[HRA] 15. patro - Překážková dráha

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Překážková dráha
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

Jen ať si tam chmatají. Aby neměli pocit, že je tu v překážkové dráze nuda, nechala jsem tam trčet zvenku pár špiček hřebíků potřených jedem. Se vyblijou z podoby, chlapci.

Pokročilé jedy: Sadah: 2D6+2 → 10(4 +4 + 2)
1 MAG, aby se projevila naplno otrava už za CHVÍLI


Vyskočím a chytím dveře, ať se jim je nepodaří jen tak snadno otevřít
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

netrvá to dlouho a tiché kroky a šepot nahradí dávení a zvracení.

Hobgoblini jsou otrávení, mají KO a můžete je dorazit bez hodu.

Zbytek TÁBOŘENÍ už proběhne v klidu. Co uděláte po něm?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

"Hmm. Milé.", okomentuju ležící gobliny, co se klepou v zimnici a jsou nejspíš dost mimo.
Popadnu je a odtáhnu do tajné místnosti. Než se jim udělá dost dobře, aby se z ní sami dostali, potrvá to. A pokud je mezitím bude hledat někdo jiný, bude muset napřed odhalit tajné dveře. My už tou dobou budeme dávno pryč.
Opatrně nakoukneme do chodby a pokud je vzduch čistý, přesuneme se ke dveřím k Podlebákovi...a pak je otevřeme a vpadneme se Šadah dovnitř.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

"Počkej" zarazím Elrica "Musím něco vyzkoušet." Kolem nás divoce víří vzduch, vůbec ale nemá podobu vzdušné Šadah a jsem z toho trochu zklamaná, třeba ale trochu rozumu to má i tak.

"Hej ty" Sakra jak se oslovuje chuchvalec vzduchu? Zkusím nejistě: "vzdušný tvore" to by asi šlo. Divoké hučení větru se tak nějak učeše, že zní uspořádaněji.

"Mohl bys nám píchnout a odfouknout nebo nějak jinak vyřešit tu přerostlou lebku, co je tady za těma dveřama, aby po nás blbě nečuměla a my ji mohli rozflákat? Tím myslím, když to půjde, tak aby nečuměla ani jedním okem"
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Elricu,

větrný vír, který se zvednul kolem Hadešadah se dá do pohybu. Prolétne skrze otevřené dveře.

Všechny Podlebákovy oční paprsky na něj pohlédnou a zabodnou se do něj, ale nic se nestane. Tohle není tvor, který by šel zabít. Tohle je prostě vichřice, větrná smršť, rotující tornádo, nespoutaný živel.

Zvedne prach v celé místnosti a náhle je možné spatřit jeho sílu v celé jeho hrozivé kráse.

Podlebákovo doupě
Podlebákovo doupě

Desítky přízračných podlebákových očí jsou najednou plné prachu a paprsky, doposud křižující vír jako zběsilé představení vrhačů světla jeden po druhém pohasínají.

Podlebák je oslepen a nemůže používat oční parsky. Stejně tak jste vyřadili zvláštní vlastnost jeho doupěte.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Saaga »

... pobořený sál ...

"Cesta vede za ztracenou Ezrii, rozumím," kývnu. "Pravděpodobnost, že githyanki jsou zájemnými půtkami s illithidy vyčerpaní, je nízká. Nevím, co jim chceš nabídnout. Neznám tvé argumenty. Snad jsi připraven."

Mladá trojice se na mě zle podívá. Pletou si nedostatek respektu se zkušenostmi.

Vrátím se k portálu. Šestiprstá ruka spustila mechanismus portálu pouze na okamžik, mně ale stačil. Přejedu rukama po okrajích v místech, která se před chvílí rozvibrovala. Ucítím odpor, soustředím se a pomohu se šestým prstem. Držím portál na hraně odemčení a postupně usměrňuju vyvolanou energii. Po chvíli se portál otevře i bez klíče a bez víru, který by nás vtahoval.

Zlodějské náčiní: Hiro: 2D6+3 → 13(4 +6 + 3)#OBR
+ ČAROVNÝ PAKLÍČ
- Zámek jsi nakonec odemkl, Trvalo ti to CHVÍLI, Zámek není viditelně poškozený a můžeš jej opět beze stopy kdykoliv zamknout či odemknout, Zvládl jsi to bez spuštění poplachu, pasti a nenápadně

PJ, jak to vypadá na druhé straně?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

portál se otevře a začne vás vtahovat do obdélníkové místnosti se čtyřmi githjanskými bojovníky. Někdy je Cesta kratší, než bys chtěla. A i to je poučné, ale budeš muset ještě kousek urazit, aby sis z toho odnesla víc.

Vstoupíte?

A jinak Saaga objevila portál do Hloubky a tedy půllevel.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Saaga »

Portál okamžitě zavřu, githyanki si ničeho nevšimli.

"Zde je tvá Cesta, Yrlako. Můžeme se na ni vydat hned. Bude ale lepší zde chvíli zůstat a ... a mluvit. Je mou vůlí vás poznat. Nejsem Zerth, ale vím, že poznání nás dělá silnější."

Yrlaka přikývne, sednu si na okraj nádrže a odložím své věci. Jeden odejde hlídat před hobgobliny. Yrlaka začne mluvit, poslouchám. V rukách svírám ukořistěný drowí plášť. Ještě pořád nechápu jeho podstatu, můj stínový démon mi ale pomalu pomáhá ji poznat.

Tábořím (stejně dlouho jako Elric a Šadah kousek vedle). Slaďuji se s elfím pláštěm.

Rozhovor se podobá meditaci. Ukončí ho blížící se skřeti. Rychle se připravíme. Známým způsobem otevřu portál. Githyankové jsou stále na svých místech.

Natáhnu se pravicí pro meč, ten je ale na zádech. Ucítím pohled Yrlaky a ohlédnu se na něj. Dívám se mu zpříma do očí a sundám si meč z torny zpátky na pas. Nechám ho zasunutý a pokynu Zerthovi, aby šel první. Jdeme jeho Cestou.

Vstoupíme dál, do Hloubky. Co udělají githzerai a co gythianki?
Naposledy upravil(a) Saaga dne 19. 6. 2020, 12:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

... u Podlebáka ...

"Árone, buď té dobroty a pohlídej zatím našeho...společníka...Zkázonosa. Než to vyřídíme se Šadah vedle.", dám ještě pokyn rybákovi, než projedeme dveřmi.

A potom se začnou dít věci, že se nestačím divit.

"PÁNI!", přeřvu hučící vítr, nadšeně se zubím a uznale pokývu k Šadah, "TO SE TI POVEDLO!"

Zvednu štít, abych si chránil obličej před náporem vichru plného prachu a drobných úlomků, čepel meče si opřu o rameno a vyrazím k Podlebákovi - svižně, ale vždy držím jednu nohu pevně na zemi a zaujímám nízký postoj se široce rozkročenýma nohama, abych měl těžiště co nejblíž zemi a aby mně nápor větru nesmetl...

NAVZDORY VICHRU: EIric: 2D6+3 → 10(1 +6 + 3)#SIL
- úspěch!


Nic mě nezastaví! Ani takový běsnící živel. Srdce se mi rozbuší pod záplavou adrenalinu, zorničky se rozšíří a cítím krev, jak mi pulsuje ve spáncích. A někde tam pulsuje i zlomek magické moci jako příslib budoucí velikosti, prokážu-li svou cenu. Teď, tváří v tvář smrti, se cítím víc naživu, než kdykoliv jindy.
Vydám ze sebe bojový pokřik a skočím vpřed. Jeden úder z ramene, navolňovací a hned švihem vzhůru do vysokého nápřahu, ze kterého ale švihnu podélně do prava. Obrovská Zřícího lebka chlapne svýma zubama a já jí vklíním do chřtánu celý štít i s rukou. Nemilosrdně jí sevře. Teď jsme zaklesnutí ve smrtícím zápasu. Pevně sevřu meč a zarazím ho obří lebce až po záštitu přímo do spánku. Trhnu a zakroutím čepelí a ve stejnou chvíli v protisměru zkroutím ruku se štítem. Lebka popraská a čelist se vylomí z pantu.

ZTEČ: EIric: 2D6+3 → 10(6 +1 + 3)#SIL
- je to ZTEČ, Podlebák útok opětuje kousancem
- záměr: vyřadit ho dřív, než utichne víření vichru a nebo stihne seslat nějaké kouzlo
- postupuji tvrdě a rázně, dávám o 1-ZÁSAH víc
- útočím jako HOUF
- ze své druhé zbraně (štít) použiju tag MAGICKÁ místo KRYT

Elric>Podlebák: +3Z(meč Mrzák) -2Z(samé kosti) +1Z (průraz) +1Z (volba)=> KO, ale HOUF, takže SMRT
Podlebák>Elric: +3Z(kousanec) -2Z(přízračná mithrilová zbroj) => LZ

PJ? Šadah?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu, Hadešadah,

přišli jste doslova jako smršť, nejprve vzdušný vír a v něm válečník, který jako vír bojuje. Silné prasknutí lebky a rána, jak čelist a následně zbytek lebky nejsou v burácení větru slyšet.

Rudé oči jedno po druhém pohasnou.

A jak se vítr pomalu uklidní, jak vyvolaný bhůta ztrácí sílu a jak prach usedá, vidíte, že z vyvalené zdi od severovýchodu se do místnosti hrnou zástupy zombií. Otroci podlebákovi vůle, osvobození jeho zničením, se ženou k vám, hnáni strašlivým hladem, kterým dokáží trpět jen nemrtví.

Podlebákovo doupě
Podlebákovo doupě

Zombií je 40. Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

No, Elric tam naběhnul tak, že bylo po Podlebákovi než jsem se stihla vůbec prodrat větrem k němu. Párkrát si do něj třísknu i když praskliny a vylámané kusy kostí napovídají, že už to má spočítané.

"Dík!" zavolám tomu vzdušnému víru, sakra, to bylo teda něco, kam se na to hrabala vodní Šadah.

Zklamání z toho, že jsem nezabojovala se rozplyne, když se začnou k nám hrnout zobíci. Nevypadají, že by nám chtěli poděkovat za to, že jsme zabili toho, který je znemrtvil. Zadívám se na jejich tlamy a přemýšlím, jestli jim z nich odkapávají sliny nebo nějaký hnis. Napadne mě, že je to spíše čiré a že mají hlad.

Sáhnu po prvním granátu a jebnu to mezi ně.

Odborná aplikace výbušnin: Sadah: 2D6+3 → 6(2 +1 + 3)
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

Když Podlebák padne, uvolním štít ze sevření nalomených zubů a protáhnu se. To bylo trochu...antiklimatické. Nebýt té bouře, co vyvolala Šadah, asi by to bylo mnohem víc o držku. Připadám si skoro, jako kdybych podváděl. A potom se tam začnou valit zombíci. Desítky zombíků. Pousměju se. Zákusek po hlavním chodu? Rozhlédnu se okolo a pohled mi padne na průrvu, odkud září láva. No výborně...
Přezbrojím na kůsu, protáhnu si krk a párkrát poskočím cvičně na místě.

"Tak pojďte mrtvolky, pojďte...", začnu je lákat k průrvě. Tohle ani není pravá léčka, stačí mi se tam prostě pomalu přesouvat a pořvávat na ně a oni přijdou.

A potom uslyším zasyčení, prudce trhnu hlavou a otočím se. Šadah háže výbušninu a už jí jiskří doutnák. Přimhouřím oči a jako kdyby se čas zpomalil. U Devíti pekel, letí to rovnou mezi nás, ne mezi ně, takhle nám to bouchne do ksichtu! Zaváhám jen zlomek vteřiny, pak se vrhnu s kůsou ke granátu a zkusím ho čepelí kůsy nabrat a metnout ho pryč od nás, snad i směrem k zombíkům...ale hlavně od nás...

POMOC: EIric: 2D6+1 → 7(3 +3 + 1)#OBR
- Šadah má +1, tedy celkem 7:
Výbušnina vybuchla v nesprávný čas, na nesprávném místě, anebo nesprávnou silou. PJ vybere 1 z:
Způsobila jen přibližně to, co chceš, ale neovlivnila nic dalšího.
Způsobila přesně to, co chceš, ale ještě něco navíc, co jsi nechtěl.

PJ, bada boom?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Elricu,

granát dopadne do zadních řad zombií a vybuchne.

Je to SZ:2 gránát předpokládám. Byl blbě hozený, dopadl někde na kraj zombií.
Zombií bylo celkem 40 => řekněme, že normálně by jich zasáhl tak HROMADU (30), dopadl blbě, tak jich zasáhl kolem 15 a měly dostat TZ.

Celkový stav po výbuchu:
* 4 zombie jsou KO - roztrhané
* 7 zombií má TZ - potrhané, ale dál se tam motají
* 4 zombie mají LZ - lehce potrhané
* 25 zombií je OK a vrhají se na vás.


Proudy nemrtvých těl se na vás mačká, snaží se vás pokousat přes vaše zbroje a tlačí vás dozadu.

Bude to tak půl na půl => na každého z vás jde HROMADA.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Elric »

Dlouhá a rychlá zbraň je ideální na zpracovávání pomalých a nemotorných protivníků. Ustoupím rychle opět k lávě a začnu se s kůsou otáčet a rozhánět okolo a držím jí prakticky jako kdybych měl dlouhou hůl. Nebudu zombie sekat, budu je posílat jedním i druhým koncem do lávy...

ZTEČ: EIric: 2D6+3 → 12(5 +4 + 3)#SIL
- záměr: poshazovat co nejvíc zombií do lávy (pokud možno i ty, co půjdou po Šadah)
- mám +1 k zásahu do nich i -1 zásahu od nich
- bráním se jako HOUF, v útoku používám DLOUHOU zbraň

Elric>Zombie: +3Z(kůsa) +1Z (volba)=> SMRT
Zombie>Elric: +1Z(kousanec) -2Z(přízračná mithrilová zbroj) +1Z (volba)=> NIC


"Šadah, zkus dělat to co já, nebo si stoupni za mně!", křiknu na svou společnici a budu doufat, že si poradí stejně dobře jako já.

SEHRANNOST: EIric: 2D6+3 → 6(1 +2 + 3)#SIL
- PJ drží 1 a může volbu 7-9 použít proti tobě nebo tvému spojubojovníkovi.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 15. patro - Překážková dráha

Příspěvek od Hadešadah »

Sleduju, jak moc jsou ti zombíci blbí, že se nechají Elricem shazovat do lávy. Skoro až spořádaně a v zástupu čekají, až na ně dojde řada. To snad ani nemůže nikoho bavit. Jsem ještě po napůl probdělé noci nějaká rozlámaná, je potřeba se rozhýbat.

Nejdřív nahážu nějaké bouchací kuličky zombíkům pod nohy (5x SZ1) a jak se začnou motat, uskakovat a sápat se i po mně, vezmu palcát a pustíme se do hry, připadám si jako vlk s ohradě se zombie ovcema.

Zteč: Sadah: 2D6+1 → 10(5 +4 + 1)
Chci vznést do nudného čištění místnosti trochu hry a veselí
Tak menší zásah mně
Palcát 2 SZ + průraz + (bohužel) nabití


Pobíhám mezi chumlem zmatených zombíků s nadšeným výrazem, nadháním je, odlákávám na sebe, zombíky zaběhnuté od stáda práskám palcátem. Snažím se mířit na lebky a efektně je odpalovat z krků. Když ulítlou lebkou trefím jiného zombíka, vítězoslavně pokřikuju.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů