), by byl hezký cliffhanger na závěr, pravda :-)

EDIT: Na druhé straně... naštvat kabalistku není jen tak. Třeba by pak poznali, zač je toho loket Zväzu uhorských jaskyniarov :-D
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Podzimní slezina 2019

Příspěvek od Faskal »

Rád bych ještě jednou poděkoval spoluhráčům za obzvláště povedený Singularis.

Dost lidí obcházelo/pospávalo kolem, pokud chcete vědět, o čem to bylo, zápis ze hry je zde:
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 99#p571399
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Podzimní slezina 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti