[HRA] 17. patro - Hloubka

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hloubka
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Ty chceš vážně tábořit u těhle -jaktoříkaltendrak- paraslizů?" zamračí se Glom na nejbližšího flampa a odežene ho od sebe pohledem. "Parazitů," opravím ji mimoděk, "A Venasorn také říkala, že jsou to velcí dobráci. S nimi budeme v bezpečí. Mohou nás hlídat."
"Jo, ale taky říkala, že prej někdy vysávali myšlenky zlejch bytostí, aby jim v něčem bránili," změří si Glom flampy podezřívavým pohledem, "Já mám svoje myšlenky ráda."
"Tak co kdybys jednou nemyslela na nic špatného?" usměji se na ni.
"Tobě se to řekne, elfe, ale já jsem goblinka..."

Poprosím flampy, zda-li by na nás nemohli dohlížet, zatímco budeme trochu odpočívat a pojíme něco z našich zásob. Hlubiňan pozoruje flampy, kteří se nám vznáší nad hlavou, zpočátku podezřívavě, ale můj klid ho nakone přesvědčí. Začně si je naopak se zájmem prohlížet a říkat něco o vyprávění dětem. Glom je naopak po očku pozoruje stále a to i když dojíme a začneme odpočívat. Mumlá si při tom cosi o stříbrných příborech, které si přeci zaslouží.

Cilapi: 2D6-1 → 5(4 +2 - 1)#ODL(Lykantropie)
6-: Lykantropie propukla naplno, zeptej se PJ, co se stalo.


Já se pokusím oddat se pomalému a klidnému rozjímání, ale do myšlenek se mi vkrádá nejprve starost o Hadešadah a pak z nějakého důvodu její obraz před mýma očima vystřídá Vrběna. A také ten její netopýr. Možná jsem ten souboj neměl vzdávat. Možná jsem ho měl naučit, kdo doopravdy jsem. Ostatně kroll by tak na mém místě jednal. a mě se líbilo být krollem...

PJ? Co se stalo? :-)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

máš neklidný sen. Vzpomínka na netopýra ti připomene křídla a křídla ti připomenou létání. Myšlenky na krolla ti zase připomenou Hadešadah a najednou se ve snu znovu vznášíš nad Lebečným přístavem a naháníte se Hadešadah lebky. Ano, opravdu jich honíte víc. Ne jen jednu, ale všechny lebky, co v Lebečném přístav jsou.

A pokaždé, když nějakou doženete, tak se do ní s chutí zakousneš a trháš a drápeš ji na kusy...

Co dělá Glom, zatímco Cilapi proměněný v obřího netopýra poletuje kolem a cupuje flampy?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Ječí. Glom ječí tak, že to trhá mé citlivé uši a proniká to k mému vědomí i skrze rudý snový opar. Mám pocit, jako bych honil lebky nad Lebečným přístavem, který zároveň hoří. A já ho hasím krví. Jako vždy. Každá pohroma v tomto podzemí se hasí krví jeho obyvatel. To je jediný řád, který Halaster vsadil doprostřed svého šílenství...

Nepříjemný jekot občas vystřídají hlasy.
"A ty to taky drž pořádně, nebo ti jednu fláknu," přeruší se na okamžik ječení a pak se jekot ozve znovu, jen o něco slaběji.
"Šlo by to líp, kdybys mi neječela do ucha!" snaží se jekot překřičet mužský hlas.
"Neječela, neječela. Mám takový fedry, že kdybych si před chvílí nevodskočila, udělám loužičku. Navíc se ti taky klepou kolena, tak nežvaň a drž to pořádně!"
"Takhle se ale přeci z luku střílet nedá!"
"Neříkals že to umíš akorát s kušou? Tak jak to víš?!"
"Jeden drží lučiště, zatímco druhý natahuje tětivu? To je absurdní!"
"Ty nic nevíš, Jeníku Snížku! Koboldi takhle po někom šijou v jednom kuse. Vsadím se, že takhle je možný sundat aji draka a tohle je jen přerostlej netopejr!"
"A... ale... odkud vůbec znáš moji dětskou přezdívku?"
"Ty slimejši, co z nich Cilapi právě dělá trhání do polívky, ti asi vlezli do hlavy, co jsi chrápal. Asi chceli nějakou šťamnatou vzpomínku. A když sem si trochu šňupla tabáku, abych neklimbala taky, zmerčila sem to. Klika, že jsi zrovna nemyslel na svoju první šmajchlovačku..."
"U Helma Ochránce..."
"Teď bacha, nehejbat, mířím!"
"Ty chceš vážně střílet na vlastního druha?"
"Děláš si kozy? Chcu to do něj naprat už nejmíň deset pater!"

Glom: 2D6+2-1 → 9(3 +5 + 2 - 1)#OBR-Postih za přetížení(Zákeřnost s lukem)
Záměr se naplní: Srazit netopýlfa na zem, ideálně, aby ho šok probral.
Útok je opatrný a slabší o jeden Zásah.
Glom > BatCilapi: SZ3(dlouhý luk)-0KZ-1Z(volba) = 2Z > TZ (stříbrný šíp)


"Vedle," řekne Glom zklamaně, zatímco se mi stříbrný šíp z mého vlastního luku zaryje pod levé křídlo. Nezvládnu zatočit a narazím do skalní stěny. Svezu se k zemi.
"Vedle?" zeptá se Jen překvapeně.
"Mířila jsem na zadek..."

PJ? Stačí stříbro v kombinaci s těžkým zraněním a šokem z nárazu, abych se probral, nebo alespoň přestal být nebezpečný?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

s bolestí v boku se probereš na zemi mezi tělíčky potrhaných flampů. Tři, kteří přežili, mizí chvatně na sever.

Zbytek táboření už proběhne v klidu. Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Musím ti poděkovat, Glom," řeknu, sotva se trochu vzpamatuji a zjistím, co se stalo, "tvá rána zachránila nevinné životy. Alespoň nějaké. Jsem ti za to zavázán."
"Kdykoli, parťáku," vrhne na mě zubatý úsměv.
"A kdy jsi mi hodlal říci," začne Jen obviňujícím tónem, "že jsi lykantrop? Nechej mě hádat, odešel jsi od svého lidu, kvůli svému prokletí a došel jsi až sem, do Podhoří, abys hledal lék..."
"Pendrek," mávne prackou Glom, "Tohle je novinka. Rafnul ho jeden netopejr, když mu dohazoval svoji bejvalou holku..."
"Nechápu, proč si musí goblini o všem pořád vymýšlet," zavrtí hlavou hlubiňan.
"Obávám se, že Glom má v zásadě pravdu," zatnu zuby, zatímco společně s hlubiňanem dostaneme šíp z rány. Nečekal bych že fakt, že mé šípy mají kulaté druhé konce hrotů, právě aby šly snadno vyjmout z rány, se mi vrátí takto, "Ííík! Eh, děkuji... A ještě více se obávám, že právě ve Vrbětině hvozdu budeme muset hledat lék... což je tedy..."
"Na prd," kývne Glom.
"Tak."

Zbytek odpočinku strávím v tichých modlitbách, pod dohledem hlubinského strážníka. Lituji své lehkovážnosti, s níž jsem podcenil netopýrodlakovo kousnutí a jež v důsledku vedla k zabíjení nevinných dobráckých tvorů. Doufal jsem, že slzy odplaví část mé bolesti, ale nepřišly... Moji mysl opět naplňují černé myšlenky, zda má vůbec cenu pokračovat dále, když přináším hlavně žal a teď i smrt nevinných. Zasloužím si vůbec svůj přídomek 'Márameldon'. A pokud nejsem dobrý, neměl bych raději odejít?

Vůli pokračovat najdu pouze v tom, že je stále třeba pomoci Jenovi a později i ostatním obyvatelům Hlubiny nalézt cestu domů.

Zbytek odpočinku mám klid na Rozjímání - beru 3+1 MAG (Objímač stromů). Mé nové zranění je přiliš čerstvé, aby se hned začalo hojit. Pouze se zajizví - zraněné mezižeberní svaly -1 SIL. Pokračování příště.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... u nevychované sochy ....

"Takže... co uděláte, když zkamením?" ověřím si ještě, že jsem myslel na všechno.
"Namalujeme ti něco na čelo!" vystřelí Glom.
"Najdeme tu... Hadešadah," řekne Jen.
"Dobrá," přikývnu a ujistím se, že ultralithidí hůl je bezpečně upevněná na mém batohu, "tak na tři..."

OBR(Navzdory soše): 14 [2d6+2 # (6 6)]
10+: Všichni tři se vyhneme.


"To bylo o chlup!" vyhrkne Jen, když nás mine sprška barevných paprsků, chytíme se za ruce a portál nás vyvrhne v dračí ložnici.
"Pravda, jak se říká 'o kuní chlup'," přikývnu.
"Eh, ono se ale neříká o 'kuní'," podívá se na mě hlubinský strážník překvapeně, ale spíš o 'kun-'"
"Proč sme netábořili tady!" skočí mu do řeči Glom, která sebou plácne do postele s nebesy, "Mohla sem bejt jako princezna! Mám aji korunku!"
"Portál dos možná ještě nebyl průchozí. Navíc nevíme, jak se to tu od posledně změnilo. Nechtěl jsem riskovat..."
"Tys nechtěl riskovat, a já si voseděla půlky, zatímco ty sis poletoval a..."
"Glom, prosím!" zaúpím a přikryji si rukama špičaté uši.
"No no, dyť sem zas tolik neřekla. A ani sme je nevzali na polívku, jak sem navrhovala... Každopádně ten fialovej polštář rekvíruju!"
"Neříkal jsi, že jsou tu někde hobgoblini a že se musíme chovat tiše, abychom proklouzli k druhému portálu?" ověří si Jen.
"Říkal. Ale nechoval jsem žádnou naději, že se to podaří..."

Cestovatelský tah: 13 [2d6+5 # (4 4)]
Směřujeme do Tajemných komnat, ale... (10+) v Magjádru nás něco zaskočí!

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Cilapi, Glom a podivný doprovod se vracejí z Lebečného přístavu.

Cilapi: 2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#OBR(Navzdory nevychované soše)
10+: Všichni tři se vyhneme.


"Tak tohle už nám začíná jít," podotkne Glom, když po vyhnutí se paprskům skončí ležíc na mně, "Skoro sem čekala, že ten chaladlák skončí zase kamennej."
"Já jsem naopak rád, že ani po sedmnácti patrech nejsou zdejší kobky zdaleka repetitivní..."
Zamíříme k nádobám s vězněnými hlubiňany.

Cilapi: 2D6+1 → 9(5 +3 + 1)#Cestovatelský tah
...ale budeme svědky něčeho zajímavého.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

když procházíte prostory ještě donedávna obývané illithidy, vzduch je nasycený energií a je cítit ozónem. V chodbách rezonuje krom dunění vody i vzdálené hřmění, tu a tam zahlédnete po zdi, stropě či podlaze přeběhnout modrý blesk a ve všudypřítomném prachu se vytváří malé vzdušné vírky.

Modří draci si zakládají doupě.

Illithid se podezřívavě rozhlíží. 'Co to má být?' pomyslí ti. 'Tohle není NAŠE magie, čichám, čichám drakovinu ...'

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Obávám se, é... pane velkomožný, že prostor, který obýval tvůj lid, byl po jeho porážce githjanky rychle zabrán modrými draky," odpovím, "Slabou útěchou ti buď alespoň to, že tu nejsou - zatím - ti červení, kteří githijankům pomáhají. Prostor je tak vlastně docela bezpečný... vlastně až zachráníš vědomosti a mysl ultralida, můžeš s těmi draky promluvit. Pokud jim vyjevíš, jak jsi důležitý a jedinečný, díky své síle i nově nabytým znalostem, možná s tebou promluví jako se sobě rovným. I když... raději se nepředstavovat, jakou hrůzu by mohl rozpoutat mocný illithid ze hřbetu modrého draka..."

Glom se po mých slovech nejprve zajíkne, pak překvapeně nadechne, chytí se za ústa a vykulí na mě oči. Pokrčím rameny a přikývnu.

"Tudy, mistře," ukáži na vypáčené dveře, které odsunu pro mozkožrouta stranou. V místnosti je několik válců, v nichž dosud sní obyvatelé Hlubiny. Položím dlaň na nádobu s elfkou a ucítím v její mysli cosi cizího.

"Zde je, co zbylo z vědomostí a podstaty hlavní mysli tvého lidu. Skryto v mozcích obyvatel tohoto světa. Lstí jsem je uchránil před gythijanky, kteří jej chtěli zničit. Prosím, vezmi si, co tvému lidu patří, ale mysli mne podobných tvorů ušetři. A nechej je v klidu spát, můžeš-li. Rád bych je vzbudil, až pro ně najdu rozumnou cestu k povrchu."

Nechám Glom hlídat dveře, kterými jsme přišli a sám se postavím k tem druhým. Nestojím o žádné nepříjemné překvapení.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

illithid se zprvu vrhne k nádobám s neskrývám nadšením. 'Draky vyřeším potom,' pomyslí ti. 'Překvapivé, opravu vzpomínky ulitharida,' vysílá kolem sebe telepaticky bez rozpaků.

Jenže pak náhle svůj to myšlenek utne, jak by dál už nechtěl sdílet, o čem přemýšlí.

A po očku si tebe i Glom začne měřit.

Co uděláš dál? Pokud ho necháš dososat až du úplného konce, měj prosím na paměti, že je VÝZNAMNÝ.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Trochu se ošiji nepříjemnou předtuchou. Bylo mi od začátku jasné, že mozkožroutem, který navíc brzy povýší na vyšší úroveň vlastní existence, budou problémy. Přišlo mi ale správné je vyměnit za životy nevinných hlubiňanů. Jenže tváří tvář cizí, kluzké a zákeřné mysli mě teď nejistota ohledně jeho další plánů v skrytu duše děsí.

Přitom ty myšlenky teď víří mozkožroutovou hlavou, střetávají se s těmi, které pohlcuje z myslí v nádobách, rezonují a téměř září kousek jen kousek ode mne. Stačí natáhnout vlastní myšlenky a zaposlouchat se...

Cilapi: 2D6+1 → 10(5 +4 + 1)#1MAG(Mimosmyslová schopnost)
10+: Držím 3. Dokud držím, udržuji se zvoleným cílem spojení. Držení můžu použít, abych na cíl zapůsobil zvoleným efektem.
Telepatie: Nejde o předmět, ale o myšlenky člověku podobného tvora. Můžu si přečíst, na co zrovna myslí, nebo si vyměnit několik vět jako bych ses s dotyčným normálně bavil. Můžu mu také vnutit nepříjemnou myšlenku (LZ).

Takže na co mozkožrout zrovna myslí? Jaké myšlenky nechtěl sdílet? Prostě... jaké plány spřádá?

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

mozkožrout momentálně přemítá o nějaké zámince, pod jakou by tě tu chvíli zdržel, aby z tebe mohl vytáhnout víc informací o tom, co se tu vlastně událo, jakou jsi v tom hrál roli a pod ....

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zdá se, že tento mozkožrout nebude hloupě útočný, ale rozvážný, jak ostatně přísluší jeho vysoké inteligenci. Na druhé straně jestli zjistí, čeho všeho jsem tu byl příčinou - a to by při své vysoké inteligenci docela dobře mohl - bude lepší se tu v tu chvíli nenacházet...

Zároveň se ovšem jeho - a zároveň už i ultralithidí - myšlenky přede mnou rozprostírají a odhalují mi svá tajemství. Byl by hřích v nich nečíst, než přenos skončí a mozkožrout je ukryje hlouběji ve svém vědomí. Začínám chápat, co ilithidům připadá na bytostech ostatních sfér tak lákavé...

Pokud by to bylo možné, rád bych využil příležitosti a spálením ostatních dvou držení vyčetl z paměti ultralithida následující informace:
- je na patře ještě nějaký portál (o němž by mohli illithidé vědět), případně netuší náhodou, kam vede?
- je tu na patře (případně jinde ale nepočítám moc s tím, že by mimo patro mozkožrouti působili) ještě něco zajímavého/užitečného, co by stálo za průzkum?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

na jihovýchodě komplexu, za v místem, kde se do patra vlévá řeka Sargauth, je portál vedoucí hlouběji do Oslizlých jeskyní. Vede k Mrchožroutovi, illithidskému čarovnému plavidlu schopnému cestovat napříč sférami.

na jihu ve velkém prostranství pak mozkožrouti chovají neothelida. Je to obrovská stvůra, která se vyvine z illithidího zárodku, pokud nemá vhodného hostitele, ale zároveň je dostatečně krmena. Většinou vzniká tak, že illithidí zárodky, ponechané ve své školce bez péče, začnou žrát jeden druhého ... a nejsilnější z nich se stane neothelidem, který už dokáže ulovit i jinou kořist.

Tady se ale zdá, že illithidé jednoho neothelida pěstovali záměrně, jako zbraň, kterou se chystali časem vypustit proti githjankům.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 17. patro - Hloubka

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Čaroloď cestující sférami... Bohyně, takový poklad! Nejen, že bych byl na palubě v silném magickém poli - a již jen z té představy mě začne příjemně mravenčit kůže - ale mohl bych se rozlétnout za hranice tohoto světa. Vidět nevídané, zažít nepopsatelná dobrodružství a najít prapodivné artefakty a přátele... Mohl bych cestovat až tam, kde fyzické aspekty postrádají smyslu a kde se naopak formují a nabývají 'reálných' podob idee, koncepty a myšlenky. Vždyť já bych mohl ukázat Hadešadah i svoji Bohyni!

A Hadešadah... možná bych ji zlákala vidina absolutní svobody a volnosti. Mohli bychom se spolu plavit na vlnách podivna a společně lovit a vařit si k večeři roztodivné druhy doslova mimozemských příšer. Mohli bychom plout na okraji bouřkových mraků, já stát na samotné špičce přídě, ruce rozpažené a volat "Vi-hí, já letím!" a Hadešadah by mohla stát za mnou a držet mě v pase...

Zamrkám, protože si uvědomím, že sním s otevřenýma očima (a že vzrušení, které cítím není dáno jen představou vlivu silného magického pole na elfí organismus). Ne, musím tu lákavou představu odmítnout. Složil jsem slib Gwilwilethel, že pomohu Jesiíře Hradharf. A ještě před tím mě potřebují hlubiňané... Ale možná po tom, jednou, snad...

Znovu soustředím své myšlenky. Je tu ještě jedna důležitá věc. Oslizlé jeskyně - Hadešadah o něčem takové mluvila. Dostala se tamtudy do Bludiště, když před tím poprvé prorazila portál do příliš hlubokého patra. Portál ze Ztracené úrovně. Portál vedoucí do patra nad Oslizlými jeskyněmi.

Logika mi napovídá, že by to patro mohlo být blízko. Možná i přímo pod mýma nohama. Přemýšlím, jestli to jít prověřit, či raději vsadit na jistotu a pokusit se do něj dostat z Oslizlých jeskyň. Dokonce tam prý někdo zpíval. Dát si hezký duet by mohlo být v šílenství Kobek docela příjemné...

Co mi ovšem přidává vrásky, je ten nestvůrný neothelid. Jako by tu různých -ithidů nebo -thelidů nebylo dost. Bojím se, že by jej mozkožrout, kterého jsem přivedl, mohl použít proti githijankům. Nějak se nemohu donutit litovat tyto bezcitné bojovníky s pověstí nájezdníků, ale setkání s Javelkarem mi ukázalo, že není správné házet všechny do jednoho pytle. Kde je mu asi konec?

Ze zamyšlení mě vytrhne mozkožrout, který právě dokončil vstřebávání ulthralithidova vědomí. Dokonce mám pocit, že je jeho hlava větší a chapadla jeho 'obličeje' se o něco protáhla. Rozhodně se rychleji vlní.

Upře na mě svůj pronikavý pohled temných nepozemských očí a já mimoděk obrním svoji mysl.

'Dokonáno jest!' pošle mi triumfální myšlenku, silnější než kdy dřív.
"Gratuluji k postupu na vyšší úroveň... vědomí," řeknu vlastně docela upřímně, "Ovšem nemá-li být vědění tvého lidu zničeno, je třeba nepodlehnout klamu přehnané síly. Na tomto patře jsou stále nějací githijankové a jejich posily jsou také blízko. Navíc si patro nárokují modří draci. A pokud jim nehodláš imponovat svojí novou důležitostí, pobývat zde se neví jako veliké riziko. Riziko všeho co zbylo s tvého... úlu?.... a co teď zosobňuješ.
Chápu, že nejspíš toužíš po pomstě-"
"A sme zase u starý písničky o tom, že pomsta nejni správná... ," povzdychne si Glom.
"- a že bytost tvojí úrovně má jistě nějaký ten trik v rukávu," pokračuji, "ale uvaž při své rozšířené moudrosti a vysoké inteligenci-"
"- no prostě při jejich vzdělání, o velemodrý omnichapadlopusi-"
"- že pomsta je veskrze nelogická. Možná by bylo lepší se stáhnout a v klidu připravit nový plán. Ostatně zbrklost pomsty náleží nižším rasám -"
"- jako třeba krollům," rýpne si Glom.
"- nebo goblinům," reaguji podrážděně.
"- nebo elfům, když sou v ráži -"
"- nebo githijankům, když o tom tak uvažuji... Zkrátka moudrý ústup a plánování ze skrytu by mohlo být bezpečnější pro vědomí, jež jsi nyní obsáhl. Chceš-li, mohu ti pomoci do jiných pater. Jinak se naše cesty rozdělí. Ty máš příležitost zachránit vědomosti a nové poznání svého lidu. Já bych rád pomohl těmto několika mým."

PJ? Co na to mozkožrout?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti