[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od MarkyParky »

Kluzká bažina
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

duergarovi se tvář skřiví hrůzným strachem a ustoupí ti z cesty. Zhroutí se na zem, chytne se za hlavu a začne naříkat. Vstoupíš do malé jeskyňky zaplněné párou.

Pelech nág
Pelech nág

V prostřed místnosti stojí mosazný kotel, přitažený kdovíkým z kdovíkde, roztápěný mokrým listím leknínů a stvoly rákosu z okolí. Naplňuje místnost teplou párou.

U jižní zdi jsou dva velké pelechy z téhož materiálu, ale trochu vysušeného.

U východní zdi stojí truhlice. Když otevřeš víko, uvidíš, že je plná peněz.

Je v ní stříbňáků a zlaťáků za 10-CENNOSTÍ.

Krom peněz obsahuje také stříbrný náramek ve tvaru tří zapletenných hadů MALÝ, 3-CENNOSTI, svitek a zvláštní hůl, která připomíná žezlo, jen je o dost delší.

Svitek je kouzlo MAGIE MÁMENÍ - hypnóza, která přiměje dotyčného zapomenout alespoň na chvíli na nějakou věc.

Hůl je Hůl poslušnosti. Pokud ČINNOSTI při TÁBOŘENÍ v přítomnosti nějakých rozumných tvorů věnuješ tomu, abys k nim s holí v ruce promlouval, hoď+CHA pokud je povzbuzuješ, nebo hoď-CHA pouštíš-li hrůzu. Ať už hodíš cokoliv, na okolní tvory budeš DLOUHO působit jako jejich vůdce. A dále:

10+: Vyber si 2 z:
7-9: Vyber si 1 z:
* Úplně všichni propadnou kouzlu (jinak se najdou jedinci, kteří tomu odolají)
* Bude to naprostá fanatická oddanost (jinak nebudou plnit zjevně absurdní či sebevražedné příkazy)
* Budou poslouchat přímo tebe a nebudou si vědomi, že jde o působení hole (jinak budou poslouchat toho, kdo zrovna drží hůl a budou vědět, že je to magie)
6-: Pár jedinců odolá, zbytek nebude plnit zjevně absurdní a sebevražedné příkazy, budou vědět, že je to magie a poslouchat toho, kdo zrovna drží hůl.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Při pohledu na duergara mě bodne u srdce. Jsme tu ale dva léčitelé, určitě ho zvládneme dát zase do pořádku.

Nad nalezenými cennostmi na moment ustrnu.

"Co tam je?" natahuje Glom krk z chodby.
"Cože? Ale to... jen pár věcí," zastoupím jí rychle výhled.
"Hej, krollko," zavolá Glom žalovným hlasem na Hadešadah, "Elfák nechce přiznat, že našel poklad!"
"To ne! Já totiž..." začnu nervózně vysvětlovat.
"A co hůř," pokračuje Glom, "Dělá to proto, že chce něco z něj nacpat tomu duergarovi. Jako by nestačilo, že ho bude zkoušet táhnout přes močál k tý bastardí královně..."
"Ne, já totiž... cože?" zarazím se. To mě Glom zná už tak dobře?
"Mám tě přečtenýho líp, než krollčin pupík," naváže Glom na moje myšlenky, "Tam jsem zatím jen u 'D'..."
"Já jen... cennosti jeho strýce jsme si vzali a... je toho tady vážně dost. Říkal jsem si, že bych si vzal jen tenhle hadí náramek - jako vzpomínku na tu zajímavou zkušenost v... jiném... těle," to už vyjdu z jeskyně vyhřívané párou a ukážu Hadešadah, co jsem našel, "Tedy jestli ho nechceš nosit raději sama, docela by ti šel k tomu bílému pomalování. A asi i k těm cvočkům... Každopádně ten druhý by si mohl vzít mince v odpovídající cenně a zbytek... jsem myslel... tomu duergarovi..."
"On se mi fakt zdá," zavrtí hlavou goblinka, "Když hned teď vyrazím, třeba ještě doženu Saagu..."

"Pak je tu ještě tenhle svitek s mámením zapomnění a tahle hůl nebo žezlo," předvedu ostatním další nálezy, "Já mám podobných kouzel plnou knihu, takže svitek je tvůj - Hadešadah. Ale ta hůl... Zdá se, že ji nágy používaly ke kontrole těchto nebožáků. Nejsem si jistý, jestli je správné někoho takhle... zotročovat..."
"Jasně, kdežto s těma drowama, cos je nejdřív zblbnul svejma elfíma čárama a pak zkryplil ještě hůř než tohohle pajzlíka, je něco úplně jinýho..." odfrkne si Glom.
"Totiž... já..." znejistím, "Přišlo mi, že nebyla jiná možnost..."
"Děláš si kozy? To byla jedna z mála rozumnejch věcí, co jsi udělal. Vlastně mi přišlo, žes u těch drowů vůbec na chvíli našel svoje koule. Trochu sis to zkazil tím, jak jsi skočil pro toho vraha, ale chápu, že když srdce zavelí... Na každej pár, jestli tu hůl neveme někdo z vás, beru ju sama!"
"Třeba by šla nějak zničit..."
"Já fakt pudu najít tu Saagu," skoro zavyje Glom, "Už jsem si chvíli myslela, že z tebe třeba vykřešu něco použitelnýho... ale na tohle fakt nemám!"
"Nezapomínej, že jsme prošli bažiny prakticky bez škrábnutí a i když dáme nějaké mince tomu duergarovi, pořád nám dost zbude..."
"Máš štěstí..." zarazí se goblinka, "že máš furt takový štěstí..."

Hadešadah? Svitek krátkého zapomnení je tvůj. Vezmeš i Hůl nebo s ní něco vymyslíš? A co dělení pokladu? Náramek nebo mince? A necháš i něco pro duergara?
Můj návrh je:
* 4 cennosti v mincích
* 4 cennosti (náramek + mince)
* 5 cenností v mincích pro duergara
Pokud nechceš děli poklad na třetiny, vyplatím ho ze svého podílu.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když si rozdělíme nalezenou kořist, smutně se podívám na trpícího duergara. Doufám, že pro něj budu moci brzy něco udělat, i když nedokážu zlomit kouzlo poslušnosti, kterým je stižen. Zatím mu alespoň položím na hlavu studený obklad.

A nyní je také čas na modlitbu. Vždyť já ani nepoděkoval Bohyním za naše vítězství!

Posadím se na zkřížených nohou na prostřední z nágích kamenů ve velkém dómu a nechám svoji mysl unášet Velkým koloběhem.

Cilapi:2D6+2 → 13(6 +5 + 2)#INT(Rozjímání)
Mám 3 MAGy a necítím závazek. (Poslední volba propadne na posílení mysli).


Během rozjímání dostanu nápad, co při nejhorším provést s duergarem, ale nejprve zkontroluji, jestli je cesta zpět volná. Vydám se na průzkum nejjižnější chodbou z nagího doupěte na západ. Glom, která se začne trochu nudit vyrazí tou nejsevernější. Zřejmě doufá, že za houbami najde něco dalšího k jídlu.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

projdeš kolem staré alchymistické truhly až do podlouhlé jeskyně. Podél stěn jsou zde přikované okovy. V jedněch je upoutaný drow. Vypadá zuboženě.

Žalář
Žalář

Když vejdeš, zvedne hlavu a na tváři se mu objeví překvapený výraz.

"Eh ... jak ironické ...," povzdechne si. "V podzemí to většinou bývá tak, že elfové z povrchu jsou v okovech a drowové se na ně dívají. Pověz mi, dobrodruhu, je pravda, co se o vás světlých elfech vypráví? Jste milosrdní? Pustíš mne z těhle okovů? Přicházíš z doupěte Ssethových metel, předpokládám, že jsou tedy po smrti ... alespoň na čas, než se znovu vrátí. Rád bych tu nebyl, až se to stane, to je myslím pochopitelné."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Přestanu dloubat do trollů, nožem jim trochu ostříhám vlasy a uložím do truhly a taky jednomu obrousím trochu drápy a prášek taktéž uložím, obojí se bude ještě hodit. Pak přejdu za Cilapim a rozvášněnou Glom. Vezmu necelou půlku stříbrňáků, když ale vidím, že by trpaslík dostal víc než já, tak zavrtím hlavou a část stříbrňáků (1 cennost) z jeho hromádky odeberu a dám Áronovi. Pak si uvědomím, že vlastně u býků mi rybák možná zachránil život. Dám mu ještě další váček mincí ze svého. Po očku a škodolibě pozoruju reakci Glom.

Vlastně se rozhodnu, že si Árona vůbec vezmu trochu do parády. Půjčím mu moji vestu, je mu trochu velká, tak dám kus provazu, ať si ji stáhne a neplandá. Taky na provazu udělám očko, ať si tam může pohodlně zavěsit dýku. "No, už vypadáš docela jako drsoň. Až potom najdeme nějaký kus látky, spíchneme nějakou tornu." Zarazím se a odběhnu. Za chvíli se vrátím a v ruce nesu bederní roušky od trollů. Hmm, pevná látka, stěží jde ohnout. "Zatím to jenom zauzluj v nějaký vak, až bude klid, tak to vylepšíme." Podám mu ještě delší kost z nagy, aby si mohl na ni ranec pověsit.

Sbalím svitek a tu kouzelnou hůl. Cilapi je z ní nějaký nesvý. Mávnu mu pomalu holí před obličejem a pronesu pomalým a strašně tajemným a hrozivým hlasem: "Tato hůl je v pořádku a můžu ji úplně klidně nosit. Buď v klidu." "A večer držíš první hlídku, chystáš večeři a čistíš mi boty!" Zvednu vysoko nohu a zakroutím mu palcem u nohy skoro před obličejem.

Když o kus dál uvidím pověšeného drowa, tak se zaraduju. "Jé, zase látka na batoh!" Sundám mu pásek, naříznu a sundám halenu. Mezitím si s ní povídám: "Potřebuju kus látky, ty ji očividně nepotřebuješ, protože když tě nepustíme, tak tu umřeš, bez oblečení bys možná jen umřel o malinko dřív. Proč tu vlastně visíš?"
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

když se za elfem objeví mohutná postava zdánlivě polonahé krollky, drow si neodpustí poznámku. "To jsem mohl tušit, ta vaše povrchová vícekultůrnost. Koho ještě máte v družině? Trpaslici, lidského rytíře a barbara kouzelníka? Nebo dokonce hobitího hraničáře?"

Když ho ale Hadešadah uzemní s tím, že ho tam klidně nechá bez oblečení, trochu zjihne. "Fakt to musí být? Nemůžete mě prostě uvolnit a nechat někam běžet ... jste přece DOBROdruzi, ne?"

"Proč tu visím? Protože mám pevnou vůli a ta hrozivá hůl nedokázala ovlivnit mou mysl. Tak si mě nagy přikovaly ke zdi, aby má vůle ochabla."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... před tím v nágím doupěti ....

Když Hadešadah začne vyplácet Árona, Glom zaskřípe zuby, zatne pěstičky a nakonec nafoukne tváře podobně jako před tím velitel ropuší jízdy. Už se zdá, že vztekle odkráčí, ale nakonec mé naděje pohasnou.

"Hele, vona taky vyplácí svýho rypáka..." napadne ji.
"...rybáka..." opravím ji.
"...neměla bych taky něco dostat?"
"Možná tak pár pohlavků za ty drzé poznámky," napodobím goblinčin úšklebek, "Pracuješ přece jako nosič jen za stravu, sama jsi to řekla."
"Ale..."
"Navíc máš už to stříbrné šňupadlo."
"To jsem si sama našla!"
"A po právu ti tak patří. Goblin se stará - goblin má, nebo tak něco. Ale jestli chceš ještě příplatky, musíš se začít líp chovat."
"Sem přece ukecala tu paní ducháčkovou..."
"... a zkazila sis to těmi svými řečmi."
"Ale..." goblinka znejistí. Není moc zvyklá, že na její řeči reaguji i jinak než jen jinými řečmi. "To jako fakt?" dodá skoro bolestně.
Škodolibě přikývnu.

Hadešadah s holí hrající temnou mágu se upřímně zasměji. Když mi téměř před obličej strčí - řekněme, že při tom konečně plně pochopím význam slova 'hnáta' - úsměv mi trochu zvadne. Stihnu však pohotově vzít krollku za patu a nohu jí trochu přizvednout, takže má chvíli co dělat, aby mávaje rukama nepadla vzad.
"Možná vážně o těch věcech přemýšlím moc... dramaticky," poznamenám než jí nohu zase pustím, "Máš pravdu, že je třeba se na to dívat víc s humorem." Až Hadešadah opět stane na dvou nohách, dodám už vážněji, ale se zábleskem zlomyslného úsměvu, který jsem před tím ukázal Glom.
"Třeba časem narazíme na skupinu zdejších obyvatel, které by vedení krollskou šamankou jen prospělo. Ostatně... když jsem viděl, co tomu nebohému ropušákovi udělal nejspíš právě ten jejich sládí vůdce... Mám pro tebe jeden tip, až ti budou docházet zásoby v truhle..."

.... u visícího drowa ....

"My bychom tě i pustili," podotknu, "Ale pak by ses nám plížil v zádech nebo nás hned běžel nahlásit svému rodu... Mimochodem, který to je? Ne že by to na věci něco měnilo, takže ani nemusíš lhát. Jen mě to prostě zajímá..."
Při tom si prohlédnu nejen to, co zbylo z drowových šatů a věcí, ale hlavně výraz jeho tváře.

Cilapi:2D6+1 → 8(6 +1 + 1)#CHA(Odhad osoby)
Držím 1 a zatím ho nepálím.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

drow odpoví: "Nepatřím k žádnému rodu. Hlásím se k Bregan D'aerthe a nesloužím žádné matriarše. Jen sám sobě ... a tomu, kdo dobře platí."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Pak mám pro tebe dobrou zprávu, můj temný bratranče," usměji se na drowa, "My platíme velice dobře. Ostatně takový elfí život má přeci velikou cenu, zvláště přihlédneme-li k tomu, že je tvůj vlastní...

Pro začátek nám prozraď, jestli se vyznáš v troglodytích norách. Předpokládám, že jsi sem prošel portálem... víš jak se od něj dostat do Bludiště? A kterým směrem je naopak rod Auvryndar? A co ta tvá žoldnéřská kumpanie, pracuje tam někde, nebo co tu vlastně děláš?

Mimochodem, jsem Cilapi a toto je Hadešadah. Jak máme říkat tobě, drowe?"
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

jakmile drowovi svitne naděje, že by mohl získat svobodu, přestane s kousavými poznámkami a naznačí ochotu ke spolupráci.

"Jmenuji se Xirk Dezpetiíl a v Kluzké bažině se vyznám velmi dobře. Stihl jsem ji hodně prozkoumat, než mne nagy uvěznily. Mohu doplnit vaše znalosti ... pokud budu svobodný."

Buďto ho pusťte ... a pak vám doplní další informace o patře. Nebo si vyhodnoťte NĚCO ZA NĚCO, jestli vám uvěří už v poutech...

"Má žoldnéřská kompanie zde neoperuje. Byl jsem vyslán na území rodů Freth a Auvryndar, abych našel a zrekrutoval do našich řady svobodomyslné drowy, kteří už mají plné zuby ženské nadvlády. Rod Auvryndar prý ovládá Muiralův revír, naneštěstí pro mne vím jen o dvou cestách, které tam vedou - a obě jsou mi uzavřené. Průchod Magjádrem hlídá mág jménen Karstis s nemrtvými minotaury po svém boku, a pak je tu portál, který by měl vést kamsi přímo do onoho patra, ale je uzavřený složitým mechanismem a neumím jej otevřít."

"Hledáte-li cestu do Bludiště, měl by tu být také portál vedoucí do Troglodytích nor - bojiště mezi oběma drowími rody. Ten jsem ale zatím ještě nenalezl.

Kdybych byl v lepším stavu, býval bych se k vám přidal, i v řadách rodu Freth určitě bude spousta slibných adeptů pro naši kumpanii. Ale popravdě, po čase stráveném v těchto poutech se na to necítím a mám spíš v úmyslu odsud co nejrychleji zmizet - hned poté, co mi odepnete pouta a já vám odpovím na vaše otázky ohledně okolí."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když zjistím, že mi drow odpovídá trochu zmateně - například zmíní, že by tu měl být někde portál, o němž jsem sám mluvil - sundám mu pouta a dám mu napít. Nejspíš ho už začala zmáhat únava. Pak vyhrabu z torny nějaké zásoby a také mu je podám.

Dávám drowovi jedno JÍDLO.

"O tomto patře máme vcelku dobrou představu," řeknu po chvíli, "Vlastně neznáme jen detaily o ropušáckém osídlení na severu a zda je něco zajímavého v těchto chodbách dál na západ, než nás dovedou k chrámu s duchem hadí kněžky... Od ní první chodbou na sever by pak mělo být nějaké suché tábořiště a dál pak cesta do vyššího patra. Tu jsme dosud nespatřili, ale víme, kde leží.

Pokud jsi chtěl sbírat svobodomyslné drowy... pak bych o jednom věděl. Je mladý-" pousměji se, protože ode mě takové hodnocení tedy sedí - "a trochu nezkušený, ale prokázal rozhodnost i odvahu. Pokud na něj narazím, pošlu ho za tebou. Můžeš na něj nějakou dobu počkat u Praku a draka v Lebečném přístavu. Vede jej Kal'al - jako temnoelfí míšenka k tobě nebude mít předsudky. Navíc pokud jí povyprávíš nějaké historky o svých cestách a tomto patře, mohl bys dostat najíst a napít..."

Xirk ke mě překvapeně zvedne oči. Zřejmě nečekal, že mu krom pomoci a jídla též poradím.

"Krom toho, že nám povíš, co o tomto patře ještě nevíme," pokračuji, "Bys nám mohl oplatit ještě jinak. Přeci jen dlužíš nám toho dost... a vlastně na tom i vyděláš - nebudeš muset projít bažinou sám. Máme tu jednoho raněného... trpaslíka... a potřebujeme ho dostat někam do bezpečí, ideálně poblíž cesty do vyššího patra. Je tam někde něco takového? Nu, a protože jsem svoje skládací nosítka neprozřetelně směnil... neboj, nepotáhneš ho na zádech, vidím, že jsi již zkusil dost. Snad ho utáhnu sám, ale vezmeš moje věci."

Vyslechnu si, co k tomu všemu řekne, pak ho nechám v péči Hadešadah a vrátím se za duergarem.

Položím temnému trpaslíkovi dlaně na spánky a znovu zašeptám modlitbu k Měsíční paní. Mámící kouzlo nezlomím, to už vím, ale mohu mu alespoň vyléčit újmu, kterou jsem mu nechtíc způsobil.

Cilapi:2D6+1 → 9(4 +4 + 1)#1MAG(Uzdrav zranění)
Duergar je UNAVENÝ a prospí celé TÁBOŘENÍ.
Vyléčil jsem TZ a související Trauma.
Pacient se se mnou pral, raději jsem ho poslal do bezvědomí a to do té doby, než ho někdo probere, nejvýše však na CHVÍLI.


Když duergar začne nabívat vědomí, prudce se ošije. Rychle mu zatlačím palci vzadu a čelist a do pootevřených úst vsunu dužnatý list omamné byliny. Usměrním sílu Bohyně tím správným směrem a brzy se již duergar sveze do bezvědomí. Pro jistotu jej rychle svážu.

Uvědomím si, že jsem už nějakou dobu neslyšel věčné komentáře své drzé goblinky.

"Hej Glom! Kde tě mám?" zavolám, "Právě jsem se dělil o jídlo s temným elfem, který je do půli těla nahý. Nechceš mi k tomu náhodou něco říct?"

PJ? Případně Hadešadah.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

věčně užvaněná Glom tu není. Něco se jí muselo stát.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Když vidím, jak Cilapi se chystá vláčet trpaslíka, tak protočím oči.

"Co blbneš? Vezmu ho já. Dyť není větší než odrostlé batole. Smotám lano do tvaru osmičky, uprostřed zauzluju. Doma už od dětství pomáhala s nošením mrňat, v pěti letech novorozence a jak jsem stárla a sílila, tak čím dál starší haranty. Tohle je tak pětileté krollátko."

Posadím trpaslíka, na záda mu dám moji tornu. Pak mu prostrčím nohy okama a hodím si jej na záda.

Obrázek
(něco z horolezecké metodiky ohledně záchrany raněného:-) )

"Truhlu mi, prosím, vemte." Podívám se na temného elfa. "Myslím někdo důvěryhodný."

"Árone, prosím."

"No jestli se Glom vydala fakt za tou Saagou, tak je blbá jak tři dny starý pes."

"No, já to tu doprolízám, kde jsme ještě nebyli, snad na ni narazíme."
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi,

když si drow uvědomí, že ho opravdu chcete pustit, zase trochu pookřeje. "Takže vás podzemí ještě nezkazilo a jste opravdu dobráci? To rád slyším. A vlastně i .... děkuji. Každopádně umím být vděčný, takže se podělím o nějaké ty znalosti tohoto patra."

Poté začne popisovat okolí. Většinu informací už víte od Hira, takže je jen uslyšíte v trochu jiném podání. Novější jsou jen následující informace:

* kousek odsud na západ je předsunutá hlídka očarovaná nagami
* za ní je malá tůňka s čistou vodou, ve které je možné nachytat nějaké ryby
* na východ od chrámu s Joastal je jeskyně, ve které je bahno jedovaté
* a na severozápadě úrovně, kousek od vchodu, pěstují ropušáci mrchodravce a odebírají jedy z jejich žláz na své zbraně

Hadešadah,

když projdeš na západ s duergarem na zádech, dostaneš se zase do rozsáhlejších prostor zatopených bahnem. V tu chvíli uslyšíš goblinčin pištivý hlas.

"Ííík! Íííík"
"No táááák, pušťte mě. Dělám to, co by na mém místě dělal Cilapi! Pištím. A on piští vždycky hned potom, co se mu něco nepovede. A jakmile zapiští, tak se věci začnou v dobré obracet. Je to elfí magie, chápete? Elfí magie. A to kouzlo vás přinutí se nechat porazit a až budete skoro mrtví, tak já ho ukončím druhým elfím zaklínadlem, budu dělat ví-hí a pak vás milosrdně nakopu do zadku a nechám vás jít. Ale nejdřív to musí začít fungovat."

"Co tak blbě čumíte. Říkala jsem Ííík!"

Zamlaskáš svou echolokací a zvukový obraz, který se ti vrátí ti vykreslí dvojici drowů, jak téměř nehnutě stojí a drží goblinku ve vzduchu. Ona s sebou mrská a ječí. Oni na její jekot ani trochu nedbají - jsou podobně neteční, jako všichni ostatní očarovaní, které jste zatím potkali.

L08-031.jpg

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Položím si dlaň na ústa, že mají být ostatní jako potichu.

Haha, goblinka hrající si na kouzelníka elfa, to nemůžu zkazit!

Shodím ze zad trpaslíka a jen s palcátem v ruce, to kdyby se něco zvrtlo, se plížím vpřed. Chci trpaslíkům vpadnout do zad.

Hlavně nenápadně: Sadah:2D6+2 → 10(2 +6 + 2)
je mi jedno, která volba se využije


Dojdu těsně za ně. Nikdo mě nevidí, ani Glom, ta se jen furt legračně kroutí a piští.
Jednoho trpaslíka kopnu pod koleno, aby se sesunul a druhého praštím pěstí do spodních žeber. Nechci jim ublížit, chci jen aby se svalili do bláta a goblinku pustili.

Zteč: Sadah:2D6+1 → 10(6 +3 + 1)
V boji využíváš krytu či manévruješ – oponentův útok je slabší o -1ZÁSAH.


Hned poté sebou plácnu do bahna, aby si mě Glom nevšimla, ale ta se jim vytrhne s hlasitým pokřikem 'Vihí', ani se neohlédne a zdrhá.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti