[HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Jsem opravdu mile překvapen. Až takové uvítání jsem nečekal. V duchu poděkuji Bohyni za tuto milou vzpruhu a snažím se na sobě nedávat znát, jak je pro mě rozhovor s dvouhlavým obrem nezvyklý.

"Eh... máte to tu moc hezké. Útulné. A... vkusné. Určitě dáme pozor, abychom nic nerozbili. Opravdu si vážím toho, že nás necháte protáhnout tudy loď a moc mě mrzí, že vás tím obtěžujeme... Určitě se dál v podzemí zmíním, jak ochotní jste byli."

Když přijde na prosbu stran rozšíření pokladu, chvíli nechápu, o čem je řeč. Kecal se ale tváří dostatečně rozpačitě na to, abych pochopil, že to nemyslí zle.

"Ach, jistě... " poškrábu se za špičatým uchem, "Já... moc rád bych vám přispěl... alespoň symbolicky. Želbohyni nemám drobné... mince. Zeptám se ale svých přátel, třeba jich pár mají a rádi vám oplatí vaši laskavost."

Pak si zamyšleně promnu ušní boltec a dodám:
"Hmm... alespoň vám zkusím oplatit dobrou radou. Jestli chcete svůj poklad rozšiřovat, bude lépe nespoléhat jen na dobrotu dobrodruhů, ale zkusit si jejich cennosti vydělat. Všiml jsem si těch hub dřevovek... Možná kdybyste z jejich nohou udělali vor nebo vydlabali malou loďku - pokud je zdejší voda klidná, stačil by i docela jednoduchý plovák - mohli byste ji prodat nějakému dobrodruhovi, který by ocenil snazší dopravu do Vrbětina hvozdu. Ostatně sám jsme slyšel, že je tam třeba 'doplout', proto se ostatně taháme s tím monstrem vedle..."

Rozloučím se s ettinem, aby si můj nápad mohl v klidu nechat projít hlavami, a vrátím se za ostatními.

Najdu ovšem jenom Glom, jak sedíce na lodi houpe nohama a kope patami do jejího dřeva.

"Tedy... neměl mě Rex jistit u druhého vchodu?" zeptám se trochu rozpačitě, "Co kdybych měl problémy?"
Glom jen mávne rukou. "Nepištěl jsi, tak jsme si řekli, že to jde asi dobře. Navíc odešel s tou velkou paní sotva před okamžikem, a já tu hlídám, když tak bych pro ně doběhla." Goblinka trochu nadme hruď, zcela jistě naráží na to, jak nás s Elricem v měděných dolech zachránila tím, že rychle doběhla pro Brandy a tu druhou 'ženu'.

Když o tom teď přemýšlím v kontextu vznášející se zářící koule a Hadešadina tvaroměněctví, napadne mě, zda to vlastně nebyla ona. Měl bych se jí na to později zeptat a případně jí poděkovat...

Teď ale mávnu na Glom a vyrazíme se podívat za ostatními. Naštěstí ještě vidím světlo z další chodby, kterou šli.

Když je doženeme, zrovna se rozmýšlí, kudy dál.
"Našel jsem slušnou cestu k vodě," hlásím tiše, "ale jestli chcete, můžeme se tu nejdřív ještě trochu porozhlédnout... Příliš na východ bych ovšem nechodil. Jsou tam někde temní elfové..."

Nechám na Sadah, aby rozhodla, čemu dřív věnovat pozornost. Taky se můžeme rozdělit a pokrýt oba zajímavé zvuky, co slyší její krollí ouška.
Hadešadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Rozhlížím se po jeskyni. Ty chapadla na zemi ... ty rozházené prachy ... byla tu asi pořádná bitka, ale kam pak její účastníci zmizeli?

Možná tu nějaká odchapadlovaná příšera ještě číhá. Proč to vlastně nezjistit? Tentokrát si ale ten kroužek určitě nebudu nechávat v nose, už tak jej mám usmažený, že bych teď neucítila troglodyta ani na pět kroků.

Vyndám si kroužek, vyválím jej v jiné, ale také v podstatě prázdné lahvičce a pověsím na šňůrku. Čekám, že se začne na ní natáčet směrem k tomu, co hledám.

Odhad situaci + podivné vidění Sadah:2D6 → 5(1 +4)
Chci vědět, jakého druhu je bytost
Kde se nachází aktéři bitky
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

vytvořené kyvadélko se neomylně začne vychylovat chvíli směrem k jednomu, chvíli k druhému krápníku. Popojdeš blíž a kyvadélko se až zběsile roztočí .... a z ruky ti vyklouzne. Instinktivně po něm sáhneš, skloníš se a v tu chvíli se těsně vedle tebe otevře mohutná morda ....

... a se strašlivým bolestivým zakvičením se tě pokusí hryznou.

Hrozí ti:
Krápnitec: +4Z(morda) -1Z(zbroj) +1Z(průraz) -1Z(je KO, a zaútočil z posledních sil, protože tohle byla fakt příležitost) => KO

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+OBR:
10+: Jen tě škrábnul na předloktí - LZ
7-9: Dost tě hryznul do ruky - TZ a TRAUMA -1SIL
6-: Zahryznul se do tebe a začal tě žvýkat - KO a VYŘAZENÍ

Ať už tvůj hod dopadne jakkoliv, Rex přiskočí a od krápnitce tě odtáhne. Potom je už budete moct dorazit bez hodu, budete-li chtít.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Navzdory nebezpečí: Sadah:2D6+2 → 7(2 +3 + 2)
Dost tě hryznul do ruky - TZ a TRAUMA -1SIL


Náhle se u mé paže objeví ozubená tlama, ucuknu, abych chránila šperk, ale potvora se mi zakousne o kus výš někde k lokti. Chci zanadávat leknutím, ale bolest mi to nedovolí. Zatnu zuby, druhou rukou zašátrám po palcátu a začnu do té věci zuřivě a neohrabaně mlátit.

Pak mne odstrčí Rex a jednou ranou ten vzteklý krápník roztříští.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Čekám opřená o stěnu jeskyně než Rex zlikviduje všechny krápníky v jeskyni, nakonec byli živí dva. Tak ani kroužek na provázku není zrovna moc bezpečný, příště musím vymyslet něco lepšího. Ruka vypadá blbě, můžu hýbat prstama, ale to je tak vše.

Pustím se do destilace, rozčiluje mě, jak mi z ruky kape krev. I když jsem si ránu ovázala, teče to příliš a prosakuje skrz hadr. Trochu krve skončí i v kotlíku, to by ale snad nemělo vadit.

Destilace: Sadah:2D6+2 → 7(3 +2 + 2)
z půlky musím hned něco vyrobit


Jako výsledek destilace vzniknou dvě různé tekutiny, jedna čirá a druhá velmi hustá, mazlavá a vytrvale bublající, i když je už vychládlá. Tu se bojím dát do lahve, že by mi ji to roztrhalo.

No tak ji rovnou přidám do léčivé masti, po smíchání už vypadá bezpečně. 2 MAGové léčivo do zásoby.

A vypiju ten starý léčivý lektvar než projde.

Léčení: Sadah:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)
hm, tak jizva


No, krvácení přestane ale ruka není o nic pohyblivější, nejspíš už prošlý byl.

Přemýšlím, co se zbytkem vychladlé, ale přesto bublající tekutiny. Opatrně očichám, promnu v prstech, pak i opatrně ochutnám, ale hned vyplivnu. Všimnu si, že na prstech ta majda utvořila jakousi tenkou krustu, která nejde sundat, to je sice nemilé, ale .... potřu si vestu a sukni tou hmotou.

Vylepšuju si zbroj o +1 KZ
Sadah:2D6+1 → 9(6 +2 + 1)
jedno nabití


"No, mohli bychom to tady prozkoumat, než půjdeme dolů k vodě. Stejně pochybuju, že by byl někdo tak silný nebo tak blbý, že by nám tu loď odnesl a vlekl se s ní ještě ten kus."

Když dojdu k Cilapimu a Glom, mám zraněnou ruku schovanou za zády, ať nejsem úplně trapná, že mě neviděli takovou chvilku a mám ruku příšerně nateklou a zjizvenou.

Navrhnu prozkoumání jeskyně na sever od krápnitců
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... skrýš pomatené kouzelnice ....

Hadešadah,

necháš Cilapiho se rozmyslet a nahlédneš mezitím do severní chodby. V jeskyni, do které útsí, je velké množství rozmanitých hub a je slabě ozářena světélkujícím podhoubím. Velkou radost ti udělá čtveřice hub vyrůstajících z jižní stěny - jsou to Šílené jazyky, houby, které na dotek způsobují nutkání hlasitě vykřikovat a impulzivně jednat, ale dají se také velmi dobře destilovat. Krom toho zde rostou také dřevovky, barleovky a ďáblovky.

Skrýš pomatené kouzelnice
Skrýš pomatené kouzelnice

"Vidíš, Týho, že to nejsou démoni. Říkala jsem ti to. Myslíš, že je poslala Urgala?" pronese tichý hlas a ty si všimneš, že na jedné z nižších dřevovek, vyrůstajících ze stěny, sedí ženská postava v potrhaném ušpiněném oblečení, které asi kdysi velmi, velmi dávno, bývalo róbou. Na klíně má žábu a hladí jí oběma rukami, vypadá to, jako kdyby vyřčená slova byla určená jí.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Démoni? Tady jsou někde démoni?" znejistí Glom, která se při průzkumu severní chodby držela hned za Sadah a Rexem. Zřejmě se domnívá, že ve skrytu dvou tak velikých postav bude případné nebezpečí nevysokou goblinku ignorovat.

"Nemaluj běsa na zeď," napomenu Glom zezadu a teprve teď pořádně nahlédnu do místnosti, "Démona jsme potkali jen ve druhém patře a upřímně doufám, že to byla výjimka..."
Když konečně zpozoruji pravděpodobnou kouzelnici, která zřejmě neměla v Kobkách příliš štěstí, zarazím se.

"Eh... buď zdráva!" vzpomenu si rychle na dobré způsoby.
"No, to ona právě asi tak jako úplně není," zadrmolí Glom polohlasně, "Si povídá sama se sebou..."
"Chovej se slušně, Glom," napomenu ji podruhé, a vrhnu omluvný úsměv ke kouzelnici, "Navíc nemluví sama se sebou, ale se svojí žábou."
"Jasně, a to je úplně normální," odfrkne si goblinka.
"Tedy, není to zcela běžné, ale předpokládám, že je to její familiar..." zadívám se pátravě na žábu v jejích rukou. Goblinčina poznámka mi mírně vrtá hlavou, něco tu opravdu není tak úplně, jak má být. Proto raději zkontroluji, jestli není žába nějak podezřele zbarvená. Uvážíme-li jak elfí těla špatně snáší otravy, mohla by si nešťastnice taky jen 'myslet', že je to kouzelnický pomocníček...

Cilapi:2D6+2 → 11(6 +3 + 2)#INT(Odhad situace)
10+:
Co tu je jinačí, než vypadá?
Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
Kdo to tu vede/velí?


PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

pozorně si prohlížíš ženu. Zdá se, že věnuje veškerou pozornost své žábě a jen občas vzhlédne k vám. "Určitě jsou to hodní lidé ... tedy elfové a krollové," vysvětluje žábě a dál ji hladí. "Ale máš pravdu, nikam s nimi nepůjdu. Kdybych s nimi odešla a pak je třeba někdo zabil, tak bych zůstala sama v chodbách ... a tam by mě dostali démoni. A navíc, přesně jak říkáš, kdybych odešla odsud, tak by mne třeba pak nenašla má drahá Urgala. To nedopustím, Týho, to nedopustím, nemusíš mít o mne strach. Zůstanu tady, ať si říkají co chtějí."

Vypadá to, že žába ženě cosi našeptává ... a dělá to tak, aby si žena myslela, že to jsou její rozhodnutí. Ve skutečnosti ale situaci kontroluje žába.

Jakmile si uvědomíš, že to je žába, kdo kontroluje situaci, zaměříš se na ni. Našeptávání by opravdu nasvědčovalo tomu, že jde o démona, vzpomínáš tedy, jaký démon obvykle nabývá podoby malých zvířat. Jsi si celkem jistý, že s oblibou to dělávají raraši.

Žába ve skutečnosti není ženin familiár, ale démon - rarach.

Nakonec prohlédneš ženino vybavení, které leží kolem houby, na které sedí. Jeho většina už je zašlá a torna se téměř rozpadá, žena zde už musí být ovládaná démonem dlouhé měsíce, ne-li roky. Tvou pozornost ale upoutá lano, které má uvázané na torně. Je netknuté - to svědčí o jediném - chrání ho magie.

Mohlo by pro tebe být zajímavé získat ženino kouzelné lano.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

"Dobrý den, paní" Zamyslím se a dodám "a žábo."

"Jak pravil můj přítel, jsme neškodní."

"Když vidím tady ty krásné houby, nenechte se rušit, jen si jich pár utrhnu." A vydám se k jazykům.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Sadah,

šílené jazyky jsou hodně nebezpečné - i na pouhý dotek dokáží přimět člověka dělat divné věci.

Pokud budeš destilovat na OBR, bude to běžná destilace.
Pokud budeš destilovat na ODL, hrozí k běžnému LZ navíc záchvaty šílenství, které se projeví jako ÚNAVA na CHA (-1CHA).
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zamyšleně se podrbu za špičatým uchem. Situace se mi vůbec nelíbí, ale snažím se to na sobě nedat znát. Škoda, že tu není Hiro, ten si se svým rarachem ví rady moc dobře...

Naštěstí se Hadešadah začne zajímat o houby a získá mi tím pár okamžiků k přemýšlení.

"Tedy... když jsme to zvládli sem dolů, je dost pravděpodobné, že bychom to zvládli zpátky nahoru," řeknu konečně, protože mi to nedá trochu neobhájit naše schopnosti, "Každý dobrodruh přeci ví, že v již prošlých chodbách dochází většinou jen k jednomu významnějšímu setkání... Nicméně mi stejně míříme dolů, takže tě určitě nebude přesvědčovat, paní, aby ses vypravila s námi. Navíc už takhle je pro niž- chci říci pro jiné- rasy někdy těžké vycházet v družině s jedním elfem. Natož se dvěma."

Otočím se s úsměvem na ostatní, aby se zdálo, že jen tak vtipkuji. Když stojím zády k čarodějce - a hlavně 'Týhovi' - vrhnu na ně významný pohled a těknu očima k východu.

"Jen co si tu má společnice nasbírá ty zajímavé houby, půjdeme zkontrolovat západní chodby - něco tam šramotilo a chceme mít jistotu, že nejbližší démon je alespoň dvě patra daleko. Ještě se ale na skok vrátíme - tedy jestli budeme vítáni, samozřejmě. Čistě pro případ, že bys nás chtěla, paní, pověřit nějakým pátráním - to kouzelníci mívají občas ve zvyku," dodám s úsměvem.

Počkám na Hadešadah a pak v klidu odejdeme. Odvedu ostatní alespoň do jeskyně s divokými houbami, abychom nebyli slyšet, a pak jim v krátkosti vylíčím svá zjištění.

"Musíme s tím rarachem něco udělat," uzavřu pak, "ale těžko jí ho můžeme jen tak vzít. A asi vám nemusím říkat, jak jsou kouzelníci nebezpeční - a to i bez našeptávání démonů. Chtělo by to vymyslet nějakou lest. Možná bychom ji dokázali nějak uspat..."

Podívám se s nadějí na Hadešadah. A pak na okamžik zalituji svého návrhu, když si uvědomím, jaký ji visí má u pasu palcát.

Sadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Nechám zatím houby být a zajdu za Cilapim, houby neutečou, nemají nožičky. Vlastně mají, ale jen jednu a s tou se blbě utíká.

Vyslechnu jej. Hmm, rarach.

"Jo, to půjde, v pohodě. Mám teď vylepšené brnění, tak si troufnu i na férovku s rarachem. Já omráčím tu ženskou, když je kouzelník v limbu, tak nemůže kouzlit a vy zneškodníte raracha." Poklepu si rukou rukojeť palcátu a s úsměvem se vydám zpět k té dvojičce. Cestou přece jen trochu znejistím. "Aspoň si nejdřív natrhám ty houby, kdybychom se pak museli vzdalovat ve spěchu." šeptnu ostatním.

"A Cilapi, zkus prosím tu ženskou a žábu nějak bavit, než to dokončím."

Houbám odříznu klobouky a chystám se je zabalit do kožešinové přikrývky a vydestilovat potom. Jsou pěkně prožrané červama, to naštěstí nevadí. Hmm, taky kolem jedné staré shnilé houby poletuje houf můr a mušek. Dostanu nápad. Jen doufám, že raraši potřebují jíst, ale to že dřepí zrovna tady, kde je nějaká potrava, napovídá, že ano.

Pustím se rovnou do destilace. A jak se tam tak motám a vybaluju si věci, tak postříkám povrch té shnilé houby jedem. Hmyzu chutná stále stejně a doufám, že i mouchy budou chutnat té žábě.

Jak Cilapi kousek před ženskou a povídá s ní, donesu k němu tu shnilou otrávenou houbu a položím mu ji k nohám. "Tuhle berem taky" lehce do ní kopnu nohou, až se hejno much s bzučením vznese "pohlídej mi ji." Spokojeně pozoruju, že žába několikrát vymrštila jazyk, jak zřejmě několik neopatrných much doletělo až k ní.

Pak se pustím do destilace.

Destilace: Sadah:2D6+2 → 6(2 +2 + 2)
1 ubohý MAG


No, asi červi vadí.

Otrava: dávám 2 magy na zrychlení aby to bylo za CHVÍLI a na paralýzu: Sadah:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)
Otrava způsobí KO
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Nevím jestli je to úplně ten nejlepší nápad... buď alespoň opatrná, elfové jsou křehcí," zděsím se, když krollka navrhne dosti primitivní řešení. Nicméně udělám, co po mě chce. Šamani a jiní šarlatáni by snad měli mít alespoň základní znalosti anatomie. A v nejhorším případě jsem i já obdařen léčitelskou mocí Měsíční bohyně.

Když vstoupíme a Hadešadah se začne věnovat houbám, mírně mě to uklidní. Třeba ještě něco vymyslím...

Posadím se naproti čarodějce - tak blízko jak mi dovolí - a vytáhnu něco svých zásob.

"Nevím, jestli jsem naši skupinu při prvním rychlém kontrolování přilehlých jeskyň neopomněl představit, má paní, tvé ctěné jméno ale neznám určitě," řeknu a představím nás. Počkám, až se mi sama představí a hned po té jí také nabídku něco k jídlu.
"Když už má společnice sklízí prakticky v tvojí zahradě, dobrá paní, napadlo mě, že bych se ti mohl odvděčit alespoň něčím dobrým k snědku. Strava v těchto místech nejspíš není příliš pestrá..." Chvíli se snažím vést zdvořilou konverzaci na toto téma, načež plynule přejdu k důležitější věci.

"Přemýšlela jsi už, paní, co bych pro tebe mohl udělat? Víš, časem jistě zamířím k povrchu, mám tam jednu smutnou povinnost s jedním prstenem. Kdybych se tam navzdory démonům přeci jen náhodou dostal -" nedokáži se nepodívat na ďábelskou žábu "- mohl bych třeba poslat zprávu tvojí drahé Urgale. Jistě je už strachy bez sebe. Povíš mi, jak to udělat? Kde by ji případný posel mohl nalézt?"

Zbytek konverzace se snažím nenápadně stáčet k tomu, aby mi o dívce řekla více. Doufám, že myšlenek na ni a vzpomínek na povrch by se možná dalo nějakým způsobem zachytit, či alespoň kouzelnici pomoci udržet k klidu, kdyby ji snad chtěl rarach poštvat proti nám.

Vlastně, když si tak postupně začínáme hledět do očí, jsem připraven pokusit se vílí mámivý pohled, o kterém jsem četl v nalezené knize vílích kouzel. Cokoli je lepší než krollčin palcát.

PJ? Počkám, jak zareaguje rarach na Hadešadin jed i na to, co bude případně dělat čarodějka (budu upřímně překvapen jako ona, ale i tak nachystán mámivému úderu). Představí se mi před tím čarodějka? A co Urgala? Budu vědět, jak ji případně najít?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

v dlouhé a napínavé době, než žába zhltne mouchu a jed začne působit, si opatrně povídáte s kouzelnicí.

"Mě jméno je Daribeth Meltimerová a tohle je můj žabák Týha," představí i sama sebe a tvora na svém klíně.

"Ráda ochutnám něco jiného. Už hodně dlouho nejím nic jiného, než zdejší houby. Támhlety jsou pěkně tuhé," ukáže na dřevovku, "tyhle mi dávají pití, ale je to jen voda," zmíní barelovku, "tuhle nesmím, ta je jedovatá," mávne rukou směrem k ďáblovce, "a občas ... ale jen trošku ... si přilepšuju tady těmi jazyky," ukáže na zbytky šílených jazyků, co zůstaly u zdi po Hadešadažině pokusu o destilaci. "Jsou nebezpečné, ale Týha mi naštěstí vždy poradí, kdy je správný čas si pár kousků dát, aby mi to neublížilo."

"Kdybys Urgale řekl, že zde čekám, byla bych vděčná. Jsem si jista, že jediný důvod, proč mne doposud nenalezla je, že netuší, kde jsem. Ale určitě mne buďto hledá, nebo se doma trápí steskem. Žily jsme spolu v Amfailu, to je malé město severně hlubiny," upřesní pravděpodobné místo pobytu své přítelkyně.

Urgala není součástí KŠM. Kdybys ale chtěl, můžeš podle popisu určitě ze Zívající jámy nechat poslat Urgale nějaký vzkaz.

A pak najednou žabák přivře oči, ochabnou mu svaly, ale ještě předtím, než se svalí a dopadne na zem vedle Daribeth, začne se jeho tělo proměňovat - ruce se natáhnou, z hlavy mu vyraší dvojice uší a rohů....

Obrázek

"Co, co, co jste to udělali s Týhou?" vykřikne najednou kouzelnice a prudce se vztyčí.... "Vy vy, vy jste démoni a proměnili jste ho v jednoho z vás!"

Rarach je vyřazen a KO. Proměnil se ale do své přirozené podoby a tím vyplašil pomatenou kouzelnici.

Uděláte s ní něco, než vyřkne nějaké zaklínadlo?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zprvu jsem zaskočen podobně jako Daribeth, ale protože mě jednak tolik nepřekvapí rarachova proměna - i když mdloby docela ano - a jednak jsem připraven jednat, rychle pohlédnu elfce zpříma do očí a nechám sílu Měsíční bohyně probudit moji vílí krev.

Oči se mi zdánlivě rozšíří a zatřpytí stříbřitými jiskřičkami. Vzdálenou ozvěnu malinkých zvonečků si sotva uvědomí jen elfka, která na okamžik zaváhá.

"Jen klid, nechej nás ti všechno v klidu vysvětlit a pomoci ti," nechám k ní proudit milost a lásku Bohyně, aby pocítila přátelství a pouto naší krve, kladouce opatrný důraz na každé slovo "A slibuji, že pak nechám zcela na tobě, jak se rozhodneš. Když nás pošleš pryč, půjdeme a já vyřídím tvůj vzkaz Urgale. Chtěla bys ji přeci znovu vidět, že? A necháme ti tu i... Týhu… když budeš chtít. Tak se posaď a poslouchej. Vždyť jsme tu všichni přátelé..."

Cilapi:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#2MAGy (Uhrančivý pohled)
10+: Držím 3.
Dokud držím, bude se ke mně chovat jako k příteli.
Je na ní, zda příkaz splní nebo ne.
Držení mohu kdykoli vyměnit za to, že způsobím psychické LZ.

Ve chvíli, kdy splní příkaz, držení zaniká bez ohledu na jeho výši a cíl opět začne jednat přirozeně.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti